מסלולים ואתרים בירושלים

 מידע על הכותל המערבי      


מידע על הכותל המערבי-ירושלים הכותל המערבי קיר אחד מארבעה קירות התמך מצד מערב בהר הבית, מבית שני ועד לתקופתנו אנו. הכותל המערבי ליהודים הינו בעל חשיבות מהבחינה הדתית דתית

  למסלול הטיול
 מנהרות הכותל המערבי   


מנהרות הכותל הכניסה למנהרת הכותל היא מהצד הצפוני של הכותל המערבי, זוהי מנהרה החפורה לאורכו של הכותל המערבי. במנהרת הכותל מערכת של מחילות אשר נחפרו בתקופה הממלוכית.

  למסלול הטיול
  הרובע היהודי-מייק אובר.   


הרובע היהודי – מייק אובר החברה לשיקום ופיתוח הרובע היהודי בירושלים פועלת לשדרוג פני הרובע היהודי במספר פרויקטים בעלות כוללת של למעלה מ200 מיליון ₪.

  למסלול הטיול
 מוזיאון מנחם בגין-מסע בעקבות חיי מנהיג.    

מוזיאון מנחם בגין- מסע אורקולי חוויתי ומרגש בעקבות חייו של מנהיג אל מול חומות העיר העתיקה, שוכן מרכז מורשת מנחם בגין ובו מוזיאון בעל חוויה אורקולית ייחודית המזמנת מפגש מרגש עם אחד הפרקים החשובים בתולדות 

  למסלול הטיול
  בית פלוגת הכותל שוב נפתח לקהל.    

80 שנה לאחר שנסגר בידי הבריטים - בית פלוגת הכותל פתוח לקהל הרחב סיפורה של פלוגת הכותל במיצג מיוחד ומרגש ברובע היהודי בירושלים מוזיאון בית פלוגת הכותל, הנמצא באחריות מרכז מורשת בגין וממוקם ברובע היהודי 

  למסלול הטיול
 טיול בירושלים של התקופה הביזנטית    


טיול בירושלים של התקופה הביזנטית ביקור בשער שכם (שער דמשק) השער הרומי נבנה בפקודת הקיסר אדריאנוס במאה השנייה לספירה, כנראה על חורבותיו של שער מתקופת בית שני. בכיכר רחבה בתוך העיר

  למסלול הטיול
 מסלול טיול בירושלים הבוסתן הספרדי    


מסלול טיול בירושלים הבוסתן הספרדי- משכונת אהל משה למחנה יהודה טיול ברובע היהודי הקארדו הגן הבוטני בהר הצופים ​ הבוסתן הספרדי- משכונת אהל משה למחנה יהודה נקודת היציאה למסלול בצומת  

  למסלול הטיול
 אתרים בעיר העתיקה בירושלים    


אתרים בעיר העתיקה בירושלים רבים ה החל מהכותל המערבי, מנהרות הכותל, בית כנסת החורבה, הקארדו בתי מחסה הבית השרוף הגלעד אתר ההנצחה בית זיבנברג דרך היסורים הויה דולורוזה ועוד.

  למסלול הטיול
 טיול ליער עמינדב בהרי ירושלים     


טיול ליער עמינדב בהרי ירושלים על המסלול בלה הרי ירושלים מתנוסס לו הר עמינדב. ההר מציע דרכי רכב סלולות, חניוני פיקניק, תצפיות ועוד פינות חמד רבות. המסלול שלנו משלב ביקור ביער נפלא, מעיינות 

  למסלול הטיול
 טיול ליער עמינדב בהרי ירושלים     


מסלול טיול ג'יפים בדרך בורמה על המסלול דרך בורמה הייתה צינור החמצן של ירושלים הנצורה במלחמת העצמאות. הטיול שלנו בנתיב העוקף את לטרון, אזור שהיה בשליטת הירדנים, בין גאיות נחבאים, יחשוף  

  למסלול הטיול
 מסלול טיול למאגר בית זית בהרי ירושלים      

מסלול טיול למאגר בית זית בהרי ירושלים במעלה נחל שורק נמצא אחד ממפעלי המים של 1950. המאגר הוקם לתפיסת מי השיטפונות.

