טיול במושבה ראשון לציון


על המסלול

בשנת 1882 החליטו 17 משפחות של יהודים רוסים לבנות בפלשתינה מושבה חקלאית. הסיור שלנו מספר את התלאות שעברו מקימי ראשון לציון. במסלול גם פינות משובבות נפש לצד בתי קפה ומסעדות.


איך מגיעים

נתחיל את הסיור מרחוב אחד העם 2 בראשון לציון.


תיאור המסלול

מוזיאון ראשון לציון, מספר את ראשיתה של העיר כמו גם השפעתה על עיצוב סמלי המדינה כמו הדגל וההמנון. בכל שעה עגולה יוצא סיור מודרך מהמוזיאון. כרטיס למוזיאון כולל גם בבאר ההיסטורית.

במדרחוב רוטשילד יש כמה נקודות עניין שכדאי לעצור בהן. בית הכנסת בראש הגבעה, שימש כמרכז החיים החברתיים של הקהילה. מבית הכנסת נרד ברחוב הראשי ובמפגש עם רחוב נורדאו ניראה את הבית הוותיק במושבה של משפחת הייסמן ממייסדי המושבה.  בהמשך ברוטשילד מספר 2 נימצא בית פריימן. הבית דומה לקודם ושימש כבית ספר ובית כנסת ספרדי כשבעל הבית שימש ראש הועד של המושבה.

במורד רחוב רוטשילד נימצא עוד מספר מבנים ישנים שמספרים את סיפור המושבה. משרדי הפקידים של הברון, אגרונום ורופא המושבה ובית העירייה.

באזור זה של הרחוב נמצאת הבאר ההיסטורית. הבאר מספרת את הסיפור של המתיישבים בחיפושם אחר מים.

מהבאר נגיע אל מגדל המים המשוחזר שממנו נשאבו מי הבאר והוזרמו הלאה. מגדל המים נימצא בשולי גן העיר שממנו נחצה בשביל הסלול אל רחוב הכרמל. כאן נמצאת היקב במנה אבן יפה וגדול. לאורך רחוב הכרמל נפגוש בבית יד לבנים ובבית הספר, הראשון, חביב. שניהם מבנים מרשימים. הסיור מסתיים במוזיאון.  • אורך המסלול :1.5 ק"מ.
  • נק' מוצא וסיום: רחוב העם 2 ראשל"צ.
  • ציוד:  מים, כובע, נעלים נוחות.
  • עונה: כל השנה.
  • כדאי לדעת- בקרבת מקום נמצאים אגם הנקיק בראשון לציון.

 

  נודה על מידע נוסף
  
Save on your hotel - www.hotelscombined.com

האתר נבנה במערכת 2all | בניית אתרים