אטרקציות בערבה


"טלפלא – עולם של פיות" צוקים

"טלפלא – עולם של פיות" הוא סטודיו ייחודי וקסום שנמצא בכפר האומנים בצוקים של האומנית אילנית ברונשטיין, בסטודיו סדרת פיות קסומות עם מסרים אוניברסלים על אהבה, מודעות, קיימות ועוד,


קרדיט:טלפלא צוקים

פיה מייצגת בענני מצב תודעתי של שמחה, אמונה והכרת תודה על כל מה שהיקום מציע ומכאן היא חיה באנרגיה של שמחה, חמלה, נתינה ואהבה עצמית,
כל המוצרים הן בעבודת יד עם תשומת לב לפרטים הקטנים 
בטכניקת מיוחדת שנעלמת מהעולם – טכניקת הליבוד, 
בסטודיו אילנית מעבירה סדנאות רבות של הכנת פיות, תמונות , כדים ועיטוף סבונים, אלה סדנאות קסומות עם תוצרים יפיפיים.
כל הסדנאות הן בתיאום מראש.
סדנת פיות מגיל 6 ומעלה – עלות 200 למשתתף.
סדנת עיטוף סבונים – עלות 120 שח
לפרטים נוספים על סדנאות ובכלל מוזמנים באהבה
אתר

נייד  0545269744


עולם הפיות הלבודות של אילנית

עולם הפיות הלבודות של אילנית בורנשטיין בכפר האמנים צוקים, בערבה תיכונה.
פיות הינן יצורים קטנים וקסומים מעולם האגדה והפנטזיה, יפות, עדינות, מחוללות קסמים חיוביים, מתגוררות בינות לענפי העצים או במסתור הפריחות בשדות. סיפורי אגדות ופנטזיה תמיד מושכים ילדים ומבוגרים, כי מי לא היה רוצה פייה שתביא לו את הטוב והחיובי? ויש כאלו הטוענים שפגשו פיות ביער. אילנית בורנשטיין מציעה סדנאות להכנת פיות בסטודיו "טלפלא-עולם של פיות", בכפר האמנים בצוקים, ישוב אקולוגי בערבה התיכונה. לדבריה :"פייה היא מצב תודעה המייצגת אנרגיה של שמחה, אמונה והכרת תודה על הניסים שהיקום מזמן, הן רכות וצבעוניות ומכניסות שמחה והרמוניה לכל מקום שהן מגיעות".
הסדנאות להכנת פיות בהזמנה מראש, למינימום שני משתתפים, בעלות 200 שקלים למשתתף, מגיל 6 בליווי מבוגר.
עולם הפיות הלבודות של אילנית בורנשטיין בכפר האמנים צוקים, בערבה תיכונה.
לפרטים והזמנות - 054-5269744שוקוליטלי - סדנה להכנת פרלינים משוקולד בעין יהב

הכי כיף בחורף שוקולד. בשוקוליטלי מצעים סדנאות משפחתיות להכנת פרלינים במילוי גנאשים שונים ובטעמי שוקולד שונים (חלב, לבן ומריר, הכנת חיתוכיות: פרלינה לוז או שומשום או שקדים או טראפלסים וניל/קפה. שוקולדים בתבנית שקעים ללא מילוי עם קישוטי רצועות פרי מסוכר, אגוזים טחונים וקוקוס ועוד. את אופי הסדנה מתאמים מראש. התשלום במזומן בלבד. סדנאות בתיאום מראש.

שוקוליטלי - סדנה להכנת פרלינים משוקולד בעין יהב
לתיאום וברורים - שוקוליטלי - טלי דורי - 052-8666273סדנת קינוחי ג'ל אור תלת-מימד אומנותיים בעין יהב

אורית אביבי, אומנית, מזמינה לחוויה ייחודית מהנה וטעימה ב'סטודיו ג'לאור'- סדנאות ייחודיות לעיצוב קינוחי ג'ל במגוון עצום של טעמים, ריחות וצבעים מרהיבים. את קישוטי התלת ממד יוצרים בטכניקות רבות וקלות של הזרקה. הג'ל הינו חומר שקוף, יציב וטעים מאוד, ססגוני ובריא. במהלך הסדנה נחשפים ולומדים על תכונות הג'ל ומתנסים בטכניקות רבות של שילובי צבעים ויצירה כיד הדמיון. בסדנה יוצרים קישוטים בתלת-ממד בכלים שקופים, כאשר כל קינוח הוא יצירה ייחודית וחד פעמית. בסיומה מתכבדים בקינוחים המרהיבים שאורית מכינה ואת הקינוחים שהכנתם לוקחים הביתה, הם מחזיקים בקירור כשבוע ימים.

