חדשות בתיירות


טורקיה השיקה פלטפורמת למידה ייחודית בעברית
לאנשי מקצוע בתחום התיירות


אדוני המדריך, מה יש לעשות בקפדוקיה? טורקיה השיקה פלטפורמת למידה ייחודית בעברית לאנשי מקצוע בתחום התיירות
     צביקה דמרי


לשכת התיירות הטורקית השיקה פלטפורמת למידה דיגיטלית מיוחדת בשם "הכל בטורקיה" (“All in Türkiye”), עבור אנשי מקצוע בתעשיית התיירות הישראלית והעולמית. הפלטפורמה החדשה זמינה עבורם בחינם ומציעה להם קורסים מקוונים בהם ילמדו על יעדי התיירות, ההיסטוריה, התרבות, הטבע והאטרקציות שמציעה טורקיה לתיירים. כל מי שיסיים את כל אחד מ-24 הקורסים הזמינים כעת באתר, יוכל לקבל תעודה מקצועית רשמית של "מומחה תיירות בטורקיה" באותו נושא.


למד, חקור והפוך למומחה תיירות בטורקיה


באמצעות הפלטפורמה הייחודית אנשי מקצוע בתחום התיירות, בישראל וברחבי העולם, יקבלו הכשרה מקוונת באמצעותה יחקרו את טורקיה בעזרת תמונות, סרטונים ופרשנויות מפורטות בקצב שלהם ובנוחות של למידה בכל מקום, אפילו בבית. ההכשרה הניתנת בפלטפורמה תשפר את הידע שאותם אנשי מקצוע חולקים עם הלקוחות שלהם, ובכך תשפר את רמתם המקצועית ופוטנציאל ההשתכרות שלהם. קורסי "הכל בטורקיה" מציעים גם משאבי שיווק ומיתוג שנועדו לסייע לחברות ועובדי התיירות הישראלים בשיווק יעדים בטורקיה לנופשים. כדי לזכות בתעודת "מומחה תיירות בטורקיה" בנושא מסוים יש להשיג ציון של 70% ומעלה בשאלון הניתן בסוף כל קורס. כל קורס נמשך 60, 90 או 120 דקות. 27 קורסים נוספים צפויים לעלות לפלטפורמה עד דצמבר 2022. זוהי הזדמנות מצוינת למשוך לקוחות נוספים, למכור חופשות בעלות ערך גבוה יותר ולזכות בהכרה כמומחה לתיירות טורקיה – והכל בחינם.


בין הקורסים הזמינים כרגע בפלטפורמה "הכל בטורקיה" (“All in Türkiye”) - www.allinturkiye.com:

"אודות טורקיה", "הסמכת תיירות בטוחה", "איסטנבול", "אנטליה", "קפדוקיה", "איזמיר", "מוגלה", "אזור הים התיכון", "אזור האגאי", "אזור מרמרה", "אזור הים השחור", "אזור דרום מזרח אנטוליה", "אזור מזרח אנטוליה", "אזור מרכז אנטוליה", "מכירת טורקיה", "טורקיה כיעד לחתונות", " גסטרונומיה", "הרפתקאות בטבע", "רכיבה על אופניים", "גולף", "למד ללמוד", "בריאות", "תיירות חלאל" ועוד.ד בטרם פתיחת העונה אפשר לדווח על ביקוש מוגבר להפלגות החברה, אני בטוח שאורחינו יהנו מחוויה איכותית ויוצאת דופן"..
אניית ה'קראון איריס' של מנו ספנות עוגנת בישראל


לקראת פתיחת עונת ההפלגות 2022 נכנסה היום, "הקראון איריס", אוניית הפאר של 'מנו ספנות' בשערי הנמל, כאשר על הרציף קידמו אותה בברכה צוות החברה וההנהלה. 
     צביקה דמרי


קרדיט יח"צ

אחרי שנתיים של קורונה, בהם נאלץ תחום השייט התיירותי להפסיק את פעילותו, תפתח 'מנו ספנות' את עונת ההפלגות, בתחילת חודש מאי..
ה"קראון איריס", שהתה בארבעת החודשים האחרונים במספנות ביוון בהכנות לקראת עונה עמוסה בתיירים המתגעגעים לים הפתוח ולחוויה איכותית ויוקרתית.
עד מועד ההפלגה הראשונה ב 12.5.22, יתחיל צוות האונייה המונה כ 650 אנשי צוות, ובתוכם גם צוות דוברי עברית, להכין אותה לקראת הנוסעים הראשונים.

