חצי האי איסטריה
 

ממוקמת בצפונה של קרואטיה חצי אי הנחשב לגדול באזור הים האדריאתי.
מקור השם איסטריה הוא בעם אשר ישב כאן בעבר, עוד בטרם הגיעו לכאן הרומים. קרבתו של חצי האי לאיטליה ניכר עוד מהימים שחצי האי נשלט בידי הרומים.
וביקור באזור יחשוף את המבקר לשרידים מתקופה בה השלטון הרומי צמח והטביע את חותמו ,אחד מהאתרים המפורסמים מהתקופה זו התיאטרון של פולה.
מרבית התושבים בחצי האי הם קרואטים וסלובנים, יחד עם זאת ישנו גם מיעוט איטלקי החיים בכפרים .
בחצי האי מתגוררים מעל 200,000 תושבים והערים הראשיות בחצי האי רובייני ,פורץ,פאזין שהיא בירת המחוז.
לחצי האי הוענק גם תואר בספר השיאים של גינס והוא הוענק לעיר HUM לעיר הקטנה ביותר. שטחו של חצי האי הוא ,כ-3500 קמ"ר אורכו כמעט 80 ק"מ ורוחבו בחלק הגדול כ-65 ק"מ לאורך החופים המפורצים מפרצים מדהימים המזכירים פיורדים.
קו החוף הוא קו חוף מדהים באורך של כ-540 ק"מ באזור קו החוף המערבי ממוקם הפארק הלאומי בריוני. בין הערים המרכזיות פולה ורייקה כביש ראשי אשר עובר את העיירות והכפרים ובהם פאזין ובראם.

    


    נק' נוף   

    מידע שימושי       

    מדריכים מקומיים       

    בתי מלון       
  מה לראות  בחצי האי איסטריה אתרים רבים מעניינים לביקור ומומלץ להתחיל את הטיול בחצי האי בעיר רייקה ומשם ניתן להמשיך לעיר פולה המרוחקת משם כ-108 ק"מ.
לרייקה מוקדש באתר פארק נפרד.
לאחר שנצא את רייקה נעבור את אופטייה שגם לה מוקדש באתר פארק נפרד על הכביש המוביל לכיוון לובליאנה לאחר לנסיעה של כ-30 ק"מ בדרך המטפסת אל עבר הר UCKA ממנה נשקף נוף מדהים של המפרץ,בהמשך הדרך, הנופים מדהימים ביופיים ומומלץ לעצור מפעם לפעם לתצפיות נוף מרהיבות ביופיין.
נרד את ההר לכיוון BORUT נסיעה נוספת של 13 ק"מ תביא אותנו אל העיר פאזין הממוקמת בלב ליבו משל חצי האי .
האתר המרכזי בעיירה מצודה הנחשבת לגדולה ולשמורה ביותר בחצי האי איסטריה נזכר לראשונה בכתובים בשנת 983 . המצודה בנויה על מצוק אשר ברבות השנים נבזז ונהרס מספר פעמים עד אשר נשלט משנת 1374 בידי בית הבסבורג.
כיום במקום שוכן המוזיאון האתנוגרפי של איסטריה ומוזיאון פאזין .
בתחתית, פתח מנהרה ,מנהרת פאזין וזרימתו של נהר פאזינצ'יצ'ה מסתיימת מעל פני הקרקע והזרימה ממשיכה דרומה עוד כמאה מטרים, בזרימה תת קרקעית, אשר יוצרת שני אגמים קטנים ובעת תקופת הגשמים בעת שהמנהרה אינה מסוגלת להכיל את מלוא כמות המים נוצר בכניסה אגם אמיתי בקניון המוביל לכניסה, שיכול להגיע גם לשני ק"מ, בפעם האחרונה שנמדדה הצפה מעין זו היה זה בשנת 1896 אז הגיעו המים כמעט עד לגובה הטירה.
כעת נצא את פאזין על כביש 751 E מרחק נסיעה של 54 ק"מ ונגיע אל פולה העיר הראשית באיסטריה.


