מה שקורה בענף
ראש עיריית אילת לנתניהו: "די להתעלמות ולזלזול המשווע מהעיר ומתושביה – זה הזמן לקיים את הבטחותיך"  
 
   צביקה דמרי     26.05.20  

 מאיר יצחק הלוי שלח מכתב חריף במיוחד לראש הממשלה, החמישי במספר, ובו הוא דורש סיוע דחוף לעיר "תושבי אילת אינם שקופים, לאכזבתי הרבה נראה כאילו ירושלים דממה".צילום יח"צ עיריית אילת

ראש עיריית אילת מאיר יצחק הלוי לא מוותר: הלוי שלח מכתב חריף במיוחד לראש הממשלה בנימין נתניהו ולכל שרי הממשלה, המכתב החמישי במספר בחודשיים האחרונים, ובו הוא מפציר ברה"מ לתת סיוע דחוף לעיר אילת ודורש להפסיק את ההתעלמות הבוטה, לדבריו, של הממשלה מהעיר ומהתושבים.
לדברי ראש העיר, "לאכזבתי הרבה בשבועות האחרונים שלל הפניות שלנו לא זוכות לכל מענה ותגובה, ונראה כאילו ירושלים דממה ותושבי אילת ממשיכים להיות שקופים. לא הגיוני, לא לגיטימי ולא תקין שעיר ואם בישראל החוטפת מכה אחר מכה והזועקת לסיוע ולעזרה מהמדינה תקבל כתף קרה, זלזול משווע וחוסר תגובה לדרישות לגיטימיות. זה הזמן לקיים את הבטחותיך, כי אם לא עכשיו אימתי?", כותב הלוי.

נסביר, כי הלוי מבקש סיוע דחוף מהמדינה לעיר אילת שספגה מכה קשה ממשבר הקורונה שפגע קשות בתיירות בעיר ובכלל. גם סופה עזה שפקדה את אילת בחודש מרץ הותירה הרס וחורבן ונזקים המוערכים בכ-100 מיליון שקל פגעה קשות בעיר. זאת, בנוסף לסגירת שדה התעופה דב לפני כשנה שלטענת הלוי גרמה לעיר נזק עצום.

הלוי דורש מנתניהו לעמוד בהבטחות של המדינה מאוגוסט 2019 ולהעביר לאילת בהקדם את כספי הפיצוי שהובטחו לעיר לאחר סגירת שדות התעופה, בסך 530 מיליון שקל ועוד 220 מיליון שקל שאמורים לעבור בהתאם להחלטת הממשלה עם כינון הממשלה הנוכחית.

הוא מבקש גם דיון דחוף בפורום שרים לאילת כדי להעלות את הנושא על סדר היום הממשלתי. "משבר הקורונה פגע פגיעה קשה בעיר אילת שרוב כלכלתה נשענת על תיירות, והותיר אותה ללא פרנסה, מדממת. בכ-80% מבתי האב באילת נמצא מובטל אחד ובמקרים רבים שני המפרנסים מובטלים. היציאה מהמשבר תימשך חודשים ארוכים ונדרש לאלתר טיפול מקיף הוליסטי ויצירתי כדי לחלץ את העיר ותושביה מהמצוקה. בינתיים מכל התוכניות ומעשרות ישיבות זום ושיחות אינסופיות בשבועות האחרונים כמעט ולא יצא דבר והכל נשאר בגדר הבטחות והתחייבויות הרשומות על הקרח", לדברי ראש העיר.

באשר להשלכות של סגירת שדה דב, כותב הלוי כי "סגירתו השגויה של השדה פגעה אנושות באיכות חיי תושבי העיר אילת, בדגש על התושבים החולים, והסבה נזקים כבדים לכלכלת העיר ולתעשיית התיירות. נכון להיום השדה עומד בשיממונו, שיממון הזועק לשמים"..
.

