תאילנד
טיפים לטיול בתאילנד


תחבורה והתניידות בתאילנד

הגעה משדה התעופה של  בנקוק  לקוואסן 
כאשר תגיעו לשדה התעופה בבנקוק ממש ביציאה משדה התעופה פנו אל מרכז המודיעין של לשכת התיירות של  בנקוק
מהם תוכלו לקבל מידע כיצד להגיע למלון או לגסט האוס שלכם. 

דרך נוספת היא במונית, בדקו כי המחיר כולל את כביש האגרה. המוניות נמצאות ביציאהטוק טוק  
הדרך המעניינת ובמידה רבה האוטנתית לחוות ולהכיר את  תאילנד  היא באמצעות הטוק טוק,כלי רכב, מעין ווספה תלת אופן, קטן צר ולכן גם יעיל לפקקים, יחד עם זאת רועש ומעשן, אבל יש פיצוי הרוח המנשבת לפנים מעניקה אוויר כשהחום והלחות מעיקים. 
קחו בחשבון כי הנהגים לעיתים משתוללים על הכביש וברבים מן המקרים ינסו להעביר אתכם דרך חנויות. 
שכן חלקם הגדול חלק מנהגי הטוק טוק בוודאי יספר לכם כי היום הוא יום המזל שלכם שכן הגעתם לבנגקוק בדיוק ביום של... ומכך הם יקחו אתכם בחינם לכל מיני מקדשים ואתרים ובסוף ידרשו את המחיר. 
היו זהירי ם. 


אוטובוסים  

האוטובוסים ב תאילנד  ממוזגים ויחסית די נוחים. 
תחנת היציאה של האוטובוסים מאזור הקוואסן. את הכרטיסים אפשר לקנות בסוכנויות הטיולים. מומלץ לעשות סקר בין הסוכנויות שכן יתכן ותמצאו כי יש הבדל בין המחירים שבין הסוכנוית השונות. 
מעדויות רבות מתברר כי מקרה הגניבה באוטובוסים הללו הם רבים יחסית. מתברר כי כאשר הנוסעים נרדמים יש מי שדואג לרוקן את תיקי הנוסעים. הקפידו על דברי הערך שיהיו צמודים אליכם. 
מלבד האוטובוסים לתיירים ישנה גם האפשרות לנסוע באוטובוסים המקומיים. 
כאן לא תפגשו תיירים אך בהחלט ניתן להתחכך במקומיים. האוטובוסים הללו זולים יחסית לאוטובוסי התיירים אך כאן בשביל להגיע ממקום למקום נדרשת החלפה של אוטובוסים. היתרון מלבד המחיר הוא בכך שאתם נוסעים עם הכפריים המקומייםטיסות פנים 
הדרך המהירה הנוחה והטובה להגיע מצפון לדרום להיפך או ל או מ בנקוק  הן באמצעות הטיסות הפנימיות שכן הן נוחות ויחסית מאוד זולות. 
חברות הטיסות הפנימיות הזולות בתאילנד הן חברת:
תאי איירוואייז (Thai Airways) 
וחברות בנקוק איירוואייז (Bangkok Airways) 
ואסיה אייר (“Air Asia”). 
החברות הללו מגיעות לחמעלה מעשרים שדות תעופה בתאילנד. 

כרטיסים לטיסות פנים אפשר לרכוש בסוכנויות בארץ או בתאילנד, או באתר של חברת התעופה באינטרנט וזה עד 24 שעות טרם ההמראה. 
לא תמיד ניתן יהיה למצוא מחירים זולים שכן המחירים משתנים בהתאם לכמה פרמטרים ובהם היום ושעת הטיסה ולכן מומלץ לבדוק כמה אופציות בכדי למצוא את התעריף הזול
הרעיון באתרי חברות התעופה, ככל שההזמנה מוקדמת יותר או אז מחירה יהיה זול בהתאם. כמובן שאפשר לשריין לעצמכם את הטיסה בהזמנת מושב בטיסה מראש מסוכן נסיעות בארץ
ההתרגשות בשיאה זה עתה נחתנו בשדה התעופה של  בנקוק  ,עמוסי מזוודות ,נרגשים בדרכנו לכבוש את העיר, אם אין לכם הסעה שהוזמנה בעבורכם מראש מהארץ ואתם נזקקים לשירותי מוניות ,הימנעו מנהגי המוניות העומדים בשער היוצאים ,אל תתפתו לנהגים הללו ,המחירים שלהם תמיד הרבה יותר מופקעים . 

אפשרות ראשונה היא לעמוד בתור של המוניות המורשות שאו –אז המחיר בדרך כלל במחצית מהמוניות של החאפרים. 
אפשרות נוספת, עלו למעלה במדרגות הנעות לכיוון הטיסות היוצאות נהגי המוניות הורידו זה עתה את הנוסעים לטיסתם היוצאת מתאילנד ובכוונתם לא לשוב ריקים ל בנקוק , או להמתין זמן רב לתייר הבא . 
לכן אם אתם בעלי כושר מיקוח נצלו את ההזדמנות ובזמן הקצר בין ההורדה לבין הפקח שיגיע במהירות ויסלק את אותו נהג מונית עמדו על המקח וכאן תוכלו להוציא נסיעה בפחות ממחצית המחיר.

