אתר  הטיולים  של  צביקה                
   
חדשות התיירות


.
אל על חתמה על הסכם קוד שייר עם חברת וייטנאם איירליינס אל על חתמה על הסכם קוד שייר עם חברת וייטנאם איירליינס אל על חתמה , על הסכם קוד שייר עם חברת וייטנאם איירליינס, חברת התעופה הלאומית של וייטנאם, בטקס חגיגי שנערך במשרדי ההנהלה של אל על. האירוע התקיים בנוכחות גונן אוסישקין.    

לחצו לכתבהתעופה

נחתם הסכם עם טייסי אל על

לאחר מו"מ נחתם הסכם בין טייסי אלעל ונציגות העובדים בהיהיטים שונים של תפעול החברה לרבות הקמת צי אחוד למטוסי הבואינג 777-787, ההסכם לתקופה של שש שנים הסוגיות העיקריות אשר הוסדרו במסגרת ההסכם הינן: 

לקריאת הכתבה
הטבות לנוסעי יונייטד איירליינס המתמידים

יונייטד איירליינס מעדכנת ומשפרת את מדיניות הכבודה המותרת בטיסות הטרנסאטלנטיות לארצות הברית וקנדה,ובכלל זה על הקווים מישראל לניו יורק, סן פרנסיסקו והחל מחודש מאי גם וושינגטון.

לקריאת הכתבהטיסות אל על לניס. 

החל מ-31.3.19 אל על תציע 3 טיסות שבועיות לניס, שבריביירה הצרפתית. קבוצת אל על פועלת עונתית לניס החל משנת 2015 תחת המותג סאן דור והחל מסוף מרץ 2019 יעברו הטיסות לפעול במתכונת שנתית תחת מותג אל על. .

לקריאת הכתבה

                                                                                                                                              עוד בתעופה  


חדשות תעופההמחזור הראשון של האקדמיה לטיס להכשרת טייסים בארה"ב יוצא לדרך

 

23 חניכים החלו ב- 16.12.2018 את המסע לעבר רישיון הטיס הנכסף שיימשך כשנתיים ויכלול כ-1000 שעות טיסה

 

הסטודנטים יעברו מסלול הכשרה ייחודי לטייסים מסחריים ב- Aviator College of Aeronautical Science & Technology, מוסד אקדמי לתעופה במדינת פלורידה בארה"ב, בשיתוף פעולה עם חברת אל על

 

בוגרי EL AL Flight Academy, המגיעים ללא ניסיון קודם בחברת תעופה מסחרית, ישפרו את סיכוייהם להתקבל כטייסים בחברות תעופה

 

לאחר פניות מצד אלפי מתעניינים ותהליך מיון שארך מספר חודשים וכלל מאות מועמדים, נבחרו 23 מועמדים למחזור הראשון של האקדמיה לטיס שהחל ביום 16.12.18. תהליך המיון כלל מבחנים לבחינת יכולות קוגניטיביות ופסיכומוטוריות, ראיון פסיכולוגי

וראיונות אישיים. 

 

הסטודנטים החדשים החלו באוריינטציה שתימשך כשבועיים ותתקיים בקמפוס אל על בנתב"ג, במהלכה יקבלו מידע מקיף על עולם התעופה בכלל ועל אל על בפרט. בתום האוריינטציה, הסטודנטים יטוסו בטיסת אל על למיאמי, פלורידה, שם יחלו בלימודים המעשיים.    

 

קב' נועם דורון, סמנכ"ל מבצעים באל על: "אנו שמחים להכריז על פתיחת המחזור הראשון של האקדמיה לטיס. מגמות התרחבות עולם התעופה והצטיידות במטוסים בארץ ובעולם, מצביעות על מחסור עולמי בטייסים. אנו באל על הזמנו לראשונה צעירים וצעירות

לבחור בעולם התעופה כקריירה, ללמוד במסלול מעניין, חוויתי ומאתגר בעל אופק תעסוקתי. לאחר בחינה ממושכת של אלטרנטיבות, יצרנו מסלול ייחודי המשתמש בכל היתרונות המובנים של אל על בבניית מסלול לקריירה כטייסים מסחריים".