      חזרה לכותרות הראשיות סיור של בכירי משרד הבריאות בנתב"ג 
 
   צביקה דמרי     25.05.20  

בשעות הבוקר נערך סיור בנתב"ג לבדיקת ההיתכנות לפתיחתו לטיסות. בסיור השתתפו בכירי משרד הבריאות בהם פרופ' איתמר גרוטו וסיגל סדצקי.צילום דודי רובינשטיין

מנהל נתב"ג  
שמואל זכאי
 אמר בתום הסיור "שלא יהיו אשליות,כמויות הנסעים שיהיו בשנת 2020 ובשנת 2021  אם מספרם יהיה שליש  מהכמויות שראינו בשנת  2019 אנחנו במקום טוב, והערכות ל 100,000 נוסעים החל מיולי כשבשנה שעברה בעת הזו עברו בנתב"ג כ 2 מיליון נוסעים ואולי בספט' להגיע לכמות של חצי מיליון נוסעים., וזו הרמה שככל הנראה תישאר עד סוף שנת 2021 כל עוד לא נמצא חיסון והתחלואה נודדת בין מדינות".
מנכ"ל ישראיר אורי סירקיס אמר בסיור " הפגישה הייתה מועילה, עברנו על הנתיב הקריטי מהכניסה לשדה ועד היציאה.
בסיום הסיור נמנעו פרופ' גרוטו וסיגל סדצקי לענות לשאלות העיתונאים.

      חזרה לכותרות הראשיות מתחיל לעבוד: שר התיירות החדש באילת 
 
   צביקה דמרי     22.05.20  


שר התיירות החדש פתח את תפקידו בסיור עבודה בעיר אילת עם ראש העיר מאיר יצחק הלוי. בדף הפייסבוק שלו ציין השר את חשיבות הסיוע לעיר אילתהשר אסף זמיר מתוך דף הפייסבוק 

שר התיירות החדש אסף זמיר פתח את סיורי העבודה בעיר אילת. השר מודע למכה הקשה שספגה כלכלת העיר בעקבות נגיף הקורונה. בדף הפייסבוק שלו כתב השר זמיר מתחילים לעבוד.
ירדתי הבוקר לאילת. משימת שיקום לאומית חשובה לפנינו ואילת עצמה נפגעה בתיירות , פגיעה שהביאה את העיר ל80 אחוזי אבטלה. קיימתי פגישות בעירייה, סיירתי בטיילת ודיברתי עם תושבים ובעלי עסקים. ענף התיירות נמצא במשבר הכי עמוק שידע, ותפקידי הראשון יהיה לסייע בקידום החזרה המלאה של הענף לפעילות ושיקום התעשיה שנפגעה בצורה אנושה.
תחום התיירות בטבריה, נצרת, תל אביב יפו וירושלים, התיירות הכפרית בצפון ובנגב- כל אלו נמצאים במשבר ונעבוד קשה יחד עם משרדי הממשלה הנוספים בכדי להחזיר את כולם למסלול. על מנת שהעובדים יחזרו למקומות העבודה שלהם, ושנוכל לעבור מעיסוק בשיקום לעיסוק בקידום התיירות, בשיפור החוויה התיירותית וביצירת גידול בתיירות הנכנסת. שיהיה לנו בהצלחה.

אתר התיירות מידע לדרך מאחל לשר אסף זמיר הצלחה בתפקידו החדש.

      חזרה לכותרות הראשיות האי סיישל נפתח לתיירים ישראלים... בלבד 
 
   צביקה דמרי     21.05.20  


האי סיישל פותח את שעריו בקרוב לתיירים ממדינה אחת... מישראל,משרד הבריאות של סיישל אישר חריג את הישראלים להגיע לאיי סיישל בקיץ הקרוב, מדינה בה הקורונה כמעט ולא פגעה.