ה"קראון איריס", עם 750 חדרי נוסעים, התחדשה במגלשת מים שיורדת מעל הקומה ה- 11 ממנה ניבט נוף מרהיב, מגרש כדורסל אטרקטיבי וצוות בידור בינלאומי חדש, היישר מבימות לונדון. כמו כן, השטחים הציבוריים באוניה כוללים בין היתר מסלול הליכה מעגלי באורך 500 מטר, אולם מופעים גדול ומפואר, 5 מסעדות שף מגוונות המציעות חוויה קולינרית כשרה ומשובחת, בית כנסת, מתחם דיוטי פרי, סיפוני שיזוף, חדרי ספא, חדר כושר, מועדון ילדים ועוד.

הפלגות חברת 'מנו ספנות' יוצאות וחוזרות לחיפה, כאשר בין יעדי ההפלגות איי יוון, יוון -פיראוס וסלוניקי, איטליה קרואטיה ועוד.
משה מנו, הבעלים ויו"ר קבוצת מנו ספנות:
"אנחנו מברכים ונרגשים לקראת פתיחת עונת ההפלגות המיוחלת, במיוחד לאחר הפסקת פעילות הענף, ולחזרת הקהל הישראלי למרחבי הים התיכון. עוד בטרם פתיחת העונה אפשר לדווח על ביקוש מוגבר להפלגות החברה, אני בטוח שאורחינו יהנו מחוויה איכותית ויוצאת דופן"..
לשכת מארגני התיירות הנכנסת לישראל: "התבטאויות השרים בישיבת הממשלה בנושא ענף התיירות מעידים על שפל מדרגה מוסרי ומקצועי

בהתייחסות לדברי השרים בישיבת הממשלה בהם צוטטו דבריהם של שר האוצר ושרת התחבורה אמר יוסי פתאל, מנכ"ל הלשכה: יותר מאשר דברי השרים מעידים על המצוקה שלנו הם מעידים על שפל המדרגה המוסרי והמקצועי שהממשלה הזו מתדרדרת אליה. .

    צביקה דמרי


הדברים שצוטטו מפי שרי האוצר והתחבורה הם עדות לחוסר מקצועיות ורדידות שלטונית, שמהוות איום קיומי, בעיקר עלינו בענף התיירות אך צריכות להדאיג כל אזרח שהקפריזות השלטוניות האלה עלולות להגיע גם אליו. 

מכעיסים ומדאיגים במיוחד הדברים לגבי שיקול הדעת של הקברניטים בקבלת ההחלטות, כאשר אותו ראש ממשלה ואותו שר אוצר אמרו רק לפני מספר שבועות את ההיפך הגמור. 

אותו שר אוצר לפני כמה שבועות, בתפקיד ד״ר ג׳ייקל צוטט בעיתונים ואמר : "התחייבתי כי יינתן מענה לתעשיית התיירות, הצלחנו לייצר הסכמות משמעותיות שיתנו מענה .. אנחנו כאן כדי לטפל במצוקות, המצב בו מצוי המשק כיום דורש מאתנו התנהלות אחראית וכך אנו פועלים." בפועל כמובן לא ראינו אפילו לירה אחת.  

אתמול קם שר האוצר כמיסטר הייד ובלשון האספסוף אמר בקיצור: "חבל על הזמן והכסף שיחפשו מקצוע אחר." 

השרה מיכאלי שמקפידה מאוד על תקינות מילולית דווקא בישיבת הממשלה התמלאה ברוח תנ"כית והציעה "להקריב״ את ענף התיירות תמורת סכום כספי. היא רק שכחה לציין איפה המזבח עליו היא מתכוונת לעקוד אותנו. על פי דבריה טרם תונף החרב על גרוננו היא תמסור לנו המחאה לתשלום תמורת הסכמתנו למות מות פראיירים. 

יושבי ראש ועדות הכלכלה, הכספים, חוק חוקה ומשפט והעבודה והרווחה קיימו דיונים והורו לסייע לענף. האוצר אישר שכך צריך להיות וכך גם התחייב ראש הממשלה, בפועל אפס במעשים ובתקציבים. 

