"אהבת ישראל בטיוואן"-על שליחות, מסירות ואהבה הנשלחת מטיוואן הרחוקה

 מיטל מרגוליס

"האנשים שלכם מיוחדים מאוד..." כך החלה גב' אלי את שיחתנו. . .גם ג'ואנה חיזקה אותה ואמרה "הלב שלנו נמצא איפה שלבו של מאסטר לין...בישראל!"

אלי וג'ואנה, שתי נשים טיוואניות הגיעו לפגוש אותי ביום חורפי ביותר בבית קפה קטן בטייפה, לשיחה על שליחות, מסירות ואהבה ללא גבולות לעם היהודי שבמדינת ישראל. הפגישה שלנו, שהתפתחה לכתבה שלפניכם קמה מתוך האמונה כי אהבה גדולה הנשלחת מקצו השני של כדור הארץ לעבר ישראל, יכולה לחמם לבבות של רבים  במיוחד בימים קשים אלו. אם בראשכם מהדהדת כרגע השאלה "מה הקשר של שתי נשים טיוואניות ליהודים במדינת ישראל?" אז הגיע הזמן להכיר את הקבוצה "אהבת ישראל בטיוואן" או בקיצור AIIT  (Ahavat Israel in Taiwan).

אהבת ישראל בטיוואן הינו אירגון ללא מטרות רווח הקיים מאז תחילת שנות ה-90. הקבוצה קמה אחרי הארה שחווה בחור טיואני בשם לין ראנג בדבר עליונותו של העם היהודי, במיוחד אלו החיים בשטחה של מדינת ישראל. מר לין הפיץ את חזונו ולאט לאט השמועה החלה להתפשט...עד כי כיום, כ22 שנה אחרי, מדובר בקבוצה המונה כ1000 חברים בטיוואן וכ1015 חברים בדרום קוריאה. בראש הקבוצה עומד כמובן מר לין בתפקיד המורה והמדריך הרוחני ומכונה בפי תלמידיו וממשיכיו "מאסטר לין". לחברים בקבוצה, הבאים מרקעים חברתיים ודתיים שונים יש דבר אחד במשותף חוץ מעיניים מלוכסנות...המשותף הוא  אהבתם האינסופית וחסרת התנאים ליהודיי ארץ ישראל.

לטענתן של אלי וג'ואנה,  מאסטר לין מכיר ומבין את היהודים בכלל בצורה יוצאת מן הכלל ובפרט את אלו החיים בשטחה של ארץ ישראל. כמו כן, לדבריהן, מאסטר לין השקיע את חייו בללמוד על עברם של היהודים וכיום הוא יודע גם מה צופה העתיד לעמנו. אך מבחינתו, הידע התיאורטי ורעיון האהבה האינסופית וחסרת התנאים לעם היהודי אינם מספיקים. מאסטר לין פיתח טכניקה מיוחדת אשר מטרתה לטפל במגוון בעיות בריאותיות ומתחים פסיכולוגיים אשר התפתחו אצל יהודיי ישראל עקב המציאות הקשה שבה חיים. טכניקת הריפוי שפותחה מתוך אהבה גדולה, מכונה "תרמו תראפיה".

טכניקת התרמו תראפיה, שרק חברי הקבוצה יכולים ללמוד ולתרגל אותה, מבוססת על הרפואה הסינית ועל התפיסה המסורתית של יין ויאנג. כמו כן, הטכניקה משלבת גם אלמנטים מרפואה מערבית כך שהטיפול בטכניקה זו לא רק שמונע התפתחות של מחלות אלה גם מרפא מחלות קיימות. הטיפול משלב עיסוי ולחיצות על מרכזי אנרגיה של הגוף באמצעות מיכלי מתכת שבתוכם צמחי מרפא טבעיים וקטורת המחחמת את המכשיר. אלי מספרת כי כבר אחרי טיפול אחד, ישנה ירידה במתחים בגוף, ואחרי שלושה טיפולים, ההרגשה הפיזית והנפשית, משתפרות פלאים. אלי וג'ואנה חוזרות ומדגישות כי "הפיזי והנפשי הולכים יד ביד בקרב היהודים בארץ ישראל", לטענתן, רוב המחלות שיש לנו, קשורות בקשר הדוק למציאות שבה אנחנו חיים. "אצלנו בטיוואן, אין את אותה כמות מתחים שלכם יש. למרות שמספר שעות העבודה בטיוואן גבוה מאוד, אין את אותה כמות דכאונות  כמו שיש אצלכם. והכל בא לידי ביטוי בגוף הפיזי", אומרת אלי.

"כל אחד ואחד מכם מוזמנים לבוא לטיפול שאנחנו מציעים", אומרת ג'ואנה. מידי חודשיים מגיעים לישראל כ-30 מחברי קבוצת אהבת ישראל בטיוואן. כל אותם חברים, עברו כמובן הכשרה ארוכה אודות טכניקת הריפוי "תרמו תראפיה" אשר פותחה במיוחד עבורנו מתוך אהבתו האינסופית של מאסטר לין. המשלחת בכל ביקור משתכנת בקיבוץ אחר בישראל ומזמינה את הקהל הרחב לבוא לטיפול. הטיפול, הוא 100% בהתנדבותם של המטפלים, אשר משקיעים מכספם ומזמנם כדי  לטפל ולהביא חום ואהבה לארצנו. כפי שהאם תרזה טענה לפני שנים כי "גודלם ושיעורם של מעשינו אינו מה שחשוב, אלה כמות האהבה שהוכנסה אליהם", כך גם אלי מציינת כי בחייה האישיים היא רופאה ולפני המפגש שלה עם מאסטר לין, לא נהנתה מעבודתה ולא מצאה בכך משמעות. מאז שהחלה להגיע במשלחות לישראל ומאז שהטיפולים שלה באים ממקום עמוק בלב, מצאה משמעות ואושר גם בחייה הפרטיים.
 
