הונג קונג אטרקציות ומידע


- שטחה של הונג קונג 1092 קמ״ר, הונג קונג מונה למעלה מ260 איים אך מרביתם אינם מיושבים, השטחים המיושבים בעיקר בהונג קונג קאולון חצי האי האי הונג קונג והטריטוריות החדשות.
מאחר ומרבית האיים אינם מיושבים הונג קונג בנויה ברובה לגובה ונחשבת כיום למקום בו מספר גורדי השחקים הגדול בעולם, ולמעשה המספר האמיתי מתקרב ל 4000 ולצורך ההשוואה בניו יורק הנחשבת לעיר גורדי השחקים ישנם פחות מאלף.
על אף היותה בנוייה בגורדי שחקים לא פחות מ 40% משטחה הינו שטח ירוק ,פארקים ציבוריים.
הונג קונג נחשבת לאחד ממרכזי הסחר הגדולים בעולם ולמעשה כסף הוא המניע את העיר הגדולה הזו, לא בכדי בהונג קונג ישנם קרוב ל 100000 מיליונרים. ומספר לא מבוטל של מיליארדרים.


ביקור חובה למשפחה

הונג קונג הינה מגרש משחקים ללא הפסקה, מלא בפעילויות לכל המשפחה  שחייבים לראות וחייבים לעשות .תמצאו  בה אטרקציות ומראות  נפלאים,שזורים  יחד באלה. ההצעות הללו יבטיחו  לכם ולילדים הנאות רבות ! ! מסלול טיול בהונג קונג

את הסיור התחילו בשדרת הכוכבים

משם תוכלו להינות בערב בשעה 20:00 ממופע אורות


לאחר הטיול תוכלו לראות מבנה כדורי זהו מוזיאון החלל של הונג קונג

מוזיאון החלל  של הונג קונג (SPACE MUSEUM )

הכיפה דמויית הביצה  של המוזיאון  מעוררת סקרנות  טבעית .בפנים , פלאי החלל החיצון מתעוררים לחיים  תודות לתצוגות היי-טק .הורים וילדים ישתאו למראה  האומנימקס (OMNIMAX )הענק ומסרטי הרקיע באולם  החלל סטנלי הו ואז הם יגיעו לשמים באולמות מדעי החלל והאסטרונומיה, זה ממש מושלם עבור האסטרונאוט שבדרך.

המשיכו למלון "פנינסולה" המרשים  (Peninsula) מלון מפואר שאותו הקימה משפחת כדורי, יהודים שהגיעו להונג קונג מעירק. מומלץ לשבת בבר-מסעדה של המלון (Felix) אה, ואם אתם צריכים שירותים המסעדה, מובטחת לכם חוויה מיוחדת במינה ,הנוף הנשקף מהשירותים לא ישכח מכם זמן רב.מוזיאון הונג קונג להיסטוריה

"סיפור הונג קונג " הוא התערוכה  הקבועה המשתרעת על פני 7,000 מסרים רבועים ומציגה את הטבע ,התרבות  העממית וההתפתחות ההיסטורית של הונג קונג בעזרת יותר מ-4,000 מוצגים , דיאורמות ותוכניות מולטימדיה . תצוגות סירות הדיג והחנות העתיקה ימשכו את תשומת לב הילדים למשך שעות.


מוזיאון המדע של הונג קונג (SCIENCE MUSEUM )

במוזיאון המרתק הזה יש כ-500 מוצגים ,70% מתוכם  ניתנים למגע ויעסיקו את המוחות ואת הידיים הקטנות במשך  שעות ! ילדים ילמדו על אודות המדע בעודם נהנים להפעיל  מכונות פשוטות ,בועות סבון , מעגלים חשמליים ,מכשירים ביתיים ומכונות אנגריה שגובהן 22 מטר ,הגדולות בסוגן !

