יומן טיול משפחות-המשפחה המטיילת 
יומן המשפחה המטיילת בטיול משפחות בצרפת בלגיה והולנד 

יום רביעי

היום המיוחל הגיע היינו מלאי התרגשות כשהרגשנו שזה ממש כאן כשהמונית שאמורה לקחת אותנו לשדה התעופה הגיע, הטיול שלנו לפריס בריסל ואמסטרדם בחברה של 'צביקה-גרייבר טיולי מסורת'.
הטיול שלנו עומד להתחיל מיד.

השעה הייתה 1.30 לפנות בוקר העמסנו את המזוודות למונית הגדולה שהגיע ואז נסענו לשדה התעופה מלאים בהתרגשות,אגב לטיול הזה נסענו  אבא אמא אני טלי ואחי הקטן עידן.
הגענו לשדה התעופה ליד שער 32 כמו שהסביר לנו צביקה שהיה המדריך שלנו בטיול    עצרנו ושם הורדנו את המזוודות שאותן הנחנו על גבי 2 עגלות.

  את צביקה פגשנו מחייך וצוהל כאילו לא הייתה השעה 2.30 לפנות בוקר,קיבלנו שי    צביקה הסביר לאבא מהיכן ללכת לטיסה של אל על לאמסטרדם.ניגשנו עם משפחת פרץ שאותה הכרנו לראשונה כשצביקה הסביר גם להם להיכן ללכת,ניגשה אלינו בחורה ששאלה אותנו כל מיני    שאלות לגבי המזוודות    ידעתי שישאלו כי קראתי על זה בצרור עצות שהדפסתי בבית.

מסרנו את המזוודות והאמת שמאוד מיהרתי להגיע לדיוטי פרי עמדנו לביקורת הדרכונים ומיד שסיימנו המשכנו לבדיקה של תיקי היד, את התיק של אמא    ביקשו להוציא ממנו  את את הפצירה שאמא לוקחת לסדר ציפורניים מהר המשכנו    לדיוטי פרי אני רציתי לקנות בושם טיילנו בחנויות היה ממש מדהים וכיף לקראת השעה    חמש אבא הלך להתפלל בבית חב"ד ואנחנו הלכנו לשער שממנו המראנו    D6 .

עלינו למטוס  של אל על התרגשתי מאוד זו הייתה הפעם הראשונה שלי שטסתי, עידן ואני ישבנו יחד ואבא ואמא היו מאחורינו. 

היה כזה סרט על הבטיחות במטוס מה לעשות אם חס וחלילה יקרה משהו למען האמת קצת נלחצתי מהסרט אבל אבא הסביר לי שככה זה בכל הטיסות כשנרגעתי האמת זה היה סרט מאוד נחמד עם דמויות של אנימציה ופתאום הטייס התחיל לדבר ברמקול הוא אמר לנו כמה זמן תימשך הטיסה ואת השם שלו אהרוני אם איני טועה,וגם את השמות של הדיילים.
 ואז המטוס התחיל לנסוע שמענו רעש מתחזק של המנועים.
 המטוס והמטוס התחיל לנסוע במהירות    הצמדתי את הראש לחלון זה היה מחזה ממש מדהים כשהמטוס פתאום התחיל להמריא זו הייתה תחושה כיפית ומוזרה מאוד כשהאדמה התחילה להתרחק למטה אחרי כמה דקות הדיילות חילקו לנו שתייה    וארוחת בוקר ולילדים הקטנים נתנו מתנות.אחרי זמן קצר הטייס סיפר לנו    על הדרך והוא סיפר לנו שכעת אנחנו עוברים מעל קרואטיה ואני צילמתי את האיים הרבים שהיו הרחק מתחתנו.

מרוב עייפות והתרגשות נרדמתי עד שאבא העיר אותי ואמר לי שכבר אנחנו נוחתים לאט לאט המטוס התחיל להנמיך ואז פתאום שמענו רעש כזה של חיכוך וכול הנוסעים במטוס מחאו פתאום כפיים לא הבנתי למה אבל גם אני ועידן הצטרפנו במחיאות כפיים.

