סלבדור דה באייה ברזיל - מידע טיפים ואתרים


 מה לראות בסלבדור דה באייה


 פלורינהו - המקום שבעבר הוצלפו בו עבדים - הפך לאתר הכרחי לתיירות, תרבות וחגיגות, והוא מארח מספר רב של קבוצות קרנבל, כגון 'Bloco Pierrot'.


העיר יכולה להתגאות בחוף פראיה דה בררה (Praia da Barra) -
אחד החופים הטובים ביותר בעולם.


מעלית Elevator Lacerda המקשרת בין העיר העילית לבין העיר התחתית מעוצבת בסגנון ארט דקו, וניתן לצפות ממנה בנוף הנאה של מפרץ כל הקדושים (Baía de Todos os Santos).


כדי להבין טוב יותר את השורשים האפריקניים של ברזיל, תבקרו במוזיאון Museu Afro-Brasileiros. המוזיאון מציג לראווה במומחיות פריטי אמנות שימושית של בנין (Banin) - מדינה במערב אפריקה שנחשבת ארץ מוצא של דת וודו, ושל מרכז אפריקה - אזור שממנו הובאו עבדים של ברזיל לפני המאה ה-19. המוזיאון גם מציג פריטי אומנות שימושית שמקורם בברזיל כולל פסלים, כלי-חרס ובגדים.


Balé Folclorico da Bahia היא חברת ריקודים פולקלוריים מפורסמת בכל העולם, והיא עורכת הופעות של ריקודים מסורתיים של באהיה. רקדנים שלה מתלבשים כרוחות יורובה (Yoruba), כגון אוקסום (Oxum) - אלה של נהרות ופוריות בלבוש של צהוב ולבן, וקסאנגו (Xango), אל של רעם ואש בחליפה של לבן ואדום.


 
גלריה של פייר וורגר (Pierre Verger) מעניקה חגיגה של תרבות ויופי של סלבדור מנקודת מבט של אוהד אמיתי. וורגר היה צלם צרפתי שהגיע לסלבדור ב-1946 והתאהב בעיר ובאזרחים שלה.סמבה ברזילאית נולדה בבאהיה. אל תפספסו הזדמנות להקשיב למקצבים אותנטיים בפאב St. George בשכונה Rio Vermelho. לאחר מכן, תוכלו לטעום את המיוחדות של דג בקלה ביתי ושלcaipirinha על בסיס Cachaça.מוזיאון האומנות המודרנית של באהיה ממוקם באחוזה מהמאה ה-17, ובקירוב 200,000 מבקרים בשנה באים לתערוכות של אומנות ברזילאית ואפרו-ברזילאית.


 
שוק מרקדו מודלו (Mercado Modelo) הוקם ב-1912, ונמכרים בו עבודות אומנות ועבודות יד טיפוסיות של סלבדור: ציורים, בובות, כלי נגינה כגון טופים ו-berinbau, שרשראות ותכשיטים אחרים. השוק נמצא מול המעלית Lacerda Elevator בכיכר Praça Visconte de Cayru.


 
מסעדה Aconchego Zuzu מתמחה בתבשילים מסורתיים עשירים של באהיה. היא מעוטרת בסצנות מ-blocos אפריקניים (מקומות לחזרות של מוזיקת קרנבל מקומית), והיא פועלת בתוך כפר מגורים קטן.אם תרצו הפסקה מחיי תרבות רועשים של סלבדור, בקרו בנווה מדבר קפדה דיאמנטינה (Chapada Diamantina) בהרים הקרובים - מקום שאליו מגיעים מנהיגים רוחניים ומטיילי תרמיל מכל העולם כדי להשתומם מהתהוויות סלע לא רגילות ומהאטמוספירה המיסטית. מפל המים מורו דו פאי אינסיו (Morro do Pai Inácio) בגובה 400 מטרים הוא אחד המפלים המרהיבים והנגישים ביותר בברזיל.