משך הסדנה כשעה וחצי והיא מתאימה במיוחד למשפחות וקבוצות חברים, מגיל 6 ועד בכלל. להזמנת סדנה יש להתקשר יומיים מראש מאחר והקינוחים דורשים תהליך של קירור מוקדם.

סדנת קינוחי ג'ל אור תלת-מימד אומנותיים בעין יהב

עלות הסדנה 80-95 שקלים למשתתף. 

להזמנות -אורית אביבי - 052-8310964ורדה בן ארי סדנאות יצירה לילדים כפר האמנים צוקים

ורדה בן ארי אומנית מכפר האמנים בצוקים מארחת סדנאות יצירה לילדים, למשפחות, למטיילים ולאנשי מקצועות הטיפול והחינוך.


קרדיט ורדה בן ארי
בסדנאות מלמדת ורדה להכין בובות צבעוניות מחוטי צמר, מוביילים, לוכדי חלומות וסלסלות מסנסני תמרים או נצרים. הסדנאות חווייתיות ומתאימות לילדים ומשפחות שרוצות לחוות שעה נעימה של יצירה והנאה. בנוסף, ורדה בן ארי כתבה ספר ילדים "מכשפת השיניים" בהוצאת 'צמרת' והיא מקיימת סדנת יצירה בעקבות הסיפור, להכנת כובע, מטאטא קסמים ומכשפונת שיניים אישית, בסטודיו שלה, שהוא כמו "יער" קסום מלא מכשפות, שדונים, גמדים, לוכדי חלומות ועוד מפרי יצירתה של ורדה בן ארי. 

ורדה בן ארי אומנית ומנחה סדנאות יצירה לילדים מכפר האמנים צוקים

העלות 120 שקלים לכל משתתף, מגיל שש ובליווי מבוגר ללא הגבלת גיל. 

להזמנות ותיאום מראש - 052-3868920סדנת מיחדוש בסטודיו שוקילי

בנגרייה הסמוכה למרכז וידור בחצבה מתקיימת פעילות ייחודית ומיוחדת בהנחיית קובי ושוקי, שמהותה מיחדוש ומיחזור של חומרים ועצמים שונים שיצאו מכלל שימוש. אלה עוברים שיפוץ ומהם מייצרים ובונים אביזרים שימושיים, בעבודה אישית המשלבת כלים מקצועיים ורוחניים, בתהליך למידה, המטביע את ערכי הקיימות ושמירה על הסביבה.


קרדיט סטודיו שוקילי

בסטודיו שוקילי מגוון סדנאות מיחדוש ונגרות המתאימות למשפחות, יחידים וקבוצות (עד 8 אנשים).

הסדנאות מגיל 8 ומעלה. לא נדרש ידע מוקדם. הסדנא מתקיימת בנגרייה עם קפה או תה צמחים ועוגיות בריאות. 

סדנת מיחדוש בסטודיו שוקילי

עלות הסדנאות - בין 100-280 שקלים למשתתף. 

לתיאום - שוקי עברי - 052-3325367


חליל וצליל - סדנא לבניית חלילים 

אלון טריטל מורה לבנסורי, נגן ובונה חלילים הודיים מקצועיים (בנסורי). בעל תואר ראשון במוסיקה. מעביר סדנאות והפעלות ייחודיות לבניית חלילים וכלי נגינה נוספים, מציע פעילות המתאימה לילדים ולמבוגרים. לא נדרש ידע קודם כדי להשתתף בסדנא המיוחדת, הכוללת פעילות משותפת לילדים מגיל 6 ומעלה. במהלך הסדנא יתנסו הילדים בבניית חליל העשוי מחומרים שונים וממוחזרים. משך הסדנא כשעה וחצי ובסופה לימוד נגינה קצר על כלי הנגינה. מחיר- 80 שקלים למשתתף (מינימום לסדנא חמישה משתתפים).

