המדריך המקוצר
לחופשה היוונית המושלמתמלונות שכדאי להכיר

יוון משתרעת על פני שטח גדול במיוחד, כאשר כל שטח מתלווה אל מזג אוויר מעט שונה, בעוד כי מזג האוויר "הממוצע" באזור הוא ים תיכוני, כאשר ישנם אזורים שמתמלאים בשלג והופכים לאתרי סקי של ממש בעונת החורף. על כן, במידה ואתם מעוניינים בטיול בטן גב, ניכר כי עונת הקיץ היא התקופה המושלמת בשבילכם. מנגד, במידה וחופשה אורבנית היא זו שאתם מחפשים, ייתכן כי עונות המעבר יתאימו הרבה יותר. על כן, במטרה לעשות לכם קצת סדר, ריכזנו עבורכם למאמר הבא מספר דגשים חשובים שצריך להכיר לפני שטסים לחופשה ביוון. 

כמו כן, מיותר לציין כי חיפוש אחר דילים וטיסות משתלמות ליוון או לכל יעד אחר בעולם עשוי להתגלות לא פעם כמשימה מורכבת ועל כן, החלטנו לעשות את המחקר בעצמנו, ולהביא את הדילים הטובים עד אליכם - למגוון  דילים טיסות בחו"ל לחצו כאן .


טיסות ליוון

בניגוד לדעה הציבורית הרווחת אשר נוטה לחשוב כי מדובר על יעד עם כמות טיסות מצומצמת, הרי שהמציאות משדרת בפנינו תמונה אחרת לחלוטין. למעשה, קיים מגוון רחב של טיסות ישירות מנתב"ג לאיי יוון השונים וביניהם אתונה, כרתים, סנטוריני, סלוניקי, קורפו וכיוצא בכך. זאת בעוד כי במהלך עונת הקיץ תוכלו לפגוש במספר רחב יותר של טיסות, בהשוואה אל עונת החורף ושאר עונות המעבר. עם זאת, כאשר מדובר על יעדים ללא טיסה ישירה, הרי שעומדת בפניכם האפשרות להגיע מאי סמוך בעזרת מעבורת. כמו כן, טיסה מומלצת ליוון תימשך כשעתיים. 

מה יש לעשות ביוון?

מיותר לציין כי את כל יוון לא תצליחו לעבור בטיול אחד, כאשר כל עיר ואי מביאים עמם מגוון רחב של אטרקציות וחוויות שונות. על כן, במידה ותחליט להתמקד באזור היבשתי של יוון, הרי שעומדת בפניכם האפשרות לטייל בעיר סלוניקי, המתלווה אל תרבות והיסטוריה עשירה לצד קשר יהודי ארוך שנים, לבקר בכנסיות, לצפות במגדל הלבן, לנסוע אל הר האולימפוס המפורסם וכן גם להתרשם מהטבע והצמחייה עוצרת הנשימה במקום. בנוסף, סלוניקי מציעה מגוון רחב של חוויות אתגריות כמו טיולי ג'יפים, טרקים לעבר הפסגה וכיוצא בכך. אטרקציה נוספת בה תוכלו לפגוש היא מטאורה, ובמילים אחרות - עמודים גבוהים במיוחד אשר בוקעים ישירות מהקרקע, בעזרתה של תופעה גיאולוגית עוצרת נשימה, כאשר על פסגתם של אותם עמודים מצויים מנזרים מתקופת ימי הביניים. עם זאת, מיותר לציין כי אתונה בירת יוון מהווה תחנת עצירה בגדר חובה, בה תוכלו לטייל באקרופוליס, ועוד מגוון רחב של אתרים תיירותיים מרהיבים במיוחד. 

כמו כן, במידה ומדובר על מצב בו אתם כבר מוכנים למסלול היווני שלכם ורוצים להזמין את כרטיסי הטיסה לחופשה הקרובה שלכם - לדילים ליוון .

 logo בניית אתרים