 • אתר : hk.science.museum
 • בכתובתScience Museum Rd, Tsim Sha Tsui
 • טל: +852 2732 3232
 • שעת פתיחה : 10:00

האי הונג קונג

כדי לחוש ולהכיר היטב את אזור הונג קונג ה"סנטרל", עלו  לתצפית חינמית שנמצאת בקומה ה 56  שמגדל Two ifc ישנו שילוט אשר בכניסה לבניין מימין יורדים במדרגות, יש להיות מצויידים בדרכון. למעשה זהו המוזיאון המטבעות של הבנק ההונג קונגי
אפשר גם לעלות לתצפית בקומה ה 43 במגדל Bank of China, 


תצפית מבניין הסחר תצפית מקומה
5
6

מערכת המדרגות הנעות הארוכה בעולם
מערכת אדירה של מדרגו נעות שנועדה להקל על הצפיפותבמהלך היום  יורדות המדרגות מהשכונות העליונות לכיוון Central מתוך כוונה להביא את האנשים אל מקום עבודתם.
ולאחר שהעומס יורד משתנה הכיוון החל מהשעה 10:30 או אז המדרגות מטפסות מעלה.
תוכלו להגיע באמצעותן  גם לבית הכנסת אוהל לאה (יש להצטייד בדרכון )


איך להגיע : צאו בתחנת Central ביציאה  D-1 פנו לרחוב  Pedder Street ומשם לרחוב  Queen's Road Central. תגיעו ל Central Market וממול תמצאו את המדרגות.

אל תחמיצו באזור את  רחוב Hollywood Road
ואת מקדש Man Mo Temple  

 • בכתובת Man Mo Temple, 124-126 Hollywood Rd
 • אתר: lcsd.gov.hk
 • טל: +852 2540 0350
 • שעת פתיחה : 08:00


המשיכו משם בסמוך לרחוב  Graham Street  רחוב סואן קחו את הילדים לנסיעה שלבטח תרגש אותם ואתכם! נמשכת על ידי  כבלים ,החשמלית מטפסת 373 מטרים.  הדרך בה תלולה עד שהבניינים שתעברו לידם נראים  כאילו הם נוסעים בזווית של 45 מעלות !

ניתן להגיע באוטובוס קו מס' 15C יוצא מהחניון האוטובוסים שליד רציף המעבורת Star Ferry  נמצא ממש משמאל לרציף.
שעת פתיחה : 07:00
תצפית מהויקטוריה פיק 
פסגה (THE PEAK )

מגדל הפסגה מציע  מתצפית הגג החדשה שלו מבט של 360 מעלות , כמה מהנופים היפים  ביותר בהונג קונג .במגדל תמצאו גם מבחר חנויות ומסעדות, כמו גם את מוזיאון השעוה  "מדאם טוסו". בו, בסביבה נעימה ,יותר מ-100 דמויות שעווה של כוכבים,מנהיגי עולם ושחקני ספורט ,חובבי משחקים יכולים לבקר  ב-EA-EXPERIENCE עולם וירטואלי של משחקים  אלקטרוניים  בסביבה חדשנית  ומסעירה. 
חוו את פנטזיות הספורט שלכם באזור הספורט הווירטואלי (
VIRTUAL SPORT ZONE )  ואת צהלות ההתרגשות באזור חוויות המהירות (SPEEDA EXPERIENCE ZONE )

במתחם התצפית הפיק נמצא מוזיאון השעווה מאדאם טוסו


מאחרי הקתדראלה, תוכלו להתרשם מאחד הבניינים המרשימים,בו נמצא היום בית המשפט לערעורים. הבניין נקרא בשמו המקורי "בניין המיסיון הצרפתי" (Former French Mission Building). בניין שנבנה בסגנון ניאו-קלאסי.


