יוצאים לטייל?
הנה רשימה של כמה דברים חשובים בתרמיל 


    

יוצאים לטיול בישראל או בחו"ל? מתכוונים לעשות טרק של כמה ימים? ובכן, הציוד שייקחו אתכם ישפיע באופן מהותי על החוויה, ישמור אתכם בטוחים ובמצב טוב מבחינה פיזית ונפשית, ויעזור לכם מאוד ליהנות. הנה רשימה של כמה פריטים שחשוב שיהיו לכם בתרמיל.

מה כדאי שיהיה בתיק

מטבע הדברים, רשימת הציוד משתנה מאוד בהתאם לאופי הטיול וליעד, בין אם אתם יוצאים לאזור הצפוני של שביל ישראל או ליערות באירופה. יש עוד הבדלים רבים הקשורים למשך הטיול המתוכנן, מזג האוויר הצפוי, מהו קצב ההליכה המתוכנן, עד כמה אתם חזקים עם משקלים וכן הלאה. יחד עם זאת, בתור רשימה כללית ובסיסית אפשר לציין את הדברים הבאים.

קודם כל, כדאי לשים דגש על פריטים יחסית קלים וקומפקטיים, שיאפשרו יותר מקום לעוד פריטים בתיק ולא יהיו כבדים לנשיאה. לדוגמא, אפשר לקחת אוהל קל משקל המתאים לאדם יחיד, וכמובן בהתאמה לתנאי השוררים במקום כמו טמפרטורות, רוחות ולחות. כמו כן, אפשר לקחת מזרון מתנפח שמתקפל למימדים קומפקטיים מאוד, ואותו הדבר לגבי שק שינה שיכול להידחס למימדים קטנים, כל עוד הוא כמובן איכותי ומספק מענה מספיק חם ויבש.

עוד מבחינת השינה, אם אתם חייבים לקחת אתכם כרית שימו שוב דגש על כזו שיכולה להתכווץ מאוד, או לחילופין קחו רק ציפית שאותה תמלאו בבגדים ותשמש בתור כרית. אם האזור שאתם מתכננים לצאת אליו ידוע כשורץ יתושים, ואם אתם מוותרים על אוהל, אל תשכחו לקחת כילה. ברמת הביגוד, הרשימה משתנה מאוד בהתאם לטמפרטורות, למשל למקומות חמים חולצת טריקו מנדפת הזכה, חולצת שרוול ארוך דקה להגנה מהשמש ולשעות בין הערביים, נעלי הרים איכותיות אם מדובר בטרק רציני, כובע אוסטרלי או כובע ליגיונרים וכדומה. לעומת זאת, אם אתם יוצאים לאזור קריר אל תשכחו לקחת מעיל גשם, פליז, כובע גרב, גרביים תרמיות וכן הלאה.

מה שעוד חשוב לקחת הוא את כל הכבודה החשמלית, בדגש כמובן על פריטים קטנים. מדובר למשל בטלפון הנייד שלכם, מטען נייד חזק, פנס וסוללות, ואם אתם יוצאים למקום שאין בו כיסוי סלולרי מלא – שקלו להשכיר מכשיר לוויני . בנוסף לכף, ישנו ציוד נלווה כמו מצית, אולר או לדרמן, בלון וראש גזיה, מחבת ופינג'ן, כוסות וסיר, סכו"ם וצלחת אוכל.

צילום: באחריות חב' קידום
טואול - בניית אתרים