צביקה חיכה לכולם ביציאה מהמטוס  הוא קרא שמות ויצאנו כולם איתו בשה התעופה שאחר כך הוא הסביר לנו עליו בהולנד שקוראים לו סכיפהול ככה הוא סיפר שפעם כל האזור הזה היה מלא במים ויבשו את המים ובנו את שדה התעופה.

אחרי שלקחנו את המזוודות צביקה שוב הקריא שמות ויצאנו איתו לכיוון האוטובוס ופגשנו את אמילהנהג צביקה אמר לנו שהוא בא מרומניה הוא נסע יומיים כדי להיות הנהג שלנו בטיול כי באירופה אין גבולות ואפשר לנוע בין המדינות בחופשיות.

נסענו למפעל הגבינות והנעליים ליד כפר הדייגים וולאנדאם פגשה אותנו בחורה מאוד נחמדה איזבלה שהסבירה לנו איך הם עושים את הגבינות והנעליים ההולנדים הם גם הציגו לנו תוך כדי הסבר היה שם עוד בחור ששמו ריימונד וגם הוא הסביר.

היה ממש כיף כשהם סיימו להסביר עברנו לתוך החנות שלהם וקנינו מזכרות הולנדיות יפות לכול החברות    קניתי לעצמי גם נעליים הולנדיות שעליה חרטו לי פרח ותחנת רוח עם השם שלי באנגלית.

כשסיימנו נסענו לכפר הדייגים היפה וולנדאם,צביקה הסביר על ההולנדים איך הם מייבשים את השטחים ואמר שהים יותר גבוה מהישוב ומה שמגן זה    זה למעשה מערכת עצומה של סכרים.
כשהלכנו ברחוב הראשי של כפר הדייגים צביקה אמר לנו לשים לב שהים היה גבוה יותר מהבתים ומה שמגן זה למעשה הסכר שיש עליו את החנויות.
כפר הדייגים בוולנדאם-פשוט חגיגה של חנויות המוני אנשים מטיילים לאורך הרציף .
לקראת הערב נסענו לאכול ארוחת ערב כשרה היה יום מדהים שהסתיים בארוחה טובה.יום חמישי
צביקה חיכה לנו בחדר אוכל    השולחנות היו ערוכים לאחר שסיימנו לאכול יצאנו לאוטובוס אמיל הנהג כבר חיכה לנו ליד האוטובוס .
נסענו לבקר באמסטרדם קודם נסענו לבית אנה פרנק  היכרתי את הסיפור על הילדה היהודית שהסתתרה עם המשפחה שלה במשך שנתיים בעליית הגג.
אבל מה שהדהים אותי היה התור הארוך זה היה פשוט לא אמיתי התור הזה,אנשים עמדו בסבלנות וצעדו אט אט אבל כאן חיכתה לנו הפתעה צביקה הזמין אותנו להתקרב אליו ואמר בשקט שהוא הזמין לנו תור כניסה באינטרנט כך שאנחנו נחסוך את זמן העמידה של התור וניכנס בכניסה לתורים המוזמנים.
צעדנו במדרגות וראינו את החדרים שבהם הם הסתתרו,ראינו את ארון הספרים ששימש להם כדלת כניסה למסתור.
לאחר שיצאנו צעדנו עם צביקה לכיכר דאם שם היה פשוט מהמם היו המוני אנשים שהתגודדו מסביב לאומני רחוב שעשו מופעים ממש יפים היה שם אומן שכיבה לפידים בוערים בתוך הפה.
טיילנו שם כשעה וחצי שלאחר מכן התכנסה כל הקבוצה וצעדנו לכיוון מלון ויקטוריה שם חיכה לנו אמיל הנהג.
נסיעה קצרה והגענו לבית הכנסת הפורטוגזי באמסטרדם.היה פשוט מדהים בית כנסת מאוד מאוד מפואר,ללא תאורה הוא מואר כולו בנרות קיבלנו הסבר מעניין. 


יום שישי

היום המיוחד הגיע אחד הימים שהבטיחו לנו שיהיה מיוחד,היום אנו אמורים לנסוע לפארק השעשועים האפטלינג.
הנסיעה ארכה כשעה בדרך צביקה סיפר לנו דברים מעניינים על הולנד ועל ייבוש הים,לאחר מכן היה קטע מאוד מעניין בו נצעג מכל משפחה קם ודיבר למיקרופון וסיפרו על עצמם ועל המשפחה מהיכן הם ומה הם עושים.

