מה שקורה בתיירותממשלת הפיליפינים תקיים יריד תיירות היברידי לסיטונאי תיירות

יריד התיירות ההיברידי הגדול ביותר שמארגנת ממשלת הפיליפינים לסיטונאי תיירות ומשפיענים מרחבי העולם, לרבות מישראל (PHITEX 2021), ייערך בין ה-19 ל-23 לספטמבר, 2021

        צביקה דמרי 22/8/2021,יריד התיירות ההיברידי הגדול ביותר שמארגנת ממשלת הפיליפינים לסיטונאי תיירות ומשפיענים מרחבי העולם, לרבות מישראל (PHITEX 2021), ייערך בין ה-19 ל-23 לספטמבר, 2021.

בכנס ישתתפו נציגים רבים של תעשיית התיירות של הפיליפינים; ספקי שירותי קרקע; סיטונאי תיירות מהפיליפינים ומרחבי העולם ובכירים בתעשייה. הכנס יאפשר לעשות עסקים עם תעשיית התיירות בארץ האיים האקזוטית

בתוך כך נמסר כי מבצע החיסונים של עובדי תעשיית התיירות בפיליפינים מתרחב: כך למשל מספר המחוסנים באי בוהול מקרב עובדי תעשיית התיירות על 75 אחוז; זאת לאחר ששרת התיירות של הפיליפינים הכריזה על הגברת מבצע החיסונים באי הקסום 

הפיליפינים היא עולם קסום עם 7,641 איים, שמרביתם אינם מיושבים ומכוסים בג'ונגל פראי. בפיליפינים ישנם 21 הרי געש פעילים וקו חוף מהארוכים בעולם עם מים צלולים בצבעי כחול-ירוק; מפלים מהסרטים; יערות גשם; שוניות אלמוגים יפהפיות; פסטיבלים ססגוניים; אקלים טרופי וגן עדן לחובבי הצלילה.

שוניות אלמוגים יפהפיות ועולם תת ימי מרהיב עם דגים טרופיים. איים אקזוטיים עם חול לבן ודקלי קוקוס; חופים לגלישת גלים מהטובים בעולם ורצועות חוף מרהיבות באינסוף גוונים של טורקיז ותכלת. שטחים עצומים של שדות אורז, אוצרות טבע ותרבות עשירה.

בפיליפינים מגוון עשיר של תרבויות המתבטא ביותר מ-180 שפות. תושבים מכניסי אורחים ואוהבי מוסיקה וכל זה על רקע הרי געש מרהיבים. חווית טיול בלתי נשכחת למשפחות, לקבוצות, לירח דבש ולתרמילאים.


 

 
לראשונה בישראל- ביטוח קורונה לתיירים!        צביקה דמרי


תכנית הביטוח הייחודית לקבוצות תיירים שיגיעו לישראל באמצעות חברי לשכת מארגני תיירות נכנסת לישראל, הושקה בסוף השבוע האחרון, במהלך האסיפה הכללית לחברי הלשכה.

בבמסגרת התכנית, כל התיירים בקבוצות המאורגנות והמפוקחות ע״י חברי הלשכה, שיגיעו לישראל, יהיו מכוסים בביטוח רפואי במקרים של חולי בקורונה, שכולל כיסוי הוצאות אשפוז בבי״ח, החזר הוצאות עבור בידוד, הוצאות עבור שינוי כרטיס טיסה ועוד. 

 

יוסי פתאל, מנכ"ל לשכת מארגני תיירות נכנסת לישראל מסר: "אנו נערכים לרגע בו הנורמליות והשכל הישר ישובו לשכון בארצנו ותנועת תיירים מאורגנת ומפוקחת תשוב לישראל. חברי הלשכה יבטיחו ללקוחות מחו״ל שבישראל דואגים להם במקרה של הדבקה בקורונה. 

הפיילוט שערכנו ובמסגרתו הגיעו כ-8000 תיירים במסגרת מתווה מוגדר, מאורגן ומפוקח הוכיח אפס תקלות בריאותיות ומקסימום תועלת לכלכלת הפריפריה. 

 

עפ״י מודלים לניהול סיכונים שמפורסמים, ברור לכל שאין דין תייר מחוסן שמגיע בקבוצה מאורגנת הנעה בישראל במסגרת קפסולה מפוקחת כדין אולמות, מערכת החינוך או ישראלים החוזרים מחו״ל. 

תיירים המגיעים לישראל ישירות מביתם, לאחר שעשו שתי בדיקות PCR ועוד בדיקה סרולוגית בהגעה, אינם מהווים סיכון, אלא רק יתרון כלכלי שחשוב במיוחד לכלכלת הפריפריה. לפי המודלים שמפורסמים, בדיקה נוספת שלושה ימים לאחר הכניסה הייתה מספקת רמת וודאות גבוהה במיוחד ואנחנו מוכנים ומאורגנים לבדיקות נוספות גם במשך הביקור ולא רק בהגעה". 

