חופשת שיט באירופה בתקופת הקורונה

צילום שאטרסטוק


מינכן אתרים ואטרקציות

כשנתיים לאחר פרוץ מגפת הקורונה ברחבי העולם, עולם הקרוזים מתחיל להפגין סימני התאוששות. מה צריך לדעת על חופשת שיט באירופה בתקופת הקורונה, וכיצד ניתן להיערך להתמודדות עם תרחישי קורונה שונים בעזרת ביטוח נסיעות לחול?

רובנו זוכרים את המראה של ספינת התענוגות "דיימונד פרינסס" עוגנת בחופי יפן ועל סיפונה נצורים צוות הספינה ותיירים רבים (ביניהם כזכור גם זוג ישראלים) בשל החשש מהידבקות בקורונה. לקח לעולם, וגם לנו בישראל, כשנתיים להתאושש מהקורונה וכעת מתחיל ענף ספינות התיירות להגדיל פעילות ברחבי העולם. גם בישראל נפתחו לאחרונה שערי הנמלים באשדוד ובחיפה לכניסתן של ספינות תיירים בחופשת שיט מחו"ל. זאת בעקבות אישורה של הממשלה במרץ 2022 לשוב לקיים הפלגות לישראל ומישראל למדינות אחרות, בכפוף לתנאים והפרוטוקולים שהוגדרו. 


תענוג של שיט: קרוזים מובילים מישראל לאירופה 

לחופשת שיט יש מגוון יתרונות. ראשית, אפשר לבקר במספר יעדים בחופשה אחת: קופצים לביקור ביעד, מבלים כמה שעות, סופגים את האווירה וחוזרים לספינה. שנית, ספינות השיט מציעות חוויית הכול כלול שמורידה מכם את כאב הראש של תכנון החופשה – היעדים קבועים מראש ואת כל שאר הפינוקים שאתם מחפשים בחופשה תמצאו על הסיפון עצמו. בדרך כלל תגלו מגוון מפתיע של מסעדות, בריכות, אטרקציות לילדים, הופעות, ברים ובחלק מהספינות גם מרכזי ספא וקזינו. ההפלגות לאירופה מישראל יכולות להיות קצרות (3,4 לילות) או ארוכות יותר (10,12 לילות), כך שתוכלו לבחור את יעדי החופשה ואת משך החופשה שמתאימים לכם. 


הקרוזים המובילים לאירופה, היוצאים מנמל חיפה ונמל אשדוד, מתמקדים במדינות לחופי הים התיכון (בעיקר יוון, קפריסין, טורקיה וגם איטליה, קרואטיה ואלבניה). ואם הקרוזים שיוצאים מנמלי ישראל פחות מלהיבים אתכם, תמיד תוכלו לטוס למדינה אחרת ממנה יוצא השיט שתרצו. תוכלו לבחור בשיט בים האדריאטי, בים השחור, בים הבלטי ואפילו בצפון האוקיינוס האטלנטי. הפופולאריים ביותר הם קרוזים בברצלונה, באזור הריביירה הצרפתית, במדינות סקנדינביה בכלל ובפיורדים המפורסמים בפרט, ועוד אפשרויות רבות של חופשות שיט ברחבי אירופה.  


חופשת שיט באירופה בימי קורונה

למרות שמחלת הקורונה (עדיין) לא נעלמה, היא לימדה אותנו ללמוד לחיות לצידה. לכן, גם כאשר בוחרים לצאת לחופשת שיט באירופה, חשוב לקחת בחשבון את הקורונה ולהיערך בהתאם. באתר משרד הבריאות ניתן להתעדכן בנוגע להנחיות העדכניות ליוצאים לשיט מנמלי ישראל, ולבדוק מהן הנחיות לחוזרים לישראל דרך גבולותיה הימיים.


החשש העיקרי הנוגע להדבקה במהלך חופשת שיט הוא הקירבה הפיזית והמתמשכת בין הנופשים. כולם נמצאים יחד על אותה ספינה במשך מספר ימים, כך שגם אם מדובר בספינה גדולה מאוד, עדיין יש חשש להפצה מהירה של נגיפים בין הנופשים. מעבר לכך, ההפלגות כוללות ירידה מהסיפון למדינות שונות לצורך ביקור קצר ולאחר מכן חזרה על הספינה. והמשמעות: גם אם במועד היציאה לשיט אף אחד מבין הנוסעים לא היה חולה בקורונה, ייתכן כי תתרחש הדבקה באחת המדינות.