 • בכתובת : 1 Battery Path, Centra
 • אתר : amo.gov.hk

טפסו על המדרגות  ועקפו את הבניין  תגיעו לרחוב Garden Road המשיכו עליו עד שתגיעו למבנה שנבנה בסגנון  קולוניאלי זהו
ה
 Helena May main building 
את הבניין בנו בשנת 1916 ואותו בנתה אשת המושל הגב' רייד, כמעון לנשים 
בכתובת: 
35 Garden Rd, Central
אתר: helenamay.com
טל: +852 2522 6766
שעת פתיחה: 09:00

המשיכו אל מאחורי הבניין  שם נמצאים מבנה  St. Joseph's College, תוכלו לזהות לפי הגג הכחול. מבנים אלה נבנו בשנות ה 20 במאה הקודמת ושימשו כחלק מביה"ס הקתולי, המהלך מלחמת העולם ה 2 החריבו היפנים בהפצצות את מרבית המבנה ומה שכיום ניצב זהו שיחזור.

המשיכו על רחוב  Garden Road בפינת  Upper Albert Road. נמצא  בית הממשלה (Government House)


מעבר לצומת  נמצא 
גן החיות והגן הבוטני בהונג קונג (HONG KONG ZOOLOGICAL AND BOTANICAL GARDENS )

הגנים הללו שנפתחו לקהל ב-1864 לאחר ארבע שנים של  הכנות, הינם אחד המרכזיים הזואולוגיים  והבוטנים הוותיקים  בעולם .יותר מ-1,000 סוגי צמחים מוצגים יפה בגנים.בכלובי  הציפורים  ובמכלאות הנרחבות חיות כ-500 ציפורים ,כולל  פלמינגו אמריקאי .בבקשה ,התבוננו ,הקשיבו ותיהנו  מהציפורים כדאי להיזהר ולהימנע ממגע ישיר עמם. נוסף לכלובי הציפורים ,ילדיכם יאהבו לראות חיות כמו קופי גיבון .  יגואר , עצלן בעל שתי אצבעות ואורנג אוטנג מבורניאו.

 • בכתובת : Albany Road, Central,
 • אתר:lcsd.gov.hk
 • +852 2530 0154
 • שעת פתיחה : 05:00- 22:00
המשיכו על רחוב  Lower Albert, המשיכו עד סוף הרחוב תראו שלט FCC זהו מועדון חברים  פנו שמאלה ותגיעו לביתו של הבישופ" (Bishop's House) בניין מ סוף שנות ה 30 מהמאה ה 19.
המשיכו על הרחוב ופנו  לרחוב Ice House Street עד שתגיעו לרחוב  Duddell Street רחוב קטן ומיוחד בו לאורך המדרגות תפגשו בפנסי רחוב שעוד מופעלים בגז.המשיכו על  Queen's Road Central ותגיעו לתחנת הרכבת התחתית  -Central. ומסביב עוצמה של בטון מבנה Exchange Square זהו בניין  הבורסה של הונג קונג.פארק האוקיינוס (
OCEAN PARK )

התכוננו ליום מלא  התרגשויות  באחד האקווריומים .

והפארקים הגדולים ביותר שבדרום מזרח אסיה. תראו שם בעלי חיים מופלאים כולל ציפורים  אקזוטיות ויצורי ים, מדולפינים  ואריות ים עד כרישים ומדוזות . המוצגים מצוידים  באפקטים מיוחדים שתפקידם להגדיל את החוויה. אתם והילדים יכולים לבדוק את אומץ לבכם במתקנים  עוצרי נשימה , או במתקני הדמיה מסנוורים .

כל המשפחה תאהב את ה"סיורים מאחורי הקלעים" , אפשר ללמוד יותר על עולם הטבע ועל שימור בעלי החיים.  הסיור הזה נערך בשבתות, בימי ראשון ובחגים ,יש להירשם  מראש במשרד הכרטיסים שבכניסה הראשית.  ואל תחמיצו את תוכנית המפגש עם הדולפינים,בה ניתן להיכנס אל המים יחד עם היצורים  המדהימים הללו,  לחבקם  ולגעת בהם ! התוכנית פועלת כל יום וניתן  להירשם אליה במשרד הכרטיסים שבכניסה הראשית.

