דרזדן גרמניה-מידע,טיפים אטרקציות ומה לראות


  מידע לדרך בדרזדן-מה לראות ומה לעשות
רק במרחק קצר מהגבול עם צ'כיה (30 ק"מ ) באגן של נהר האלבה , עם אקלים נעים ממוקמת לה העיר דרזדן 
לאחר שהפכה במלחמת העולם השנייה לעיי חורבות  נשנות קיפאון רבות תחת השלטון  הקומוניסטי  כמו עוף החול צמחה לה דרזדן מתוך האפר  והתחתית והיא מתגאה כיום באתרים תיירותיים  למכביר, תרבות מפותחת.
מרבית ציוני הדרך הארכיטקטוניים  שיש בדרזדן  קשורים בעברה כעיר בה גרו מלכי  סקסון וכיום לאחר שנבנות מחדש קיבלה שוב את התואר קופסת התכשיטים בשל שפע מבני הרוקוקו והבארוק היפים שבעיר.  מה לראות בדרזדן

כנסיית FRAUENKIRCHE

כנסיית פראונקירש הוכחה מדהימה ליכולת השיקום  והשחזור של גרמניה שלאחר מלחמת העולם השנייה בנייתה טרם שנהרסה ,הושלמה בשנת 1743 ובאותה עת נחשבה ובצדק לאחת הכנסיות המרשימות ביותר באירופה. בנות הברית הפציצו את דרזדן במהלך מלחמת העולם השנייה והכנסייה נהרסה ושיקומה החל  לאחר איחוד גרמניה בשנת 1990 היא נפתחה  מחדש לציבור בשנת 2005 .

למעלה מ-4000 מהאבנים המקוריות של הכנסייה שימשו במהלך השיקום והשחזור.

האטרקציה בביקור בכנסייה הוא המראה הנשקף  מכיפתה  של הכנסייה ופנים הכנסייה אשר עוצב  בהידור רב.

בכנסייה נערכים קונצרטים ובצידה ישנו מוזיאון  המתאר את תהליך השיקום . 


כנסיית  Dresden Frauenkirche

בכתובת

Georg-Treu-Platz 3

 
מתחם הצווינגר  Zwinger mit Semperbau

מתחם מקסים ומרהיב ביופיו במתחם מבנה אשר בו כיום מוזיאון . המבנה מן המאה ה-18 ונחשב לאחת מיצירות  הבארוק הנאות של גרמניה באותה תקופה.  הצווינגר מפורסם באוסף הפורצלן שבו כמו גם במתחם המוזיאון אוספי אומנות מרהיבים ביופיים. 
הצווינגר מתחם של 4 מבנים סימטריים  ובמרכזם מזרקות מקסימות  ובהם דמויות נשיות מן המיתולוגיה. מוזיאונים נוספים במתחם המוזיאון הזואולוגי (המוזיאון ההיסטורי ובו מוצגים של כלי נשק מן המאה ה-15  וה-16 

בכתובת
Sophienstraße, 01067 Dresden
אתר

                                                                                                                                                                                    


כיכר התאטרפלאץ 
 Theaterplatz and the Semperoper


אחת הכיכרות הנחשבות ליפות בגרמניה, הכיכר היא ביתם של מבנים בעלי ייחוד ארכיטקטוני. במרכז הכיכר פסלו של המלך ג'ון אשר הוצב בשנת 1883 . מן הצד המערבי של הכיכר נמצא בית האופרה מבנה רנסנסי בסגנון איטלקי  בבניין האופרה נערכים סיורים מודרכים. מצד מזרח מבנה ALTSTADTER מבנה משמר כעיר אשר נבנה בשנת 1831. ואילו מצד דרום ארמון אשר נבנה בשנת 1711. בכתובת
Theaterplatz 2, 01067 Dresden
אתר


מצעד האצילים –תמונת קיר החרסינה

על קירו החיצוני של האורוות בארמון הנסיכים  צוירה באמצעות למעלה מ-24,000 אריחים מחרסינה ציור ובו מצעד נסיכים ואצילים למן המאה ה-12 ועד למאה ה-19  .

המעניין כי אריחי החרסינה צוירו כל אחד בנפרד  או-אז הונחו והורכבו כפאזל לתמונה אחת גדולה הקיר עצמו לא נפגע במלחמת העולם השנייה.

ניתן לראות וללמוד בקיר על בגדי השרד שנהגו  האצילים ללבוש.

במרכזה של התמונה ציורו של הנסיך אוגוסטוס  אשר שלט במאה ה-17 . רוכלים ודוכנים מציעים בעיקר תמונות  וגלויות של דרזדן .

לעתים ניתן לראות אומני רחוב.
בכתובת : Schlossplatz
אתר 
הכנסייה הקתולית

הכנסייה נבנתה בשנת 1755 וקיבלה מעמד של קתדראלה בשנת 1980 .

המבנה בסגנון איטלקי נהרס במלחמת העולם השנייה  ושוחזר לאחר המלחמה.  הבולט בכנסייה הוא המגדל הנישא לגובה 86 מ' ו-78 פסלים בגומחות ועל גבי המעקות בקמרונות הקבורה בכנסייה קבורים מלכים ונסיכים של מדינת סקסוניה. 

בכתובת
Schloßstraße 24
Dresdeמוזיאון האוספים  Albertinum and the Dresden State Art Collections

מבנה מרהיב ומקסים אשר נבנה בשנת 1884 ,במוזיאון אוסף קלאסי של יצירות  אומנות ובהם אומנים פולנים בלגים ורומנים. במקור ציורים של אומני זרם האימפרסיוניסטים  הגרמנים ,אך לא ציורים ,ניתן להתרשם מיצירות מיוחדות במינן ממצריים יוון רומי ואפילו מאסיה. 

בכתובת
 Skulpturensammlung, Albertinum Tzschirnerplatz 2,
Dresdenמרפסת   BRUHLS  

אין טיול מושלם בדרזדן אם לא תבקרו במה שנקרא ברופלטראס או כפי שהמקומיים נוהגים לכנות את הטיילת המרפסת של אירופה ,טיילת אשר ממוקמת על חומות העיר העתיקה . המרפסת נבנתה באמצע המאה ה-18 ונפתחה לציבור  בשנת 1814.

על המדרגות הרחבות שפע פסלים ונותרה  אף מזרקה למן אותה תקופה אשר הצליחה  לשרוד את המלחמות מלבד המזרקה שרדה  גם אנדרטה אשר הוצבה במקום בשנת 1553.
  
מסלול הטיול רגלי בדרזדן
משרד מידע לטיולים בדרזדן והסביבה
ליד כנסיית 
Frauenkirche
בכתובת  QF-Passage, Neumarkt 2, 
 Dresden

טל  +49 351 501 501
מייל 
 info@dresden.trave
Save on your hotel - www.hotelscombined.com

האתר נבנה במערכת 2all | בניית אתרים