ממשלת  ישראל אל תפקירו אותנו
  צביקה דמרי

בפוסט מטלטל חושף דניאל סמנון, ממקור ראשון את זעקתם ומצוקתם של אנשי התיירות היוצאת.
פוסט שמציב מראה כואבת אל מול האנשים השקופים שאיבדו את מטה לחמם.בפוסט כואב אשר פונה אל הנהגת המדינה, מנסה דניאל סמנון איש תיירות להציף את הבעיה של כל אותם אנשי מקצוע מעולם התיירות היוצאת שאיש אינו מנסה לסייע בידם.
רבים רבים שמצאו עצמם אל מול שוקת שבורה, מדריכים לחו"ל שמזה כשנתיים ואינם עובדים,אנשי אופרציה ומכירות ולמעשה אלפי עובדים ישירים ועקיפים שידוע כי חלקם הגיע לפת לחם.
וכך כותב דניאל.
"האמת היא שבפעם הראשונה מאז שהתחילה המגיפה שמטלטלת את חיינו במשך שנתיים כמעט חשתי ייאוש וחוסר אונים מוחלט. עולם התיירות היוצאת, הופקר לחלוטין ע"י הממשלה, מפעלי חיים של אנשים טובים קורס לנגד עיניהם, עובדים מתחת לגיל 45 (חלקם נמצאים בענף כבר עשור ומעלה) נזרקים הביתה כי אין הכנסות כך שלא ניתן לשלם משכורות וגם העובדים מעל גיל 45 יגלו ביום שייגמר החל"ת שאין להם לאן לחזור שכן משרדי נסיעות נסגרים מדי יום בקצב מסחרר."

עוד מצר דניאל בפוסט על עיניין סגירת נתב"ג ועל חוסר ההחלטה לסייע.
" אינני אפידמולוג, או איש רפואה ולכן אינני יכול להתווכח עם אנשי משרד הבריאות בנוגע לתפקידו של נתב"ג והטיסות לחו"ל להתפתחות הגל הרביעי פה במדינה. אך זה לא אומר שאני לא חושב ומרגיש יחד עם כל אנשי ענף התיירות כי משרד הבריאות החליט ללכת בדרך הקלה ופשוט לסגור את השמיים (גם אם לא בהצהרה רשמית – כן כן! ההחלטה לחייב בידוד מכל מדינות העולם למעט רשימה שברובה גם ככה לא ניתן לטוס אליה זה לסגור את השמיים). אז יכול להיות שמבחינה אפידמיולוגית משרד הבריאות צודק, יכול להיות שבאמת לא ניתן לאכוף בידודים ועדיף לסגור הרמטית. אבל איפה משרד האוצר, משרד ראש הממשלה, משרד התיירות או משרד הכלכלה שיגידו – החלטנו לסגור, מה ההשלכות על פרנסתם של אנשים וכיצד עוזרים להם לעבור את התקופה הקשה – כי האמת היא שענף התיירות היוצאת נמצא בשעתו הקשה ביותר מאז תחילת המגיפה, כולם עסוקים בלשרוד, אין הכנסות, המענקים הסתיימו, ההוצאות נערמות, ההכנסות לא קיימות ואפילו את השנים הבאות אי אפשר לתכנן שכן כל העובדים או בחל"ת או מחפשים את עתידם במקום אחר.

את הפוסט הכואב מסיים דניאל בקריאה כואבת לממשלה לסיוע.

" אלו לא אנשים שיחסמו כבישים או יבעירו צמיגים, לא תמצאו אותם צועקים במהדורת החדשות ולא תמצאו אותם מבקשים עזרה מהמדינה גם בימים קשיים (צוק איתן למשל וגל הביטולים והבעיות שהגיע בעקבותיו). אך לצערי הגענו לימים שבהם צריך לבקש עזרה, על שנת 2021 ויתרנו, זוהי שנה אבודה.... ממשלת ישראל צריכה לעזור לנו להגיע לשנת 2022 מוכנים, לעזור לענף התיירות היוצאת לעמוד על הרגליים, להתכונן ליום שאחרי – כי בקצב הזה מבחינת עולם התיירות היוצאת – אין יום אחרי. נמאס לשמוע "אי אפשר"! אפשר הכל – רק צריך לרצות – לצערי ולצער הענף כולו ממשלת ישראל על פי פעולותיה – לא רוצה!"

לפוסט המלא     | |   לכל נושא באתר צרו קשר 
   
מייל tmasoret@gmail.com
ווטסאפ: 0546303031טואול - בניית אתרים