טיול בניו יורק המדהימה והמרתקת 


ניו יורק מיוחדת תוססת ולעולם לא נרדמת,כל מי שמגיע לראשונה לעיר בוודאי יבקר באתרים המפורסמים פסל החירות כיכר הטיימס  האמפייר סטייט בילדינג ועוד.

אך ניו יורק היא יותר מכך היא קו הרקיע המפורסם והמוכר,ניו יורק היא המוניות הצהובות הזורמות ברחובות מנהטן והמוני המונים של אנשים המציפים את הרחובות.
צאו לטיול בוידאו אל ניו יורק המדהימה.
עוד קצת מידע על ניו-יורק (
New York)

איפה לא נתקלנו בניו יורק? גם אם לא היינו בה מעולם הרי נדמה כי אנו מכירים אותה היטב. קו הרקיע המופיע באין ספור סרטים, המוניות הצהובות, פסל החירות, המוני האנשים הממלאים את הרחובות. ניו יורק היא העיר הגדולה בארה"ב ומכונה "התפוח הגדול". היא סמל החדשנות, החירות, העסקים, הבידור והפרסום בארה"ב. ניו יורק היא סמל לשער הכניסה לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות.

אין ספור נקודות עניין בניו יורק ואין ספק כי לא נצליח למצות אותן בביקור אחד ואולי גם בעוד כמה. ייקח מעט זמן עד שתבינו את הגודל והעוצמה ותתחילו להבחין בנקודות העניין בסיור שבעיר. את המקומות המרכזיים תגלו בקלות מגדל האמפייר סטייט המתנוסס מעלה, פסל החירות הבולט באופק, הכניסה לעיר על גשר ברוקלין, ה טיימס סקוויר והריאה הירוקה המהממת של ניו יורק ה סנטרל פארק.
התמצאות בניו יורק

העיר ניו יורק מורכבת מחמישה רבעים  מנהטן (Manhattan) ליבה של העיר, קווינס (Queens) במזרח, ברונקס (Bronx) בצפון, ברוקלין (Brooklyn) בדרום-מזרח, ריצ'מונד (Richmond) היא סטאטן איילנד, בדרום.מנהטן הוא הרובע העתיק ביותר ובו מרוכזים כמעט כל אתרי התיירות, מרכזי הבילויים והקניות בניו יורק. מצפון לדרום נמשכות שתיים עשרה שדירות כאשר ממזרח למערב נמשכים רחובות. כך העיר מחולקת שתי וערב. איסט סייד, ווסט סייד- הצד המזרחי והצד המערבי בעיר. אפטאון, דאונטאון, מידטאון- צפון העיר, דרום העיר ומרכז העיר. בין האזורים יש הבדלים. האיסט סייד מזוהה עם העילית הכלכלית בעיר מול הווסט סייד שהוא מקום הבוהמה. מידטאון מזוהה כאזור העסקים.

יופי יוצא הדופן של ניו יורק הוא בעיקר בזכות היותה עיר מהגרים. זו העיר המגוונת בעולם ויש בה ייצוג כמעט לכל העמים והגזעים בעולם. זו העיר יהודית הגדולה בעולם, העיר עם מספר האיטלקים הגבוה יותר מרומא ועוד ועוד עמים. גם האזורים בניו יורק מזוהים עם התושבים הגרים בהם. היהודים בברוקלין ובברונקס, האפרו-אמריקאים בהארלם, הסינים בצ'יינה טאון וכו'.
אוכל ומסעדות

ניו יורק גם ידועה במטבח המשותף שלה. היא מתחרה חזקה על התואר הבירה הקולינארית של העולם. בניו יורק המטבח מבוסס על טעמים מהעולם כולו והבישול הוא בשיטות מתקדמות ובאופן הגשה יוקרתי. המסעדות המובילות יחד עם מסעדות שף יוקרתיות עומדות צד בצד לדוכני נקניקיות עם תור המתמשך בלי סוף, כריכים משובחים וקינוחים מקינוחים שונים.
חנויות וקניות

אם יש דבר שיש ממנו יותר מאוכל הלא הן החנויות בניו יורק. במקום תמצאו כל דבר שרק תירצו. וינטאג', מותגי אופנה, הנעלה, מוצרי חשמל, קוסמטיקה ועוד. נדמה כי לא משנה מתי תגיעו יש איזה שהוא סייל בחנויות. לצד רשתות אופנה נותרו עדיין בניו יורק חנויות האופנה הפרטיות והבוטיקים. אחת החנויות הידועות במבחר ובמחיר הזול היא רשת מייסיס (Macy's) הנמצאת ברחוב 34.  רשת אחות נוספת של מייסי היא רשת


בלומינגדיילס (
Bloomingdale's) ברחוב 59.

·         אתר רשת מייסי: http://www1.macys.com/

·         אתר רשת בלומינגדיילס: http://www.bloomingdales.com/

מוזיאונים ואומנות

בניו יורק יש מוזיאון לכל טעם וסביר שמי שירצה יצליח למצוא אחד כזה לטעמו. המוזיאון לאומנות מודרנית (MoMA)  מציג אומנות מהמאה ה-20 וה-21.

·         אתר המוזיאון: http://www.moma.org/
מוזיאון הטבע (
American Museum of Natural History) הוא ללא ספק המקום להגיע אליו עם ילדים. במוזיאון תערוכה על הצומח, החי וההיסטוריה האנושית. במקום צולמה סדרת הסרטים "לילה במוזיאון" ותמיד מרגש לראות את שלדי הדינוזאור.

·         אתר המוזיאון: http://www.amnh.org/
מוזיאון ברוקלין לאומנות (
Brooklyn Museum) מציג אומנות עתיקה ועכשווית ותערוכות נושא מיוחדות. כדאי להגיע.

·         אתר המוזיאון: https://www.brooklynmuseum.org/
מוזיאון גוגנהיים (
Solomon R. Guggenheim Museum) שוכן במבנה עם קירות משופעים עליהם מוצגות תערוכות קבועות, אימפרסיוניסטית ופוסט-אימפרסיוניסטית, ותערוכות מתחלפות.

·         אתר המוזיאון: http://www.guggenheim.org/

 

 

אמצעי תחבורה

בניו יורק שלשה שדות תעופה בינלאומיים: קנדי בקווינס, לה גארדיה קרוב למרכז העיר וניו ארק בניו ג'רזי.

·         מידע על שדות התעופה: http://www.panynj.gov/airports/

לשדה התעופה וחזרה כדאי לנסוע בלימוזינה שמחיר הנסיעה בה לא עולה על זה של מונית. חווית הנסיעה בלימוזינה היא דבר שלא כדאי לפספס.

הנסיעה ברכב בניו יורק אינה מומלצת ושילוב של הליכה עם תחבורה ציבורית ומוניות הוא השילוב המנצח. הנסיעה בתחבורה ציבורית היא זולה ועורק הנסיעה העיקרי של העיר הוא הרכבת התחתית Subway .

Save on your hotel - www.hotelscombined.com


האתר נבנה במערכת 2all | בניית אתרים