 

משתתפי הקורס הראשון מייצגים את כל קשת האוכלוסייה של הציבור הישראלי, בגילאי 21 עד 53. חלקם יוצאים למסע זה כשהם מלווים בבני משפחותיהם ומעתיקים את מגוריהם לצורך הקורס וחלקם בחרו לצאת למסע כשהמשפחה תומכת מהארץ.

 

אודות האקדמיה לטיס

האקדמיה לטיס תכשיר ישראלים לטייסים מסחריים. הלימודים התיאורטיים והמעשיים יתקיימו ב- Aviator College of Aeronautical Science & Technology, מוסד אקדמי לתעופה בארה"ב, במסלול ייחודי המשלב תכני חובה בהתאם לדרישות רשות

התעופה האמריקאית ותכני העשרה המותאמים לחברות תעופה מסחריות. תנאי הסף לקבלה היו: גיל 21 ומעלה, אזרחות ישראלית, תעודת בגרות מלאה, התאמה ביטחונית, עמידה מוצלחת במבחן אנגלית אקדמית (IELTS / TOEFL) ואישור כשירות רפואית

מרופא תעופתי מוסמך. המועמדים אשר נמצאו מתאימים עברו לשלב המיונים אשר כללו מבחנים פסיכומוטוריים, מבחנים קוגניטיביים וראיון אישי עם פסיכולוג.

 

תכנית Academy EL AL Flight כוללת את הלימודים התיאורטיים והמעשיים עד להשגת רישיון הטיס המסחרי וכן רישיון מדריך טיסה, בהתאם לתנאי התכנית.

הסטודנטים במסלול ייהנו מליווי והעשרה של חברת אל על, כרטיסי טיסה למיאמי, תיק טיסה ואייפד עם החומר הלימודי ועוד.

כמו כן, במסגרת התכנית בנק הפועלים מאפשר לסטודנטים לקבל הלוואה בתנאים אטרקטיביים בגובה של עד 75% מעלות ההכשרה.

 

*בוגרי האקדמיה לטיס אשר ירצו להתקבל לחברת אל על כטייסים, יגישו את מועמדותם ויידרשו לעבור תהליך מיון.

* אין התחייבות מצידה של אל על לקלוט לשורותיה מי מבוגרי האקדמיה לטיס.
אל על מציגה את הדרך החדשה לטוס למזרח הרחוק ודרום אפריקה

 

המודל החדש לרכישת כרטיסים במחלקת תיירים הקיים ביעדי אל על לאירופה, יורחב ליעדי המזרח הרחוק ודרום אפריקה ובכך, לראשונה מישראל, אל על תציע ביעדים ארוכי טווח

כרטיסי טיסה ב-3 משפחות מחיר שונות:

Lite, Classic & Flex

 

מכירת כרטיסים ליעדי אל על למזרח הרחוק ודרום אפריקה לפי המודל החדש החל מה-15/1/19 ליציאות החל מ-1/4/19

 

המודל החדש לרכישת כרטיסים במחלקת תיירים ליעדי אל על לאירופה המאפשר ללקוחות החברה לטוס במחיר משתלם, לבחור את חבילת הטיסה שמתאימה לצרכיהם ולשלם בהתאם, יורחב לראשונה בישראל ליעדים ארוכי טווח - המזרח הרחוק ודרום אפריקה.       

מיקי שטרסבורגר, סמנכ"ל מסחר וקשרים תעופתיים באל על"לראשונה בישראל, אל על תציע כרטיסי טיסה במבנה של משפחות מחיר בטיסות ליעדים ארוכי טווח. השיטה החדשה מאפשרת לאל על להציע מחירים חסרי תקדים בכיוון אחד ליעדים כגון בנגקוק

או יוהנסבורג. למעשה אנו מביאים בשורה משמעותית בתחום המחיר בטיסות ישירות ליעדים ארוכים, אך בשונה מטיסות חסך, נוסעינו ייהנו מפרופיל שירות של טיסה סדירה ללא קשר למחיר אותו בחרו לשלם והשירותים הנוספים אותם בחרו לרכוש בתשלום נוסף.

אנו מצפים כי תחת שיטת התמחור החדשה חוג לקוחותינו בנתיבים הרלוונטיים יורחב ושביעות הרצון של נוסעינו תגדל."

 

המודל יאפשר לתת מענה להעדפות הצרכנים המורכבות ממגוון רחב של שיקולים. במסגרת המודל יוכל כל לקוח לבחור איך לטוס אל על ביעדי המזרח הרחוק ודרום אפריקה ולרכוש את המוצר הנוח והמשתלם ביותר עבורו, בהתאם להעדפתו.

