הגרוסגלוקנר

מסלול טיול בהרים


מסלול מקרחון הגרוסגלוקנר לבאד גשטיין


כדי לחצות את הרי האלפים באחת הדרכים היפות ולהגיע לפסגה הגבוה ביותר באוסטריה מומלץ לערוך טיול אשר יתחיל באינסבורק יחצה את קרחון הגרוסגלוקנר יש לקחת בחשבון כי הדרך עבירה בין החודשים מאי ועד לנובמבר. הטיול יסתיים לאחר שנחצה את קרחון הגרוסגלוקנר בעיירה באד גשטיין.
נצא את אינסבורך על כביש A 12 לכיוון העיירה HALL-IM-TIROL תוך שאנו נוסעים לאורך נהר האין שזורם לו לאיטו העיירה האל-אין טירול עיירה מקסימה עתיקה ורחובותיה קטנים,
במרכזה כנסיית סנט ניקולאס בכיכר PFARRPLATZ מאחורי הכנסייה מתפתלים להם רחובות קטנים מרופדי אבן ובתים בני 4 קומות כמו סוגרים על הרחובות ומשרים אווירה נעימה ומיוחדת.
נמשיך על רחוב BRUCKERGASSE שם במספר 24 בית העירייה של האל-אין טירול.ונמשיך נעבור מספר כפרים כשאנו נוסעים ומסביב הכל ירוק עם שטחים חקלאיים נגיע לעיירה שוואץ בדרכנו חלפנו על פני הכפר PILL והכפרIMNHOFE
עיר עתיקה ומקסימה גם היא כמו קודמתה משרות אווירה מיוחדת נעים לטייל לאורך הנהר בין הבתים העתיקים ,מעל העיירה ניצבת לה מצודה FREUNSBERG ממנה נשקף נוף יפה של העיירה שמתחת ואף למרחקים של ק"מ רבים.
בנייתה של המצודה מתוארכת ל- 1122 בתחילה כמשרד לרוזן ובהמשך התיישבו כאן שליטי טירול. המגדל הוא שנותר מהמבנה המקורי במאה ה-15 נרכשה המצודה והיא הוחלפה בשימוש לבקתת ציד. נשוב לעיירה שוואץ שבעבר רבים היו בה מכרות לכריית כסף.

נמשיך עוד כ-10 ק"מ כשאנו חולפים על פני הכפרים STANS והכפר BUCKIN-TIRO ונגיע לג'נבך JENBACHנפנה בין ההרים לכיוון KASBACH ונגיע עד לכפר BUCHAU היושב בנוף לא מהעולם הזה, גב ההר גבוה כמו מגן עליו ולכול אורך הכפר אגם ACHENSEE טיול לאורך האגם ברגל או ברכב לנשום את האוויר הצלול כשההרים סוגרים מכל כיוון פשוט עושה חשק לא לעזוב את המקום הנפלא לשוט וליהנות מהנוף המדהים .

 

לחצו על התמונה למצוא ולהזמין בתי מלון במחירים הכי טובים.

Save on your hotel - hotelscombined.co.il

להביט בפרות עשב בנחת באחו ופשוט ליהנות המלחכות מהאווירה הקסומה נשוב לעיירה ג'נבך ונשים .
פעמינו לכיוון העיירה צל-אום –זילר (ZELL-AM-ZILLER ) על כביש מספר 169 צל-אם-צילר כפר קטן אליו מגיעים בחודש מאי תיירים רבים עקב פסטיבל פולקלור ואירועי מוזיקה שונים.

העיירה נחשבת לאחד מאתרי הסקי הנחשבים באוסטריה. וכעת נשים פעמינו אל עבר אחד ממעברי ההרים המרהיבים והיפים מעבר ההרים גרלוס GERLOS הדרך פשוט מטריפה ביופייה .
הדרך מפותלת ומטפסת מעלה- מעלה ומגיעים אל מעבר ההרים היושב לו בגובה של 1630 מ' לא שבענו די מהטיפוס ושלט לאגם SPEICHER יאלץ אתכם לקחת את הפנייה ולבקר בפנינת חמד זו, הכל ירוק פורח נקי יפה מסודר פשוט אין מילים.

מימין של האגם כה צלולים עד שמביטינו נשקף מהם. אפשר ומומלץ לעשות אתנחתה קלה לטיול רגלי לאורך האגם.

