חופשה בבחריין – לא מה שחשבת

תכנון נכון של החופשה בבחריין יאפשר לכם מצד אחד ליהנות מאירוח מלכותי, ומצד שני ממחירים נגישים. כך אפשר לתכנן חופשה חלומית בבחריין, הכוללת גם היערכות לתרחישי הקורונה השונים. 

במרחק שעות טיסה ספורות מישראל, מצפה לבאים בשעריה של בחריין עולם שלם של הנאות: חיי לילה תוססים, גורדי שחקים מרשימים, תרבות אוכל מפותחת, מלונות מפוארים, שווקים וקניונים עצומים. לצד היעדים הפופולריים במדינת האיים הכוללים את הבירה מנאמה, הערים ראפע ומוחארק, הבולט מביניהם הוא איי אמוואג', ארכיפלג של שישה איים מלאכותיים, הממוקמים במפרץ הפרסי מצפון לבחריין ליד חופי העיר מוחארק – 10.5 ק"מ צפונית מערבית לעיר הבירה מנאמה. 


השהות באיי אמוואג' מאפשרת למבקרים להרגיש כמו מלכים. המקום נחשב לאהוד במיוחד בקרב תיירים, בין השאר בשל שוניות האלמוגים המלאכותיות, ובכלל בשל העובדה שכל האי הוא מעשה ידי אדם: אסופת האיים, המשתרעים לאורך 4.31 קמ"ר, נחשבת ליצירה הנדסית מרהיבה וחדשנית, שכוללת צינורות גיאוטקסטיל וטכנולוגיית "עיר חכמה" עם סיבים אופטיים. לצד ענף תיירות משגשג, לאי מבני מגורים ומסחר הבנויים לגובה, מבני מלונאות וקמעונאות וגם עם מרינה עגולה בקוטר 240 מטר.


כמה זה עולה? הלינה בבחריין, הנחשבת לאחת מהמדינות הזולות ביותר במפרץ הפרסי, זולה משמעותית מיעדים אטרקטיביים אחרים. לדוגמה, עלות לילה אחד לזוג באחד המלונות המפורסמים עומד על כאלף שקלים בלבד. גם מי שמסתפק במלונות מעט פחות יוקרתיים יוכל לשלם כמחצית המחיר – ועדיין להתארח במגוון מלונות מפוארים בדירוג חמישה או ארבעה כוכבים במנאמה. אפשר גם למצוא גם עשרות מלונות מפוארים בדירוג ארבעה כוכבים, שגובים כ-200-300 ₪ ללילה בלבד.


מה עושים? התיירות במקום מבוססת בעיקר על בילוי במרינה, מרכזי ספא, מתחמי שופינג, הופעות מוזיקה חיה – וכמובן מסעדות יוקרה יוצאות דופן. לחובבי הז'אנר, המקום מציע מגוון פעילויות ספורט ימי כמו גלישת גלים.מה מצב הקורונה בבחריין? 

למרות שהמגפה לא פסחה על הממלכה התחלואה בה היא יחסית נמוכה ועקומת התחלואה עדיין שטוחה, בין השאר בזכות הקפדה על עטית מסכות וריחוק חברתי. 


החל מה- 20 בפברואר 2022, נהלי הכניסה לממלכה מאפשרים כניסה לנוסעים ותיירים מכל המדינות ללא צורך בבידוד, בכפוף להצגת תו ירוק או בדיקת PCR לאחר הנחיתה. בנוסף, האטרקציות, המסעדות והתחבורה הציבורית פועלים באופן מלא וללא מגבלות כלשהן. עם זאת, במקומות מסוימים תידרש חובת עטית מסכות.


איך נערכים לתרחישי הקורונה בבחריין?