123rf

מדינת האיים סיישל סגרה את שעריה ב 20 במרץ, נכנסה לסגר עצרה את הכניסה ובכך מנעה את התפשטות נגיף הקורונה.
מהלך זה הפך את איי סיישל לאחת המדינות בהן נגיף הקורונה כמעט ולא פגע. בסה"כ אותרו בסיישל 11 חולים שהגיעו מחו"ל והם הועברו לבידוד. כעת החיים חוזרים למסלול ומעל חודש שלא התגלה באיי סיישל אף לא חולה אחד.
ע"פ התוכנית המתגבשת הישראלים יטוסו בטיסה ישירה של איר סיישל מהלך טיסה של כ 6 שעות ויבלו באיים מבודדים מחוץ לאיים המרכזיים, כדי למנוע מצב של הדבקת המקומיים. 
הטיסות יתחילו ב-24 ביוני עם 2 טיסות בשבוע ומאוגוסט 3 טיסות בשבוע.
משיחה עם דב קלמן המייצג את חברת אייר סיישל בישראל,  מתברר כי הישראלים יוכלו להגיע למלון הילטון לה בריז אשר נמצא על האי סילוואט האי הגדול ביותר בסיישל והוא למעשה פארק ימי ופארק לאומי המבטיח את האפשרות לחוות את סיישל.
הריזורט בו אמורים להתארח הישראלים הילטון להבריז כולל בכל הווילות מיטות מפוארות, ומרבית החדרים מציעים נוף לאוקיינוס ההודי. בריזורט  7 מסעדות ובתי קפה המגישים אוכל איטלקי, יפני ומקומי עם טוויסט צרפתי. אם כי כרגע לא ברור באיזה אופן יפתחו המסעדות.
הישראלים יוכלו להינות ממופעי בידור וקוקטיילים טרופיים בבר.
מרכז צלילה ברמת 5 כוכבים, מועדון ילדים עבור ילדים בגילאי 4 עד 12. 
המחירים יהיו זולים יחסית מהמחירים בשנה שעברה. ע"פ הערכות מחיר החבילה יעמוד על מחיר של כ 1690 דולרים לאדם לשבוע שלם, כולל מלון, טיסה ואירוח על בסיס חצי פנסיון.
מחיר זה הינו לטיסה הראשונה ובהמשך המחירים יפורסמו אצל סוכני הנסיעות.

      חזרה לכותרות הראשיות שר התיירות הנכנס אסף זמיר בטקס חילופי השרים: "אין חשוב מתחום התיירות לשיקום ולהתנעה של הכלכלה הישראלית"  צביקה דמרי     19.05.20 


במשרד התיירות התקיים היום (ג') טקס חילופי שרים בין השר היוצא, יו"ר הכנסת יריב לוין, לבין השר הנכנס ח"כ אסף זמיר. שר התיירות הנכנס, אסף זמיר, אמר בטקס: ״יש לנו לא מעט משימות. אנחנו צריכים לשקם את ענף התיירות, לפתוח מהר ככל הניתן את המלונות, את כל אטרקציות התיירות, את כל המינוף שתומך את התיירות, מסעדות בתי קפה וברים, ולהחזיר כמה שיותר מהר את העסק למסלול..


צילום משרד התיירות

לעודד תיירות פנים לפתוח את השמיים ולמזער נזקים כדי שנוכל לחזור לצמיחה. כשנסיים את המשימה החשובה הזו נתפנה להגשים את החלומות ואת הפוטנציאל האדיר שיש במדינה הזו מאילת ועד הצפון, מנצרת ועד תל אביב יפו וירושלים וים המלח. יש לנו יכולת לצמוח מתוך המשבר. חלמתי להיות שר התיירות, הגעתי לעבוד כדי לשרת אתכם וכדי שהענף הזה יחזור למסלולו. למרות כל מה שדמיינתי וחלמתי עליו אני נכנס בתקופה אחרת, בממשלה שלא חשבתי שתקום ולמען האמת בממשלה שאת חלקה ניסיתי שלוש פעמים בשנה האחרונה לשכנע להחליף.

לפני כחודש וחצי כשהקורונה הפכה להיות דבר אמיתי ירדתי לטייל והרחוב של תל אביב נסגר וראיתי בעלי עסקים קטנים מסתכלים אל העתיד ולא יודעים מה הולך לקרות. זו שעתה הקשה של הכלכלה הישראלית. מבחינתי זה היה הסימן והרגע להבין שמחלוקות הן מחלוקות ויש רגעים בחיים שצריך לשים אותן בצד ותמכתי בהקמת ממשלת האחדות הזו, שמרבית אזרחי ישראל ירגישו שהם מיוצגים סביב שולחן קבלת ההחלטות. אני רוצה להודות לשר היוצא ולכל עובדי המשרד, עם חלקכם כבר נפגשנו ויש כאן במשרד אווירה של גיוס אמיתי,  של חדווה אמיתית ואי אפשר לעשות את זה אחרת. אין חשוב מתחום התיירות לשיקום ולהתנעה של הכלכלה הישראלית. השר הוסיף ואמר כי ביקש ממנכ"ל המשרד, מר אמיר הלוי, להישאר בתפקידו לעת הזו".
יו"ר הכנסת ושר התיירות לשעבר, ח"כ יריב לוין, אמר: "חייב לומר לשר הנכנס, חברי ח"כ אסף זמיר, איזה כיף לך!
אני חש היום התרגשות גדולה. אפילו רבה יותר מההתרגשות שחשתי בפעם הראשונה שישבתי על כיסא יו"ר הכנסת.
אני נפרד ממשרד התיירות היום בכאב גדול. עשינו יחד דרך בלתי נתפסת בהשקעות פורצות דרך, בהקמת בתי מלון, בפיתוח התחום הדיגיטלי, וכמובן המהפכה האדירה שעשינו בתחום השיווק שלקחה את ישראל למקום מרכזי עם תפוסה חסרת תקדים בבתי המלון ובבתי האירוח. אני מאמין שענף התיירות הוא ענף עם פוטנציאל ענק. ענף שילך ויהפוך למרכזי יותר ויותר במשק הישראלי ובהקמת מקומות תעסוקה לאזרחי ישראל. זהו מכשיר הסברה הטוב ביותר שיש - אין טוב ממראה עיניים - במקומות המיוחדים וההיסטוריים של מדינת ישראל. אני מאחל לשר זמיר המון הצלחה, ואני כמובן אשמח לסייע בכל דבר. תודה רבה ובהצלחה".