 

"עושה שלום במרומיו, הוא יעשה שלום עלינו"

שיחתנו בבית קפה מתגלגלת ואלי וג'ואנה מתחילות לזמזם את מילות השיר "עושה שלום במרומיו, הוא יעשה שלום עלינו, ועל כל ישראל, ואמרו...אמרו א-מ-ן!" מסתבר, שתוך כדי טיפול, חברי הקבוצה ישירו שירים ישראלים כדי לחמם את לבבותינו. "התקווה", "אני ואתה", ,גשר צר מאוד", "הבא נגילה", "ירושלים של זהב" ועוד רבים הם השירים שיכולים לזמר חברי הקבוצה "אהבת ישראל בטיוואן". תמה פגישתנו, ולשאלתי האחרונה, האם מאסטר לין ביקר בישראל ומה התרשמותו, מספרות לי אלי וגו'אנה כי מאסטר לין עדיין לא ביקר בישראל אך מתכנן לבקר בעתיד. הן מספרות כי מביקוריהן הרבים בארץ ישראל, הן קיבלו את התחושה כי היהודים בישראל מחכים למישהו שיציל אותם. "אנחנו יודעים כי ישראלים תמיד רוצים אהבה ושלום", אומרת ג'ואנה. "מאסטר לין יודע בדיוק מתי הוא צריך להגיע לישראל, והתאריך הזה עדיין לא הגיע..אבל הוא מתקרב...", אומרת אלי.

יכול להיות שמאסטר לין הוא האדם שאנחנו מחכים לו שיביא שלום ושקט לארצנו? קשה לי להאמין...אבל אין ספק שאני לא יכולה להישאר אדישה לכמות האהבה שהרעיפו עליי אלי וג'ואנה בשיחתנו, וכל האהבה הזאת מעצם היותי יהודייה וישראלית. אני מניחה שלרבים תופעה כמו קבוצת "אהבת ישראל בטיוואן" יכולה להישמע קצת מחשידה ואפילו די הזויה. ההיסטוריה במערב מלמדת כי סבלו היהודים מביקורת, רדיפות ושנאה שממשיכות גם עד ימינו אנו. אך מסתבר, שבצד השני של כדור-הארץ, במדינות מזרח אסיה, מכירים בנו כ"עם סגולה".

על תופעת "אהבת ישראל בטיוואן" ניתן להסתכל בקונטקסט רחב יותר אשר ניתן לכנותו "אנטישמיות הפוכה", "פילו-שמיות" או "פרו-שמיות". מדובר במגמה הולכת וגדלה של אהבה, אהדה והזדהות עם היהודים בקרב מזרח אסייאתים. לא צריך להרחיק לכת לקבוצות מסתוריות שכאלה כדי להבחין בתופעה. גם בביקור בחנות ספרים בסין או בטיוואן, לא מפתיע להיתקל בספר המלמד "כיצד יהודים מחנכים את הילדים שלהם" או "כיצד יהודים עושים עסקים". גם בנסיעה פשוטה במונית, כבר לא מפתיעות אותי קריאות ההתלהבות בדבר חכמתם של היהודים ועל חוזקתה של מדינת ישראל אחרי שאני נשאלת אודות מוצאי. אז בביקור הבא שלכם בסין או טיוואן תוכלו לומר בגאווה את המילים הללו בסינית "Wo shi yiselie ren!", שמשמעותן  "אני ישראלי/ת!"

בימים אלו מתארגנת משלחת נוספת מטעם מאסטר לין לישראל. הקבוצה תצא מטייוואן ב5 לדצמבר 2012 ותשאר בישראל עד ה17 לדצמבר. הפעם, ישתכנו חברי הקבוצה בקיבוץ דליה השוכן ברמת מנשה בצפון ישראל. אלו מכם המעוניינים להכיר את אלי, ג'ואנה וחברים נוספים מקבוצת "אהבת ישראל בטיוואן", מוזמנים לבקרם. כמו כן, אלו מכם המעוניינים לנסות את הטיפול שהם מציעים, ניתן לקבוע תור ולקבל חוויה טיוואנית מלאת חום ואהבה שמטרתה "להביא תקווה ליהודים". הטיפול ללא תשלום. אלי וגו'אנה שוב מציינות, והפעם בעברית רהוטה כי "הטיפול מיוחד בשבילכם", זאת אומרת, מיוחד לאותם יהודים ישראליים אשר מחפשים בריאות, שקט, שלווה תקווה ואהבה.
 

פרטים נוספים אודות אהבת ישראל בטיוואן ויצירת קשר:

טואול - בניית אתרים