הכפר סידי חרזאם-SIDI HARAZAM מידע,טיפים ואטרקציות
מאת אביזמר -מחבר הספר המדריך למרוקו


הכפר סידי חרזאם (SIDI HARAZAM) נמצא 15 ק"מ ממזרח לפאס על כביש  P1 על הדרך לטאזה ואוג'דה. כאשר אתם נוסעים בכביש זה ישנה פניה ימינה למעיינות ולמרחצאות.

הכפר קרוי על שמו של מרבוט (קדוש) מוסלמי שקברו נמצא, כאן.  

המים במעיינות הנובעים כאן הנם חמים, והטמפרטורה מגיעה ל  34  מעלות. המים מומלצים לשתייה מבחינה רפואית, ובעיקר לאלה הסובלים מבעיות מעיים, כבד וכליות. ממי מעיינות אלה מפיקים מי שתייה מינרלים בבקבוקים, כנהוג אצלנו ובעולם כולו, על ידי מפעל מקומי בשם זהה  SIDI HARAZAM. כן ישנן באזור מעיינות חמים נוספים ובהם מינרלים, כגון סודיום וגופרית.

במקום ממוקמים מס' בתי מלון ובתי הארחה לתיירים ומקומיים הבאים להרפא ממחלות מעיים בלא להזקק לניתוח. כן יש במקום בריכת שחיה ציבורית.

 

הערה: חובה להצטייד בבקבוקים ומיכלים מפלסטיק ריקים.


 

#התמצאות, והגעה

מפאס, סיפרו וממקנס ניתן להגיע לכאן בקלות. ברכב שכור או במונית גדולה. 

 

אוטובוס יש רק מפאס מהתחנה המרכזית.  

 

#רקע היסטורי

המעיין התגלה בתקופה שהרומאים שלטו באזור במאות הראשונות לספירה, הם השתמשו במים לשתיה והעבירו כמויות ניכרות מאזור זה לפאס לוולובליס, בירתם הצפונית.

במאה ה 16 בנה הסולטן המריני "אבו חסן עלי" את המרחצאות.

 

כיום משמש המקום את אחת מהתחנות החשובות בטיולים שלי במרוקו, ומומלץ אף לכם לעשות מאמץ ולהגיע לכאן.

 

#מה לראות ומידע מסייע

בריכת שחיה ציבורית ממי המעיינות: נמצאת בתחתית הואדי. נקיה ומסודרת, והמים הפושרים מאוד מוחלפים מידי יום. עלות כניסה 10 דרהם. יש מלתחה ומקלחות.

 

מים לשתיה: נמצאים במרכז הכפר, המים הנובעים מהמעינות תורבתו, והיום לשתות או להצטייד במים לדרך זה פשוט. נבנה במקום מערכת של נביעה מתוך ברזים הפתוחים 24 שעות ביממה.

לינה:

במקום, מלון ברמה של שני כוכבים בשם, כן, נחשתם!  SIDI HARAZAM נמצא במרכז הכפר. טלפון: 055690057/055645522 . פקס: 055690072

 

 

קניות אוכל ושווקים:

בגלל כמות המקומיים הרבה למעיינות התפתח במקום הווי של קמפינג קבוע. תמצאו סביב עשרות דוכנים של מזון ופירות, תבלינים ודברי מתיקה ומציאות.

נערות יציעו לכם קישוטי חינה לגוף, ונערים יבקשו לסייע לכם למלא את הבקבוקים או למזוג לכם לכוסות השתיה.

 

בתי חולים ושירותים רפואיים: 

 

במעיינות המרפא ישנו רופא וצוות רפואי באופן קבוע.


Save on your hotel - hotelscombined.co.il
האתר נבנה במערכת 2all | בניית אתרים