אפילו סגן היועץ המשפטי לממשלה קבע באחד הדיונים: "הרי אם נסגור עסקים של אנשים ומטה לחמם של אלפי אנשים ייפגע- בוודאי שיש כאן פגיעה בזכויות" 

איך אנחנו או כל אזרח אחר במדינה יכולים להאמין למילה נוספת שתצא מפיהם? 

אנחנו לא מבקשים תמיכה. 

הממשלה הלאימה לנו את העסקים ואוסרת עלינו לפתוח את המשרדים ולעבוד. 

עובדה זו מטילה עליה אחריות משפטית וציבורית, ואנחנו נגבה ממנה את האחריות בכל דרך חוקית וציבורית אפשרית.  

עוד הוסיף פתאל: 

איך יכול להיות שבהבל פה מוחקים ענף שלם?! שמהווה את ענף היצוא השישי בגודלו, המפרנס למעלה ממאה אלף משפחות, בעיקר בפריפריה. 

האם הוגש איזה נייר עמדה מקצועי שמנתח את המצב ומצדיק שאכן יש לסגור את הענף כי אין לו עתיד? לא. 

לו הייתה החלטה מקצועית מושכלת, אולי היינו מתנדבים לעלות על המזבח למען המדינה. אולם גזר דין מוות ממי שאינם כשירים מקצועית ומוסרית, לא נקבל ולא נשלים.   .
שגריר טנזניה בישראל ורעייתו לטקס קבלת פנים לציון 60 שנה לעצמאות טנזניה

שגריר טנזניה בישראל, ג'וב מסימה, רעייתו, יוהנה יואן מסימה, וצוות השגרירות ערכו אמש קבלת פנים מיוחדת וססגונית ביקב אמפורה שבכרם מהר"ל.

    צביקה דמרי


השגריר מסימה ורעייתו משמאל, עם קונסול הכבוד של טנזניה בישראל, קסביאן נוריאל צ'יריצ ורעייתו

לפני קבלת הפנים נערך טורניר גולף, שארגנה שגרירות טנזניה, במועדון הגולף בקיסריה. השגריר מסימה, שמשחק גולף מזה כ-20 שנה, התחרה בטורניר.
בקבלת הפנים הססגונית השתתפו השר לשיתוף פעולה אזורי, עיסאווי פריג',שגרירי זמביה, גאנה, קזחסטן, אתיופיה ועוד; קונסול הכבוד של טנזניה בישראל, קסביאן נוריאל צ'יריצ, שגריר ישראל בטנזניה,  מיכאל לוטם; דיפלומטים, אנשי עסקים, גולפאים, אנשי תקשורת וסיטונאי תיירות. על מלאכת הקולינריה ניצח השף איל לביא.

השגריר מסימה, שבקרוב מסיים את כהונתו בישראל לאחר 5 שנים, אמר באירוע המרגש כי הגעתו לישראל כשגריר תושב הראשון של טנזניה בארץ, מהווה את גולת הכותרת של כהונתו.  "אני מודה על ההזדמנות לשרת כשגריר הראשון של טנזניה בישראל", אמר השגריר בטקס.

השר לשיתוף פעולה אזורי פריג' דיבר על הקשרים המיוחדים בין המדינות ועל החשיבות של המשך חיזוקם וביסוסם. 
הוא הביע תקווה שהתיירות תחזור כמה שיותר מהר והבטיח בתקופת כהונתו לבסס עוד יותר את הקשרים ולהביא סטודנטים מטנזניה לישראל. השר הודה לשגריר מסימה על פעילותו הרבה לטיפוח הקשרים בין טנזניה לישראל.

טנזניה נוסדה כתוצאה מאיחוד בין טנגניקה (החלק היבשתי) והאי זנזיבר. כאמור, טנגניקה קיבלה עצמאות ב-9 לדצמבר 1961 וב-26 לאפריל 1964 נוצר האיחוד שהוביל להקמת הרפובליקה של טנזניה. 

טנזניה היא גן עדן לאוהבי הטבע והתרבות. יש בה מגוון נופי עצום, הכולל הרי געש ופסגות מושלגות, אגמים, נופי סוואנה, ביצות, יערות גשם ועוד. 
לא סתם הפכה טנזניה לאחד היעדים המרכזיים ביותר לישראלים המטיילים באפריקה טנזניה נחשבת למקום הטוב ביותר בעולם לעשות בו ספארי. יש בה תרבות מיוחדת, אוצרות טבע עשירים, שמורות טבע יפות ומרתקות ואת האי זנזיבר.

