מחזיקים באזרחות פורטוגלית? ברוכים הבאים לאמריקה! 
יש לכם אזרחות פורטוגלית ואתם רוצים לטוס לארצות הברית? עכשיו כבר לא צריך לבדוק, לשלם, להגיש, לחכות ולעמוד בתור. תוך יממה ואתם על המטוס בדרך לאמריקה.


קרדיט 123rf

ארצות הברית תמיד הייתה יעד נחשק עבור ישראלים. המדינה הענקית, שגם נחשבת לאחות הגדולה של מדינת ישראל במובנים רבים, מהווה עבור רבים מאיתנו את החלום בהתגלמותו. המדינה חולשת על שטח עצום בחלקה הדרומי של צפון אמריקה. גודלה העצום הופך אותה ליעד קסום עבור מי שמחפש חוויה תרבותית מגוונת, חיים כפריים לצד חיים אורבניים, טבע פראי לצד חופים קסומים והזדמנויות לעבוד ולהתעשר בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות. מאוד קשה למצוא ישראלי שלא מעוניין לטוס לארה"ב. ילדים רבים חוגגים שם את טיול בר המצווה ופוקדים את פארקי השעשועים המפלצתיים בעולם. משפחות רבות טסות לבקר בערים כמו ניו-יורק וסן פרנסיסקו, זוגות טסים לחופשות קיץ בחופי פלורידה, והרפתקנים חוצים את היבשת באמצעות קרוואנים משוכללים. מעבר ליעד מוביל לטיולים, ארה"ב הפכה מוקד משיכה לצעירים ישראלים ושאפתניים המעוניינים לפתח את פועלם העסקי במדינה ולחפש הזדמנויות כלכליות. רבים מגיעים למדינה בכדי לעבוד בעבודה זמנית אחרי הצבא או מתוך כוונה לנסות ולהשתקע בה.

הויזה הנחשקת
הבעיה הגדולה בכניסה לארה"ב היא שבכדי להיכנס לגבולות המדינה יש להצטייד, כאזרח ישראלי, בויזה תקפה (אשרת שהייה). האפשרות שנוצרה בשנים האחרונות להנפקת אזרחות פורטוגלית עבור צאצאי עדות המזרח, מאפשרת לבעלי אזרחות לפקוד את גבולות ארה"ב ללא צורך ממשי בויזה. זאת מכיוון שהאזרחות הפורטוגלית מקנה זכויות אזרחיות של האיחוד האירופי ומאפשרת לכל מי שמחזיק בה כניסה חופשית לארה"ב. האפשרות להיכנס ולצאת ממדינות רבות בעולם, הפכה לאחת הסיבות המרכזיות להוצאת אזרחות פורטוגלית בשנים האחרונות.

במקום תהליך ארוך ומסורבל...

אם אי פעם ניסיתם להוציא ויזה לארצות הברית, אתם בוודאי יודעים עד כמה התהליך יכול להיות ארוך ומייגע. את הבקשה אפשר להגיש לבד או בסיוע של סוכנות מיוחדת. לאחר מכן, צריך לשלם סכום כסף לא מבוטל בכדי להתקדם בתהליך, לקבוע תור זמן רב מראש ולקיים ראיון קבלה בשגרירות האמריקאית. כל התהליך יכול לקחת מספר שבועות או מספר חודשים, ובסופו אף אחד לא מבטיח לכם שאכן תקבלו את הויזה הנכספת. ובקיצור – תשכחו מהספונטניות 😊

כיצד הכל התחיל?

עשרות מיליוני תיירים מבקרים בארצות הברית מדי שנה ורבים מהם נאלצים לעשות זאת רק אחרי קבלת ויזה. בשנת 1986 חתמה ארצות הברית על הסכם פטור מויזה עם מדינות ברחבי העולם, על מנת לקדם את ענף התיירות. בשנת 1999 חתמה גם ממשלת פורטוגל, ומאז אזרחים משתי המדינות נהנים מההסכם שמאפשר לאזרחים פורטוגלים להיכנס לארצות הברית בקלי קלות. ההסכם בין המדינות מאפשר לאזרחי פורטוגל לשהות 90 ימים בתור תיירים בארצות הברית, כך שאין צורך לשלם אגרה גבוהה או לעבור ראיון מאתגר בשגרירות האמריקאית.

להיות אזרחי פורטוגל

יהודים בגילאי 18 ומעלה שבני משפחתם שייכים לצאצאי פורטוגל וספרד שגורשו ב-1492 או שמשפחותיהם הגיעו מארצות אליהן נדדו היהודים המגורשים, זכאים לקבל אזרחות פורטוגלית. רשימת המדינות כוללת, בין השאר, את ארצות הבלקן – יוון, בולגריה ומדינות יוגוסלביה לשעבר, את מדינות צפון אפריקה – מרוקו, אלג'יר, טוניס, לוב ומצרים ומדינות נוספות כמו טורקיה, סוריה, לבנון ואפילו דרום אמריקה. במקרים מסוימים בהן קיימת הוכחת קשר למגורשי ספרד ופורטוגל, גם צאצאי יהודים מהולנד או עיראק יהיו זכאים לקבל אזרחות פורטוגלית.

ליהנות מכל העולמות

אזרחות פורטוגלית מאפשרת לטייל במקומות נוספים בעולם, שישראלים יכולים רק לחלום לטייל בהם, כמו אינדונזיה, מלזיה, חבל קשמיר, בחריין, תימן ועוד. "נכון להיום, הגשת בקשה לקבלת אזרחות פורטוגלית נחשבת פשוטה יחסית, אינה דורשת מגורים בפורטוגל, הוכחת ידע או שפה ויכולה להתבצע אונליין מכל מקום בעולם" מספר שי כהן, מנכ"ל קבוצת פורטוגליס, נותנת השירות הגדולה והמובילה בישראל להנפקת אזרחות פורטוגלית. "אני מזמין אתכם לנצל את חלון ההזדמנויות שנוצר ולבדוק זכאות בחינם כבר עכשיו באמצעות אחד מהנציגים המקצועיים שלנו."

   


logo בניית אתרים