חליל וצליל - סדנא לבניית חלילים עם אלון טריטל ממושב צופר 

להזמנות בתיאום מראש - 054-7917298סיורים בחוות סיגל לגידול דגי נוי 

סיגל  ורן שגב מזמינים לסיור מודרך וחוויתי בחוות גידול דגי נוי לכל הגילאים, המאפשר חשיפה לחקלאות מים מתקדמת במדבר. מתחיל בסיפור על המקום וממשיך אל תוך החווה בחממה סגורה, בה צופים בדגי הנוי ומכירים את אורח חייהם על פני כל שלבי הגידול, ובנוסף לומדים על אופן החיזור, הרבייה וההשרצה. הסיור משלב למידה והנאה.

 כל מבקר מקבל דגי נוי במתנה אם יש אקווריום בבית והסכמה של ההורים! 

סיורים בחוות סיגל לגידול דגי נוי במושב עידן

העלות 100 שקלים עד שלושה משתתפים, וכל משתתף נוסף בעלות 30 שקלים, מגיל שנתיים.

 לקבוצות המחיר מופחת. 

לתיאום והזמנות: 052-3665912.'זיו היצירה'- סדנאות יצירה אקולוגיות ואומנות שימושית

זיוה עמית ממושב עין יהב הקימה בחצר ביתה סטודיו לאומנות ויצירה אקולוגית בו היא מעבירה סדנאות העוסקות במגוון תחומים בדגש על פיסול בעיסת נייר ויצירת אומנות שימושית על טהרת המיחזור והקיימות, כגון: סדנאות שרפצמיג על גלגלים (שרפרף עשוי צמיג עם 4 גלגלים), עץ ממחוזר- הדפסה על עץ, בדים ממוחזרים, חוטי טריקו, אבנים שונות-קקטוסים מאבנים, תמונות משפחה מאבנים ולצד כל אלה יוצרת בחומרים שונים.

הסדנה מתאימה למשפחות, ימי כיף וקבוצות קטנות. המחירים משתנים בהתאם לסדנאות. משך הסדנאות- בין שעה וחצי לשעתיים. 

זיו היצירה'- סדנאות יצירה אקולוגיות ואומנות שימושית על טהרת המיחזור עין יהב

הסטודיו פתוח כל ימי השבוע. 

לתיאום סדנאות "זיו היצירה" - זיוה עמית - 052-8666223סיורים במטעי תמרי המג'הול במשק אבני במושב עין יהב

נעמה ויהל אבני מזמינים לסיור במשק ומטעי המג'הול הכולל הסבר על הגידול, האתגרים והפתרונות בקיום חקלאות תמרים בערבה התיכונה. לזוג אבני פודטראק למכירת התמרים בו ניתן לרכוש את התמרים המשובחים. נעמה אוהבת לספר על מושב עין יהב, על חקלאות וגידול התמרים והיא עושה זאת באופן מרגש ונוגע ללב. הסיור הכולל גם ביקור ב"גן הגרוטאן"- גנו של אמנון נבון, אביה של נעמה, פסל, אגרונום וחקלאי לשעבר, שהגיע לערבה לפני 60 שנה עם הגרעין הראשון, לעין יהב, המושב הראשון שעלה על הקרקע בערבה התיכונה.
ב'גן הגרוטאן' מציג אמנון את פסלי הברזל והפלדה הממוחזרים, גרוטאות שהושלכו, חלקי ברזל, כלי עבודה, ציוד חקלאי, מנועים, מכשירים מקולקלים ועוד, ההופכים לדמויות ויצורים, כמו מזמרה שהפכה למקור של ציפור וגלגלים ישנים לאזני פיל, איש הפח המחייך ודון קישוט מסתכל על סנשו פנשו.
את כולם ועוד מייצר האמן נבון, מגרוטאות מתכת ממוחזרות. האנשים שמגיעים לסיור מרותקים הן מסיפור החקלאות וההתיישבות החלוצי של אנשי עין יהב והן ממראה הפסלים. מתאים לכל המשפחה וללא עלות.

סיורים במטעי תמרי המג'הול במשק אבני במושב עין יהב - ללא עלות

לתיאום מראש והזמנות: נעמה אבני - 052-6170717 חוות האנטילופות

חוות האנטילופות - מושב צופר- חוויית ספארי ברוח אפריקאית, הכוללת הדרכה והסברים על חיות החווה והפרויקטים בהם היא שותפה, סיור ספארי בין עדרים הפזורים בשטח הפתוח, בו תפגשו סוגי אנטילופות, איילים, יעלים, כבשים אקזוטיים, ערוד (חמור בר אפריקאי נדיר) וזברה. סיור הספארי מתבצע ברכב פרטי, ומאפשר צפייה מקרוב בבעלי החיים הפזורים בשטח הפתוח, ממש כמו באפריקה. בעזרת דפי הזיהוי, ניתן לזהות את המינים השונים כמו כן, ניתן לבקר ב"תיבת נח" שם תפגשו בסרטן הכחול - מכונת הסידן המשוכללת בטבע, חוטמנים, צבי ענק, איגואנות, תוכים, ציפורי שיר ועוד.