זאת ועוד, תוכלו לנסוע ברכבל במסלול מרהיב, בין חלקיו  הנמוכים והגבוהים של הפארק ! התכוננו איפוא  להרפתקה שתעורר בכם תחושות חדשות !  קדימה ,אל פארק האוקיינוס !

 • בכתובת: נמצא באי הונג קונג
 • אתר:  oceanpark.com.hk
 • +852 3923 2323
 • שעת פתיחה : 10:00 


שוק דגי זהב

רחוב CHOI TUNG ב- MONG KOK ,הינו  מגנט לאוהבי דגים. החנויות  הרבות שבסביבה IT מתמחות בכל מה שדרוש לאחזקת דגים טרופיים ,כמו אקווריומים או אוכל לדגים .דגים בכל צבעי הקשת עומדים כאן למכירה, במיוחד דגי זהב רק  להתבונן במבחר הבלתי יאומן הזה בוודאי יקסום לילדים.גן הציפורים ברחוב YUEN PO

ילדים פשוט יאהבו את המראות  והקולות בגן הזה המתוכנן כמו חצר סינית עדינה, בה נמצאים  למכירה כל מיני סוגים של ציפורים אקזוטיות וכלובי  ציפורים  יפהפיים. זוהי הזדמנות  נהדרת עבור הילדים לראות מבחר ציפורים צבעוניות ולחוות  כיצד אוהבי ציפורים מקומיים  מפנקים את ציפורי המחמד  שלהם.אבל תנהו בחכמה   אם תיכנעו ממגע ישיר עם הציפורים.מקדש מאן מו
בכתובת:  124-126 Hollywood Rd
טלפון  +852 2540 0350
תחבורה קו 26
שעות פתיחה800-1800

מקדש Sik Sik Yuen Wong Tai Sin Temple

אחד המקדשים הגדולים בהונג קונג שייחודו בכך שהינו מקודש לשלושת הדתות הרישמיות בהונג קונג - דת טאואיזם הבודהיזם והקונפיציוניזם.
בחצר המקדש ישנו גן מקסים.

מוזיאון המורשת בהונג קונג 

גלו את המורשת המסקרנת ואת  התרבות של הונג קונג  ב- 12 אולמות התצוגה של המוזיאון ,כולל אולם מורשת האופרה,  הקנטונזית , אולם מורשת הטריטוריות החדשות ,גלריית  תגליות הילדים שבה משחקים אינטראקטיביים ,ותערוכת סיפור הצעצועים ,המתרכזת בהתפתחות הצעצועים  המקומיים זוהי הזדמנות לחוות את הונג קונג של ימים עברו .

 • בכתובת : 1 Man Lam Road
 • טל : ‎852-218-08188
 • תחבורה ציבורית: N42,282,86
פארק המים (WETLAND ) הונג קונג

כל המשפחה תאהב את המקום האקו-תיירותי  האיכותי  הזה. הפארק מציע אפשרויות אין ספור לסייר וללמוד אודות  מערכות המים  האקולוגיות,  נוסף לחיים בשמורת הטבע  למוצגים שבטבע,לשבילי טיול ולמסתור ציפורים , יש במקום מרכז מבקרים הכולל מוצגים ומערכות.

אינטראקטיביות המציגים את החיים המגוונים שבביצות , בעיות הקשורות לתרבות האנושות ולשימור ואת היופי של  הביצות מזוויות עולמיות ומקומיות.

יותר מ-250 סוגים שונים של בעלי חי נמצאים  בפארק , כך שלבטח תראו משהו חדש ! אבל זכרו – אין להתקרב  אל בעלי החיים, זה בסדר להתבונן ולהקשיב –אבל זה חכם להימנע מכל מגע ישיר עם הציפורים.