מנכ"ל משרד התיירות, אמיר הלוי, אמר: "ברצוני להגיד תודה, לשר היוצא יו"ר הכנסת, חבר הכנסת יריב לוין- על הגיבוי, המנהיגות, המקצועיות, התעוזה, החוכמה וההובלה המשותפת שבאמצעותה הבאנו את תעשיית התיירות לפריצות דרך ושבירת שיאים מדי שנה. שר התיירות הנכנס, חבר הכנסת אסף זמיר, האתגר הראשון העומד בפניך הוא להחזיר את התנועה- בתיירות הפנים ובטח בתיירות נכנסת ולהתעקש על כך כשהישראלים מתחילים לטוס לחו"ל, אנחנו נתחיל להחזיר את התיירים לישראל. בנוסף עומדים בפנינו אתגרים והחלטות סביב עובדי התעשייה שחשובים לנו כל כך במטרה להחזיר כל אחד מהם לעיסוקיו ולמסלול במהירות האפשרית. אני מאחל לך שנים משמעותיות במשרד ושתצליח להטביע את חותמך. עובדי המשרד, ואני בראשם עומדים לרשותך ואני בטוח שיחד נצליח לעמוד באתגרים הגדולים שעומדים לפתחנו".

      חזרה לכותרות הראשיות ישראלים עשויים להיות התיירים הראשונים בגאורגיה  

 
   צביקה דמרי     15.05.20  

  
צילום אליהו שילוני 

ישראל עשויה להיות המדינה הראשונה ממנה יגיעו לגאורגיה התיירים לאחר הסרת האיסור על טיסות, כך הודיע ​​ראש ממשלת גאורגיה, ג'ורג'י גכריה , בישיבת ממשלה. 
הוא ציין את החשיבות להחזיר את תחום התיירות למסלול בהקדם. 
בנוסף ציין ר"מ גאורגיה כי המדינה מנהלת משא ומתן עם מדינות אחרות כולל צ'כיה, פולין, המדינות הבלטיות, אוסטריה ומדינות שכנות של גאורגיה. 
כ -20 חברות תעופה בהן וויז איר, טורקיש ואל על, המעוניינות לחדש את הטיסות עם גאורגיה, כך אמרה שרת הכלכלה הגאורגית, נטיה טורנבה , והוסיפה כי התאריכים והיעדים יתפרסמו בקרוב. 
"חשוב להקפיד על כללי הבטיחות, אנו חייבים לחזור לחיים נורמליים בקרוב, אך ברצוני להדגיש כי עלינו להסיק מסקנות ממשבר זה ולהפוך את המשבר להזדמנות עבור המדינה שלנו, לא רק בתיירות אלא גם בתחומים נוספים." טורנבה אמרה עוד כי יישום הנחיות לשמירה על כללי הבטיחות בתיירות הוא קריטי, וכי יש להקפיד על התרחקות חברתית ואמצעים היגייניים אחרים. 


      חזרה לכותרות הראשיות 
     חזרה לכותרות הראשיות 

מאות אנשי תיירות בהפגנה מול הכנסת דורשים להציל את ענף התיירות. 
 