הסיור מתבצע ברכב פרטי ומאפשר צפייה מקרוב בבעלי החיים הפזורים בשטח הפתוח, ממש כמו באפריקה. בעזרת דפי הזיהוי, תוכלו לזהות את המינים השונים.

משך הסיור כשעה- שעה וחצי. ימים ושעות כניסה למתחם- א'-ו':  9:00-15:00, שבת 9:00-14:00.

לפרטים נוספים-  חוות האנטילופות - 052-3666041, קורוקולו-חוות התנינים בעיר אובות

קורוקולו-חוות התנינים בעיר אובות

חוות התנינים - קרוקולוקו פתוחה לביקור וסיור מודרך בנושא התנינים, בינות בריכות המים. אורית ועופר קובי מזמינים אתכם לסיור מרתק על חיי התנינים.בסיור ניתן לראות את התנינים ממש מקרוב, מהגדולים שאורכם מגיע כמה מטרים ועד לתנינים הצעירים. הסיור יכלול ביקור ביצי תנין באינקובאטור ותנין "תינוק". בסיור משולבים הסברים ופרטים מעניינים על חיי התנינים, אורחות חייהם ומערכות גופם.
בסוף הסיור אפשר ללטף תנין קטן ולהצטלם איתו. משך הסיור כ- 45 דקות. הסיור מתאים לכל הגילאים.
יש לציין כי בחווה מטופחים תנינים למטרות תיירותיות בלבד.

האתר פעיל מידי יום בין השעות 9:00-19:00.חלון לחקלאות-מרכז ויידור חצבה

במרכז המבקרים ויידור בחצבה, ניתן להכיר את חקלאות המדבר, חקלאות המים המתפתחת, החידושים הטכנולוגיים, על זנים חדשים של ירקות, פירות ופרחים, נחשפים לתיירות המדברית והכפרית הנשענת על משאבי טבע נדירים, מסלולי טיולים, אטרקציות ואתרי אירוח מדבריים ייחודיים, מיצג תלת-ממד, "שולחן חול אינטראקטיבי", בו מומחשים תנאי הקרקע של הערבה ומאפשרים למבקר לבנות הרים, לחפור ואדיות ונחלים ולהוריד גשם.


צילום - פרדי נפתלי
בסיום סיור מודרך בחממות מרכז המחקר והפיתוח של ירקות וחקלאות. מרכז ויידור פתוח בכל יום, בין השעות 10:00-14:00.
מחיר: 32 ₪ למבוגר, 25 ₪ לילד עד גיל 12. ילדים עד גיל 4 חינם.
הנחות לקבוצות גמלאים, חיילים וסטודנטים.
לפרטים נוספים - 077-5681608 


סיור בחממת הדגים חוות סי-גל מושב עידן

הסיור בחווה מודרך וחווייתי לכל הגילאים, מאפשר חשיפה לחקלאות מים מתקדמת במדבר.
מתחיל בסיפור על המקום וממשיך אל תוך החווה בחממה סגורה, בה צופים בדגי המולים ומכירים את אורח חייהם על פני כל שלבי הגידול, ובנוסף לומדים על אופן החיזור, הרבייה וההשרצה.
הסיור משלב למידה והנאה. כל מבקר מקבל דגי נוי במתנה אם יש אקווריום בבית והסכמה של ההורים!.
משך הסיור כ-45 דקות. שעות פעילות- 08:00-17:00, בתיאום מראש.
מחיר לאדם: 30 ₪ מגיל שנתיים. לפרטים נוספים - 052-3665912 
חוויה כפרית במשק צאן

במושב צופר בערבה התיכונה, מזמינה עדי אתרוג לחוויה כפרית יוצאת דופן, במהלכה נטפל בעזים, כבשים וכלבים המאומנים לרעיית הכבשים. מתאים למשפחות גרעיניות או מורחבות, לקבוצות וארגונים.

