הכותל המערבי  

 
הכותל המערבי קיר אחד מארבעה קירות התמך מצד מערב בהר הבית, מבית שני ועד לתקופתנו אנו. הכותל המערבי ליהודים הינו בעל חשיבות מהבחינה הדתית דתית, ההיסטורית וכיום ביתר שאת מהבחינה הלאומית. לכותל המערבי מגיעים מידי שנה רבים אגב גם כאלה שאינם יהודים ובמקום נערכים אירועים לרבות בר מצווה ואף טקסי השבעה של חיילים.
הסיפור וחשיבותו התחילו, למעשה מאחורי הכותל שם על גבעה אשר נקראת הר המוריה גבעה שהתכסתה לפני 2000 שנים ולא נראתה מאז. באותה גבעה על הר המוריה לפי המסורת היהודית, כאן נערכו והתרחשו להם האירועים בהיסטוריה של עם ישראל ארועים שללא ספק היו מכוננים . כאן החלה בריאת העולם במסורת היהודית וכאן ברא הקדוש ברוך הוא את אדם האדם הראשון.
כאן עלה אברהם לעקוד את יצחק המקום המוכר "המקום אשר יבחר ה' " , כאן התרחש חלום יעקב ובהמשך השנים נבנו כאן
בתי המקדש הראשון והשני.Save on your hotel - hotelscombined.co.il


   תיאור המסלול

היה זה בשנת 37 לפני הספירה הורדוס מונה להיות המלך בירושלים, הוא משפץ ומפאר את בית המקדש ומגדיל את שטח הר הבית. ההרחבה מחייבת קירות תמך חזקים אשר שרדו גם כאשר חרב בית המקדש.
דורות, מאחר וחל איסור לעלות להר הבית הפך להיות הכותל הלמעשה היה זה המקום הקרוב ביותר למקום הקדוש למקום של תפילה וגעגוע לבית המקדש שנחרב.
בשנת 1948 במלחמת העצמאות נופל הרובע היהודי בידי הליגיון הירדני , הבתים נהרסים.
19 שנים שלטו הירדנים, ולא הייתה כל אפשרות להתקרב וולהתפלל ולכן מה שעשו היהודים באותה העת היו עולים על הר ציון ומנסים לצפות מרחוק.
ב 1967 פרצו הצנחנים דרך שער האריות לעיר העתיקה. הם משחררים את הכותל המערבי ואת הר הבית והיהודים עולים שוב אל הכותל המערבי. כיום, מגיעים מיליוני מבקרים אל הכותל המערבי בכל שנה, יהודים ושאינם יהודים.
רבבות בני מצווה חוגגים עם משפחתם, חיילים נשבעים אמונים לעם ולמולדת ברחבתו, ואישים מרחבי העולם עולים אליו לרגל.
בין אבני הכותל ישנם גם כאלה שברבות השנים עולי רגל חרטו עליהן כתובות בעברית, אם תגיעו ליד קשת רובינזון תמצאו את הכתובת מספר ישעיהו הנביא (ס"ו, 14) את המילים "וראיתם ושש לבכם ועצמותם כדשא".
על פי המסורת היהודית והאמונה הרווחת "מעולם לא זזה שכינה מכותל המערבי של בית המקדש" לכותל כיום מלבד האזור
שבו ישנםם עוד שני קטעים חשופים הקטע הדרומי והכותל הקטן לרגלי החומה בהר הבית היה רחוב של חנויות , אשר שרת את עולי הרגל. הרחוב נתגלה בידי הפרופ' מזר.
ניתן לראות את מרצפות הרחוב שניזוקו, ככל הנראה בחורבן, רוחבו של הרחוב 8.5 מ'.


הכותל הקטן
"הכותל הקטן" זה הכינוי לקטע קטן של הכותל המערבי הכותל הקטן ממוקם כ- 170 מטרים מצפון לרחבה, . לכותל הקטן אפשר להגיע דרך סמטה צרה ליד שער הברזל ברובע המוסלמי. אורכו של "הכותל הקטן" מהשער בדרום ועד לקצה בצפון - 17.70 מטרים בעבר היו נוהגים זקני ירושלים להגיע לכותל הקטן ולומר תיקון חצות.Save on your hotel - hotelscombined.co.ilקצת מספרים ונתונים
אורכו של הכותל -488 מ'. בעברו התנשא הכותל לגובה של כ 60 מ', וכיום באזור הגלוי, המקום הגבוה ביותר מגיע לכדי -40 מ'. רחבת הכותל היא באורך של כ-57 מ' והגובה כ-19 מ'.
הרחבה בעבר לא הייתה רחבה לתפילה כפי שיש היום למעשה לא הייתה עד מלחמת ששת הימים כל מה שהיה זו רק סמטה צרה ברוחב של כ 3.5 מטרים ובאורך של 28 מטרים.
ההרחבה בוצעה לאחר מלחמת ששת הימים. 5. 45 שכבות, 28 מתוכם גלויים ואילו -17 נמצאים עמוק באדמה, מרכיבים את
קטע הכותל המערבי.
   צימרים לינה ואירוח

  צימר


    

  צימר


    


    אטרקציות

  אטרקציה

    

  אטרקציה

    


  מסעדות

   מסעדת

    

   מסעדת

    
Save on your hotel - hotelscombined.co.il

   | | צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

  
טואול - בניית אתרים