נכנסנו לאפטלינג וצביקה לקח אותנו לאלאדין עמדנו קצת בתור אבל היה שווה את ההמתנה שטנו בסירה וראינו תצוגה מהממת של בובות שנראה לי כי זה היה רחוב במרוקו ואז המשכנו לשוט כאילו לתוך המערה של השודדים וזה היה מחזה מהמם,משם המשכנו למה שצביקה קרא הפירינאה עלינו כל משפחה בנפרד על האבובים ששטו במורד הזרם כשהמים התיזו עלינו צחקנו בלי סוף.

ואז כשיצאו כולם צביקה ריכז אותנו ויחד הלכנו לכיוון של האקסטרים הרכבות הרים וזה היה מדהים כל הילדים הלכנו יחד עם צביקה המדריך לרכבת האנקונדה שבמבט ראשון היה מפחיד לראות את הרכבת עושה לופים כולנו נכנסנו לתורים התחלקנו לזוגות.הרכבת התחילה לטפס לאט לאט ואז כמו תותח התחלנו לטוס במהירות עצומה ואז הגענו ללופים.
אחד ועוד אחד ואז במהירות לבורג ותוך פחות מחצי דקה זה נגמר אבל היה מדהים וכיפי.
המשכנו לרכבת מעץ עלינו כל החברים מהקבוצה יחד על רכבת אחת. שתי הרכבות טסו במהירות במקביל ולפתע נפרדו לכיוונים שונים ושוב שבו במהירות ונסעו בסמוך האחת לשנייה. 

כשסיימנו המשכנו להולנדי המעופף שם ישבנו בקרונית שטסה במהירות ובעיקולים.התגלגלנו מצחוק והרכבת במהירות נחתה למים לא נרטבנו אבל היה מאוד נחמד.
עלינו על ספינת הפירטים שעלתה וירדה במהירות ומגובה רב הלב קפץ קצת אבל היה כיף.ואז צביקה אמר לנו שעכשיו צריך גם מתקנים להורים והלכנו כולנו עשינו שייט כיפי לכל משפחה היה סירה ושמתי לב כי הסירות מונעות על ידי שרשרת. משם המשכנו לפגודה מתקן שעולה למעלה למעלה ומשם הייתה תצפית על כל הפארק.

ואז צביקה אמר ששוב צריך לדאוג לילדים והולכים לנשר-לא ידענו מה זה וצביקה אמר חכו עד שתגיעו.ואז כשהגענו עלינו שוב לרכבת הרים אבל הפעם היא לא הייתה בחוץ אלה בתוך מבנה. הרכבת טסה במהירות בתוך החושך עשינו את המתקן הזה פעמיים ומשם המשכנו לעולם האגדות בתוך יער היו כל סיפורי האגדות בענק.הענק בגנו,עמי ותמי בגדי המלך החדשים ועוד כל מיני אגדות ילדים שאני לא ממש זוכרת.לקראת השעה חמש ונסענו לעיר אנטוורפן למלון אחרי מקלחת הלכנו עם צביקה לבית הכנסת ומשם המשכנו לאולם שבו אכלנו ארוחת ערב.


יום שבת
בבוקר כול הגברים הלכו עם צביקה לבית הכנסת וכשהסתיימה התפילה הלכנו לאולם של האוכל שבו אכלנו אתמול את ארוחת הערב. עשינו קידוש ואחרי זה אכלנו ארוחת צהריים כשסיימנו יצאנו עם צביקה לטייל באנטוורפן הלכנו במדרחוב ארוך מאוד עד שהגענו לקתדרלה ככה צביקה אמר והסביר לנו על המבנה המרשים שמולנו. ואז המשכנו לכיכר הראשית של העיר שהייתה יפה מאוד.
על גבי בניין העיריה היו מונפים דגלי ממדינות רבות,וממסביב היו מבנים מרהיבים שצביקה סיפר לנו כי אלה בתי הגילדות הבתים של האיגודים המקצועיים.סיימנו את הביקור בנהר הסחלדה ומשם חזרנו למלון
כשבערב עשינו סעודה שלישית והבדלה.