 • בכתובת : Wetland Park Rd, Tin Shui Wai
 • אתר :  wetlandpark.gov.hk
 • טל : +852 3152 2666
 • שעת פתיחה  : 10:00רכבל נונג פינג 360 (Ngong PING 360 CABLE CAR )

תהיו מוקסמים מ"טיול  ההארה" הזה , שייקח אתכם  לנסיעה מדהימה בת 20-25 דקות ברכבל, לאורך 7.5  קילומטרים ,אל מרומי הר האי לנטאו שם נמצא כפר  תרבות נושאי סמוך לפסל  בודהה ענק מלא הוד, ולמנזר  פו לין (PO LIN ) .

רכבל נונג פינג יוצא מ-TUNG CHUNG בשכנות  לנמל  התעופה, מרחף מעל שטחים מרהיבים ומציע נופים  פנוראמיים של כל הסביבה.


כפר נונג  פינג כולל כמה אטרקציות נושאיות ,כמו גם  מבחר גדול של קניות ואפשרויות לאכילה,כדאי לגשת  קרוב אל פסל בודהה הענק. וכן אל "שביל החכמה" הקרוב, שהוא שחזור של תפילות בודהיסטיות עתיקות.


הבודהה היושב הגדול טיאן טאן ומנזר פו לין Tian Tan Giant Buddha & Po Lin Monastery

 • בכתובת: Ngong Ping Rd, Lantau Island
 • אתר: plm.org.hk
 • +852 2985 5248
 • תחבורה ציבורית יש לקחת את  קו 23 אשר יוצא מתחנת המטרו Tung Chung לרדת בתחנת Ong Ping
 • אפשרות נוספת לעלות ברכבל מתחנת  טונג צ'ונג
 • מידע בעברית
דיסנילנג, הונג קונג

הקסם מתחיל לפעול ברגע שמשפחתכם תעשה את הצעד  הראשון מעבר לשערים מעוררי ההשראה, עם כול  האטרקציות המרהיבות  של הארצות הנושאיות המשתרעות לפניכם. השקיעו את עצמכם בעולם האגדות של ארץ  הפנטזיות ,נחתו  במקומות נועזים בארץ ההרפתקאות . גלו את מראות העתיד בארץ המחר,  או סעו אחורה בזמן אל עיירה אמריקאית קטנה מתחילת המאה ה-20 ב-USA MAIN STREET .

מסביב לכול פינה  בדיסנילנד מחכות לכם חוויות קסומות,  כמו למשל הצגות בנוסח ברודוויי,זיקוקי  דינור ,מתקנים  מרטיטי לב ומצעדים מרגשים. לחוויה ממושכת יותר אפשר לגור במלון "דיסנילנד הונג קונג " או במלון  "הוליווד – דיסני ".

 • בכתובת: Lantau Island, הונג קונג
 • אתר: hongkongdisneyland.com
 • +852 3550 3388
 • שעת פתיחה : 10:30מפרץ ריפלאס (REPULSE BAY )

ריפאלס ביי הוא המקום האידיאלי לכל המשפחה ! החוף החולי הנהדר מושלם לשחיה, משחק, או בילוי בטן –גב  בשמש. קרוב לכאן נמצא שחזור המלון ריפאלס ביי שנבנה ב-1920 .סגנון  הארכיטקטורה המקורית האירופית יוצר קשר חזק אל סגנונות  קולוניאליים מהעבר.

באזור נמצא שוק סטנלי Stanley Market שוק הנחשב לאטרקציה תיירותית, אבל בהחלט נחשב לאחד השווקים הטוביםבהונג קונג.
המחירים מצויינים ותוכלו למצוא כאן ממותגים ועד למזכרות מקומיות.בצמוד לשוק שפע של בתי קפה ומסעדות בהן תוכלו לשבת ולהינות מהבריזה הנעימה.
בקצה השוק נמצא מבנה בסגנון קולוניאלי זהו מבנה ה Murray House מבנה זה הוקם במרכז העיר והוא הועתק לכאן לאחר שבשטח עליו ניצב נבנה  בניין  Bank of China היום משמש המבנהכמוזיאון הימי של הונג קונג.

