פולין 10 אתרי החובה


המקומות שחייבים לבקר בפולין
טיול בפולין על אף העבר מבטיח טיול במדינה בה ניתן לשלב  טבע וים ערים עתיקות וכפרים ציוריים וכמובן עבר יהודי עשיר. 
בפולין שפע של אגמים הממוקמים בין גבעות מוריקות וביניהן משובצות להן עיירות וערים יפהפיות.

וורשה הבירה משנה כעת פניה ומתחדשת כמו ערים אחרות במדינה.
קבלו הצצה בתמונה וסרט על המקומות המומלצים לביקור בפולין.
אזור האגמים המאזוריים


סמוך לנהר הוויסלה התחתון בגבול ליטא, האזור מכיל יותר מאלפיים אגמים המחוברים באמצעות מערכת מסועפת של תעלות ונהרות. היא היעד התיירותי הפופולרי ביותר של אגם המחוזות באירופה, כך שניתן למצוא בקלותמלונות, בתי הארחה ואתרי מחנה אשר נמצאים בשפע בכפרים המקיפים את האגמים.

 


לאתרי מידע

 מבצר וואוול המלכותי

נבנה לראשונה במאה ה-9, המלך הפולני קזימיר השלישי הגדול בנה את הארמון מחדש במאה ה-14  ובמאה ה-16 הטירה שופצה. וכיום הטירה הגותית הזאת משמשת כבית ליצירת תכשיטי כתר פולניים. בטירה ניתן לראות גם אוצרות שונים כמו חרב ההכתרה הנקראת צ'רביץ' ממאה ה-13.

 


לאתרי מידע

 
דיונות החול של סלובינסקי


באזור ישנם שטחים נרחבים של דיונות נודדות אשר בתנועתן חושפות גזעי עצים מתיםבהם בעצם שרידי היערות שגדלו באזור. הדיונה הגבוהה ביותר היא לוֹנְצְקָהגוּרָה שמתנשאת ל-42 מטר. האגמים לבסקו וגארדנו הממוקמים בפארק הם שמורת עופות מים. שטח הפארק מאוכלס על ידי ציפורי מים וביצה.באזור ישנם  140 ק"מ של מסלולי הליכה מסומנים.

 


לאתרי מידע

 מכרות המלח בוויליצ'יקה

עיר תת קרקעית גדולה שמכילה רחובות צרים ושפע של מבנים ומונומנטים מרשימים וגם  אזורים נרחבים נטושים הסגורים לעין הציבור, למעט מקומות שם נעשות עבודות פיתוח של תשתית לצרכי תיירות. הפלא האמיתי של וילוצ'קה הוא ללא ספק אמנות המלח המרהיבה שצמחה עם השנים.

 


לאתרי מידע

 טירת מאלבורק

הוקמה בשנת 1274 על ידי האבירים הטבטונים שהשתמשו בו כמטה שלהם על מנת להביס את האויבים פולנים ולשלוט  בשטחים הצפוניים. הטירה הורחבה אחרי כמה זמן במטרה לארח את מספר גדל והולך של אבירים עד לנסיגתם ב-1466. זהו הבניין הגדול ביותר מתקופת ימי הביניים מסוג זה באירופה. המבצר נמצא ברשימת אתרי המורשת העולמיתשל אונסק"ו כיצירת מופת של אדריכלות צבאית של ימי הביניים.

 


לאתרי מידע

 

אושוויץ בירקנאו


מחנה הריכוז והשמדה שבדרום פולין היה הגדול במחנות ההשמדה שהקימה גרמניה הנאצית במלחה"ע, ובו נרצחו כ-1.2 אלף נפשות, מתוכם כ1.1 יהודים, יותר מבכל אתר אחר במהלך המלחמה.‏ זה מחנה שפעל במשך הזמן הרב ביותר מכל מחנות ההשמדה (ארבע וחצי שנות פעילות), ביקור במקום יכול להיות חוויה מרגשת ביותר.


העיר העתיקה של גדנסק

העיר גדנסק שוכנת בחופי הים הבלטי, עיר בעלת שורשים גרמניים וארכיטקטורה יוצאת דופן המגיעה ממאה ה-17 בעיקר, שהופכת אותה לאחת מהיפות בערי פולין. גם העיר הזאת נכבשה על ידי האבירים הטבטונים במאה ה-14. הרובע העתיק של גדנסק כולל מבנים רבים מהמאה ה-17 כמו  כנסיות, טחנות ואסמים, בעיר זו פרצה מלחמת העולם השנייה לראשונה.

 


לאתרי מידע

 

יער ביאלובייזה


יער המתפרש על פני הגבול של שתי המדינות פולין ובלארוס כך שביער קיים מעבר גבול למטיילים ולרוכבי אופניים.. היער הוא השריד היחידי מיער קדמוני עצום שהשתרע על פני המישור האירופי הגדול. החלק הפולני של היער הוא אזור מוגן בשם הפארק הלאומי ביאלובייסקי המשתרע על פני שטח של 100 קמ"ר. בקרחת היער יש מלון, מסעדה וחניונים. בקצה היער שוכנת העיירה הפופולארית ביאלובייז'ה.

 


לאתרי מידעכיכר השוק העתיקה של וורשה

הכיכר נוסדה במאה ה-13 והיוותה מרכז מסחרי המרכזי של התרבות הפולנית למשך 500 שנים. הכיכר המקורית נחרבה במלחמת עולם השנייה ושוחזרה בדייקנות לאחר תום המלחמה. בכיכר יושב פסל ברונזה של בתולת ים המהווה את סמלה של ורשה, בירת פולין.

 


לאתרי מידע

 

קרקוב כיכר השוק


כיכר המרכזית של העיר העתיקה קרקוב. הכיכר נוסדה במאה ה-13 ונחשבת לכיכר הגדולה ביותר ולשוק הגדול ביותר באירופה של ימי הביניים. בכיכר התרחשו רגעים היסטוריים רבים בתרבות פולין. מהכיכר ניתן להגיע למספר גדול של אטרקציות בעיר.

 


לאתרי מידע

 

 


Save on your hotel - www.hotelscombined.com


האתר נבנה במערכת 2all | בניית אתרים