יום ראשון
לאחר ארוחת הבוקר יצאנו לכיוון בריסל טיילנו בכיכר המרכזית ומשם המשכנו לראות ולצלם את פסל הילד המשתין זה היה כל כך מצחיק ומפתיע צדנו וחשבנו שאנחנו הולכים לראות את הפסל אבלהופתענו כשראינו כי הפסל כולו בגודל של כ  80 ס"מ גם כאן הכיכר הייתה מרהיבה ומעניינת ראינו את בית העיריה ואת הארמון של המלך שהיום הוא מוזיאון.

לאחר שסיימנו לטייל בכיכר המשכנו למיני אירופה פארק מיניאטורות ממש כמו מיני ישראל ראינו את האייפל הביג בן ועוד אתרים רבים ומפורסמים מאירופה.
לאחר שסיימנו נסענו לפריס. 


יום שני
היום המיוחל שלמעשה חיכינו לו כל הטיול הגיע היום של היורודיסני. 
לאחר ארוחת הבוקר נסענו עם האוטובוס  וכבר מרחוק נראו תורים ארוכים של מכוניות ואוטובוסים כששלט מרהיב של היורודדיסני מסמל על הכניסה לחנייה הגדולה.
צביקה ירד להביא לנו כרטיסים ומיד לאחר מכן ירדנו מהאוטובוס ועלינו כולנו למסוע ארוך ארוך שהוביל אותנו עד לפתח כמעט.
צביקה אסף מכולם את הכרטיסי כניסה לא הבנו למה אבל מאוחר יותר הבנו שזה היה אחד הדברים המוצלחים שבטיול.
צעדנו דרך הרחוב הראשי ואז נגלה לעינינו מחזה מרהיב-הטירה של היורודיסני במלוא הדרה,צביקה אמר לנו כי מי שהולך לאיבוד שיגיע לטירה שאותה ניתן לראות מכל מקום ביורודיסני.
לפני הטירה פנינו לכיוון הטיל הספייס מאונטיין.
כמות האנשים שעמדה בתור הייתה פשוט לא אמיתית,נכנסנו כולם לראות סרט תלת מימד עם מייקל ז׳קסון ויצאנו משם
כשצביקה עומד בכניסה מחייך מיד אחר כך הבנו מדוע, צביקה הוציא לנו כרטיס מהיר ללא תור למגוון אטרקציות ביורודיסני,עלינו לטיל כשאנו מגיעם לתור המהיר כשיש לנו פתק שצביקה הוציא מראש.
עלינו לטיל ואז טסנו במהירות כאילו אנו עפים בתוך החלל הייתה חווייה מדהימה.
היו כמה מבוגרים שלא רצו לעלות כך שלנו נשארו כרטיסים לסיבוב שני.
משם המשכנו לסימולטור טיסה בחלל, ישבנו ואז הקרונית כמו טסה בחלל של מלחמת הכוכבים.
סיימנו והמשכנו לעולם הילדים עלינו על סירה ושטנו לתוך אולם שבו היו בובות מכל העולם שרקדו לצלילי השיר זה עולם קטן מאוד.
עשינו הפסקת צהריים באולם ממוזג והמשכנו לשייט בספינת נהרות ולטירת הרוחות שם ישבנו על מסוע וראינו מחזה של כלה שלא התחתנה והכל היה כמו עולם של רוחות.
המשכנו לרכבת המכרות ולאידיאנה ג׳ונס.
היתרון שלנו היה עצום כי לא עמדנו בתורים מאחר וצביקה הוציא לנו כרטיסי פאסט פאס ללא תורים.
היינו בפירטים ובפיטר פן משם המשכנו לתהלוכה שהייתה מהממת,כל הדמויות היו בגודל טבעי.פו הדב,פיטר פן,והמון המון רקדנים זה היה ממש מחזה מרהיב.
המשכנו לבית קפה וליקקנו גלידה של בן אנד ג׳ריס שצביקה אמר לנו שהיא כשרה.
לקראת השעה 22.30 יצאנו לכיוון האוטובוס היינו ממש אבל ממש עייפים אבל מאוד מאוד מרוצים.


 


 

logo בניית אתרים