וארנה בולגריה-מידע,טיפים, מקומות ואטרקציותורנה- בירת הים של בולגריה
שלומי טביבי

ורנה ((Varna עיר נופש פופולארית בקרב התיירים. העיר השוכנת לחוף הים השחור, המציע אזורי קיט מדהימים, היא משופעת אטרקציות ואתרי ביקור שהם חובה למגיעים לנפוש בה. אזז כדאי להיערך לקראת הביקור. הקתדרלה של ורנה

הקתדרלה של ורנה (Cathedral of the Assumption of the Virgin) היא אחד מסמלי העיר. מיקום הקתדרלה הוא בכיכר "קיריל ומטודיוס הקדושים" במרכז העיר. "רק" 133 מדרגות מפרידות ביניכם לבין הנוף הנשקף ממגדל הגבוה של הכנסייה. הקתדרלה נחנכה בתחילת המאה ה-20 וכדאי מאוד להיכנס פנימה ולהתרשם מהעושר הרב של האיורים והויטראז'ים. גם חלקה החיצוני לא מאכזב ומלבד החזית המדהימה ניתן לראות את הגג המצופה כסף וזהב. בעבור תצלום בתוך הכנסייה יש לשלם 5 לב בולגרי.


המוזיאון הארכאולוגי

המוזיאון הארכאולוגי (Museum Of Archaeology) מתפרש על פני שתי קומות והוא חוויה יוצאת דופן. המוזיאון מציג היסטוריה בת 6000 שנים, מתקופת האבן ועד ימי הביניים. המוזיאון נבנה כמסגד במאה ה-16 ובהמשך הפך בית ספר לבנות. כדאי לשריין זמן מספיק על מנת ליהנות מהסיור במוזיאון המציג כלי חרס עתיקים, מוצרי נחושת, כלי ציד ועוד אלפי פריטים.
 אתר אינטרנט

פארק הים (Sea Garden)

פארק הים נקרא גם Primorski Park. מקום ביקור חובה לבאים בשערי ורנה. זהו אחד הפארקים הגדולים והיפים בבולגריה. הפארק נמצא על קו החוף של הים השחור. בפארק שלל אטרקציות וביניהן דולפינריום ומוזיאונים. הפארק הוא המקום האהוב על התושבים על שלל מסלולי ההליכה שבו, המסעדות הרבות על חוף הים המציעות מאכלי ים, מועדונים ובארים.
אתר הדולפינריום: 

אתר הפארק: 

ויש עוד הרבה מה לראות בורנה 

·         אתר מדריך למטייל בורנה:Save on your hotel - hotelscombined.co.il
האתר נבנה במערכת 2all | בניית אתרים