  צביקה דמרי  14.05.20 

מאות של אנשי תיירות החל ממלווי קבוצות לחול, סוכנים מורי דרך ואנשי תיירות מפגינים כעת מול הכנסת בירושלים בדרישה להציל את פרנסתם. 
ענף התיירות היה מהראשונים לספוג את נזקי הקורונה, ויהיה גם האחרון לחזור. 
המפגינים מביעים את חששם הכבד, לאור העובדה שתיירים לא יגיעו בזמן הקרוב,כמו גם העובדה שישראלים יחששו לצאת בהמוניהם לחו"ל לחופשה או לטיול מאורגן. 

 
צילום אסף קוזלובסקי 

חוסר הוודאות הביא את אנשי התיירות למצב בו לא יוכלו לדעת אם יוכלו לשרוד את המשבר. 
אסף קוזלובסקי, מביקוזו טורס ומנהל את קבוצת הוואטאפ עתיד התיירות היוצאת אמר לכתבנו. "אנחנו מייצגים  4.3 מיליון ישראלים שיצאו ב2019 לטייל בעולם, 20,000 מועסקים בתחום התיירות היוצאת מתוך רבע מיליון עובדים בתיירות- מדריכי טיולים בחול, סוכני נסיעות, אופרטורים , חברות  נסיעות  וכל מי שעוסק בתיירות היוצאת בישראל. 
המפגינים הגיעו עם דגלים מכל העולם  ובאו בקריאה למען עתיד התיירות היוצאת והנכנסת בישראל" 

 
צילום אסף קוזלובסקי 


      חזרה לכותרות הראשיות 
     חזרה לכותרות הראשיות 

משרד החוץ מפרסם מחקר השוואתי בין מדינות לפתיחת השמיים


  צביקה דמרי  13.05.20

המרכז למחקר מדיני של משרד החוץ פרסם סקירה השוואתית תחת הכותרת "פתיחת השמים: תכנון היציאה מהסגר". במחקר, חילקו את מדינות לפי רמת הסיכון בנסיעה אליהן לפי רמת התחלואה ומידת הצלחתן בהתמודדות עם מגפת הקורונה.
המרכז פירסם 4 גישות מובילות להקלה הדרגתית במגבלות התנוועה בין המדינות. 

יפן אזהרות מסע אפידמיולוגיות 
  
יפן גיבשה קריטריונים לפיהם היא קובעת את רמת הסיכון בכל מדינה. זו אמנם אזהרת מסע לנסיעת יפנים לחו"ל, אך היא משמשת גם לקביעת הנהלים שיופעלו כלפי אזרחי אותן מדינות בכניסה ליפן. הקריטריון המרכזי הנו מספר הנדבקים במדינה ביחס לאוכלוסייה, בנוסף להערכות בדבר חומרת ההתפרצות באופן כללי. אזהרת המסע נקבעת במשרד החוץ ומבוססת על מידע מהנציגויות, פרסומי המדינות עצמן ומידע מארגון הבריאות העולמי. אזהרת המסע האפידמיולוגית הגבוהה ביותר המופעלת כיום הינה ברמה 3 (בסקלה בין 1 ל-4) לאזרחי המדינה ברמה האסורה הכניסה ליפן. 87 מדינות נמצאות תחת אזהרת רמה 3 ביפן בהן ישראל, ארה"ב ומדינות אירופה.

רומניה
הרשויות ברומניה גיבשו רשימה של מדינות בהן אחוזי ההדבקה גדולים, מדינות "אדומות" (למשל איטליה, ספרד, בריטניה), לעומת השאר, שהן מדינות "צהובות". בהתאם, תנאים לנכנסים ממדינות "אדומות" מחמירים ביותר (למשל חובת בידוד במתקן ייעודי ולא בבית) בעתיד ההקלות במגבלות הנסיעה יחולו קודם על המדינות "הצהובות".צילום צביקה דמרי

בועות תנועה: מעבר חופשי בין קבוצות מדינות "בטוחות"
אחד הפתרונות המוצעים לאפשר חזרה לתנועת נוסעים ותיירים בין המדינות הוא יצירת אזורים בטוחים לתנועה בין מדינות ללא צורך בתקופת בידוד. פתרון זה יתבסס על הסכמים בילטרלים בין המדינות, שקיפות והעברת מידע מלאים בין המדינות בנוגע לבריאות וכן תיאום מלא במתן אישורי כניסה ומעבר.