צילום - עדי אתרוג
בסדנה 3 תרגילים מאתגרים אותם יש לבצע על עדר כבשים, תוך כדי שיתוף פעולה בין המשתתפים. במהלך הסדנה ידגימו כלבי בורדר קולי מאומנים כיצד הם מתפעלים את עדר הכבשים.
בסיום הסדנה הדגמה והסבר על השימוש בכלבים לרעיית כבשים. עדי מייצגת את ישראל בתחרויות בין לאומיות לרעיית כבשים באמצעות כלבים. 
מחיר: למשפחה גרעינית 500 ₪. 
לשתי משפחות: 300 ₪ למשפחה. 
לשלוש משפחות ומעלה 200 ₪ למשפחה. 
בתיאום מראש.
לפרטים נוספים - 052-3868909 נוסעים במדבר בין מטעי התמרים - 'פעימות מדבר' - מושב עין יהב

חוויה מדברית שקטה, מלמדת ומהנה בסיור ברכבים חשמליים נוחים, שקטים ואקולוגיים, סיור זריחה, סיורי תוכן, סיור שקיעה וספארי לילה במדבר.
כל רכב מצויד במחצלת, ערכת קפה/תה, תמרים, מים ועוגיות. בחגי תשרי יתקיים מסלול אל מטעי התמרים בו נקבל סקירה
על עבודת הגדיד, יתרונות הערבה התיכונה בגידולם, נטעם תמרים היישר מהעצים ונלמד על התפתחות הענף בארץ.

מחיר לאדם: עלות רכב לזוג 400 ₪. לזוג + אחד 480 ₪, זוג + 2-3 - 560 ₪.
ארבעה אנשים- 480 ₪. העלויות כוללות הדרכה.
בתאום מראש.

לפרטים נוספים - 058-4991336סיורי גדיד התמרים במשק נעמה ויהל אבני מעין יהב בערבה התיכונה

משק אבני מתמחה בגידול תמר מג'הול ומקפיד על גדיד בתזמון מדויק על מנת לקבל פרי עסיסי במיוחד, נוטף דבש שנשמר בהקפאה. רוב התוצרת נשלחת ליצוא והפרי הגדול והאיכותי ביותר נבחר בקפידה ונארז עבור הלקוחות בישראל.
את התמרים המשובחים ניתן לרכוש בפודטראק התמרים המסתובב ברחבי הארץ בירידים ונמצא במשק אבני, בעין יהב.
במשק מתקיימים סיורים, בהם ניתן ללמוד על המטע, על הביולוגיה של העץ, על החקלאות בערבה ועל התמרים בפרט, גידול וטיפול בהם.


בחוה"מ סוכות יתקיימו סיורי גדיד במטעים וניתן גם לשלב ביקור אצל אמנון נבון ב"גן הגרוטאן", אמן היוצר אמנות ממחזרת בחצר משק אבני.
הסיורים חינם!. 

לפרטים נוספים ולתאום מראש- נעמה ויהל אבני - 052-6170717ביקור בכפר האומנים ביישוב האקולוגי צוקים  

כפר האומנים ביישוב צוקים בערבה התיכונה, כולל 25 חדרי סטודיו ובהם אומנויות מגוונות; עיצוב תכשיטים, קרמיקה, פעמוני רוח מדבריים, פיסול באבן, מוצרים ותכשיטים מבטון עברי, נגרות, פיות, פופ-ארט, ציור, צילום, ריהוט לחדרי ילדים, עיצובים במתכת ועץ, יצירה מהטבע, יד שנייה, סבונים מיוחדים ועוד.


צילום - אביעד בר
בנוסף, בית קפה חברתי, בית קלייה לקפה, גלידריה, חנות טבע קהילתית, סדנאות יוגה, טיפולי מים והומאופתיה, רוקחות וטיפול בשמנים אתריים. עוד במקום שירותים ציבוריים וחניון ללא עלות לקהל הרחב.
בגלריה החדשה, תערוכה קבוצתית של אמני הכפר - "תלכיד" (קונגלומרט), שמשמעותו בפטרולוגיה, סוג משקע המורכב משברי סלע מעוגלים שחוברו יחדיו.
הגלריה מהווה במה ליצירה מקומית וכחלק מחוויית ביקור בכפר האמנים ובסטודיו של כל אמן, הפתוחים לקהל הרחב.

לפרטים נוספים - 052-4073078


logo בניית אתרים