 

לנוסעים יוצעו שלושה סוגי כרטיסים ברמות מחיר שונות:

 

·        כרטיס Lite – מוצר חדש מוזל. כרטיס בסיסי הכולל עלייה למטוס עם כבודת יד אישית, תיק יד וארוחה חמה. ניתן יהיה לבחור בתשלום נוסף את השירותים הנוספים הבאים: שליחת מזוודה לבטן המטוס, הושבה מראש ושינוי הכרטיס, ללא אפשרות ביטול.

·        כרטיס Classic – כרטיס הטיסה הקלאסי הכולל עלייה למטוס עם כבודת יד אישית, תיק יד, ארוחה חמה, אפשרות להושבה מראש (לא כולל מושבי תיירים פלוס ומושבים מועדפים) ושליחת מזוודה לבטן המטוס. בנוסף אפשרות לשינוי וביטול בתוספת תשלום.

·        כרטיס Flex – כרטיס בעל נוחות וגמישות מרבית. הכרטיס כולל מגוון רחב של שירותים: אפשרות מורחבת לבחירת הושבה מראש כולל מושבי תיירים פלוס ומושבים מועדפים בכפוף לזמינות, ביצוע צ'ק אין בדלפקים ייעודיים (מתל אביב בלבד), שליחת 2 מזוודות

·        לבטן המטוס, עלייה למטוס עם כבודת יד אישית, שני תיקי יד וקדימות בעלייה למטוס, ארוחה חמה ובנוסף כולל אפשרות לשינוי של כרטיס בתוספת דמי טיפול בלבד וביטול טיסה בכרטיסים במחלקות הגבוהות ללא עלות, ובשאר המחלקות בתשלום דמי ביטול מופחתים.

 

כל התנאים לעיל הינם בהתאם לקריטריונים שתקבע החברה ביחס לכל כרטיס ועל פי הוראות הדין.

 

חברי מועדון הנוסע המתמיד של אל על ימשיכו לצבור ולממש נקודות על פי תכנית המועדון.

 

מכירת כרטיסים ליעדי אל על למזרח הרחוק ודרום אפריקה לפי המודל החדש החל מה – 15 בינואר 2019 ליציאות החל מ – 1 באפריל 2019. 

אל על חתמה על הסכם קוד שייר עם חברת וייטנאם איירליינס 

אל על חתמה על הסכם קוד שייר עם חברת וייטנאם איירליינס אל על חתמה , על הסכם קוד שייר עם חברת וייטנאם איירליינס, חברת התעופה הלאומית של וייטנאם, בטקס חגיגי שנערך במשרדי ההנהלה של אל על.
האירוע התקיים בנוכחות גונן אוסישקין, מנכ"ל אל על, ו- Duong Tri Thanh נשיא ומנכ"ל וייטנאם איירליינס.
כמו כן, כיבד בנוכחותו שגריר ווייטנאם בישראל, Cao Tran Quoc Hai.

מנכ"ל אל על, גונן אוסישקין: "במהלך השנים האחרונות חלה עלייה בתנועה בין ישראל לוייטנאם.
אנו שמחים על כך שהיה ביכולתנו להשיק קוד שייר עם וייטנאם איירליינס ורואים בכך היבט אינטגרלי נוסף בבניית האסטרטגיה שלנו לצמיחה עתידית, עם חברות תעופה בינלאומיות מובילות אחרות."

נשיא ומנכ"ל וייטנאם אירליינס, Duong Tri Thanh: "אנו נרגשים להרחיב את השותפות עם אל על, בדיוק בזמן ציון חגיגות 25 שנה לקיום היחסים הדיפלומטיים בין שתי המדינות.
קיום הסכם הקוד שייר משפר באופן משמעותי את נוחות הנוסעים ומגביר את נוכחותה של וייטנאם איירליינס במזרח התיכון. שיתופי הפעולה האחרונים עם חברות תעופה בינלאומיות רבות, אישר מחדש את המחויבות המתמשכת שלנו לחזק את שירותינו ולהרחיב את יכולתנו מעבר לרשת שלנו."
מטרת הסכם הקוד שייר החדש, היא לספק ללקוחות אפשרויות טיסה נוספות מתל אביב דרך הונג קונג ובנגקוק, ליעדים האנוי והו צ'י מין סיטי.
הטיסות יופעלו באופן ישיר על ידי וייטנאם איירליינס במסלול האנוי/ הו צ'י מין סיטי/ בנגקוק/ הונג קונג, ועל ידי אל על במסלול בנגקוק/ הונג קונג/ תל אביב.

