ויזה לישראל


ויזה לישראל

ישנם אזרחים זרים, אשר מעוניינים להיכנס לישראל, על מנת לגור בה, אם למטרות שונות כגון עבודה, נשלחו מטעם חברות זרות, או הוזמנו ע"י חברות ישראליות. ישנם מקרים נוספים כגון בני זוג  אשר מעוניינים להסדיר את חייהם יחד בישראל, כאשר אחד מבני הזוג הוא ישראלי. ההליך הראשון הוא קבלת ויזה לישראל. ישנם מקרים שאזרח זר יוכל לקבל גם אזרחות ישראלית. בכדי להיכנס לישראל, על האזרח הזר להיות בעל דרכון תקף, וכן אשרה המתאימה למטרות הכניסה לארץ. לעומת זאת, ישנן מדינות שאזרחיהם יכולים להיכנס לישראל ללא ויזה כגון: ארה"ב, קנדה,יפן ועוד מדינות. התקופה של כניסה לישראל לאזרחים ממדינות אלה, מותנית ל-90 יום בלבד. יש לציין כי אזרם לשהות 3 חודשים בישראל אך חל עליהם איסור לעבוד בישראל.

 

אנשי עסקים שמעוניינים להגיע לארץ למטרת עסקים חייבים באשרת עבודה.  למשל איש עסקים זר, שאינו שייך למדינות שאינן חייבות באשרת ביקור בישראל, יהי חייב להשיג אשרת ביקור לפי הסמכות השיפוטית של אזור  מגוריו.  מדובר על ויזה לישראל הנקראת ב 2. על מנת להגיש בקשה לוויזה, על האזרח להנפיק אשרה לישראל באמצעות השגרירות הישראלית הנמצאת במדינת התושבות שלו.. אם מדובר בחברה ישראלית אשר מעוניינת בשירותיו של מומחה, במידה והאזרח הזר אינו משתייך למדינות אשר מצריכות וויזה  על החברה להגיש כאשר הבקשה מפרטת את הביקור. במידה והבקשה אושרה, עליו יהיה להנפיק את האשרה.


אילו אשרות קיימות בישראל?

 ישנם כמה סוגים של ויזות לישראל, כאשר הראשונה בהן היא אשרת תייר מסוג ב2 הניתנת לתקופה של 90 יום למי שמעוניין לבקר בישראל. בעלי אשרה זו, אינם יכולים לעבוד כל זמן שהותם בישראל מדינות שאינן ברשימה של חיוב באשרות כניסה לישראל, האזרחים הזרים שמגיעים לארץ, יהיו חייבים להסדיר את הוויזה שלהם באמצעות הקונסוליה הישראלית. יש לדעת, כי ישנם מקרים אשר בהם גם אזרחי מדינות זרות שקים הסדר מולם שאזרחיה ייכנסו לישראל ללא ויזה, מדינת ישראל יכולה לעכב את כניסתם.  הוויזה השנייה היא ויזה ב1 זוהי ויזה של תייר עם רישיון עבודה. אשרה זו, ניתנת לעובדים זרים בישראל. אזרח זר שמעוניין לעבוד בישראל, יהיה  חייב להגיש בקשה מאימה, באמצעות חברת כוח אדם שמזמינה אותו לעבוד בישראל.

גם תושבות זמנית ניתן לקבל לאחר הסדר המעמד של האזרח הזר. למשל א/1 היא אשרה שניתנת לעולה חדש שטרם החליט אם הוא מעוניין להישאר בישראל לתקופה ארוכה או לתמיד. ניתן יהיה להאריך אשרה זו עד ל-5 שנים. אזרחים זרים שמחזיקים באשרה זו, רשאים גם לעבוד בישראל. סטודנטים זרים שמעוניינים ללמוד בישראל יקבלו אשרה מ שהיא למעשה אשרת סטודנט. אשרה זו ודה, כי אם רק במקרים מיוחדים למלא תפקיד במוסדות דת, כאשר אשרה זו, מותנית בהזמנה של אותו מוסד דתי. אשרה מסוג א/4 מיועדת לקרובי משפחה של אנשי דת  או סטודנטים בעלי אשרה מסוג א/2.המגיעים לשהות בישראל, כאשר גם אשרה זו, מותנית בהזמנה של אותו מוסד דתי מוכר  אשרה מסוג א/5 זהו כבר רישיון לתושב ארעי וניתן לאזרחים זרים שנמצאים כבר בהליך של התאזרחות בישראל.

ליווי של עורך דין הגירה בקבל אשרות שהייה שונות בישראל

אזרחים זרים שמעוניינים להשתקע בארץ בגלל שהם חיים עם בני זוג  ישראלים, יצטרכו להיעזר בשירותיו של עורך דין שעוסק באזרחות. אזרחים זרים שמעוניינים לשהות בישראל למטרות שונות יהיו חייבים לקבל את ייעוצו של עורך דין המתמחה שנים בנושא ההגירה והאזרחות בישראל.

לשער נגיע מכביש 66 בין צומת מגידו לצומת התשבי. נפנה דרומה לכביש העולה לעין השופט (6953) לאחר 300 מטר נפנה 


טואול - בניית אתרים