בשנת 2019 ביקרו בטנזניה כ-40 אלף תיירים מישראל לעומת כ-20 אלף בלבד בשנת 2017, אז נכנס השגריר לתפקידו. 

ניתן להגיע לטנזניה, לחלק היבשתי או לזנזיבר, באמצעות טיסות ישירות היוצאות בעיקר בחגים. ניתן גם באמצעות טיסות קונקשן דרך אדיס אבבה, באמצעות אתיופיאן איירליינס, דרך איחוד האמירויות באמצעות פליי דובאי או דרך אינסטנבול באמצעות טורקיש איירליינס.


לשכת מארגני תיירות נכנסת: "מאוכזבים שממשלת ישראל מעבירה כסף מקטר לעזה ולא מצליחה להעביר כספי תמיכות למארגני התיירות הנכנסת

לשכת מארגני תיירות נכנסת לישראל: "אנחנו המומים ומאוכזבים שממשלת ישראל מצליחה להעביר כסף מקטר לעזה ועדיין לא מצליחה להעביר כספי תמיכות למארגני התיירות הנכנסת לישראל שנמצאים בסגר מאז מרץ 2020
         צביקה דמרי

לשכת מארגני תיירות נכנסת לישראל: "אנחנו המומים ומאוכזבים שממשלת ישראל מצליחה להעביר כסף מקטר לעזה ועדיין לא מצליחה להעביר כספי תמיכות למארגני התיירות הנכנסת לישראל שנמצאים בסגר מאז מרץ 2020 
יוסי פתאל , מנכ"ל לשכת מארגני תיירות נכנסת לישראל:  "מאז חודש מרץ 2020, מארגני התיירות הנכנסת מושבתים לחלוטין בהוראת שעה של המדינה, שאוסרת עליהם לפתוח את המשרדים ולהביא לישראל קבוצות תיירים. 

למעלה מכך- מענקי מדינה המשולמים למארגני התיירות במסגרת חוק הקורונה, נדרשים להשבה ונגבים באופן חד צדדי על-ידי קיזוזים מסיבות של חוסר הבנה ומקצועיות. כך לדוגמה, מודיעה רשות המסים לחברי הלשכה שהעסק שלהם רשום כסגור כי לא מופיעות הכנסות ברישומים שלהם, ועוד סיבות שנראות כאילו נלקחו ממערכונים של אפרים קישון. 

כספים נוספים שהמדינה אמורה הייתה להעביר עבור השתתפות בהוצאות לשימור כח אדם (מארגני התיירות הנכנסת התבקשו להוציא כסף בשביל לקבל כסף על החזקת כח אדם, כשהם מנועים מלייצר הכנסות לעסק מאז מרץ 20).  בנוסף לכל כשלי הניהול האלו, מארגני התיירות הנכנסת לישראל נותרים ללא מענה להשגות שהגישו לרשות המסים. 

אין לנו עניין בתמיכות, אלא בחזרה לעבודה! 

המדינה עשתה פיילוט להבאת קבוצות תיירים בקפסולות מנוהלות ומפוקחות: כ-10,000 תיירים הגיעו עם אפס תקלות בריאותיות. 

למרות העובדות האלו, ובהיעדר ניהול סיכונים, עצרה המדינה את כניסת התיירים באמצעות המתווה המוצלח מאד. מצד שני, המדינה מכניסה בכל חודש 30,000 "תיירים" באמצעות אישורים חריגים שאינם כפופים לשום ניהול ופיקוח כמו קבוצות התיירים שבוטלו.  

חוסר היגיון זה ההיגיון החדש. בכוונתנו לבקש ממשלת קטר סיוע בהעברת כספים מהממשלה למארגני התיירות. מיני רילוקיישן לחגים בתאילנד

כן סגרים לא סגרים, כן לימודים לא לימודים... חברת קאווה גרופ לתיירות פרטית אקסקלוסיבית ושירותי קונסיירז' בינלאומיים, מציעה: מיני רילוקיישן לחגים בתאילנד חופשת יוקרה משפחתית בפוקט

         צביקה דמרי

חברת קאוה גרופ מציעה לכל אלה שרוצים לקחת פסק זמן מאי הודאות, סגרים כן או לא, לימודים כן או לא ופשוט רוצים ליהנות – חופשת יוקרה באי פוקט שבתאילנד.