   למסלול הטיול
 מסלול טיול ממסילת ציון לקיבוץ צובה       

מסלול טיול ממסילת ציון לקיבוץ צובה על המסלול המסלול עובר על 'שביל ישראל'. מסלול עם נקודות תצפית מרהיבות, מעבר באתרים היסטוריים ממלחמת יום העצמאות וביקור במעיין עם מים צלולים.
מסלול י

  למסלול הטיול
 מסלול טיול בשכונת ימין משה        


מסלול טיול בשכונת ימין משה על המסלול סיור בירושלים תמיד מעניין ומפתיע. שכונת ימין משה, מהשכונות היהודיות הראשונות שנבנו מחוץ לחומות ירושלים, מציעה לנו סיור רומנטי עם סיפורים היסטוריים ומבנים  

  למסלול הטיול
 מסלול טיול לעין לבן וגן החיות התנכ"י       


מסלול טיול לעין לבן וגן החיות התנכ"י בירושלים על המסלול בילוי משפחתי בחיק הטבע עם אפשרות ביקור בגן חיות. פינת טבע מרעננת לימים חמים או בכלל. תיהנו. איך מגיעים מהכניסה לירושלים נפנה ימינה

  למסלול הטיול
 מסלול למנזר השתקנים בלטרון      


מנזר השתקנים בלטרון מנזר השתקנים מוכר גם בשמו מנזר לטרון. לטרון קיבלה את שמה מצליינים שעברו כאן בעבר ושמעו את שם המילה לטרון. בטעות נטו לחשוב כי במקום זה נולד הגנב שאותו צלבו הרומאים ביחד 

  למסלול הטיול
 מידע על כנסיית הקבר       


מידע על כנסיית הקבר העיר העתיקה בירושלים נמצאת בסופה של ה"ויה דולורוזה", במקום המזוהה כגבעת הגולגולתא הנזכרת בברית החדשה "ויהי כאשר באו אל המקום הנקרא גלגתא, ויצלבו אותו שם"   

  למסלול הטיול
 טיול לגן הבוטני בהר הצופים        


טיול לגן הבוטני בהר הצופים שבתאי שירן "מורשת הגליל" "לפני ארבע שנים, בן אחותי בא הנה ללמוד כלכלה. ארבע שנים לא שמעו ממנו, ההורים כבר השתגעו, פתאום הוא חוזר עם בי.איי בהיסטוריה. אמרנו לו,   

  למסלול הטיול


 לינה ואירוח בירושלים והאזורצימרים

 

צימרים

 

  אתרים אטרקציות ומוזיאונים


.

הרובע היהודי – מייק אובר

החברה לשיקום ופיתוח הרובע היהודי בירושלים פועלת לשדרוג פני הרובע היהודי במספר פרויקטים בעלות כוללת של למעלה מ200 מיליון ₪.

לאורך השנים, נחשפים סודות עברה של ירושלים. חפירות ארכיאולוגיות במרחב העיר העתיקה וסביבותיה, הן מפעל עתיר תוצאות, שהפכו למפעל לאומי מעורר השראה והתעניינות ציבורית אדירה בארץ ובעולם כולו. החברה לשיקום ופיתוח הרובע היהודי, בראשות המנכל הרצל בן ארי, פועלת לחידוש פני הרובע היהודי ואמונה על פרויקטים שנמצאים בשלבי עבודה שונים ברחבי הרובע ובהם – מעלית הכותל, קריה יפהפייה, גן התקומה, מוזיאון הרובע ההרודיאני, הבית השרוף, החומה הרחבה ופרויקט ירושלים של פסיפסים.
משרד התיירות בראשות יריב לוין, משרד הבינוי והשיכון, יחד עם משרד ירושלים ומורשת בראשות השר זאב אלקין, העבירו תקציבי ענק של עשרות מיליוני שקלים לפרויקטים השונים.
הרצל בן ארי מנכל החברה לפיתוח הרובע היהודי כיסופיו של רבי יהודה הלוי ל קריה יפהפייה קריה למלך רב לך נכספה נפשי מפאתי מערב ליוו את עם ישראל במשך כל הדורות בכל רחבי העולם.
החלום שלי הוא להפוך כיסופים אלו למציאות. אני מקווה שכל אדם שיגיע לרובע היהודי בירושלים ירגיש שהגשמנו עבורו את החלום ושכל אורח ותייר שיגיע מכל רחבי העולם יחוש את הייחודיות ואת ערכי הנצח של בירת ישראל“. במסגרת התכנית של קריה יפייפיה מבוצעים חידושים אדריכליים בתפיסת החזות של המרחב הציבורי האורבני. העלות הכוללת של הפרויקט הינו כ40 מיליון ₪, כאשר השלב הראשון של העבודות היה פיילוט שהתבצע בכיכר רוסנק שברחוב היהודים - ציר תיירות מרכזי ברובע היהודי המקביל לרחוב הקארדו הביזנטי שנחנך לפני שבועות ספורים. שיפוץ כיכר רוסנק נאמד בכ-2.5 משח.