אסטוניה, לטביה וליטא  
המדינות הבלטיות הללו יהיו הראשונות ליישם מודל זה וכבר תאמו ביניהן על הקמת "בועה" בין המדינות, לאחר סיום מגבלות הנסיעה בשנגן ב-16.5. הגם שמעבר שיתאפשר בין המדינות, הדגש הוא על פעילות עסקית ולימודים ולא על תיירות.


צ'כיה, אוסטריה, סלובקיה וגרמניה
צפויות ליישם מהלך כמו המדינות הבלטיות של בועת תנועה

אוסטרליה וניו זילנד
צפויות ליישם מהלך כמו המדינות הבלטיות של בועת תנועה

  ישראל, יוון וקפריסין
צפויות ליישם מהלך כמו המדינות הבלטיות של בועת תנועה.

עקב סכנת הדבקה מדינות עדיין מחמירות את הבידוק במעברי הגבול.יחד עם זאת אן הנחיות של גורמים מקצועיים לאופן בו יתנהלו טיסות מסחריות.אך ישנן פעילויות שננקטו ע"י מדינות וחב' תעופה.

בטרמיל
 שימוש במסכות וכפפות, התקנת עמדות חיטוי זמינות.
 בדיקת חום לנוחתים.
 צמצום וריחוק דלפקי צ'ק-אין.
 ריחוק מושבים באזורי המתנה.
 התקנת מצלמות טרמיות.  מניעת מגע במהלך בידוק כבודה ונוסעים.
 סגירת חנויות ומתחמי אוכל )
 הגשת אוכל בטייק אוויי
איסור הכניסה למלווים לטרמינל, המתנה באזור החניה בלבד.
 הפרדת טרמינלים בין טיסות פנימיות לטיסות בינ"ל )
 הקטנת אזורי חפיפה כמו חניונים.


במהלך הטיסה 
 חובת חבישת מסכות מהלך כל הטיסה. גם צוות המטוס ממוגן.
 בדיקת חום ו/או המצאות הנגיף )PCR )לפני הטיסה.
 ביטול מכירת מוצרים ואלכוהול במהלך הטיסה.  נוסעים לא יורשו לבחור את מקום מושבם.
 עלייה וירידה מהמטוס בקבוצות קטנות בסדר מסוים )למנוע חיכוך.
 צמצום או איסור על כבודת יד.
 אין מגישים מזון בטיסות קצרות והמזון בטיסות ארוכות ארוז מראש.


      חזרה לכותרות הראשיות 
     חזרה לכותרות הראשיות 

שת"פ בין ישראל יוון וקפריסין לפתיחת גבולות לתיירים    צביקה דמרי  08.05.20

כמו בישראל גם ביוון וקפריסין ישנה ירידה בכמות הנדבקים בקורונה בעקבות הסגר שבוצע במדינות.
בעקבות ההנחיות החדשות, השמירה על המרחק, המסכות והשימוש באלכוג'ל בקפריסין ויוון אומרים כי גם לתייר הישראלי שהגיע כמה וכמה פעמים לבקר הפעם הביקור יהיה שונה.
נושא מרכזי שנמצא במרכז המגעים נושא הבדיקות, שכן ירצו לדעת בקשר שבין שלוש המדינות איך ידעו מי מהנוסעים הוא נושא קורונה.
המגעים בין שלוש מדינות החלו לפני כחודש ושרי התיירות משוחחים  ביניהם בתדירות גבוהה.
הכל מנסים להגיע למצב של חופשה בחול בקיץ הקרוב אך גם טורחים להזכיר כל הזמן שהכל תלוי בנושא אחד 
מניעת הדבקה וגל נוסף של הדבקה.
שר התיירות יריב לוין אמר  
אנחנו מתאמים בינינו שורה של פעולות שיווק במטרה לפעול יחד מול עוד שווקים אחרים. תהליך שיקח עוד זמן עד אשר יהיו יהיו סידורים שיאפשרו את תנועתם של זרים גם ביוון קפריסין ובישראל.


