בית לחם הגלילית 
מסלולי טיול ומידע 
מלונות שכדאי להכיר

   גילוי נאות
אם תזמינו מלון בבוקינג (בבאנר שלמטה) אנחנו מקבלים עמלה קטנה מבוקינג.
העמלה מאפשרת לנו לרכוש תמונות ולהמשיך ולתחזק את האתר.
נודה לכם אם אתם טסים לחו"ל, שתבצעו את ההזמנה כאן אצלנו באתר.
לכם זה לא עולה יותר, ולנו העמלה מבוקינג עוזרת להחזיק את האתר.

לחצו  על הבאנר וכנסו לבוקינג להזמנה.
תודה, ושתבורכו בכל הברכות,אמן.


בית לחם הגלילית
מסלולי טיול ומידע

את האדמה רוכשים מפלחים המגיעים מחיפה כדי להקים יישוב חקלאי בשנת 1906 . למקום מגיע ארכיאולוג ד"ר שומאכר ועל פי ממצאיו הוא טוען כי ישו נולד כאן ולא בבית לחם אשר מוזכרת בספר יהושוע . בית לחם ימשה בתקופת השופטים כמקום מושבו של השופט איבדן ,אשר בספר שופטים נכתב כי נקבר בבית לחם.בליבה של בית לחם הגלילית ישנם אתרים ארכיאולוגיים ובהם בתי בד רצפת פסיפס מערות קבורה המתוארכים לימי בית שני. כאמור היישוב נבנה בשנת 1906 כשבתכנונו היה על הגבעה כדי לזכות בכמה שיותר שטח חקלאי ובעיקר היה מבחינה בריאותית התרחקות מהביצות.
אורכו של הרחוב הראשי כ-800 מ' ורוחבו 12 מ' ואותו חוצים רחובות אשר יוצרים מעין חלקות שאותם רוכשים הטמפלרים .היכנסו למושב בהמשך הרחוב הראשי מצד שמאל ניצב בית העם קימתו הראשונה נבנתה בשנת 1917 ואילו הקומה השנייה שנים מספר מאוחר יותר ושימו לב לשוני שבין הקומות.


 הטמפלרים תמכו בנאצים ובחודש אפריל 1945 נערך בבית העם טקס התייחדות להיטלר.
מולנו ניצב מגדל המים שאליה הגיעו מים שנשאבו מבאר שנמצאה מדרום ליישוב. שימו לב על גגו של המגדל ישנו פעמון שנועד לקרוא לתושבים להתאסף או להתריע על סכנה. על הפעמון כתוב שנת 1917 מתנת העיר שטוטגרט לבית לחם הגלילית. בצמוד למגדל המים מבנה מוארך ששימש כמחלבה.
המשיכו על הרחוב הראשי שמשאל תראו בית מידות יפה במיוחד.ביתה מש' ביילארץ. מבית מש' ביילארץ משמאל המ שיכו ישר משמאל ניצב בית בן 3 קומות ביתה של מש' וואגנר. 


בית לחם הגלילית
מידע שימושי

 
יעודכן בקרובlogo בניית אתרים