הרכבת העילית הסקיי טריין 
לרכבת העילית ישנם כרטיסים רבים. 
לדוגמא: כרטיס לכיוון אחד, כרטיס לכל היום, כרטיס לכל החודש.
מומלץ לשאול בתחנת הרכבת העילית ובתחנות המידע. 

על פי הערכות ישנם כ20,000 מוניות ב בנקוק  ולכן מאוד מומלץ בשדה התעופה, אם הנהג מתעקש על מחיר קבוע לפני הנסיעה, אל תסעו.
אם החיצונית והפנימיות של הרכב פגומה, מסריחה או גורמת לך אי נוחות אל תסעו בה. 

אל תמסרו לנהג שטר של 1000THB. 
אם הנסיעה היא לדוגמה: 480THB לתת לו 500. 

מומלץ לנסוע במוניות עם מונה (יש לומר לנהג "על מטר",) בדרך כלל , כל האחרים הם מלכודות תיירים. 

אם הנהג מונית תוך כדי נסיעה מספר לכם סיפורים תירוצים מוזרים על מנת שלא להביא אותך ליעדכם
(כמו "יש הפגנות " או "עובדים בכביש סגור היום") פשוט רדו וקחו את המונית הבאה


בבנקוק בפרט גנבים למכביר אשר פיתחו שיטות רבות להפיל את התייר התמים ברשתם. 
כמו לדוגמא: נהג טוקטוק אשר יאות לקחת אתכם במחיר מוזל הנהג יתחיל בנסיעה לאחר זמן קצר יעצור ויבקש לקחת אתכם לחנות אשר יש לו קשרים והוא ידאג להכניס אתכם לחנות , כאן יפעילו עליכם המוכרים לחצים בלתי פוסקים כדי שתקנו ממוצרי החנות הם פשוט לוחציםטיסות פנים בתאילנד
בכדי להגיע לאיים פוקט קו פיפי או קוסמוי או אם ברצונכם להגיע לצפון , כמובן שהטוב ביותר זה בטיסות פנים אגב קניתי כרטיס בחברת Bangkok Airways וניתנה לי הטבה לשבת בטרקלין. 
מומלץ .

אולי יעניין אתכם לקרוא על
טיפים והמלצות בתאילנד 
מקומות אתרים ואטרקציות


תאילנד טיפים איך מטיילים בתאילנד ?

לטייל בתאילנד ישנם כמה אופציות.
טיול מאורגן.
טיול מאורגן הוא אמצעי פופולארי למדי וזול יחסית. באמצעות טיול מאורגן, תוכלו להוריד מכם את עומס ההכנות והלבטים והנסיעה תצריך מכם קרוב לאפס התארגנויות מראש.
כל שנשאר לכם לעשות הוא לבחור חברת טיולים ולהירשם לטיול מאורגן, כך שאתם מגיעים בראש שקט לטיסה ויש מי שבונה את הדרך ודואג עבורכם למלונות, מתכנון פעילויות, מכיר את האטרקציות ובעצם מסדר עבורכם את כול הטיול.
לטיולים המאורגנים בידי סוכנים מקומיים כדאי להירשם מראש,עוד כאשר אתם נמצאים בארץ.
בטיולים הללו ההדרכה היא בעברית ומומלצת אם אתם מגיעים עם ילדים ופשוט רוצים להינות ופחות לעסוק עם ספרים מפות וברושורים.
בטיולים הללו מלבד מדריך דובר עברית, יהיה גם מדריך דובר אנגלית, לא תמיד יהיה צמוד אליכם במהלך כל הטיול ויתכן שיהיה מדריך מקומי רק באטרקציות השונות.
במידה ואתם מעוניינים בארגון עוד מהארץ יש בארץ חברות סיטונאיות המוציאות טיולים מאורגנים לתאילנד הכולל את אתריה העיקריים של תאילנד.

טיסות פנימיות כלכלה לינה וכיוצ״ב.
הטיולים המאורגנים שונים באופיים ,אורכם ועוד. יש כאלה המתאימים לשומרי מסורת ויש למשפחות, יש למטיילים שחוו את תאילנד ומעוניינים להעמיק ולהכיר. אפשרות שיותר ויותר תופסת היא לסגור הכל במחירים מצויינים דרך האינטרנט.
טיסות בינלאומיות מישראל לתאילנד וחזרה אותם תוכלו למצוא במחירים מעולים, אותו הדבר גם לגבי טיסות פנים. וגם טיסות פנים במידה ואתם מחליטים להתפנק או אם אתם קצרים בזמן.
מלבד טיסות יש באפשרותכם להזמין בתי מלון באתר הוטלסקומביינד אשר ימצא בעבורכם את אותו המלון במחירים הטובים ביותר מבין כל האתרים ברשת .

אולי יעניין אתכם לקרוא על
היער השחור
בטיחות בטחון ואזהרות בתאילנד
logo בניית אתרים