 

אם אתם שומרי מסורת אולי המידע שכאן יעניין אתכם
הכפרים ועיירות מחוץ לטירול


נשוב לרכב ונשים פעמינו לכיוון מעבר ההרים אנו כעת יוצאים מחבל טירול ונכנסים לאזור זלצבורג. נתחיל לרדת נסיעה קצרה של כ-20 דקות ובמרחק של כ-21 ק"מ. ממתינה לנו אטרקציה שאסור לכם לפספס מפלי קרימל הנחשבים למפל הגבוה ביותר באירופה את הרכב יש להחנות בחניה ולעשות את המרחק למפלים ברגל. 

 
יש להצטייד במטריה או מעיל גשם זרזיפי המים מגיעים עד לעמדת התצפית המים נופלים מגבהים של כ-380 מטרים. כשהם עוברים בדרכם שלושה שלבים. המפלים עצמם נמצאים בשמורת טבע הואה-טאורן מומלץ לבדוק באתר המפלים פעם בשבוע מוארים המפלים בשעות הלילה דבר המקנה תמונה מרהיבה. לאחר הביקור במפלים ,נמשיך בדרכנו נעבור את הכפרים ASCHAM ואת הכפר DORF ממנה ניתן לצאת לטרקים למעוניינים בתצפית מרהיבה מקצה ההר למשעל DORF בכתובת BRAMBERG AM WILDKGEL ממוקמת כנסייה בקצהו של ההר בתצפית נוף משגעת על כל העמק שמתחת.
Save on your hotel - hotelscombined.co.il

אם ויתרתם על התצפית נמשיך על הדרך נמשיך ונעבור את הכפרLOFERSTEIM שהאלפים של קיצבהיל סוכרים מעליו נגיע לעיירה מיטרזיל MITTERSILL העיירה, משמשת כאתר תיירותי המושך אליו תיירים ונופשים רבים, בכדי בלבה של העיירה נח לו אגמון צלול, ואתם מוזמנים לנוח לעשות לכם הפסקה לאכול משהו ולהתמכר לתמונה המקסימה.

החניה לאגם בסמוך לבית הדואר של העיירה, מיד משהגעתם לאגם פסל סביבתי בדמות שער עם שלוש אבנים מסיביות ועליו מפתחלות כמו מעבירים את הבאים דרך השער, לאגם המקסים ולעיירה הנחמדה.


במידה וזמנכם בידכם ניתן לקבל בלשכת התיירות של העיירה מסלולי טיולים באזור.

העיר עצמה יושבת על מפגש של דרכי הרים האחת מובילה לקיצבהיל, על פי השילוט שמאלה, אך אנו נשים פעמינו כאמור אל דרך הנוף של קרחון הגרוסגלוקנר. נמשיך על כביש מס' 168 ושוב הפתעה מצפה לנו, בדמותו של אגם יפהפה

אגם זל-אם-סי

שימו לב אם הגעתם בימי ראשון, שלישי או חמישי בין מאי לאוקטובר ואתם מתכוונים ללון באזור אל תחמיצו את האטרקציה שבאגם המזרקות המרקדות מופע של אור צבע, מוזיקה ומים מרקדים לקצב המוזיקה חוויה.
וכעת נשים פעמינו לכיוון קרחון הגרוסגלוקנר .
אם אתם שומרי מסורת אולי המידע שכאן יעניין אתכם.

התייר הדתי בפולין

התייר הדתי בספרד
קרחון הגרוסגלוקנרחגרו חגורות התרווחו במושב כי אנו הולכים להמריא לנופים מדהימים.
לכיוון קרחון הגרוסגלוקנר שימו לב כאמור לוודא כי הדרך פתוחה טרם שיצאתם לדרככם.
נגיע לכפר ברוך BRUKממנו נכנס לעמק דרך ההרים כמו סוגרים עלינו מימין ומשאל על ההרים מסביב שאריות של שלגים מקנים להרים מראה מלבב ואנו נשים פעמינו אל תוך עמק פושר נעבור את הכפר FUSCH שנתן לעמק את שמו ונתחיל לטפס לכיוון הכפר FEREITEM .מכאן זה פשוט וואהו מדהים הדרך פשוט מטפסת בתלילות לכיוון ראש ההר כמו רכבת הרים הדרך נעה לה על צלע ההר מתעקלת ומתיישרת, עוד עיקול ועוד פניה ומכל מקום ניבט נוף אחר מקסים, מפעם לפעם נמצאים להם פינות חניה, כדי שתוכלו לעצור לצילומים ואולי גם לתת למכוניתכם לאגור קצת כוח לאחר הטיפוס המפרך.
את החניה הראשונה תמצאו ב-PIFFALPE ממנה נשקף נוף לא יאומן, מקסים של הרים שגיאים הדרך מתעקלת וממשיכה מעלה- מעלה בדרך להן פרות באחו על רקע נופים ,מעולם לא אכלו פרות במקום כל-כך יפה כמו המקום הזה,איזו שלווה שורר איזה נוף פשוט מטרף .