הנוסעים יוכלו לבצע צ'ק-אין ליעד הסופי שלהם ולקבל כרטיסי עלייה למטוס לטיסות הקונקשיין שלהם. הסכם קוד שייר (קוד משותף) הנו הסכם בין שתי חברות תעופה המאפשר הרחבה וירטואלית של רשת הטיסות והיצע המושבים של החברות השותפות להסכם. במקרה זה, ההסכם מאפשר לפרסם טיסות בקוד אל על (LY) על טיסה שמופעלת על ידי חברת תעופה אחרת, ולהיפך, ובכך מציע לנוסעי החברה מגוון גדול יותר של יעדים ותדירויות.

חברת וייטנאם איירליינס, הינה חברה ב- SkyTeam Alliance, נושאת הדגל הלאומית של וייטנאם והמובילה העיקרית באזור המקונג.
החברה מפעילה 94 מסלולים ל -21 יעדים מקומיים ו -29 יעדים בינלאומיים, עם ממוצע של 400 טיסות ביום, המחברות בין הגדולות בעולם ערים ליעדים תיירותיים מהפנטים בווייטנאם, לאוס, קמבודיה ומיאנמר.


קרדיט צילום: סיון פרג'


אל על מציגה את טיסה ליל כל הקדושים

אל על מציגה את טיסת ליל כל הקדושים
נוסעי טיסת אל על 027LY לניו יורק (EWR) נהנו מטיסה מיוחדת סביב חג ה- HALLOWEEN
במהלך טיסת ליל כל הקדושים המיוחדת לניו יורק, צוות הדיילים חילק לנוסעים ממתק מתוך דלי מיוחד
בדומה למנהג TRICK OR TREAT לרגל הטיסה המיוחדת, הופקו תפריטים מעוצבים ברוח החג והקינוחים הרגילים בארוחות החלבית והבשרית הוחלפו בקינוחים ברוח החג
כגון: קאפקייקס אישיים עם דמויות מיוחדות ועוד צוות הדיילים והשירות בטיסה לבשו אביזרי לבוש ותחפושות מיוחדות ברוח החג


צוות טיסת 027LY לניו יורק (EWR) רגע לפני ההמראה מנתב"ג (קרדיט צילום: יח"צ).
  הסכם עבודה נחתם באל על

בהמשך לדיווח המיידי של החברה מיום 15 באוקטובר 2018 (מספר אסמכתא: 2018-01-096510) בדבר המשא ומתן בין הנהלת החברה ומגזר טייסיה ("הטייסים"), מתכבדת החברה לעדכן כי הבוקר נחתם הסכם בין החברה ובין נציגות העובדים והסתדרות העובדים החדשה המבטא את ההסכמות שהושגו בין החברה לטייסים שתחולנה במהלך התקופה מיום 1.11.2018 ועד ליום 31.10.2024 ("ההסכם" ו- "תקופת ההסכם",  בהתאמה).


ה מו"מ נערך על רקע הצורך בהתייעלות והתאמות במתכונת הפעילות של הטייסים לאור התיקון לתקנות הטיס (הפעלת כלי טיס וכללי טיסה), התשמ"ב-1981 ("התקנות"), אשר התפרסם ביום 10 במאי 2016 וייכנס לתוקף ביום 29 באוקטובר 2018 ("התיקון לתקנות"). כפי שתואר בסעיף 9.11.2(א) לדוח התקופתי אשר פורסם ביום 21 במרץ 2018 (מספר אסמכתא:  2018-01-027250), התיקון לתקנות מאמץ לדין הישראלי את ההסדר הקיים בתקנות האמריקאיות בנוגע לניהול עייפות של טייסים (FTL), כגון, תקופות מנוחה מינימאלית בין טיסות וכדומה.


