אתר הטיולים של צביקה    .טיול לנחל פצאלפצאל, על שם אחיו של הורדוס שבנה את העיר פצאליס. שרידי העיר נמצאים ליד המסלול. המסלול, במורדותיו המזרחיים של השומרון, הוא בחבל ארץ לא מוכר. הנחל, בו נובעים מעיינות קטנים, הוא פינת חמד נהדרת. מסלול קשה ואינו מומלץ למשפחות
Save on your hotel - hotelscombined.co.il


   תיאור המסלול

תיאור המסלול

נתקדם על השביל עד שנגיע לבריכת מים מגודרת, נמשיך עוד מעט ובהסתעפות נפנה שמאלה, נחצה את נחל פצאל (נחל יבש) ועוד מעט נראה משמאל את תל א שייח דיב. נעבור מעט קדימה ונחנה את הרכב. כאן נוכל לרדת ולהתבונן בבריכת פצאל העתיקה שריקה ממים עקב שאיבתם על ידי תושבי אל פסאיל. הבריכה נבנתה על ידי הורדוס וממדיה מדהימים: 40*40 מטר ועומק 8 מטר.

נמשיך בנסיעה עם השביל החוצה את הנחל. ברקע שרידי אמת מים ומצוקי סלע מדהימים. נמשיך עוד מעט ונגיע אל טחנת אל פצאיל, טחנת קמח עתיקה שלא נותר ממנה הרבה. 

ניתן לראות את אמות המים היורדות ממנה אל כוון הבריכה שקודם ביקרנו בה.

נמשיך עוד כ-400 מטר ונגיע אל מכון שאיבה, קידוח של מקורות. כאן נחנה את רכבנו. נעלה בדרך העפר לכוון עיינות פצאל. תחילה נגיע אל בריכת מים של הנביעה המזרחית. בהמשך נגיע לבריכת הנביעה המערבית.

באזור הבריכה, בה המים רדודים, ניצבים שרידי סכר הרוס וצמחיית מים ענפה. בנקודה זו מתחברים שני היובלים של נחל פצאל. בשני הנחלים יש סימון שבילים לטיול והם מיועדים למיטיבי לכת ובאישור בטחוני בלבד.

נהנה עוד מעט מהמעיינות ומהצמחייה. בעונת האביב גם הפריחה והמרבדים הירוקים יקדמו את פנינו. לסיום נחזור בדרך שהגענו לרכב ובחזרה.
Save on your hotel - hotelscombined.co.il

איך מגיעים

נגיע לצומת פצאל שעל כביש הבקעה (90). נפנה מערבה על כביש 505 ניסע שני ק"מ ונפנה שמאלה עם השילוט המורה על מעיינות פצאל וסימון כחול.

 


  • אורך המסלול : 6 ק"מ לכל כוון מצומת פצאל.
  • נק' מוצא וסיום: צומת פצאל.
  • ציוד:  מים, כובע, בגד ים, נעלי הליכה.
  • עונה: חורף ואביב.
  • כדאי לדעת- בקרבת מקום נמצאים מעלה אפרים.


   צימרים לינה ואירוח

  צימר


    

  צימר


    


    אטרקציות

  אטרקציה

    

  אטרקציה

    


  מסעדות

   מסעדת

    

   מסעדת

    

Save on your hotel - hotelscombined.co.il
   | | צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

  
האתר נבנה במערכת 2all | בניית אתרים