הדרך ממשיכה לטפס בצורה תלולה ואת החניה הבאה נערוך באדלווייס EDELWEISSPITZE נלגום קפה חם תוךם שאנו מביטים בתמונה הפנוראמית שמסביב מעל 30 פסגות מסביב קרחונים,קשה להתנתק מהמקום.
אנו נמשיך נעבור בתוך מנהרות שנחצבו בתוך ההר גם כן נותנים תחושה של עוצמה של האדם אשר כבש את הטבע בגבהים כאלה נמשיך בכביש המתעקל לו כשלאורך כל הדרך הנופים מהממים בכל פניה התמונה משתנה לנוף מקסים משובב את הנפש.
נגיע לעוד חניית נוף FUSCHER-TROL שוב נעצור את הרכב ונשקיף מהמסעדה ומהחניה על הנוף שמסביב. יופי המתגלה מכל כיוון במלוא ההדר .אזרו כוח התנתקו מן המראות הנפלאים ואנו ממשיכים קצת פחות מ-9 ק"מ ואנו מגיעים אל הכפר היליגנבלוטHILIGEMBLUT
כפר קטן ומקסים השוכן במקום כל כך יפהפה ובו שפע רב של צימרים ,הכול ירוק ופורח מסביב תמונה מלבבת.
מקום ראוי להניח בו את הראש לאחר היום המדהים שעברתם.

Save on your hotel - hotelscombined.co.il

אם אתם שומרי מסורת אולי המידע שכאן יעניין אתכםכעת נמשיך אל הכפר FLATTECH נעבור את הכפר נחצה את הגשרון מעל נהר ונגיע אל אחד מנקודות החן המקסימות ערוץ ראגה RAGA-SCHLUT
נטפס בשביל המתעקל מס' דקות נחנה את הרכב, ונכנס לקניון מקסים מים זורמים ושוצפים, גשרי עץ הצמודים לקירות מהווים שבילי הליכה כשהמים זורמים בעוצמה מתחתיכם.
המשיכו עדלקצר המסלול סלע ענק נראה כנפל מן השמיים ותקוע היטב בין הקירות הצרים.
מכאן נמשיך אל הכפר מלניףMELHIT כפר המשמש כמרכז סקי הגיעו אל מרכז הכפר מכאן עולים על רכבת יחד עם הרכב, ולאחר מכן עוברים אל רכבת הנוסעים אשר חוצה את הרי הטאוארן, הרכבת עושה דרכה בקצת פחות מרבע שעה,הרכבת ויוצאת לדרך מדי חצי שעה.
הרכבת מורידה את הנוסעים בעיירה בקשטיין BACKSTEIN כאשר היעד הבא עיר המעיינות החמים באד-גשטיין.העיר מורכבת ומפורסמת בזכות 17 מעיינותיה אך יש לה עוד מה להציע.
במרכז העיירה יוצא רכבל להר SCHLOSSALM תצפית נוף מהממת במקום ישנה מסעדה משם המשיכו לפסגתו של הר ה-STUBMERKOGEL
שם לאמיצים ואם אתם עם ילדים לא להחמיץ גשר חבלים הנמתח לאורך של כ-150 מ'
פרטים באתר .
במרכזה של באד גשטיין מפל מים אשר יורדים להם מהרSTUBMERKOGEL ויוצר מחזה מרהיב בעיירה.
Save on your hotel - hotelscombined.co.il


   | | צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

  
האתר נבנה במערכת 2all | בניית אתרים