בסמוך ממוקם מקדש לאלת יורדי הים – Tin Hau וומול המקדש נמצא מזח  Blake Pier משם תוכלו לצאת לשייט באי Po Toi, בשעות הבוקר המוני מקומיים עושים להם אימוני פאנג שוואי בהרמוניה נפלאה.

איך להגיע: מהתחנה המרכזית שבסנטראל יש לרדת ב Stanley Plazaa, ומשם חוצים את השוק  לטיילת.

אתר: http://www.hk-stanley-market.com


האי צ'אונג צ'או   Cheung Chau Island

על מנת לחוש את העבר אין כמו לקחת שייט אל האי צ'אונג צ'או לשעבר כפר דייגים סיני מסורתי,טיילו בין החנויות או לשבת בבית קפה מול הים חוויה. 
 • איך להגיע:סטאר פרי לעלות  ברציף מס'  5 
 • אתר : http://www.cheungchauhk.com/


כפר ההדייגים  Lei Yue Mun 
כפר הדייגים שעדיין משמר את  האותנטיות של הונג קונג מפעם,במקום ישנם שפע מסעדות דגים מצויינות.

איך להגיע: בתחנת Yau Tong צאו  ביציאה A-2  והמשיכו על רחוב Cha Kwo Ling Road עד שתגיעו לטיילת ובה מסעדות הדגים, מעבר למפרצון. בסופן של המסעדות תגיעו למה שנותר מכפר הדייגים.לנטאו והאיים החיצוניים

מפרץ  Discovery Bay, 
באי Lantau , נמא אחד האזורים יוקרתיים  שם נמצאת מרפסת תצפית   D Deck  ממנה נשקף נוף מהמם של כל המפרץ.
בשעות הערב תוכלו להינות ממופע הזיקוקים שנערך בדיסנילנד.

איך להגיע: במעבורת ששטה בין  Central ו Discovery Bay המעבורת יוצאת מרציף  מס' 3 ב Central


הכפר Yung Shue Wan,
כפר מקסים שנמצא באי Lamma Island

איך להגיע:  שוטו במעבורת מ Central רציף מס' 4  שבאי הונג קונג עד ל  Yung Shue Wan.הכפר Sok Kwu Wan
בשעות הלילה
האי קאולון (Kowloon) 

"Symphony of Lights"
"סימפוניה של אורות" זכתה בשיא גינס כמופע האורות הגדול בעולם, מחזה לילי המשלב אורות אינטראקטיביים על 44 בניינים באי הונג קונג עם אפקטים מוזיקליים.
טיול  במדרחוב  Knutsford Terrace 
איך להגיע : צאו ביציאה B-1 בתחנת Tsim sha Tsui פנו שמאלה  לרחוב Kimberley Road ושם תראו  את המדרחובהפאבים של רחוב Ashley Road 
איך להגיע : צאו  בתחנת Tsim-sha-Tsui  E ביציאה E , עברו את רחוב  Peking Road ש
וק הלילה ברחוב Temple Street

איך להגיע:  רדו בתחנת  Jordan צאו ביציאה A פנו לרחוב  Jordan Road והמשיכו עד לרחוב השלישי זהו  Temple Street.

שוק נוסף באזור זהו שוק הנשים (Ladies' Market) 
נמצא ב Mong Kok ויושב על רחוב Tung Choi Street שוק הפועל אל תוך הלילה.


איך להגיע:בתחנת צאו ביציאה  D-3   -Mong Kok פנו ימינה עד  לרחוב Tung Choi 

משוק הלילה Temple Street המשיכו ל Public Square Street תראו את  Mido Café מצד שמאל מכאן פנו ל Nathan Road והמשיכו עד ל Dundas  והרחוב השני משמאל השוק.


שעשועים עירוניים

תנו לילדיכם הזדמנות להשתעשע בלי הפסקה ולהשתמש במאגרי האנגריה  האינסופיים שלהם,בעוד הם לומדים  דברים חדשים .העסיקו אותם על ידי  בחירת צעצוע חדש לחלוטין.

