חב' התעופה קתאי  
חדשות ועדכונים 


השותפות החדשה של קתאי וקפה אקדמי


  צביקה דמרי      

הונג קונג היא עיר ספוגה בתרבות תה. אבל בעשור האחרון נראתה עלייתה של סצנת קפה תוצרת בית, עם בתי קלייה מקומיים ובתי קפה מיוחדים שנפתחים בכל רובע. לכן החלטנו לקחת את זה לשלב הבא. תערובת הקפה החדשה של Cathay שעוצבה במיוחד כדי ליהנות ממנה בשחקים, נוצרה בשיתוף עם האקדמיה לקפה  The Coffee Academics.

הפולים נבחרים ומוטסים למתקן Tuen Mun של האקדמיה לקפה ונצלים במנות קטנות כדי להבטיח טריות. המוצר הסופי - ארוז בהתאמה אישית עבור מכונות הקפה בטיסה של קתאי פסיפיק המסופק בחומר מתכלה המאפשר למים להסתנן בעדינות דרך שטחי הקפה, ולהפיק כוס קפה אלגנטית.
תערובת Cathay מורכבת מ-100 אחוז פולי ערביקה טריים קלויים מוייטנאם וברזיל. חברת הקפה שמה דגש רב על איכות, קיימות ואחריות חברתית וקונה את הפולים שלה ישירות מחוות גידול קטנות, תומכת בחקלאים ובקהילותיהם ומבטיחה שקיפות ועיקביות בשרשרת האספקה שלה. הקלייה המיוחדת עטורת הפרסים שנוסדה בהונג קונג, וכעת נמזגת בלעדית במחלקות אקונומי ופרימיום אקונומי. אנחנו מזמינים אתכם לטיסה כדי לחוות את הטעם בגובה של 30000 רגל.הזמנת כרטיס בקתאי       

קתאי פסיפיק למען איכות הסביבה

קתאי פסיפיק ממשיכה במאמצים  להפחית את טביעת הרגל הפחמנית שלה תרכוש 38 מיליון גלון של דלק תעופה בר קיימא
קתאי פסיפיק הודיעה היום על חתימת הסכם מימוש עם חברת איימטיס לאספקת 38 מיליון גלון אמריקאי של דלק תעופה מעורב בר קיימא (SAF), שיסופקו במשך שבע שנים החל משנת 2025 מנמל התעופה הבינלאומי של סן פרנסיסקו. ה-SAF שיסופק יכול להפחית למעלה מ-80,000 טונות של פליטת פחמן במחזור החיים, שווה ערך לכמות הפחמן הנקלטת על ידי יותר מ-1.3 מיליון שתילי עצים הגדלים במשך 10 שנים.
ההסכם הוא גם חלק מהיוזמה המשותפת לרכש של SAF על ידי "ברית עולם אחד"(One World Alliance) , שקתאי פסיפיק היא חברה מייסדת שלו.

מנכ"ל קתאי פסיפיק אוגוסטוס טאנג אמר: "קתאי פסיפיק ממשיכה במימוש מחויבותה לטיפול בשינויי האקלים, למרות האתגרים הרבים בפניהם אנו עומדים. בשנים האחרונות הכרזנו על היעד שלנו שהוא נטו אפס פחמן עד שנת 2050, ועל מטרתנו להשיג 10% שימוש ב-SAF עד שנת 2030. לצורך זה, בנינו אסטרטגיית רכש חזקה של SAF, שתסייע בעמידה ביעדים שלנו. אנו שמחים שההסכם עם איימטיס יתרום למאמץ זה, ואנו מקווים שהוא ישלח גם את האות הנכון לתעשיית ה-SAF כדי לעודד את ההשקעה וההגדלה הנדרשות בשרשרת האספקה שלה".

ה-SAF המעורב שיסופק במסגרת הסכם זה מורכב מ-40% SAF ו-60% דלק סילוני A-1, וזאת במטרה לעמוד בתקני העירוב הבינלאומיים. ה-SAF יופק במפעל האפס פחמן של איימטיס (Aemetis Carbon Zero) אשר נמצא כעת בשלבי הקמה בריברבנק, קליפורניה. במתקן ייעשה שימוש בפסולת עץ לייצור מימן תאית, וישלב אותו עם פסולת ושמנים ברי קיימא שאינם אכילים. לאחר מכן הוא יומר ל-SAF באמצעות הידרואלקטריות של פחמן נייטרלי. המפעל אמור להתחיל את המשלוחים לקתאי פסיפיק בשנת 2025.

SAF מספק יתרונות סביבתיים משמעותיים בהשוואה לדלק סילוני, לרבות הפחתה של עד 100% בפליטת גז חממה על בסיס מחזור חיים, בהתאם לטכנולוגיה שבה נעשה שימוש. זהו פתרון חיוני בהפחתת הפחמן של המטוסים במהלך העשורים הבאים, במיוחד עבור טיסות ארוכות טווח.

יו"ר ומנכ"ל איימטיס, אריק מקאפי אמר: "השימוש בדלק תעופה בר קיימא על ידי קתאי פסיפיק הוא צעד נוסף של "ברית עולם אחד" לקראת הפחתת ההשפעה הסביבתית של התעופה. דלק תעופה בר קיימא הוא פתרון מיידי להפחתת הפחמן של טיסות נוסעים וטיסות מטען, ללא דרישה של תשתית תדלוק חדשה נרחבת או החלפה יקרה של מטוסים".

קתאי פסיפיק ממשיכה להיות חלוצה במעבר של ענף התעופה לשימוש משמעותי ב-SAF, ובמיוחד בתמיכה בפיתוח ובפריסה של SAF באסיה. logo בניית אתרים