מסלול ג'יפים בדרך בורמה  דרך בורמה הייתה צינור החמצן של ירושלים הנצורה במלחמת העצמאות. הטיול שלנו בנתיב העוקף את לטרון, אזור שהיה בשליטת הירדנים, בין גאיות נחבאים, יחשוף לעינינו נופים יפהפיים ואתרים הקשורים בקרב על בירת ישראל.

דרכי הכורכר הופכים בימי החורף לקשים גם לרכבי 4*4.Save on your hotel - hotelscombined.co.il


   תיאור המסלול

איך מגיעים

את הטיול נתחיל מ מצפה הראל  על כביש 44 בין צומת נחשון לצומת שמשון.

תיאור המסלול

נתחיל את הטיול ממצפה הראל עליו יש מגדל ששימש בעבר כתצפית לאיתור שריפות ביער. במקום חניון לפיקניק. נתחיל בנסיעה לכוון מזרח על שביל המסומן אדום ונגיע אל  עיינות סוסין . במקום עצי דקל ואקליפטוס ושולחנות פיקניק. שני מבני בטון שימשו להזרמת המים מהשילוח לירושלים הנצורה.

נמשיך ישר על השביל האדום נגיע ל חניון התאנים . גם כאן מקום יפה לעצירה בצל עצי התאנה. נמשיך בטיול לכוון ה סרפנטינות . הדרך למקום קצת קשה למעבר ולכן מומלץ לבצעה ברגל. המסלול קצר והרכב ימשיך עוד 700 מטר לאיסוף המטיילים בהמשך. בהמשך ניתן לראות חלק מצינור  קו השילוח  להעברת מים לירושלים.

נאסוף את המטיילים ונחזור אחורה כ-400 מטרים ל חניון החרוב  על השביל האדום. מכאן ניתן לתצפת על שמורת המסרק . נקודת הביקור הבאה היא  עין חילה  ושם מעיין נובע קטן עם נקודה לפיקניק. נמשיך על האדום ל עין סילה  מעיין דמוי באר מדופן באבנים. ממול מקום פיקניק עם מתקני שעשועים.

מכאן נמשיך אל  מצפור שער הגיא  שם גם נסיים את מסלולנו. מהמצפה יש תצפית מרהיבה על פתחת שער הגיא וכן שלטי הסבר על הקרבות שהתנהלו באזור. מהמצפור נרד חזרה אל כביש 38 – צומת שמשון.


  • אורך המסלול :   12 ק"מ.
  • נק' מוצא:   מצפה הראל  וסיום:  צומת שמשון.
  • ציוד:    מים, כובע, נעלי הליכה.
  • עונה : כל השנה.
  • כדאי לדעת-  בקרבת מקום נמצאים  פארק קנדה .
Save on your hotel - hotelscombined.co.il


   צימרים לינה ואירוח

  צימר


    

  צימר


    


    אטרקציות

  אטרקציה

    

  אטרקציה

    


  מסעדות

   מסעדת

    

   מסעדת

    
Save on your hotel - hotelscombined.co.il

   | | צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

  
טואול - בניית אתרים