התגעגעתם? הטרקים המדהימים בעולם

ייתכן שאתם כבר חובשים את ספסל האקדמיה או מאיישים משרה במשרד מכובד, אבל מידי פעם עולה געגוע לטרקים שעשיתם בנפאל, דרום אמריקה או נו זילנד. אז בגלל הגעגוע (שאולי יגרום לכם לצאת לעוד טרק), לפניכם תזכורת של כמה מהטרקים המדהימים בעולם.

123rf

טרק האגמים הקפואים

אמנם לא מדובר במסלול של טרקים ארוכים בעולם, אולם טרק האגמים הקפואים בנפאל הינו אחד המסלולים היותר יפים ומבוקשים. מדובר בטרק יחסית קצר של שבעה ימי הליכה שעובר דרך נופים עוצרי נשימה של יערות ופסגות לבנות. כפי ששמו מעיד עליו גולת הכותרת של הטרק הינם האגמים הקפואים השוכנים בגובה מרשים של ארבעת אלפים מטרים. מי שרוצה יכול להאריך את הטרק החובר למסלולים חופפים כמו הטרק לעמק האלמבו או לעמק הלאנגטאנג.  

טרק האוורסט בייס קמפ

מי שרוצה לגעת בתהילה של כיבוש הר האוורסט יכול לצאת אל טרק האוורסט בייס קמפ. מדובר בטרק מומלץ ויפיפה שיביא אתכם לגובה מרשים של חמשת אלפים וארבע מאות מטרים, העובר דרך נופים מרהיבים של הרים ואגמים וששיאו בנקודת הבסיס ליציאה של משלחות טיפוס להר הגבוה בעולם. מדובר במסלול של כשבועיים, ברמת קושי יחסית גבוהה המבוצעת בשיפוע עם לא מעט עליות וירידות.

טרק טה אראורה

מי שמחפש טרקים ארוכים בעולם מומלצים בוודאי שמע על טרק טה אראורה בניו זילנד, מדינה שהינה יעד מוכר ומומלץ לטרקים. טרק טה אראורה, שפירושו שביל ארוך, נמשך לאורך שלושת אלפים ק"מ, אורך כחמישה חודשים ועובר לאורך נופים עוצרי נשימה של חופים, מפרצים, יערות, הרי געש , קרחונים ואגמים, שבהחלט עלולים לגרום לכם להתעכב ולהאריך את משך המסלול. הלינה במסלול מוצעת כקמפינג או בבקתות אירוח.

ללכת על בטוח

הטעימה הזו מטרקים בעולם גורמת לכם לחשוב על פסק זמן ולחזור לטייל? חשוב שתזכרו כי לצד החוויה המדהימה שטרקים מציעים לכם, הם גם טומנים בחובם סכנות ויש להתכונן אליהם בהתאם. בתור התחלה חשוב לרכוש ביטוח טרקים מתאים המכסה פעולות של איתור וחילוץ. כמו כן, בכדי לקבל מענה חירום בכל עת חשוב גם להצטייד במכשיר לוויני איכותי המספק לכם קליטה מכל מקום, לצד שלל פונקציות מתקדמות וחיוניות, כמו לחצן הכל בסדר, לחצן מצוקה, שליחת וקבלת הודעות ועוד.

לכן, בין אם אתם מתכננים את טרק האגמים הקפואים, טרק בדרום אמריקה או בכל מקום אחר, חשוב קודם כל ללכת על בטוח ולהיערך לטיול בהתאם.

 

     


טואול - בניית אתרים