טנזניה אפריקה  הקלאסית במיטבה

כתבות נוספות

על טנזניה ועונות השנה.רוב המטיילים, גם אלו המנוסים ביותר יתקשו למקם את טנזניה על המפה. בשנת 1964 לאחר האיחוד בין טנגניקה לאי הטרופי זנזיבר השוכן כ-40 ק"מ מזרחית לחופה של היבשת, הפכו שתי המדינות לרפובליקה אחת שכיום נקראת טנזניה. המדינה השוכנת לחופי האוקיינוס ההודי, מדרום לקניה, אגם ויקטוריה מצפון , וצפונית למוזמביק וזמביה, עשירה בסוואנות מלאות בעדרים של גנו וזברות, נמרים ואריות שאורבים במעטה צמחיה סבוכה ובפסגות ההרים שביניהן הפסגה הגבוהה ביותר באפריקה.

 
שטחה של טנזניה גדול כמעט פי 50 משטחה של מדינת ישראל ולה רצועת חוף ארוכה ויפיפייה בצדה המזרחי לחופי האוקיינוס ההודי. נקודת הפתיחה של טיול הספארי הוא בעיר ארושה, המשמשת תחנת היציאה העיקרית לטיולי הספארי בשמורות הנהדרות. בסמוך לעיר ארושה נמצא גם הפארק הלאומי ארושה, אחת השמורות הקיימות בטנזניה, המאכלסת חלק מהמגוון העצום של בעלי החיים האופייניים לאזור זה.

טנזניה היא ביתם של רבים מהיצירות המרהיבות ביותר של הטבע. ביניהם - הר הקילימנג'רו, הגג של אפריקה וההר "העומד חופשי" הגבוה ביותר בעולם. מכתש הנגורונגורו- אמפיתיאטרון עצום רוחש ספארי עמוס בחיות. ולפינאלה, גולת הכותרת ואם כל השמורות- שמורת הסרנגטי, ביתם של לערך 3 מיליון בעלי חיים המשתרעים על שטח של 14,000 קילומטרים רבועים.

 

טנזניה היא אחד מיעדי ספארי הגדולים ביותר בעולם. להתקרב אל טבע והתרבות המקומית ולחקור מסרנגטי לקילימנג'רו. ידועה בתרבותה העשירה, נוף מגוון ועשיר ומתגאה באוכלוסיית חיות הבר במספר חסר תקדים ביבשת אפריקה. חוויות הצפייה במשחק של הארץ הם נחשב לטובים ביותר באפריקה.

 

טנזניה נחשבת למקום הטוב ביותר בעולם לספארי, עם טבע נהדר ומפגשים מרגשים עם חיות פרא אפריקאיות באיזור הגידול הטבעי שלהם, בדיוק היכן שהן חיות. בין השמורות הרבות בצפון המדינה תמצאו בטנזניה את השמורות הגדולות של אגם מניארה, מכתש הנגורונגורו ואת שמורת הסרנגטי.

הסרנגטי, בשפת בני המסאי "ערבות אין סופיות" היא סוואנה אפריקאית המשתרעת על 60 אלף קמ"ר כמעט פי 4 משטח מדינת ישראל. ספארי בשמורת הסרנגטי, השמורה הגדולה מכולן, טומן בחובו חוויות ספארי במידה הנכונה והעדכנית  בה תוכלו עדרים גדולים של גנו, זברות, צבאים, קרנפים, ואחריהם תצפו בקלות רבה גם את הטורפים. בהתאם לעונות הגשומות, נודדות החיות בין שמורת הסרנגטי שבטנזניה לבין שמורת המסאי מארה בקניה. הנדידה היא מחזה מרטיט לבבות, אם מתמזל המזל, רואים עדרי חיות נוהרים בשטחים העצומים של השמורה, חוצים נהרות, ערוצים וגאיות.

שמורת מניארה ממוקמת סביב אחד מאגמי השבר האפריקאי שהוא בסיסו של השבר הסורי אפריקאי המגיע עד אלינו, בישראל. השמורה הייחודית מאופיינת ביערות עב המעוררות בדמיון את המחזה שראו אבות אבותיו של האדם, שחיו באפריקה לפני מיליוני שנים. האריות הנעים בתוך היער הסבוך נעים על העצים תוך דילוג מגזע לגזע בכדי להמנע מעוקצים החיים בתוך הצמחיה וכדי להפתיע את עדרי הגנו החיים בצל העצים.

בטנזניה תמצאו גם את לוע הר הגעש הגדול ביותר בעולם שנשמר שלם כמעט כולו. 18 ק"מ על 14 ק"מ של עמק מושלם שקירותיו הצוקיים מונעים מבעלי החיים שבו לעזוב את המרבצים בהם הם נולדים, חיים ומתים. המטייל ימצא גן חיות טבעי עם הריכוז הגדול ביותר של חיות במזרח אפריקה לק"מ רבוע.


ביקור בטנזניה הוא בהחלט חוויה עוצרת נשימה ומומלצת לכל מטייל שרוצה לצאת קצת מהנוף האורבני ולהחשף לחיים הפראיים, המסעירים והמעוררים שבסופו של דבר כולנו היינו חלק מהם גם אם זה היה לפני מיליון שנה.
טואול - בניית אתרים