ההסכם קובע מנגנונים אשר צפויים לאפשר הפעלה מסחרית יעילה יותר בעידן הרגולציה התעופתית החדשה ותועלות - הן לחברה והן למגזר הטייסים - ובכלל זה צפוי לאפשר צמיחה בפעילות החברה, הפעלת החברה בצורה יעילה יותר תוך התאמה לדרישות התיקון לתקנות וכן שיפור באורחות החיים של הטייסים. כמו כן, כולל ההסכם מיסוד מנגנונים ופרקטיקות שתכליתם קיום דיאלוג יעיל ורציף בין החברה לבין הטייסים.


הסוגיות העיקריות אשר הוסדרו במסגרת ההסכם הינן: הסדרת היבטים תפעוליים כגון התייעלות בהרכבי הצוותים בטיסות החברה, מנגנון הצבת הצוותים, הסדרת מגבלות תכנון, הסדרת כללי איוש מלא של טיסות החברה, מנגנון כוננות, זמני מנוחה, ימים ללא פעילות, הקמת צי אחוד לציי הבואינג 777 ו- 787 של החברה אשר יאפשר הכשרת טייס לשני סוגי המטוסים במקביל לעומת המצב כיום, וכללי הסבות והדרכות טייסים כתוצאה מסגירת ציי הבואינג 747 ו- 767 של החברה .


ה הסכם קובע גם הסדרים בקשר לתגמול הטייסים ובכלל זה כולל מנגנון לגידור המסגרת התקציבית לעלות שכר הטייסים, הסדרים בדבר ביטול רכיבי שכר משתנים מסוימים (כגון פיצויים שונים בגין פעילות טיסתית) תמורת העלאת השכר הקבוע, הסדרים בדבר גילום, מיסוד מנגנון תמריץ לטייס בגין עמידה בתכנית הטיסות האישית וכן קביעת מנגנון מענק ותוספת שכר מותני רווחים. עוד קובע ההסכם מכסה מוסכמת על ידי הטייסים של חכירות רטובות של מטוסים, מנגנון יישוב חילוקי דעות, התחייבות הטייסים לשקט תעשייתי למשך תקופת ההסכם ועוד.


ה הסכם אושר על ידי דירקטוריון החברה, נציגות העובדים והסתדרות העובדים החדשה, לאחר שהתקבל אישור של רוב טייסי החברה.


להערכת החברה, ההסכם אינו צפוי להשפיע באופן מהותי על תוצאותיה העסקיות של החברה.

האמור לעיל בדבר ההשפעות הצפויות של ההסכם מהווה מידע צופה פני עתיד, המבוסס על הערכותיה הנוכחיות של החברה בדבר התפתחות פעילות הטיסות שלה והתועלות הצפויות ממימוש ההסכם .
יונייטד איירליינס מיטיבה עם נוסעיה המתמידים

יונייטד איירליינס מיטיבה עם נוסעיה המתמידים בעלי מעמד MileagePlus Premier

ומאפשרת 3 מזוודות במחלקות העסקים ופולאריס במקום שתיים עד כה גם במחלקת התיירים מזוודה אחת נוספת לבעלי מעמד MileagePlus Premier


י ונייטד איירליינס מעדכנת ומשפרת את מדיניות הכבודה המותרת בטיסות הטרנסאטלנטיות שלה לארצות הברית וקנדה ובכלל זה על הקווים מישראל לניו יורק, סן פרנסיסקו והחל מחודש מאי גם וושינגטון.ה כבודה המותרת כעת לנוסעי מחלקת תיירים, חברי מועדון MileagePlus, במעמד 1K, Platinum ו- Gold עומדת גם היא על 3 מזוודות במשקל 32 ק"ג כל אחת במקום שתיים עד כה.


גם נוסעי מחלקת תיירים במעמד MileagePlus Premier Silver יוכלו ליהנות מהעדכון, כאשר הכבודה המותרת כעת עומדת על שתי מזוודות במשקל 32 ק"ג כל אחת במקום מזוודה אחת במשקל 23 ק"ג עד כה.

מנכ"ל יונייטד איירליינס בישראל אבי פרידמן אמר: "העדכון החדש הוא בשורה מצויינת לעשרות אלפי הישראלים   החברים במועדון ה- MileagePlus במעמד Premier הטסים איתנו במחלקות העסקים, הפולאריס והתיירים. זוהי הטבה משמעותית המעניקה ערך מוסף לנוסעים שלנו".

