אתר הטיולים של צביקה


 קרתגו קוסטה ריקה-מידע,טיפים ואטרקציותקאצ'י CACHI


גוייאבו

לנקסטר

קרתגו CARTGO

טוריאלבה TURRIALBAקאצ'י CACHI
במרחק של 43 ק"מ מסן חוזה הכפר קטן קאצ'י מוקפת ביופיו של הטבע .
הכפר ידוע ומוכר בסמיכותו לאגם וסכר הנושאים  שם דומה. את הכפר מקיפים יערות ,מטעים של קפה נהרות ומפלי של מים .על אף היותה כפר קטן קאצ'י מציעה שפע של אפשרויות לטיולים באזור ואטרקציות תיירותיות.

מה יש לראות בקאצ'י 

אגם קאצ'י למעשה הינו אגם סכר שהוקמו בתחילת שנות ה-70 במאה הקודמת ,כפרויקט להפקת חשמל למעשה מהראשונים שהוקמו בקוסטה ריקה,הסכר עצמו הוקם על מנת  למנוע הצפות, הסכר למרות שבתבנית הנוף שונה מאד  מהסביבה מהווה מוקד משיכה ומומלץ לבקר בו .

כדי להכיר טוב את האזור אתר מידע לדרך בקוסטה ריקה ממליץ על שכירת אופניים ולצאת לטייל בטבע המדהים.

אתר משיכה תיירותי נוסף בקאצ'י הוא בית מיוחד במינו  הנקרא בית החולים בקשו לבקר בקאזה דל סונאדור.

זהו מבנה מיוחד במינו ואינו דומה במאום למה שראיתם או הכרתם בעבר. הבית נבנה והורכב בידי  האמן קאסאדה מקדוניו אחד ממגלפי העץ המפורסמים בעולם בית שעשוי כולו מבמבוק וגזעים של קפה הבית משמש כיום כסטודיו לנגרות ופיסול וניתן לרכוש עבודות.

מחוץ לקאצ'י צאו לבקר בעמק אורוסי OROSI שם ישנה כנסיה העתיקה ביותר בקוסטה ריקה  שנבנתה בשנת 1560 הנקראת נואסטרה סניורה דה לה קונספסיון .

תמצאו שם גן מטופח ויפה ושרידים  של מבנים קולוניאליים ספרדיים.

לא הרחק מהעיירה נמצא הפארק הלאומי טאפאנטי  TAPANTI עם יערות עבותים בפארק שפע מגוון של בעלי חיים וצמחים ייחודו של הפארק הוא בכך שהינו  מורכב משני אזורים יערות הגשם ההרריים  הנמוכים והגבוהים דבר שיוצר מיוחדות בצמחים.

חיים כאן לא פחות מ-400 עופות ויונקים רבים שלא ניתן למצוא בהרבה מקומות .

מומלץ לקחת סיור מודרך מהעיירה לפארק. חשוב לדעת כי הירידות לכיוון האגם והכפר הן ירידות תלולות במיוחד. 

 
גוייאבו

האתר הארכיאולוגי גואייבו GUAYABO

למעשה  האתר הארכיאולוגי החשוב בקוסטה ריקה .האתר ממוקם כ-45 ק"מ מצפון לקרתגו ו-19 ק"מ מהעיירה טוריאלבה TURRIALBA .אתר שאינו משתווה לאתרים מקבלים מפרו או גואטמלה אך עדיין  נחשב לאתר מרשים בכל קנה מידה.

שטחו של הפארק 230 דונמים והוא נחשף לראשונה  בשנת 1968 בידי ארכיאולוג מאוניברסיטת קוסטה ריקה .

האתר הארכיאולוגי של גואייבו הוכר כאתר שימור מורשת לאומי בשנת 1973 יחד עם זאת הפארק עדיין לא נחשף במלואו ורובו עדיין מכוסה .

הממצאים הארכיאולוגים בגואייבו מלמדים כי  במקום הייתה עיר מאד מתוחכמת ובה מערכת אספקת מים, סלעים מגולפים וקברים בהם נמצאו חרסים וזהב והם מוצגים במוזיאון הלאומי בסן חוזה .

העיר גואייאבו הייתה מיושבת כבר בשנת 1000 לפנה"ס ואין מידע ברור מדוע ננטשה העיר הערכות מדברות על שנת 1400 .

ה ארכיאולוגים מאמינים כי העיר הגיע לשיא פריחתה  בשנת 800 לערך ומאמינים על פי מחקרים כי העיר זו שימשה כמרכז תרבותי, דתי, ופוליטי .