קחו אותם למרכז שעשועים בו הם  יכולים לזכות בפרסים ,או להשתעשע  בהחלקה על הקרח – כל השנה ! זה  יהיה כיף , כיף לאורך כל היום.

צעצועים מביאים  שמחה לילדים . הצעצוע  הנכון יכול  גם לעזור בפיתוח גוף הילד ומוחו,אז קחו אותם אל ארץ האוצרות  הזו, בה יוכלו למצוא צעצוע חדש שיזכיר להם לעולם את המסע של חייהם ! תנו הם  לגלות כל אחד משבעת  האזורים שבכל חנות,פעילות והרפתקאות לבנים,  המועדפים של הבנות, "תאומים ", בידור ומשחקים  משפחתיים,עולם הדמיון ,ספורט ומשחקי חוץ  ו-תינוקות הם אנחנו –  BABIES "R" US 


עולמו של סנופי

וואו ! סנופי נמצא בעיר ! עולם סנופי ב-TIN SHA  הינו  השני בסוגו בעולם .ילדים  יכולים לנגוע ,לצבוט ולחבק יותר מ-60 דמויות  אגוז,כולל את זו הגדולה ביותר של סנופי, על גג מלונת הכלבים שלו.  


ג'אמפינג ג'ים ין-אס-איי

שחקו וזכו בפרסים ! ילדים ייהנו מביקור בג'אמפינג  ג'ים יו איי , רשת פארקי שעשועים בתוך מבנים שאפשר למצוא בכל רחבי הונג קונג .בחנו את כישוריכם  והוציאו מרץ במשחקי כדורסל וכדורת  ,מכוניות  מתנגשות ועוד. נושאים שונים וסרטים מוסיפים לבידור.

בהחלקה על הקרח

תיהנו מהחלקה על קרח עם ילדיכם באזור הסובטרופי,  באחד משני משטחי ההחלקה שבהונג קונג ארמון הקרח  הנפלא שבסיטי פלאזה ובצעדת הקרחון הפסטיבלית. לשניהם יש ציוד מקצועי ברמה גבוהה, עם קצת מזל. תוכלו אפילו לראות מופע החלקה ברמה עולמית !מידע שימושי לתייר

הקו החם של רשות התיירות הונג קונג (רב לשוני ) 852-2508-1234 +

WEBSITE: DISCOVERHONGKONG.COM/QTS

מסילת ברזל לתחבורה המונית (MASS TRANSIT RAILWAY-MTR )

ה-MTR הוא דרך נהדרת לשוטט בהונג קונג ,יש לה  שבעה קווים המחברים את האזורים  העירוניים בקאולון .
רוב האי  הונג קונג והאי לנטאו .ה-
MTR יעיל ביותר. נוח ואמין. הוא מביא אתכם כמעט לכל האטרקציות  התיירותיות .זוהי חווית נסיעה  לעצמה שללא והעיר, הקו המיוחד AIRPORT EXPRESS מספק נסיעה מהירה ונוחה.  שאורכה רק 24 דקות מנמל התעופה עד לתחנה הסופית  באזור סנטרל. נוסעי ה-AIRPORT EXPRESS  נהנים גם משירות חינם של אוטובוס ושירות בידוק בעיר.
הטריטוריות החדשות הינן "ביקור חובה,  בהונג קונג .
יש בהן להנאתכם הרים, פארקים,כפרי דייגים ,כפרים חקלאיים וערים חדשות ,אחת הדרכים הטובות  לראות את המראות הינה ברכבת (
MTR ) ,ארבע מסילות  רכבת מערב ,רכבת מזרח MA ON SHAN והרכבת הקלה –עושות את התנועה בטריטוריות לנוחה וקלה.