הכבודה המותרת לנוסעי מחלקות הפולאריס והעסקים שאינם במעמד Premier בטיסות הטראנסאטלנטיות הינה שתי מזוודות לכל כיוון במשקל 32 ק"ג, ובמחלקת התיירים מזוודה אחת לכל כיוון במשקל של 23 ק"ג - ללא תשלום. מזוודה נוספת לכל כיוון במשקל עד 23 ק"ג – הינה בתשלום של 100$.

יודגש כי גודל כל מזוודה לא יעלה על 157 ס"מ בסה"כ, וכי כבודה בעלת משקל עודף ו/או גודל חריג מהאמור לעיל תחויב בתשלום נוסף.

למידע בנושא כבודה ניתן למצוא באתר החברה united.com

 


על אודות יונייטד

יונייטד איירליינס ויונייטד אקספרס מפעילות בממוצע 4,500 טיסות ביום ל-338 נמלי תעופה על פני שש יבשות. בשנת 2016, הפעילו יונייטד ויונייטד אקספרס יחד יותר מ-1.6 מיליון טיסות והובילו 143 מיליון נוסעים ליעדיהם. עם מרכזים בארה"ב בשדות התעופה של שיקגו, דנוור, יוסטון, לוס אנג'לס, ניו יורק/ניוארק, סן פרנסיסקו והבירה וושינגטון די.סי. יונייטד מפעילה למעלה מ-487 מטוסים בקווים העיקריים שלה ועוד 475 מטוסים בקווי יונייטד אקספרס. יונייטד היא בין החברות המייסדות של Star Alliance, המספק שירות ל-190 מדינות דרך 28 חברות-תעופה חברות .
 לריביירה הצרפתית טסים אל על!  La Riviera vole avec EL AL 

 החל מ-31.3.19 אל על תציע 3 טיסות שבועיות לניס, שבריביירה הצרפתית.
הטיסות של אל על לניס יופעלו בימים א', ג' ו-ה' במטוסי הבואינג 737 בתצורה של מחלקת תיירים ועסקים.
הטיסות תצאנה מטרמינל 3
קבוצת אל על פועלת עונתית לניס החל משנת 2015 תחת המותג סאן דור והחל מסוף מרץ 2019 יעברו הטיסות לפעול במתכונת שנתית תחת מותג אל על לקראת השקת הפעילות, אל על תציע מחירי השקה מיוחדים לטיסות לניס: ·
מחלקת תיירים – כרטיס Lite החל מ-249$ ·
מחלקת עסקים – החל מ-899$ למכירה בתאריכים: 25/10/18-15/11/18, ליציאות בתאריכים 31.3.19-30.6.19 בנוסף, לקוחות החברה יוכלו ליהנות מצבירה ומימוש נקודות במועדון הנוסע המתמיד וכן לקוחות היוקרה יוכלו להתארח בטרקלין בנתב"ג ובניס טרום המראתם
זמני הטיסות לניס: · טיסה הלוך – המראה מתל אביב בשעה 06:30 , נחיתה בניס בשעה 09:45 ·
טיסה חזור – המראה חזרה מניס בשעה 11:00 ונחיתה בתל אביב בשעה 15:45.

מיקי שטרסבורגר, סמנכ"ל מסחר וקשרים תעופתיים באל על: "ניס הינה החמישית בגודלה בערי צרפת ומונה קהילה יהודית גדולה. כבירת הריביירה הצרפתית, ניס היא מגנט לאנשים מרחבי העולם כולו. שמשית כל השנה, חופיה זהובים לצד ים כחול עמוק, והיא מציעה תערובת של עתיק עם מודרני, חיי רחוב תוססים ושפע של אפשרויות תרבות, חופשה, קניות ועסקים.
לאחר פעילות עונתית מוצלחת בשלוש השנים האחרונות תחת המותג סאן דור, תעבור הפעילות לניס לפעול תחת המותג אל על במטוסי החברה בתצורה של שתי מחלקות שירות, תיירים ועסקים, ובמתכונת שנתית.
כמו כן, המעבר יאפשר ללקוחות מועדון הנוסע המתמיד לממש נקודות לכרטיסי בונוס. ניס מתווספת לעשרות יעדי אל על באירופה אשר עברו למודל המכירה החדש במסגרתו יכולים לקוחות אל על להזמין כרטיסי טיסה תחת שלשה סוגים – Lite, Classic & Flex המותאמים אישית לצרכיהם ולבחור באמצעותם על מה לשלם.