בית הכנסת תפארת ישראל, אחד מסימני ההיכר הבולטים של הרובע היהודי בירושלים עד שנחרב בשנת 1948.
לפני כארבע שנים החלו במקום עבודות חפירה ארכיאולוגיות ולאחרונה החלו עבודות השיקום והשחזור של בית הכנסת, שצפוי, על פי התכנונים להתנשא לגובה של 25 מטר ולהתפרס על פני 4 שנים.
בשלב הראשון, עבודות הבינוי יתמקדו בשלוש קומות תת קרקעיות בגובה של עשרה מטרים מתחת לאדמה, ומעל 3 המפלסים ישוחזר בית הכנסת תפארת ישראל. העלות הכוללת של הפרויקט נאמדות בכ-50 מיליון ₪. בין הרובע היהודי לרחבת הכותל המערבי בירושלים מפרידים גרמי מדרגות רבים המקשים את הגישה לאנשים עם מוגבלויות.

פרויקט מעלית הכותל
, נועד ליצור מעבר נוח ונגיש לכלל האוכלוסייה. מעלית בעומק של 26 מטרים ומנהרה באורך של 65 מטרים אשר תוביל את המבקרים היישר אל רחבת הכותל. שטחו הכולל של הפרויקט הוא 2,000 מר, עלותו נאמדת
בכ-57 משח.

הבית השרוף- הבית השרוף הוא כינוי לאחד מבתי המגורים של עשיר ירושלמי מימי הבית השני. מדובר באחת מהעדויות המרגשות ביותר מהמאורעות שקדמו לחורבן בית המקדש בשנת 70 לספירה. בימי הבית השני ,ירושלים בנויה על גבי שתי גבעות סמוכות. הר ציון והר המוריה. על הר ציון, או בכינוי הנוסף של ההר – הגבעה המערבית, נבנו בתי אצולת העיר ירושלים. ביניהם היו עשירים וחלקם היו כנראה משפחות כוהנים שהתעשרו. כל מי שיכל להרשות לעצמו עזב את האזור הצפוף של ירושלים לכיוון מערב וצפון מערב. הבתים שנחשפו הם בגודל מרשים ועושר אדיר של פריטים נמצאו במהלך החפירות. פרופסור נחמן אביגד חשף ממצאים חשובים ורבים בבית השרוף, כולל משקולת אבן שבורה ועליה כתובת בכתב עברי בן ימינו אותו כל אחד יכול לקרוא היום.
דבר קתרוס, עוד התגלתה במקום משקולת השייכת לבעל הבית שעליה חרוט שם הדייר- קתרוס שהינו אחד
מ – 24 משפחות כהונה שעבדו במקדש בימי הבית השני.
שני ממצאים מרגשים נוספים שנמצאו בחפירות הם כידון מתכת ושרידי זרוע של אישה צעירה. במקום מיצג אור קולי מרהיב במגוון שפות, שמחזיר אותנו אחורה בזמן ויכניס אותנו לתוך חיי המשפחה ולימים האחרונים שלפני נפילת בית המקדש השני. בנוסף ישנה במקום תצוגה של פריטים ארכאולוגים שנמצאו בחפירות באתר. לאחרונה אתר הבית השרוף עבר שיפוץ יסודי שכלל החלפות וחידוש כל התשתיות והטכנולוגיות במקום.
חברת AVS ביצעה את השידרוג. משה אלפי יצר סרט מרגש המתאר את עלילות משפחת קתרוס, שהינה אחת ממשפחות הכוהנים שגרה בבית זה בתקופת חורבן בית שני. הסרט נערך מחדש, נוסף לו תוכן המתאים ל2020 ותורגם לשפות נוספות: סינית, ספרדית, אנגלית, צרפתית ורוסית. עלות הפרויקט כמיליון ₪.
גן התקומה משתרע על שטח של כ־12 דונם כולל מגרשי ספורט, מתקני שעשועים ואמפיתיאטרון ומתחמים ארכיאולוגיים מהתקופה הביזנטית. הגן בעל משמעות רבה כריאה ירוקה כמעט יחידה ברובע, והחברה מקדמת תכנית לפיתוח ולשיפור נראות הגן לרווחת הקהילה ולטובת המבקרים במקום. הפרויקט נאמד בכ-10 מיליון ₪. מוזיאון הרובע ההרודיאני הגדול והחשוב מבין האתרים ההיסטוריים ברובע היהודי. מדובר בבתים ששימשו את אצולת ירושלים בתקופת שלטונו של המלך הורדוס, ולאחר מכן, עד לחורבן בית המקדש השני. המספר הרב של מקוואות שנמצא ברחבי המבנים מסביר כי הן שימשו משפחות כוהנים מיוחסות. במסגרת התכנית לחידוש המקום, יחודש פנים המוזיאון ויבוצע עדכון של המערכות. בנוסף יוקם מבנה כניסה חדש, שיכלול אודיטוריום וישמש גם כמרכז מידע לטובת המבקרים בכלל אתרי הרובע היהודי. הפרויקט נאמד בכ-50 משח.
החומה הרחבה היא חלק מהחומה שהקיפה את ירושלים בימי בית ראשון. קטע זה של החומה נחשף בחפירות הארכיאולוגיות שנערכו לאחר מלחמת ששת הימים, ומיקומו – בלב ברובע היהודי. כיום, שרידי החומה הרחבה ממוקמים באתר פתוח, כ־20 מטרים מתחת למפלס הרחוב. האתר אינו נגיש למבקרים והדרך היחידה לצפות בו מכל צדדיו היא מלמעלה כלפי מטה. תכנית הפיתוח נרחבת וכוללת טכנולוגיה חדישה אשר תאפשר לחוות את האתר מקרוב ובהנאה רבה. הפרויקט נאמד בכ2.5 מיליון ₪ רחוב הקארדו היה רחוב ראשי בירושלים בתקופה הרומית והביזנטית, שחצה את העיר מצפון לדרום.
לאחר איחוד ירושלים, בחפירות ארכאולוגיות נחשפו קטעים רחבים מהקארדו הביזנטי בין רחוב חבד לרחוב היהודים:
במסגרת הפרויקט שודרג הפסיפס של מפת מידבא ועוטר הקיר המזרחי של הקארדו המקורה בתשעה פסיפסים של חנויות שהיו ברחוב הקארדו בתקופה הביזנטית. הקארדו הפתוח- בקארדו הפתוח יוצב ציור ענק לכל האורך שיציין את נקודות הזמן החשובות שעברה העיר ירושלים עלות הפרויקט נאמדת בכ-2 מיליון ₪.
בקרדו הסגור צפויים להקים מיזם תיירותי עם טכנולוגיה מתקדמת מהמובילות והחדשות הקיימות בעולם.