כיום ניתן לראות באתר אקוודוקטים, בתים, כיכרות ,רחובות מרוצפים וגרמי מדרגות.

הערכות מדברות כי העיר הזו כ-2000 איש.

ניתן כמובן לראות ולפגוש בבעלי חיות ומיני עופות.

האתר פתוח מדי יום בין השעות 8-16

החודשים המומלצים לביקור באתר בין חודש דצמבר לאפריל.

טל למידע : 506-2559-0099

כניסה בתשלום

לילדים ישנה הנחה

בפארק ישנה מסעדה, משרד מידע , שבילי הליכה ,שירותים חדר תצוגה

ניתן להזמין סיור מודרך, למעוניינים ישנה אפשרות לינה באזור.


כיצד להגיע ?

נצא את קרטגו לכיוון סן חוזה על פי השילוט ביציאה מהעיר נפנה ימינה ונעלה על כביש מס' 230 לכיוון PACAYAS אפשרות נוספת מקרתגו לעלות על כביש מס' 10 לעבור את PARAISO ולהגיע לטורי אלבה .  
לנקסטר
הגן הבוטני של לנקסטר JAROIN BOTANICO LANKESTER
אחת מהסיבות העיקריות לשמה מגיעים תיירים לקוסטה ריקה  ללא ספק היא לפגוש את הנוף המיוחד של הארץ המדהימה הזו לפגוש בטבע שדומה שאין שני לו  אך יחד עם זאת על אף שמדינה זו אינה גדולה  במיוחד מבחינת שטחה הגיאוגרפי, בכדי לפגוש ולראות  מאזור אחד למשנהו לעתים נדרשים אפילו שעות מספר לכל אזור ישנה הייחודיות שלו בעלי החיים והצמחים שלו המיוחדים רק לאזור ספציפי.

בגני לנקסטר פתרו בעיה זו כשהקימו בקרבת העיר קרתגו גן בוטני המכיל את כל מגוון החיי והצומח של קוסטה  ריקה על אזוריה השונים.

בגן גדול המכיל אוספים מיוחדים כול צומח וחי ממערכות אקולוגיות שונות בקוסטה ריקה תמצאו כאן את הסחלב אשר מציג לא פחות מאלפי  זנים, גן מיוחד של קקטוסים ואפילו אפשר לראות וליהנות כאן מגן יפני עם במקום וגשרים יפניים טיפוסיים מקום מושלם לאתנחתה במהלך הטיול .


הפארק ממוקם 4 ק"מ בדרך מקרתגו לפראיסו.

פרטים והזמנה 506-25519877

אתר WWW.JOL.AC.CR  

קרתגו CARTGO

רק 26 ק"מ מבירתה סאן חוזה ,לא הרחק מהר הגעש איראזו IRAZO ממוקמת לה העיר קרתגו בה מתגוררים 158,000 תושבים.

קרתגו נוסדה בשנת 1562 ונפגעה קשה מספר פעמים ברעידות אדמה בתחילת המאה ה-19 בעיקר  רעידת אדמה קשה שהתרחשה בשנת 1822  רעידות אדמה נוספות התרחשו בשנת 1910 ,בשנת 1963 הר הגעש איראזו מתפרץ ואפר קשה מכסה במשך שנתיים שטחים  5רחבים,אך למרבה מזלה של העיר מה שנפגע הם רק שטחים חקלאיים באזור.

אלפי נוצרים מגיעים בשני באוגוסט לכנסיית המפוארת שבעיר  בזיליקה הנקראת דה נואסטרה סניורה דה לוס אנג'לס בעיקר מגיעים חולים, לפסלה של המדינה השחורה שלה על פי אמונתם כוחות ריפוי מתוך תקווה לזכות בנס רפואי .

 

מה לראות בעיר ? 

נכנס לעיר מכיוון סאן חוזה על הרחוב הראשי רחוב אבנידה ס נמשיך עליו  עד אשר נגיע לכיכר הראשית שם ניצבים להם חורבות כנסייה מן המאה ה-16 זוהי הבזיליקה הראשונה של קרתגו ונהרסה מספר רב של פעמים ברעידת אדמה ובעיקר בגלל קרבתה להר הגעש איראזו הממוקם כ-40 ק"מ משם נעשו במשך השנים מספר ניסיונות לשקם את הבזיליקה אך תמיד חזרו לאותה תוצאה של חורבן הכנסייה כתוצאה מרעידת אדמה.