לרגל השקת טיסות אל על ליעד, אנו נציע מחירי השקה מסוג Lite לתקופה מוגבלת החל מ-249$ הלוך ושוב."
מלונאותיעודכן בקרוב

דף זה יעודכן בקרובלחץ פה

חברות וסיטונאי תיירות
יעודכן בקרוב

הדף בעבודה-יעודכן בקרובלחץ פה


חברות וסיטונאים

יעודכן בקרוב


סוכני נסיעותועדת הכלכלה אישרה הצעת חוק שתאפשר למשרדי נסיעות    .

ועדת הכלכלה אישרה הצעת חוק שתאפשר למשרדי נסיעות למכור ללקוחותיהם שירותי תיירות מוזלים המבוצעים בחו״ל לא זכות

לקריאת הכתבה
הישג לסוכני הנסיעות ואתרי האינטרנט הישראליים    .

הישג לסוכני הנסיעות ואתרי האינטרנט הישראליים הכנסת אישרה הצעת חוק שתאפשר למשרדי נסיעות למכור ללקוחותיהם שירותי תיירות מוזלים .

לקריאת הכתבה

הישג לסוכני הנסיעות ואתרי האינטרנט הישראליים  הכנסת אישרה הצעת חוק שתאפשר למשרדי נסיעות למכור
ללקוחותיהם שירותי תיירות מוזלים המבוצעים בחו"ל ללא זכות ביטול.


היום (יום ב׳,30.12.2018) עברה בכנסת הצעה לתיקון חוק הגנת הצרכן שתאפשר למשרדי הנסיעות להציע לצרכנים עמם הם מתקשרים בעסקאות מכר מרחוק, לבחור בין שתי חלופות: שירות תיירות הכולל זכות ביטול בתוך 14 ימים ממועד העסקה עם החזר כספי או - שירות תיירות הכפוף לתנאי הביטול של נותן השירות בחו״ל, גם אם הוא מגדיר את העסקה כבלתי ניתנת להחזרה (non refundable) ובלבד שהשירות ניתן במלואו מחוץ לישראל. מדובר בבשורה צרכנית שכן מבדיקות שנערכו בשנים האחרונות עולה כי שירותי תיירות non refundable זולים בעשרות אחוזים משירותי תיירות שחלה חובה לאפשר ביטולם. תיקון זה יסייע בהרמוניזציה של מערכת

