אתר התיירות והטיולים של צביקה     .השפעת צמחי תבלין על גוף האדם.

צמחי תבלין שימשו משחר הימים את בני האדם לצורכי רפואה, תזונה, קוסמטיקה ודת.
האנשים הקדמונים הצליחו לגלות כבר בזמנם על התכונות וההשפעות שטומנים בתוכם הצמחים על גוף ונפש האדם. גם כיום משמשים צמחים שונים לרקיחת תרופות שונות, השבחה של תבשילים וייצור של מוצרים לטיפוח ויופי. צמחי תבלין משדרגים לנו את האוכל. תפוחי אדמה, גזרים ואורז פשוט הופכים בין רגע למעדנים המדיפים ריח נפלא וטעמם משובח.
סוגי התבלין הנפוצים במטבח הם טימין, אורגנו, זעתר, מוסקט, פפריקה ועוד. השימוש בצמחי תבלין צריך להיות בכמות קטנה ומדודה אחרת טעם התבלין ישתלט על האוכל וטעמו יהפך לבלתי אכיל. למשל זעפרן הוא תבלין יקר מאוד שכן הוא מופק מפרח הכרכום או נכון יותר, מכמה ענפים דקיקים הפורחים בכותרתו. לזעפרן טעם מיוחד ומובהק המשדרג מאכלים עם כמות מזערית. צמחי תבלין משמשים גם ליצירת צבעי מאכל טבעיים כמו הכורכום אשר נותן צבע צהוב חזק ויפה.

ברפואה משתמשים בצמחי תבלין למגוון רחב של שימושים - מניעת מחלות, חיטוי פצעים, אנטיביוטיקה טבעית, הרגעת כאבים ועוד. למשל גרגרנית יוונית או בשמה העממי חילבה מסייעת לנשים ליצירת חלב להנקה. צמח השומר משמש לדלקות עיניים וכאבי בטן, אורגנו מסייע בשיעול כרוני וג'ינג'ר משמש כמונע הקאות הצטננות ונזלת.

 צמחי התבלין הללו ואחרים נבדקו במעבדות קליניות ונמצאו מועילים ובעלי תכונות מרפאות ובכך איששו את הנחות בני האדם הקדמונים.

בדת ובעולם הרוח גם קיים שימוש נרחב בצמחי תבלין. צמח המרווה משמש פעמים רבות לטיהור חדרים ומבנים. לאחר שמייבשים את הגבעול, העלים והפרחים ומגדים את כולם לצרור
מדליקים את הקצה ועוברים בחללים אותם מבקשים לטהר. קיימים צמחים רבים בעלי השפעות הלוציגניות על המוח כמו האיואסקה, קקטוס הפיאוטה וצמח הדטורה. שאמאנים מתרבויות עתיקות
נהגו לעשן, לשתות ולאכול צמחים אלו ולראות חזיונות אשר אינם נראים בעולם הרגיל ובכך להביא תבונה ומסרים לשאר חברי השבט מעולם הרוחות והטבע.


בעולם הקוסמטיקה, צמחי התבלין משמשים ביצירת איפור וקרמים לטיפוח העור. לדוגמא
אגוז השיאה משמש ליצירת בסיס לקרמים שונים בגלל המרקם ותכונותיו המרפאות.
הוא עשיר בויטמינים וברזל, נוח לעיבוד ונספג מהר בעור האדם. גם בצמחי תבלין פשוטים כמו
הלימונית (עשב לימון) והלואיזה משמש מיצוי הצמחים להכנת דאודורנטים טבעיים וסבונים בלע
ניחוח נעים ורענן.

האתר נבנה במערכת 2all | בניית אתרים