חברות הספנות מבצעות התאמות לימי קורונה, על מנת להתמודד עם החששות הללו בדיוק עד כמה שניתן. לכן, חלק מהחברות מפחיתות את מספר הנופשים בכל הפלגה, מתחייבות לביצוע בדיקות של כלל הצוות ומאפשרות רק לנופשים מחוסנים או מחלימים לעלות על הסיפון. כמו כן, טרם העלייה לסיפון יש להציג אישור על תוצאה שלילית בבדיקת קורונה (יש להתעדכן מול סוכני הנסיעות לגבי משך הזמן המדויק שבו צריך לבצע בדיקה לפני השיט וכן לגבי סוג הבדיקה הנדרשת).


הביטוח שיגן עליכם במפגש עם הקורונה

כמו לפני כל חופשה בחו"ל, גם לפני חופשת שיט באירופה חשוב לדאוג לביטוח נסיעות לחול. ביטוח נסיעות יספק לכם שקט נפשי ויסייע לכיסוי הוצאות רפואיות במהלך החופשה. הרובד הבסיסי של ביטוח נסיעות לחול אמור לכסות גם טיפול רפואי בעקבות הידבקות בקורונה – ואלו חדשות מעולות לנופשים בחו"ל בעיצומה של מגפה עולמית. יחד עם זאת, ישנן הוצאות נוספות שקשורות לקורונה ואינן קשורות לטיפול הרפואי. על מנת להגן על הכיס במקרים מסוג זה, כדאי לרכוש הרחבת קורונה המתווספת לרובד הבסיסי של ביטוח נסיעות לחול. 


כך למשל הרחבת "מגן קורונה" של הפניקס smart travel כוללת מנעד רחב של כיסויים לתרחישי קורונה שונים בעקבות הידבקות בקורונה או כניסה לבידוד – לפני הנסיעה ובמהלכה. בין היתר במקרה של כניסה לבידוד לפני הנסיעה (וזאת ובלבד שהכניסה לבידוד בוצעה 3 ימים לפחות לאחר רכישת הביטוח ו-

14 ימים או פחות לפני מועד תחילת תקופת הביטוח)  תוכלו לקבל החזר הוצאות בגובה עד $500 לכרטיס טיסה במחלקת תיירים עבור כל מבוטח


  • . מה עושים אם צריך לבטל את הנסיעה בעקבות הידבקות בקורונה, וספקי הנסיעה מחזירים רק חלק מהכסף? גם כאן ביטוח נסיעות יכול לספק מענה: במסגרת הרחבת "מגן קורונה" תוכלו לקבל החזר עבור הפסד הוצאות בגובה עד $6,000, מתוכם עד $2,000 עבור כרטיסי הטיסה במחלקת תיירים, בעקבות ביטול נסיעה בעת הידבקות בקורונה בשבוע שקדם לטיסה. 


הרחבת מגן קורונה כוללת מגוון כיסויים גם למהלך הנסיעה: במקרה של הידבקות בקורונה או כניסה לבידוד תאלצו ככל הנראה לספוג הוצאות בלתי מתוכננות, כמו למשל הוצאות עבור הארכת השהייה בחו"ל. תרחישים אלו מקבלים אף הם מענה במסגרת הרחבת מגן קורונה, שכוללת בין היתר החזר הוצאות לינה בגובה עד $200 ללילה למשך עד 15 לילות, בעת הידבקות בקורונה או כניסה לבידוד שהובילו להארכת השהות מעבר לתקופת הביטוח המקורית.  


שיט תענוגות באירופה הוא דרך נהדרת ליהנות מחופשת הכול כלול מפנקת וגם לבקר במספר יעדים באותה חופשה. בעיצומה של מגפת הקורונה חשוב לעקוב אחר ההנחיות העדכניות, וגם להיערך מראש לתרחישים השונים בעזרת ביטוח נסיעות לחול המותאם לצרכים שלכם. 


מידע זה הינו כללי אודות התכנית בלבד וכל האמור כפוף לתנאי הפוליסה המלאים ולסייגיה. לעיון בתנאי הפוליסה המלאים ולמידע מלא אודות הכיסויים הביטוחים, החרגות וסייגים, ניתן להיכנס לאתר החברה בכתובת WWW.FNX.CO.IL


החברה עושה מאמצים בכדי לוודא שהמידע המוצג בכתבה הינו המידע השלם והמדויק, אולם עשויים להיות שינויים ו/או להופיע בכתבה אי דיוקים ו/או שגיאות. הסתמכות על המידע הינה באחריות עושה השימוש במידע בלבד. החברה לא תישא באחריות כלשהי בגין כל נזק ו/או הפסד מכל מין וסוג שהוא העלולים להיגרם, בין במישרין ובין בעקיפין, כתוצאה מהסתמכות על מידע זה. האמור בכתבה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי או כל ייעוץ אחר המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. הפניקס חברה לביטוח בע"מ.


logo בניית אתרים