החוק שכן עד כה משרדי נסיעות היו רשאים להציע ללקוחותיהם שירותי תיירות בחו״ל המוגדרים כ-non refundable רק בעסקאות פרונטליות שנערכו במשרד הנסיעות. התיקון שהתקבל יאפשר להציע שירותים אלה גם בעסקאות מכר מרחוק בטלפון, באינטרנט וכד׳. את החוק יזם וקידם ח"כ בצלאל סמוטריץ. חני סובול, מנכ״לית התאחדות משרדי הנסיעות: "זהו יום של בשורה לציבור הלקוחות שיוכל ליהנות ממגוון רחב יותר של שירותים ומחירים. אנו מודים מאד לחה״כ סמוטריץ' על הובלת מהלך אמיץ וחשוב לתיקון חוסר הסימטריה בין החוק הישראלי לחוק הבינלאומי. בעוד ענף התיירות צועד קדימה בזכות הטכנולוגיה והחדשנות, המחוקק בישראל לא השכיל להתאים עצמו לשינויים ונשאר עם רגולציה המתאימה לשנות ה–70. היום נעשה צעד חשוב בתיקון החקיקה המפלה בין חברות תעופה זרות ואתרי מכירות זרים הפועלים בישראל דוגמת בוקינג ואקספדיה לבין משרדי הנסיעות הישראלים.
לא לחינם במרבית מדינות העולם ענף התיירות מוחרג מחוקי הגנת הצרכן מתוך הבנה כי מדובר בשירות חוצה גבולות שלא ניתן לתחום את החקיקה החלה עליו למדינה אחת בלבד. עוד הודתה סובול גם ליו״ר וועדת הכלכלה של הכנסת חה״כ כבל, שהשקיע ממיטב זמנו ומרצו בניהול יעיל של דיונים מורכבים ורבי משתתפים ולרשות להגנת הצרכן אשר הייתה קשובה לצרכי השוק והמציאות המשתנה. ​ סובול הוסיפה: "אנו מקווים כי מהלך זה יסיר את החששות של הרגולטור ויפתח פתח לתיקון חקיקה גם לגבי טיסות החסך. המצב הבלתי נסבל של אכיפה בררנית תוך הפליה של סוכני נסיעות ואתרים ישראליים אל מול אתרים בינלאומיים חייב להפסק.
החוק יאפשר למכור לציבור מוצרים שאינם ניתנים להחזרה ולפיכך יוזיל משמעותית את המחיר לצרכנים. היופי של תיקון החקיקה שהוא מאפשר ללקוח לבחור בין מכירת מוצר שאינו ניתן להחזרה אל מול מוצר שניתן להחזרה בהתאם לחוק." התיקון מחייב כמובן גילוי נאות ויאפשר למשרדי הנסיעות בישראל להציע ללקוחות הישראלים מגוון רחב יותר של מוצרים ומחירים ובלבד שתנאי הביטול של כל שירות יהיו ברורים וגלויים מראש".
היום (יום ג׳, 20.11.2018) עברה בוועדת הכלכלה של הכנסת הצעה לתיקון חוק הגנת הצרכן שתאפשר למשרדי הנסיעות להציע לצרכנים עמם הם מתקשרים בעזרת מכר מרחוק,
לבחור בין שתי חלופות: שירות תיירות הכפוף להוראות חוק הגנת הצרכן (הכולל זכות ביטול בתוך 14 ימים עם החזר מלא) או - שירות תיירות הכפוף לתנאי הביטול של נותן השירות בחו״ל, גם אם הוא מגדיר את העסקה
כבלתי ניתנת להחזרה (non refundable) ובלבד שהשירות ניתן במלואו מחוץ לישראל.
עד כה, משרדי נסיעות היו רשאים להציע ללקוחותיהם שירותי תיירות בחו״ל המוגדרים כ-non refundable רק בעסקאות פרונטליות שנערכו במשרד הנסיעות.
התיקון שהתקבל יאפשר להציע שירותים אלה גם בעסקאות מכר מרחוק בטלפון, באינטרנט וכד׳. בשלב זה, תובא הצעת החוק לקריאה שניה ושלישית במליאה והוראות התיקון ייכנסו לתוקף חודש ממועד פרסומו.
יו״ר ועדת הכלכלה חה״כ איתן כבל ויוזם הצעת החוק חה״כ בצלאל סמוטריץ׳ הודיעו כי יגישו בקשה לרביזיה במסגרתה תיבחן הרחבת התיקון גם למכירת טיסות יוצאות מישראל ולינות בבתי מלון בישראל.

חני סובול, מנכ״לית התאחדות משרדי הנסיעות: "אני מבקשת לברך את חה״כ סמוטריץ' על היוזמה המבורכת ועל המאמצים שהשקיע בקידום הצעת החוק. חה"כ סמוטריץ' פעל באומץ רב תוך הבנת צרכי השוק והשינויים הטכנולוגיים מרחיקי הלכת שחלו בו בעשור האחרון, המחייבים את התאמת הרגולציה לטובת הצרכן. אני מבקשת להודות גם ליו״ר הוועדה חה״כ כבל, שהשקיע ממיטב זמנו ומרצו בניהול יעיל של דיונים מורכבים ורבי משתתפים.
ממחקר שעשינו עם מכון סמית עולה, כי 68% מהצרכנים הרוכשים שירותי תיירות באתרי אינטרנט זרים (לרבות אתרים של חברות תעופה זרות), כלל לא מודעים לכך שאותם גופים רואים עצמם פטורים מתחולת הוראות חוק הגנת הצרכן. המשמעות היא שבבואם לבטל עסקה הם נוחלים מפח נפש.
החוק שעבר, המחייב גילוי נאות, יאפשר למשרדי הנסיעות בישראל להציע ללקוחות הישראלים מגוון רחב יותר של מוצרים ומחירים ויקל על אותם לקוחות בכך שתנאי הביטול של כל שירות יהיו ברורים וגלויים מראש".
לפרטים נוספים ניתן לפנות למזכירות ההתאחדות 03-5269102

Save on your hotel - hotelscombined.co.il   | | צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם
האתר נבנה במערכת 2all | בניית אתרים