10 אתרי חובה

כותאיסי
העיר השנייה בגודלה בגאורגיה ובירת האזור המערבי של אימרתי. נקודת הציון של העיר היא הריסות קתדרלת בגראטי. קתדרלת בגראטי ומנזר גלאטי. אחת הכנסיות המפורסמות בגאורגיה היא כנסיית מוטסמטה. מלבד הכנסיות, ישנם מקומות מעניינים רבים בכותאיסי כגון מערת סאטפליה, שם ניתן לראות עקבות של דינוזאורים, ארמון גגוטי שהיה אחד מבתי המגורים של מלכי גאורגיה,ואת הפנתיאון שבו קבורים רבים מאזרחים חשובים. 


9. גורי Gori
עיר במזרח גאורגיה, גורי הייתה מבצר צבאי חשוב בימי הביניים וחשיבותה האסטרטגית נשמרה בשל מיקומה על הכביש הראשי המחבר את חלקיה המזרחי והמערבי של גאורגיה. גורי ידועה גם כמקום הולדתו של מנהיג ברית המועצות יוסף סטלין.


 8. הכפר אושגולי והמגדלים  7. קאחתי Kakheti
מחוז היסטורי במזרח גאורגיה.הנמצא בגבול עם מחוז הררי קטן בשם טושטי וברכס הרי הקווקז הגדול מצפון, תשתית הטיולים בקאחתי מתפתחת באופן מהיר. טלאבי וסיגנאגי הן העיירות הפופולריות ביותר מבחינת כמות מבקרים. 

 

6. מצחתה mtskheta
אחת הערים העתיקות ביותר במדינת גאורגיה הקרובה כ- 20 ק"מ צפונית לטביליסי.בשל המשמעות ההיסטורית שלה והמספר הרב של מונומנטים עתיקים שבה, "המונומנטים ההיסטוריים של מצחתה" הכו קתדרלת סווטיצחובלי והמנזר ג'בארי שבמצחתה הם בין המונומנטים החשובים ביותר באדריכלות הנוצרית הגאורגית, והם משמעותיים מבחינה היסטורית בהתפתחותה של ארכיטקטורת ימי הביניים ברחבי הקווקז. 

5. קזבגי Kazbegi
סתפנטסמינדה (לשעבר קזבגי) היא עירייה קטנה בצפון מזרח גאורגיה. היא המרכז של הרשות המקומית קזבגי. העיירה ידועה בנופיה המרהיבים בשל מיקומה בהרי הקווקז הגדולים, והיא מהווה מרכז למטיילים ולמטפסי הרים. המקום מציע אטרקציות כמו המוזיאון האתנוגרפי, מוזיאון אלכסנדר קזבגי, ואת כנסיית גרגטי טריניטי מחוץ לעיירה, כמו גם את הר קזבגי עצמו ושמורת טבע קזבגי. 

4. בטומי Batumi
עיר חוף הים השחור בדרום מערב גאורגיה. העיר נחשבת לפעמים לבירה השנייה של גרוזיה, עם אוכלוסייה של כ- 180,000 תושבים, נמל חשוב ומרכז מסחרי. בתומי עשירה בתוצרת חקלאית כגון פירות הדר ותה. בעוד תעשיות העיר כוללות בניית ספינות, עיבוד מזון ועוד, רוב כלכלתה סובבת סביב תיירות. בתומי שוכנת באתר של המושבה היוונית העתיקה בקולכיס. 


3. עיר המערות של וארדזיה Vaedzia cave
מנזר בתוך מערה, החפור בצידו של הר ארושטי, על גדותיו של נהר מטקוואריבדרום גאורגיה, המנזר מכיל כשש אלף מערות בגודל חדר, שנוצרו להגנה מפני המונגולים. העיר כללה כנסייה ומערכת השקיה מסובכת בשיטת הטרסות של אדמה חקלאית. הכניסה היחידה לקומפלקס היה דרך מנהרות מוסתרות היטב ליד נהר הקורה. מיניבוסים מקומיים בשם מרשרוקטה מגיעים לורדזיה כל יום מהעיר אחלציחה. ‏ 

2. בורג'ומי Borjomi
בורג'ומי מפורסמת בזכות המעיינות המים המינרליים,מים אלה היו מפורסמים עוד מימי בריה"מ לשעבר. והמים הפכו להיות מקור ההכנסה העיקרי של האזור.

1. טביליסי Tbilisi
טיביליסי עיר שוקקת חיים, ביקור בה בהחלט שונה ממה שתחוו בגאורגיה. העיר בנויה על גדות נהר המטקווארי בדרך כלל אזור התיירות יהיה לגדתו הימנית שם מרוכזים מרבית אתרי התיירות.Save on your hotel - hotelscombined.co.il


   | | צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

  
האתר נבנה במערכת 2all | בניית אתרים