מדינות אירופה כתבות ומאמרים

אוסטריה  אנגליה


 

איסלנד  


 

אירלנד  איטליה


 

  איסלנד   אזרביג'אן  בלגיה   בולגריה גרמניה  גאורגיה הולנד  דנמרק הונגריה  יוון  מונטנגרו
 מלטה  נורבגיה ספרד  פולין  פורטוגל צרפת  פינלנד צ'כיה קרואטיה  רומניהשוודיה  שוויץ


יעדים נוספים

 • מינסק בלארוס

 • גרינלנד

        גרינלנד- אטרקציות ואתרים באי של קרח

  גרינלנד הוא האי הגדול בעולם. האי נמצא בסמוך לדנמרק ורוב שטחו מכוסה קרח (84 אחוז). באי יש לא מעט מקומות מעניינים והביקור בגרינלנד הוא חוויה מדהימה.

  אילוליסט (Ilulissat) ומפרץ דיסקו

  העיירה, השלישית בגודלה בגרינלנד, שוכנת לחופו של מפרץ דיסקו (Disco Bay). פירוש שם העיירה הוא "קרחונים" וכשמה כן היא. אילוליסט הוא יעד תיירותי פופולרי מאוד בגרינלנד ונחשב לאחד מפלאי הטבע. אילוליסט הוא פיורד קרח באורך של 40 ק"מ. לאורכו של הפיורד צפים גושי קרח עצומים עליהם ניתן להביט וליהנות ממראה עוצר נשימה.

  בעיירה אילוליסט מתגוררים בסך הכל כ-4000 תושבים. כלי התחבורה העיקרי הוא מזחלת הנמשכת על ידי כלבים. בעיירה מוזיאון העוסק בהיסטוריה של העיר האנושית, במזחלות ובכלבים ובפיורד.

  ·         אתר המוזיאון: http://www.ilumus.gl/en/

  מהעיירה יוצאים סיורים ליישובים שבסביבה ולקרחונים. הסיורים ניתנים על ידי מסוק, שיט ומעבורת. כמו כן ניתן להגיע לקרחון אקי ((Eqi Glacier הנמצא 70 ק"מ מהעיירה ולצפות בגושי הקרח המתנפצים.

  בדרום מזרח המפרץ נמצאת עיירה נוספת, קסיגיאנגוויט (qasigiannguit). מהעיירה יוצאים מסלולי טיולים למפרץ דיסקו, סיורי דיג, צפייה בלווייתנים ובכלבי ים.

  מערב גרינלנד

  במערב גרינלנד נמצאת עיר הבירה נוק (Nuuk). בעיר הבירה אין אטרקציות רבות ולמגיעים אליה כדאי לבקר במוזיאון הלאומי (The Greenland National Museum).

  ·         אתר המוזיאון: http://www.natmus.gl/

  העיירה Kangerlussuaq היא נקודת כניסה לגרינלנד מכך שיש בה שדה תעופה. לנוחתים בעיירה יש אטרקציות שכדאי לבקר בהן לפני שממשיכים הלאה. בסמוך לעיירה נמצא הפיורד הארוך והאזור מציע מסלולי טיולים יפים בהרים וליהנות מטיולי מזחלות. זה המקום שממנו אפשר לצפות בזוהר הצפוני. מהעיירה ניתן להגיע במרחק 25 ק"מ אל כיפת הקרח האדירה המכסה את רוב שטחה של גרינלנד.

  עיירות נוספות שכדאי להגיע אליהן הן:  מניטסוק ((maniitsoq השוכנת על אי וממנה יוצאים סיורים אל הפיורדים המקסימים. סיסימיוט (sisimiut) שבה ישנם תחרויות ספורט שלג רבות.

  דרום גרינלנד

  בעונת הקיץ הופכת גרינלנד לאזור ירוק עם צמחייה וטמפרטורות נעימות. גם בזמן הקיץ הנוף של גושי הקרח הגדולים לא נעלם וממשיכים לשוט במים קרחונים גדולים. בעיירה Narsarsuaq  נמצא שדה תעופה. סביב העיירה מתנשאים הרים רבים ומסלולי טיול נפלאים. במרחק 10 ק"מ בלבד נמצאת כיפת הקרח של גרינלנד אליה ניתן לצאת בסיורי שיט דרך הפיורדים. בעיירה מפעלי תעשייה רבים.

  העיירה qaqortoq היא הגדולה ביותר בדרום. בעיירה מוזיאון המציג את תרבות האינואיטים (אסקימוסים). מהעיירה יוצאים סיורים לאזור.

  אתר המוזיאון: http://www.greenland.com/da/providers/qaqortoq-museum/

  העיירה nanortalik נמצאת באזור עתיר בפיורדים ובהרים המושכים חובבי טיפוס מכל העולם. מהמקום יוצאים סיורים אל כיפת הקרח. באזור אטרקציה נוספת והיא מעיינות המים החמים שבאזור.

   

   

   

   

   

   


האתר נבנה במערכת 2all | בניית אתרים