מוזיאון מנחם בגין- מסע אורקולי חוויתי ומרגש בעקבות חייו של מנהיג

אל מול חומות העיר העתיקה, שוכן מרכז מורשת מנחם בגין ובו מוזיאון בעל חוויה אורקולית ייחודית המזמנת מפגש מרגש עם אחד הפרקים החשובים בתולדות המדינה תוך היכרות עם דמותו של מנחם בגין, ראש הממשלה השישי של מדינת ישראל.

מוזיאון מנחם בגין הינו חוויה אורקולית רב חושית בלתי שגרתית הלוקחת את המבקרים למסע מרתק בזמן אל חייו של אחד המנהיגים הבולטים בהיסטוריה של המדינה. החוויה פונה אל כל החושים של המבקר באמצעות סרטים נדירים, מסכי מגע אינטראקטיביים, פס קול מלווה , תאורה דרמטית ומכלול שחזורים ופריטים מקוריים.

עבור מבקרים רבים המוזיאון אינו מוזיאון היסטורי, אלא מחזיר אותם אל ההיסטוריה הפרטית שלהם אותם הם חוו והכירו ואותם הם חווים עד היום. רבים מהמבקרים יוצאים מהמוזיאון כאשר הם מנגבים את דמעותיהם בעוד הם נזכרים במפגש האישי שלהם עם מנחם בגין במסגרת חברותם באצל, בבואם לכיכר לשמוע אותו נואם או ביושבם מול מקלט הטלוויזיה נרגשים בעת ביקורו ההיסטורי של נשיא מצרים, אנואר סאדאת, בארץ. עבור אחרים שאינם מכירים את מנחם בגין, השימוש של המוזיאון באמצעי מולטימדיה חדישים ובאפקטים מרהיבים, נותן הזדמנות נדירה למבקרים בו הכרות כמעט אישית עם דמות שלא הכירו כלל.