נכון לכתיבת שורות אלה, המדיניות של בחריין להתמודדות עם מגפת הקורונה לא כוללת הטלת מגבלות מיוחדות. אך במציאות הקורונה הדינאמית יש לקחת בחשבון אפשרות של הטלת מגבלות, ולהיערך מבעוד מועד לתרחישים השונים, כמו הטלת סגר במהלך הנסיעה


תכננתם את מסלול הנסיעה לבחריין? וודאו שרכשתם ביטוח נסיעות

לחול: הרובד המרכזי בביטוח הנסיעות הוא ביטוח רפואי לחו"ל, שנועד לכסות את ההוצאות הרפואיות במידה שיהיה צורך בסיוע רפואי במהלך הנסיעה. חשוב לדעת: רובד זה אמור לכסות את ההוצאות הרפואיות גם במקרה של הידבקות בקורונה


לצד הרובד הבסיסי בביטוח נסיעות לחול, כדאי לרכוש הרחבת קורונה ייעודית – שמסייעת לכיסוי ההוצאות השונות במקרה של הידבקות בקורונה או כניסה לבידוד. כך למשל הרחבת קורונה מסייעת לכיסוי הוצאות במקרה של הידבקות בקורונה או כניסה לבידוד במגוון רחב של תרחישים – מביטול הנסיעה ועד הארכת השהות במדינת היעד או שינוי מועד הטיסה בגין סגר מתקרב במהלך הנסיעה


בעת בחירת ביטוח נסיעות לחול חשוב לשים לב להיקף הכיסוי: גם ברובד הבסיסי שכולל ביטוח רפואי לחו"ל – וגם כאשר מדובר בהרחבת קורונה. ככל שהכיסוי יהיה רחב יותר, כך תוכלו לטוס בראש שקט, ובידיעה שברגע האמת תהיו מכוסים. 


לשמור על הבריאות בלחיצת כפתור

לצד היקף הכיסויים המוענקים במסגרת הרובד הבסיסי של ביטוח נסיעות לחול והרחבת הקורונה, חשוב לוודא שאפשר להפעיל את הביטוח בקלות ובמהירות. כאן נכנסת לתמונה אפליקציה ייעודית, שעומדת לרשותכם בחלק מביטוחי הנסיעות לחו"ל. אך כמו שהיקף הכיסוי משתנה מחברה לחברה, כך גם היכולת של האפליקציות המוצעות משתנה – ויכולה להשפיע על קלות ההפעלה ברגע האמת. 


לשם המחשה, ביטוח הנסיעות הפניקס smart travel מעמיד לרשותכם אפליקציה ייעודית שמאפשרת לכם לא רק לחפש רופאים לפי ההתמחות והמיקום, אלא גם לקבוע תור אונליין ולחסוך שיחות מיותרות. בנוסף, אפליקציית הפניקס smart travel מאפשרת להזמין תור לרופא במרפאה, להזמין תור לפגישת ווידאו ובחלק מהמקרים אפילו להזמין רופא עד למקום שהייתכם. 


השירות באפליקציית smart travel ניתן ע"י Air Doctor, פתרון כחול-לבן חדשני שמחבר בין מטיילים לרופאים פרטיים בכל העולם.


מקווים שהטיול בבחריין יאפשר לכם להרגיש כמו מלכים, ושלא תתמודדו עם אירועים בלתי צפויים.  


מידע זה הינו כללי אודות התכנית בלבד וכל האמור כפוף לתנאי הפוליסה המלאים ולסייגיה. לעיון בתנאי הפוליסה המלאים ולמידע מלא אודות הכיסויים הביטוחים, החרגות וסייגים, ניתן להיכנס לאתר החברה בכתובת WWW.FNX.CO.IL

החברה עושה מאמצים בכדי לוודא שהמידע המוצג בכתבה הינו המידע השלם והמדויק, אולם עשויים להיות שינויים ו/או להופיע בכתבה אי דיוקים ו/או שגיאות. הסתמכות על המידע הינה באחריות עושה השימוש במידע בלבד. החברה לא תישא באחריות כלשהי בגין כל נזק ו/או הפסד מכל מין וסוג שהוא העלולים להיגרם, בין במישרין ובין בעקיפין, כתוצאה מהסתמכות על מידע זה. האמור בכתבה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי או כל ייעוץ אחר המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. הפניקס חברה לביטוח בע"מ.
logo בניית אתרים