החופשה כוללת:
טיסת אל על עד לתאילנד
וילה יוקרתית עם בריכה ושף פרטי
שירותים אישיים ושארה פינוקים למשך 30 יום.
רכב צמו
טיפול באשרות ומסמכי הנסיעה
יציקת תכנים מלאים למהלך החופשה
ליווי אישי צמוד
העברות ושירותי קרקע VIP  בכל היעדים
בדיקות קורונה


  החל מ- 6000 דולר לאדם בהרכב משפחתי של 5 נופשים לכל תקופת החגים.


 יעד חדש לתייר הישראלי  מחוז ביקול (Bicol) בפיליפיני


         צביקה דמרי


משרד התיירות של הפיליפינים (DOT) פותח בימים אלה בקמפיין בישראל לקידום מחוז ביקול (Bicol) בפיליפינים כיעד אטרקטיבי למשפחות, קבוצות ובודדים

קמפיין חדש לקידום מחוז ביקול בפיליפינים נפתח בימים אלה על ידי משרד התיירות של הפיליפינים (DOT). במרחק של שעה טיסה ממנילה נגלה למבקרים עולם קסום של חופים קסומים ופראיים עם חולות לבנים; שחיה עם כרישי לויתן; טיפוס עם טרקטורון על הר געש; ספורט ימי; גלישת גלים ועוד שלל אטרקציות.

פיליפינים ממוקמת בדרום מזרח אסיה, בארכיפלג השני בגודלו בעולם, בקצה המערבי של האוקיאנוס השקט. עולם קסום עם למעלה מ-7000 איים, שמרביתם אינם מיושבים.  מרבית האיים מכוסים בג'ונגל פראי. בפיליפינים ישנם 21 הרי געש פעילים וקו חוף מהארוכים בעולם עם מים צלולים בצבעי כחול-ירוק; מפלים מהסרטים; אקלים טרופי וגן עדן לחובבי הצלילה. לפיליפינים 2 עונות: העונה היבשה מינואר ועד יוני והעונה הרטובה מיולי עד דצמבר. עדיף לטייל מאמצע דצמבר עד תחילת מאי. במחוז ביקול מתגוררים כ- 7 מיליון תושבים ושטחו 18,000 קמ"ר.
למחוז ניתן להגיע בטיסה ממנילה לעיר לגאזפי (Legazpi), שהיא העיר הגדולה במחוז. משם אפשר לצאת לשפע של אטרקציות לכל המשפחה. אחת האטרקציות הוא הר הגעש מאיון ((Mayon עם המראה המלכותי, שמתנשא לגובה של 2,460 מטר מעל פני הים עם צורת קונוס מושלמת והוא נחשב לסימן ההיכר של מחוז ביקול.

בזכות הסדרה "הישרדות" המשודרת במדינות רבות, לרבות ישראל, התפרסמה קבוצת האיים הקסומים קרמואן (Caramoan), שם צולמו חלק מפרקי הסדרה. קבוצת האיים כוללת מספר חופים והדילוג בין האיים הקסומים נעשה בסירות באנגקה ((Bangka מסורתיות מצוידות במוטות מבמבוק לצורך איזון. 
אתר הצילומים המרכזי נמצא ב- Gota Beach. בכפר גוטה (Gota) מתגורר צוות הצילום בזמן צילומי הישרדות. חוף גוטה מתהדר בחול לבן ורך וכך גם האי הקסום Lahos. האי Matukad עטוף בקסם ומסתורין וחולות לבנים. האי SabitangLaya הוא אתר הצילומים המועדף לתוכניות הישרדות וצורתו כפירמידה.

בעיר דונסול (Donsol) ניתן לצלול עם כרישי לוויתן, שהוא היונק הימי הכי גדול בעולם. דונסול ידועה כבירה העולמית של כרישי הלוויתן.
יעד מעניין נוסף לחובבי גלישת הגלים הוא חוף הגולשים של Gubat. באגם בולוסן המדהים ביופיו ניתן ליהנות מפעילויות ספורט מגוונות: קאנו, קיאק, סאפ, מסלולי הליכה, טרקים ועוד. מומלץ לעשות טרק להר הגעש בולוסן ((Bulusan volcano. את האגם מקיפה צמחיית ג'ונגל עבותה.
לא רחוק מהאגם ממוקמת חוות הדבורים Balay Buhay Sa Uma. ניתן גם לבקר במנהרה היפנית ששימשה את הכוחות היפניים במלחמת העולם השנייה כמצבור לכלי נשק.


logo בניית אתרים