התצוגה במוזיאון הינה מעין מסע חוויתי בעקבות חייו של בגין. המוזיאון לוקח את המבקר למסע בזמן אל תחנות חייו של בגין. דרך סיפורו של המנהיג שסחף המונים, מזמן המוזיאון גם מפגש עם כמה מהרגעים הדרמטיים והמרגשים של מדינת ישראל. המוזיאון בבסיסו מחולק לארבעה חלקים.
החלק הראשון של המוזיאון עוסק בתקופת ילדותו של בגין באירופה. בחלק זה של המוזיאון מתואר גם סיפור מעצרו של מנחם בגין בשל פעילות ציונית, וניתן לראות שחזור של חקירתו של בגין על ידי הסובייטים.
החלק השני של המוזיאון מוקדש לתקופת הפיקוד על האצל. בחלק זה מתוארות כמה מהפעולות המרכזיות של האצל במאבק נגד הבריטים כגון: פיצוץ מלון המלך דוד, הפריצה לכלא עכו וכד. החלק הבא של המוזיאון מוקדש לשנים בהם היה מנחם בגין באופוזיציה.
תחילה המבקרים מוזמנים לשבת בסלון משפחת בגין כפי שהיה ברחוב רוזנבאום 1 בתל-אביב ולאחר מכן מוזמנים להצטרף אל הכיכר לשמוע כמה מהנאומים המפורסמים של בגין. הפרק הרביעי מוקדש לפעילותו של מנחם בגין כראש ממשלה – הסכם השלום עם מצרים, קבלת פרס נובל לשלום, הפצצת הכור הגרעיני בעיראק ועוד...
המוזיאון מסתיים בשדרת המורשת המוקדשת למורשתו של מנחם בגין כפי שנלמדה הן מכתביו והן מפעילותו הציבורית במהלך השנים.

בנוסף לביקור במוזיאון מרכז בגין מהווה מרכז תרבותי ותיירותי שוקק חיים בירושלים. המקום מציע מגוון של פעילויות חוויתיות, אירועי תרבות, הרצאות וערבי שירה למגוון גילאים, לבודדים ולקבוצות, המתקיימים במרכז עצמו וברחבי הארץ בשלוחות המרכז השונות. בחופשות ניתן להצטרף לאחד מהסיורים התיאטרליים או המוזיקליים המתקיימים בסביבת המרכז. במקום מתקיימות גם פעילויות חינוך מגוונות למערכת החינוך והביטחון, סדנאות לנוער מהארץ ומהתפוצות, פעילויות מחקר ולימוד לקבוצות שונות . בשטח המרכז נמצא הגן הארכיאולוגי כתף הינום.
כתף הינום מהווה חלק מטבעת הקברים ,הנקרופוליס, המקיפה את ירושלים הקדומה. שמו ניתן לו עקב היותו צמוד לגיא בן הינום ממערב. באזור כולו נתגלו לא מעט מערכות קבורה המתוארכות לתקופת בית ראשון , ימי מלכי יהודה, לצד שרידי כנסייה ביזנטית, קברי פיר חצובים מהתקופה הרומית, ושדה של קבורה של חיילי הלגיון הרומי העשירי. הממצא המרתק ביותר הינו מערת קבורה מתקופת בית ראשון הממחיש את תהליך הקבורה באותם הימים ובו נמצאה התגלית המרגשת והייחודית – גליל כסף עליו מופיע הפסוק המוכר לנו מתוך ברכת כהנים יברכך ה וישמרך, יאר ה פניו אליו ויחנך וישם לך שלום.
זהו הטקסט המקראי הקדום ביותר שנמצא עד היום.

האתר שופץ לאחרונה על ידי מרכז מורשת בגין בשיתוף רשות העתיקות וקקל .בפארק ששופץ לצידו שולבו שילוט מתאים ושבילי הליכה המחברים את האתר לרצף פארקים בין גן בלומפילד לגבעת התנך
הכניסה חופשית בין השעות 10-18:00, ימים א-ה ניתן לתאם מראש כניסה מעבר לשעות הפעילות מול מרכז בבגין 