 פולה


פולה PULA האתר המפורסם והחשוב שבעיר פולה הוא האמפיתיאטרון הממוקם בכתובת SCALLEROVA ULICA 30 .
האמפי נחשב לאחד מן האתרים אשר נשתמרו בצורה הטובה ביותר ובו נערכים עד היום אירועים בקיץ.
האמפיתיאטרון מרשים בעיני רוחכם כשתעמדו במרכז ללא ספק תחושו עצמכם כספרטקוס. האמפי נבנה במאה ה-1 .
צאו מהאמפיתיאטרון לרחוב ISTARSKA תגיעו לשער הרקולס ובסמוך ברחוב CARRARINA היכנסו לגלרייה תת קרקעית בשם זרוסטרסה.
בסמוך על רחוב ג'יארדיני מס' 3 ממוקם קזינו גולדן-סאן בסוף הרחוב ממוקם שער סרגיוס . נשוב לכיוון המרינה נלך לאורכה עד אשר נגיע לקתדרלה ועוד תמצאו באזור את מקדש אוגוסטוס מקדש קטן אשר נבנה במאה ה-1 שוקם לאחר מלחמת העולם השנייה. המקדש בנוי בסגנון יווני עם גמלון וששה עמודים בראשם כותרות קורינתיות.
בהמשך הרחוב רצפת המוזאיקה של צירצ'ה,עברו את שער הברזל הכניסה ללא תשלום . המשיכו על רחוב סמארגלינה אוליצ'ה המתחלף לרחוב נארצוני במרכזו מדרחוב שם ניצב בניין העירייה בכיכר רחבת ידיים. עוד אתר מומלץ הוא המבצר הונדיאני ממנו נשקף נוף מרהיב.
ביציאה מן העיר בפורט וורוצלה ממוקם האקווריום של פולה כמו גם שפע של בתי מלון ומסעדות.
היעד הבא אליו נשים פעמינו הוא האי בריוני שהינו למעשה מקבץ של מספר איים לבריוני ניתן לצאת בשייט מצפון לפולה .מרביתם של האיים מכוסים ביערות אתרים ארכיאולוגיים, המקום כיום הינו שמורת טבע באיים ישנם בתי מלון וצימרים ניתן ומומלץ לשכור אופניים ולצאת לסיור רכוב.
 רוביינייעדנו הבא העיר רוביני המרוחקת במרחק של 36 ק"מ מפולה. רובייני העיר העתיקה עיר השקועה בהיסטוריה ובה נופים מרתקים ואטרקציות המדידות אליך מכול פינה.
חוויה מומלצת לחקור את הרחובות הקטנים הישנים המרוצפים ובהן גלריות וחנויות למכירת ציורים כלי זכוכית ומוצרים אומנותיים.
התרפקו על הרחובות העמוסים במסעדות ובהן ישיבה בחוף חלקן עם נוף אל הים. ולכן השער המומלצת לביקור היא בשעת בין הערביים מעל הנמל שקיעה מדהימה.
נצא את העיר העתיקה לרחוב גריבלדי במס' 1 למרחוק מתנוסס לו מגדל הפעמון של הקתדרלה . נמשיך מהקתדרלה לרחוב מארסאלה טיטה MARSALA TITA במס' 11 נמצא מוזיאון המורשת. במרחק לא רב משם על אותו הרחוב מגיעים לכיכר הראשית של העיר כיכר מקסימה מוצפת במסעדות מגדל שעון ובמרכזה של הכיכר מזרקה בראשה פסל ילד ,בימים חמים סרבים הם היושבים לשפת המזרקה.

מהכיכר נפנה לרחוב MATTEOTIJA נגיע לשער הניצב בפתחו של הרחוב זהו ה-ARCH BALBI משם נפתח מדרחוב מרוצף באבן .
חובבי אומנות ימצאו גלרייה נחמדה ברחובה IZA-KASARNA מונטאלבאנו 13 בסופו של הרחוב .
בסיום מומלץ להקיף ולהתהלך בין הבתים העתיקים בלשון המתפרצת אל תוך הים ובסיום לטייל על המרינה השופעת סירות .
נצא את רובייני ונעלה על כביש 303 משם נפנה שמאלה לכביש מס' 21 ונגיע לפורץ המרחק לפורץ מרובייני 36 ק"מ . העיר העתיקה עדיין שומרת על אווירה עתיקה בהחלט שווה את הביקור ,כנסיות עם יצירות אומנות ,רחובות עתיקים מרוצפי אבן , העיר העתיקה מלאה בבתי קפה גלידריות ,מהנמל יוצאים טיולים שייט לאיים.
בסמוך לעיר העתיקה פארק נחמד פארק JURJE .
אתרים נוספים בעיר העתיקה מגדל ENTAGONA בכיכר המרכזית מתחיל רחוב דוקומונוס לאורכו מבנים מעניינים.
במס' 9 ארמון SICNIC ,הבית הרומנסקי ממוקם בסמוך לכיכר MARAFOR . נסטה לזמן קצר מרחוב דוקומונוס לרחוב מאורה MAURA שם ממוקם ביתם של שני הקדושים.
בהמשך הרחוב נגיע לאקווריום של פורץ משם נפנה לכיוון המגדל העגול משם נשקף נוף מקסים של החוף.
 אטרקציות


מידע שימושי
מידע שימושי

        לינה ואירוח 


בתי מלון במחירים מעולים


כאן תוכלו להתרשם מבתי המלון,תוכלו לקבל הצעת מחיר וגם לבצע הזמנה

לחצו כאן להתרשמות מבתי המלון 

    

Save on your hotel - hotelscombined.co.il


   | | צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

  
האתר נבנה במערכת 2all | בניית אתרים