דרום אפריקה  


5 דברים שצריך לטיול לדרום אפריקה

טיפול באשרת כניסה, היכרות עם עונות השנה והכבישים וכמובן החלפת מטבע וקבלת החזרי מס ישדרגו את הטיול הבא שלכם בדרום אפריקה. הנה כל הפרטים

דרום אפריקה הפכה בשנים האחרונות ליעד תיירותי מבוקש בקרב ישראלים. בין אם זה מזג האוויר, המחירים הנוחים או הטיסות הישירות, אין ספק שדרום אפריקה עולה על המפה ומושכת אליה צעירים ומבוגרים כאחד. עם זאת, מדובר בכל זאת במדינה מעט שונה ובאזור עם מאפיינים מיוחדים מבחינת תנאי אקלים ומזג אוויר.

רגע לפני שעולים על מטוס ונוחתים ביבשת השחורה, הנה 5 דברים שכדאי לדעת או להביא לטיול:

1. בנסיעה של מעל 90 יום צריך להוציא ויזה

ישראלים שטסים לדרום אפריקה לא צריכים לקבל אשרת כניסה – אלא אם השהות שלהם ארוכה יותר מתשעים יום. במידה ואכן מדובר בטיול ארוך, כדאי לדעת ששגרירות דרום אפריקה בישראל נמצאת ברמת גן ושאת רוב ההליך הבירוקרטי ניתן לבצע דרך אתר האינטרנט.

2. עונות השנה הפוכות מאלה שבישראל

עוד משהו שחשוב לדעת כאשר נערכים לטיול הוא שעונות השנה הפוכות מאלה שבישראל. במילים פשוטות, זה אומר שהחודשים דצמבר וינואר הם אלו שמתאימים לחופשות – בעוד הסתיו מגיע בחודשים מאי ויוני והחורף ביולי ואוגוסט. אם רוצים, אפשר גם להמתין לחודשי האביב שבהם הימים חמים והלילות קרירים ומושלמים לטיול בערים הגדולות או בסביבתם.

3. ניתן לטייל ברכב

מערכת הכבישים בדרום אפריקה במצב מצוין וניתן לנסוע עליה ברכב פרטי שכור או במסגרת אוטובוס של טיול מאורגן. ההמלצה בהקשר הזה היא לבחור אטרקציות שנמצאות בקרבת כבישים מהירים ולא לשכוח להקפיד על חוקי התנועה.

4. המטבע המקומי הוא ראנד

החלפת מטבע בארץ תאפשר לחסוך בהוצאות. המטבע המקומי בדרום אפריקה נקרא ראנד והוא שווה בערך 26 אגורות, מה שהופך את הקניות בדרום אפריקה לזולות מאוד. אפשרות אחרת היא להמתין עם המרת המטבע עד הנחיתה ביעד ולבצע את הפעולה במקומות מורשים.

5. אפשר לקבל החזרי מס על פריטים מסוימים

ממשלת דרום אפריקה מאפשרת לקבל החזרי מס (VAT refund) בקניה של מעל 250 ראנד. כל מה שצריך לעשות הוא להגיע עם הקניות לעמדה שנמצאת בשדה התעופה, לעלות לעמדת ההחזר שנמצאת בקומה שמעל הדיוטי פרי ולקבל צ'ק שאותו פודים בבנק. הבעיה היחידה היא שזה עשוי לארוך קצת זמן, אז מומלץ להתארגן בהתאם מבחינת הגעה לשדה.

בסופו של דבר, אפשר להימנע מכל ההכנות המקדימות בעזרת טיול מאורגן לדרום אפריקה על שלל היתרונות שלו. זה ככל הנראה הפתרון המשתלם והנוח ביותר לטיול ארוך או קצר ומטבע הדברים יש גם מסלולים שמותאמים לילדים בגילאים שונים. כל מה שצריך לעשות הוא לבחור את טווח התאריכים הפנוי ולצאת לחוויה בלתי נשכחת במדינה רחוקה ואקזוטית. 
טואול - בניית אתרים