הסיורים ניתנים במוזיאון בגין הם עברית ובאנגלית וניתן לקבל אוזניות גם לשפות ספרדית, צרפתית, רוסית וערבית.
המוזיאון הינו חוויה לכל המשפחה והביקור בו בסיורים מודרכים ובתאום מראש בלבד.
אורך הסיור כ- 75 דקות. (זמן המתנה בין שני סיורים חצי שעה).
שעות פתיחה:
בימים א, ב, ד, ה, בשעות 9:00-16:30
יום ג9:00-19:00
יוםו9:00-12:30
מחירים: מבוגר: 25 ₪ אזרח ותיק, סטודנט, חייל, ילד: 20 ₪.
משפחה: זוג + ילד 1 - 65 ₪ זוג + 2 ילדים- 70 ₪ כל ילד נוסף: 15 ₪
מבקר בקבוצה מעל 20 איש: 15 ₪. (גודל קבוצה עד 25 איש).
למידע נוסף בקרו באתר האינטרנט שלנו או בדף הפייסבוק של המרכז www.begincenter.org.il
למידע נוסף ולהזמנות:025652011, 025652018
כתובתנו: רח ש.א נכון 6 ירושלים (בין גן הפעמון לסינמטק)


.

80 שנה לאחר שנסגר בידי הבריטים - בית פלוגת הכותל פתוח לקהל הרחב
סיפורה של פלוגת הכותל במיצג מיוחד ומרגש ברובע היהודי בירושלים
מוזיאון בית פלוגת הכותל, הנמצא באחריות מרכז מורשת בגין וממוקם ברובע היהודי חושף את סיפורה של פלוגת הכותל, שפעלה לשמירה על הכותל המערבי, במיצג מרגש ומיוחד.
המיצג שנחנך לפני כשנה ואורכו כ- 35 דקות, מביא לראשונה את סיפורה של פלוגות הכותל, סיפור שכמעט ונשכח מהיסטוריית הישוב היהודי בארץ ישראל. סיפורה של הפלוגה התחיל בשנת 1928, אז הגבילו הבריטים ששלטו בארץ את הקיום היהודי, עד כדי איסור תקיעה בשופר ליד הכותל המערבי, לאחר שהערבים התלוננו כי התקיעה פוגעת בקודשי האיסלאם. חבורת צעירים מתנועת הנוער ביתר, שלימים הפכה לפלוגת הכותל, לקחה על עצמה להגניב בדרך לא דרך שופר ולקיים את המצווה מדי יום-כיפור גם אם זה לווה במעצרים ומאסרים. חבורת הצעירים ספגה הצקות חוזרות ונשנות מהבריטים שהחשיבו אותם כמפירי חוק.
בין השאר קציני המשטרה הבריטים נהגו לערוך חיפושים בבית הפלוגה והתרו בחברים בה שלא להניף את דגל הלאום.

כ- 80 שנה לאחר שנסגר בידי הבריטים, נפתח מוזיאון בית פלוגות הכותל הממוקם בלב הרובע היהודי וכיום הוא פתוח לקהל הרחב, ומביא את סיפור הגבורה של אותם צעירים חברי תנועת ביתר והחלטתם לשהות דרך קבע בעיר העתיקה כדי להגביר את ביטחון תושבי הרובע היהודי. המוזיאון ממוקם בתוך הבית המקורי ששימש את הפלוגה למגורים, ומספר את קורותיהם של הנערים, שהיו יוצאים בבקרים לעבודתם ובלילה עסקו בגבורה באימונים צבאיים ושמירה על ביטחונם של היהודים שנהגו להתפלל ליד הכותל המערבי בכדי לשמור על הגחלת היהודית בירושלים בכלל ובכותל בפרט, עד שכבר לא הייתה להם ברירה והם הוצאו בכוח מהמקום.

המבקרים במוזיאון יעברו את המסלול הציוני ההיסטורי שמתחיל בתוקעי השופר, ממשיך בפלוגת הכותל עד לגבורת אנשי האצל, תוך הבלטת מעשי הגבורה, הבחירה בחיים תחת סכנה מתמשכת, המאסרים, העימותים היום-יומיים עם האוכלוסייה הערבית והשלטון הבריטי מתוך אידיאולוגיה עמוקה.

עלות כניסה למוזיאון: 20 ₪ למבוגר, ילד/ אזרח ותיק/ נכה / כוחות הביטחון 15 ₪, מחיר מיוחד לקבוצות.
משתתף בכרטיס ה Jticket של הרובע היהודי. בית פלוגת הכותל , רחוב היהודים פינת פלוגת הכותל להזמנת קבוצות והרשמה מראש: מרכז מורשת בגין :025652011
מייל  hazmanot@begincenter.org.il

גג


   

Save on your hotel - hotelscombined.co.il

   | | צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

  
טואול - בניית אתרים