מעבורת סטאר  

סמל זה של הונג קונג שהינו אחד מסימני ההיכר שלה, ישמח לב ילדים ומבוגרים כאחד והינו בגדר החלה לפעול ב-1898  ועדיין היא מציעה כמה מהמראות הטובים ביותר של מפרץ ויקטוריה,האי הונג קונג וחצי האי קאולון  המראות מרהיבים ביום ומסנוורים ממש בלילה.


מפרשת דוק לינג (
DUK LING JUNK )

היו ימים ומאות  מפרשיות  סיניות  התקבצו  במים.מסביב  להונג קונג .ימים אלה חלפו. מבקרים  יכולים  להפליג על  סיפונה של מפרשית אחת שנותרה – דוק לינג,אם  יצטרפו לתוכנית התרבות "קלידוסקופ" של רשות התיירות. של הונג קונג.אל תחמיצו את ההזדמנות המיוחדת  במינה לחוות את העבר שלנו בים ואת מראות מפרץ  ויקטוריה.

אוטובוס פתוחי גג (OPEN-TOP BUSES  )

אין כמו נסיעה באוטובוס קומותיים עם גג פתוח ! עלו על אוטובוס 15C הנוסע בין המזרחים של מעבורת סנטרל והתחנה התחתונה של חשמלית הפסגה. הילדים ישתוממו למראה גורדי  השחקים  הענקים של העיר. המתרוממים  מחד אל השמיים למעלה ונוגעים  מאידך ברחובות  העיר ההומים למטה, בעוד אתם יושבים רגועים ונהנים מן הרוח  הקלה !

אוטובוסים  קומותיים (DOUBLE DECKER BUSES )

את אוטובוסי הקומותיים קל למצוא ,הנסיעה בהם זולה והם נמצאים פחות או יותר בכל מקום בהונג קונג .לכן הם כה פופולאריים בקרב תושבי הונג קונג ! גם הונג קונג גם אתם תיהנו בהם ! שבו בקומה העליונה קרוב לחזית,שם תרגישו את  כל ההתרגשויות ותחושו את דופק החיים של העיר. כדי לראות נופים  נהדרים ,סעו באוטובוס מספר 15  מכבר EXCHANGE שבסנטרל אל הפסגה. האוטובוס עולה בדרכים  מפותלות והנוף נהדר.

חשמליות

סמל קלאסי של הונג קונג הוא צי חשמליות  הרחוב  הנוסעות בציר מרכזי בצפון   האי הונג קונג  לאורך 13 קילומטרים .מערכת החשמליות  שהוקמה לפני 100  שנים,מספקת חווית נסיעה  של פעם וקרונותיה הדו-קומתיים הם היחידים  הפועלים  בעולם.למראה הטוב ביותר, עלו עם ילדיכם אל הקומה העליונה  של החשמלית .הם יאהבו   את החשמלית עצמה ואת המראות המדהימים  המגוונים של הבירה מלאת הפעילות.

הידעתם ? 

תיהנו מהנחות גדולות בכרטיס המוזיאונים שמחירו  30 $ HK .הכרטיס תקף למספר כניסות  בלתי מוגבל  בשבעה מוזיאונים.ניתן  לרוכשו במוזיאונים ובמשרדי  רשות התיירות של הונג קונג  במרכזי המבקרים בעיר .
בדקו פרטים ב-
WWW.LCSD.GOV.HK/EN/CS_MUS.PHP  

בימי רביעי הכניסה חופשית במוזיאונים המשתתפים  בכרטיס .


סיור חינם בהונג קונג  
Hong Kong Free Tours
סיורים ללא תשלום בהונג קונג, סיורים מודרכים אשר בהם תוכלו להכיר את הונג קונג בצורה מעולה.

 • אתר: http://www.hongkongfreetours.com/

   
מידע לתייר הדתי בהונג קונג

מידע מטעם חב"ד הונג קונג
 
 
קהילת ציון
 
 
כשר בהונג קונג
 
 
אוהל לאה מידע על ביה"כ
 
האתר נבנה במערכת 2all | בניית אתרים