איך לבחור מצבר לרכב.


   
איך לבחור מצבר לרכב במחיר משתלם?


איך לבחור מצבר לרכב במחיר משתלם?

המצבר מספק את האנרגיה הדרושה להנעת רכב ותפעול מערכות חשמליות שונות בו. שבאמצעותו נוצר הניצוץ החשמלי המצית את הדלק שבמנוע. כאשר המנוע פועל הוא נטען וכאשר הוא מתפקד היטב ובעת שהרכב כבוי, הוא ממשיך לספק אנרגיה למערכות התאורה, למערכת מולטימדיה, למנועי וישרים, לחלונות חשמליים וכדומה. קיימים מצברים בגדלים שונים המותאמים לרכבים גדולים וקטנים והם מגיעים בהספקי אנרגיה מגוונים.  הנפוצים ביותר, מטבע הדברים, הם למכוניות פרטיות והינם בעלי 12 וולט.  מצבר לרכב פרטי    יכול להגיע בהספקי אנרגיה הנעים בין 45 ל 90  אמפר נקבעים על פי החלטת מהנדסי הרכב העושים זאת בהתאם לדגם המכונית, תכונותיה, המפרט הטכני שלה שלפיו נקבעת צריכת החשמל המערכתית. במכוניות מודרניות המפרט עשיר מאוד ומחייב מצברים איכותיים.

החלפת מצבר

אורך חייו של מצבר לרכב פרטי נע בין שלוש לארבע שנים. אלא שהוא יכול להיות מושבת באופן פתאומי בכל רגע בגלל, קצר, תקלה, בלאי ומסיבות אחרות. לעיתים, ניתן להרגיש שהמצבר חלש, וזאת, בעת הנעת רכב הנתקלת בקשיים. כאן מומלץ לבדוק אם הוא עומד לסיים חייו באמצעות מכשיר מיוחד המודד את עוצמתו. מקובל לעשות זאת במוסך ולהחליט על החלפתו בהקדם האפשרי כדי למנוע שביקה שלו באמצע נסיעה חשובה או לקראת אחת כזאת. נשאלת השאלה, איך לבחור מצבר לרכב במחיר משתלם? התשובה היא שיש לעשות זאת באמצעות משווק בעל מוניטין  אשר מספק שירות מקצועי ואדיב, ואשר מחזיק ברשותו מצברים מעולים של מיטב היצרנים במחירים נוחים לכל כיס.

אותו מצבר או מדגם אחר?

ראשית יש לבחור את המצבר המתאים ועושים זאת על פי שיקולים שונים. יש המחליטים  להחליף לאותו הדגם בגלל ההרגל והביטחון שבדבר. יחד עם זאת כדאי לציין, כי ניתן לבחור של יצרן אחר עם תכונות זהות והמיוצר על פי תקנים זהים מוגדרים. התחליף הנ"ל יספק אותה תפוקת עבודה בתנאי שהוא יוצר על ידי מפעל מורשה ואיכותי. ניתן למצוא מפעלים ישראליים בתחום ויש גם חברות בינלאומיות שמצבריהן מיובאים. כאן נכנס השיקול הכספי כי המחיר קובע רבות. יש לוודא שלכל אחד יש אחריות יצרן המוטבעת/מסומנת על גופו, ובנוסף, שתאריך הייצור יהיה קרוב למועד ההתקנה.  כדאי לבחור מצבר לרכב המתאים לאקלים החם של ישראל. 

באיזה סוג מצבר לבחור?

למעשה, קיימים שני סוגי מצברים: יש המגיעים עם פקקי פלסטיק אותם יש לפתוח אחת לכמה זמן על מנת לבדוק את מפלס המים. ויש סגורים שבהם אין צורך בטיפול. בכל מצבר לרכב כזה יש חלונית אינדיקציה אשר משנה את הצבע כאשר הוא נחלש. הבחירה כאן נעשית על פי שיקולי נוחות ומחיר ויכולה להיעשות גם על פי המלצות היצרן, המוסך המתקין ועוד.  שניהם טובים מאוד ויספקו תפוקת עבודה זהה. מכל מקום, ההתקנה במוסך נעשית על ידי חשמלאי או מכונאי רכב מוסמכים או עובדים הפועלים תחת אחריות מומחים אלו. היא  חייבת להיעשות על פי כללי בטיחות ובאופן תקין. הוא חייב להיות מונח על בסיס איתן אליו הוא מקובע היטב. יש לדאוג בעת ההתקנה שנקודות החיבור תהיינה נקיות וללא קורוזיה. ובמידה והם אינם כאלו, חייבים לדאוג לניקיונם כדי שהמגעים יעבירו היטב את המתח החשמלי. לרוב, נעשית ההתקנה במוסך, אלא אם כן, הרכב נתקע בדרך, בבית או בכל מקום אחר ואז ניתן להזמין שירות בדיקה והחלפה  עד לרכב. מומלץ לקבל שירות אצל משווק בעל שם וניסיון אשר ברשותו מבחר ענק. במקרים רבים, הוא עורך מבצעי מחירים שכדאי לנצל.

 

        | |   לכל נושא באתר צרו קשר 
   
מייל tmasoret@gmail.com
ווטסאפ: 0546303031
טואול - בניית אתרים