 

 מידע חשוב - סלבדור דה באייה

 
 

סלבדור (Salvador)

בירת המדינה באהיה (Bahia) סלבדור רוויה בהיסטוריה: היא לא רק הייתה העיר הגדולה הראשונה בברזיל, אלא גם הבירה של ממלכת פורטוגל בשתי האמריקות בין השנים 1549-1763, והיא הייתה הנמל החשוב ביותר בחצי-כדור-הארץ הדרומי עד למאה ה-18.

אטרקציות שלה קשורות באופן הדוק עם תרבות אפרו-ברזילאית ומשקפות תערובת ייחודית של תרבויות אירופאית, אפריקאית ואינדיאנית-אמריקנית. הן כוללות זירת מוזיקה מלאת חיים שהיא מקור להתפתחות קפוארה - ערבוב מקומי של ריקוד ואומנויות לחימה, אדריכלות קולוניאלית נפלאה, בישול טעים ואנשים מקומיים נהדרים. בגלל חשיבות היסטורית שלה ותכונות כגון רחובות המרוצפות באבן עגלגלה שלאורכם ארמונות מהמאות ה-17 וה-18 וכנסיות בארוק באזור פלורינהו (Pelourinho), היא מונתה בין אתרי מורשת עולמית של אונסק"ו.

 
שמה המלא 'סאו סלבדור דה באייה די טודוס אוס סנטוס' שפירושה הקדוש המושיע של מפרץ כל הקדושים, אך העיר הנמצאת בצפון מזרח ברזיל מוכרת בקיצור בשם סלבדור, נחשבת לשלישית בגודלה בברזיל. 
סלבדור מפורסמת בחופיה כמו גם בקפואירה אומנות לחימה אשר תנועותיה הם תנועות ריקוד,אומנות שהתפתחה בעיר.
גם בסלבדור כמו בריו קרנבל סמבה והוא נערך בחודשים ינואר פברואר.
בסלבדור ישנם שתי שכונות שכדאי לבקר האחת שכונת פילורי 
PILORY והשנייה היא שכונת BARA
בארה.
רחוב המומלץ לביקור הוא רחוב הקניות רחוב לאדיירה 
LADEIRA .

העיר סלבדור יושבת על חצי אי חופיה המרהיבים הפכו לשם דבר .

לשדה התעופה בסלבדור טיסות פנימיות ליעדים רבים בברזיל.

שדה התעופה נמצא במרחק של כ-35 דקות מהעיר.


הקרנבל בסלבדור


המסיבה הגדולה בעולם כך מתגאים ומכנים את הקרנבל בסלבדור המקומיים. 
למרות שהקרנבל בריו נחשב למוכר והמפורסם הקרנבל בסלבדור,יותר גדול ומרשים.

הכיכר פלוריניו מקושטת כולה כשהקרנבל יוצא לדרך,למעשה הקרנבל בסלבדור נפתח לפני הקרנבל שבריו.

בעבר ביום הפתיחה ראש עיריית סלבדור על פי המנהג מובל בסירה אל עבר המלך השוטה ומעביר לו למשך ימי הקרנבל
את מפתחות העיר אט-אט הוחלט לשנות את המנהג.
בקרנבל בשלושה מעגלי רוקדים 
המעגל הראשון המכונה הקמפו גרנדה , מעגל הבארה ומעגל פאלוהוריניו.
משאיות מקושטות עליהן נגנים עם רמקולים ענקיים מקפיצות את הקהל המשולהב בריקודים סוחפים. 
סלבדור מונה כיום כ-2.5 מיליון תושבים.

 
 
קישורים
 
מוזיאון Carlos Costa Pinto
 
 
תיאטרון Castro Alves
 
Santo Antonio da Barra fort and Nautic Museum
 
אמא המוזיאון לאמנות מודרנית
 
 
פולקלור בלט של באהיה
אתר אינטרנט
 
 
מוזיאון Jorge Amado
 
 
נקודה יהודית
 
 
 
הזמנת בית מלון
 
 
 
השכרת רכב
Save on your hotel - www.hotelscombined.com


האתר נבנה במערכת 2all | בניית אתרים