123rf

סאבאס פרגיוס שר התיירות של קפריסין אני בהחלט חושב שהישראלים יכולים להתחיל לחשוב ולתכנן חופשה בקפריסין כבר מיולי כי היעד עומד להיות מוכן.
בקפריסין עובדים מאוד קשה מאוד לפתוח את היעד לפי הצורך בחודש יוני. ולא רק לפתוח את היעד אלא לפתוח את היעד בצורה מאוד מאוד בטוחה עם תקני היגיינה מחמירים ונהלים חשובים. זה יהיה גם קיץ מסוג אחר בהשוואה לקודמים, בעיקר לקוחות מישראל.  יהיה להם עוד יותר מרחב לעצמם. פחות אנשים יהיו על החוף. פסיכולוגית, אתה יודע שאתה מגיע למדינה בה כל הנוסעים האחרים וכל המטיילים האחרים עושים את אותו הדבר. אז זה בהחלט יוצר תחושה טובה של בטיחות וביטחון.

הארי תיאוהאריס שר התיירות של יוון 
כל המדינות נמצאות בשלבים האחרונים של סיום כתיבת נהלי הבריאות על מנת להבטיח חופשה בטוחה במדינותיהם.  אני תמיד אומר שאנחנו משתמשים באותן מילים למילה מהנה.המילה כיף. אחד הדברים שעלינו לעשות כדי לפתוח בפועל את הגבולות בינינו, צריכים לדון בין הממשלות, שדות התעופה, חברת התעופה על קביעת הנהלים הנדרשים לפני הטיסה במהלך הטיסה במהלך הטיסה ובמהלך החופשה.
וכמובן בחזרה. הישראלים יכולים להמשיך ולצפות מיוון לאותה קבלת פנים חמה.
דברים רבים עשויים להשתנות אבל הישראלים יתקבלו באותו חיוך ובאותה קבלת פנים חמה. 


      חזרה לכותרות הראשיות 
     חזרה לכותרות הראשיות 

למרות הקורונה 5000 תיירים נכנסו לישראל באפריל


  צביקה דמרי  12.05.20


123rf

בעקבות המשך התפשטות נגיף קורונה בעולם והמשך ההגבלות על כניסת זרים לישראל נרשמו כניסות מעטות של מבקרים בחודש אפריל 2020.
הנתונים כפי שנמסרו מהלשכה המרכזית לסטטיסטיקה נראים כי היו  0.6 אלף כניסות מבקרים באפריל 2020
לעומת 428 אלף בחודש אפריל 2019.
ואילו 5000 תיירים 0.5 נכנסו לישראל לעומת 405 אלף בחודש אפריל 2019.
כל כניסות המבקרים היו דרך האוויר


      חזרה לכותרות הראשיות 
     חזרה לכותרות הראשיות 

האם תם עידן הדרכונים הפורטוגלים? החל מינואר 2022 יהיה קשה יותר להוציא דרכון.


  צביקה דמרי  13.05.20

תם עידן הדרכונים הפורטוגלים? עדיין לא.
החל מינואר 2022 יהיה קשה יותר להוציא דרכונים פורטוגלים ממשלת פורטוגל הודיעה שהחלה בהליכי חקיקה שיחייבו כל אדם שיבקש להוציא אזרחות לגור במדינה במשך שנתיים לפני הגשת הבקשה.
עבור הישראלים מדובר בחלון הזדמנויות של שנה וחצי, בה יוכלו לנצל את תקופת המעבר, להגיש בקשה לדרכון ולקבלו מבלי ההתניות הצפויות


קרדיט יח"צ

שי כהן סמנכ"ל שיווק בפורטוגליס: "במידה ותתקבל הצעת החוק, היא תיכנס לתוקף רק בינואר 2022, מדובר בחלון הזדמנויות המאפשר לכל מי שטרם התחיל תהליך וחפץ בכך, לצאת לדרך כבר עכשיו ולהבטיח לעצמו את התהליך בתנאים המקלים הקיימים כיום, ולכן מומלץ להתחיל את התהליך במהרה.
הדרישה למגורים של שנתיים במדינה היא הקשחה משמעותית של תנאי הזכאות ותוביל לכך שמספר האנשים שייצאו לתהליך בעתיד יירד באופן משמעותי. האומנם אפשר לבצע את התהליך לבד, אך דווקא עכשיו שהזמן קצוב  והבירוקרטיה רבה, יש יתרון רב בפניה לחברה גדולה ומקצועית שיודעת לנהל את הבקשות ביעילות על מנת להאיץ את התהליך מבלי לבזבז זמן יקר בדרך".


      חזרה לכותרות הראשיות 
     חזרה לכותרות הראשיות 
Save on your hotel - hotelscombined.co.il

   | | צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

  
טואול - בניית אתרים