נמשיך ישר על הרחוב ונגיע לכנסייה הגדולה והמרשימה  המוקדשת כאמור למדינה השחורה. הכנסייה נבנתה בשנים העשרים של המאה הקודמת  ונפגעה קשות ברעידת אדמה מספר שנים לאחר בנייתה.

הכנסייה עצמה מעוטרת בקישוטים,התקרה נבנתה מעץ וחלונותיה של הכנסייה מעוצבים בציורי ויטראז' מאד  מרשימים.

אתרים נוספים בקרתגו.

בשנת 2010 נחנכה בקרתגו אנדרטה לזכר הבתולה בגובה של כמעט 6 מ' ,האנדרטה נבנתה בידי  אומנים סיניים וממוקמת ממש בכניסה לעיר .

אתר נוסף הראוי לביקור הוא בית הקברות של קרתגו בו ישנם פסלים רבים,המקום הוכרז על ידי הממשל בשנת 1991 כאתר בעל ערך היסטורי לשימור.

ביתו של הנשיא חימנס חסוס לאחר שנפטר בשנת 1897 המבנה הפך לביה"ס.

בית הספר על שם האב פרלטה שנפטר בשנת 1844  והותיר בצוואתו רכוש רב לרבות אדמות ורכוש לטובת בנייתו של בית הספר שאותו בנו בשנת 1845 רעידת האדמה שאירעה בשנת 1910 עושה שמות בבניין והמבנה שכיום  הינו בניין חדש.

 

בניין השוק

אל תחמיצו את השוק אם אתם באזור בימי חמישי.

בין השנים 1575 עד לשנת 1886 היה השוק בכיכר המרכזית או-אז הועבר השוק למיקומו הנוכחי .

מוזיאון העיר קרתגו ,הבניין עצמו נבנה בשנת 1914 והוכרז כאתר שימור מורשת.

 

 


טוריאלבה TURRIALBA

בתוך עמק עם נוף כפרי שופע ירק ממוקמת לה העיירה טוריאלבה רק 52 ק"מ מהבירה סאן חוזה.

 מפורסמת בנקודת יציאה לאתר הארכיאולוגי גואייאבו, אך באזור תמצאו גם אפשרות לערוך רפטינג מהנה ואת הר הגעש טוריאלבה ראשית נערוך סיור בעיירה ובה שפע של פינות מקסימות רחובות מהם תוכלו להשקיף על הר הגעש טוריאלבה ויוצרים תמונת נוף משגעת. 

בטוריאלבה ברחוב הראשי ישנם מספר רב של סוכנויות טיוולים  אחת האטרקציות העקריות שטורי אלבה מציעה, זהו  של רפטינג בנהרות הפקוארה PACUARE והרבנטזיני, אגב,  נהרות אלה מאד מפורסמים בעולם כשטחי אימון לרפטינג.

בעיירה  עצמה מתגוררים 32,000 תושבים ויש בה עוד נקודה מפורסמת אפילו ברמה העולמית מעבר לרפטינג  כאן בטוריאלבה מייצרים את כדורי 
הבייסבול רולינגס אשר  משמשים במשחקים.

אם הגעתם לטורי אלבה ברכב לאחר שתסיימו את ביקורכם בעיירה המשיכו בדרך הנופית ,ביציאה הצפונית צאו  על פי השילוט וורבנה VERBENA ,הדרך מתעקלת ומתפתלת במעלה ההר ומבין העצים נשקפים נופים נהדרים בדרך תחצו גשרים. מפעם לפעם ניצבת לה מסעדה המשקיפה לנופים עוצרי נשימה אם זמנכם בידכם אל תחמיצו ישיבה באחד מבתי  הקפה, אתר מידע לדרך בקוסטה ריקה ממליץ על קפה ריי CAFÉ REY  אשר ניצב בקרבת סנטה קרוז (ישנו שילוט ).

נופו של הר הגעש טוריאלבה מלווה אתכם וענן עשן הנפלט מלועו מדמה למקום אווירה מדהימה.

הדרך ממשיכה ומתעקלת ועל צלעי ההר מפלים רחוקים אחד מהם הוא מפל אל טורטיו הנמצא אחרי הכפר וורבנה, פנו אל  הכפר טוריטו ישנו שילוט .

נמשיך ונעבור את הכפר סנטה קרוז אשר ממנו נשקף נוף מהמם של כל העמק שלמטה נמשיך דרך פקאייאס נסיעה  של מספר ק"מ תביא אותנו אל הכפר קיפרסס CIPRESES ומשם הנסיעה קצרה לקרתגו .

האתר נבנה במערכת 2all | בניית אתרים