כיצד לדעת האם אני צריך להיכנס להליך פשיטת רגל?

הליך פשיטת רגל הוא אחד ההליכים הפחות נעימים, המשפיעים הן על מצבו הפיננסי של אדם והן על היחס כלפיו מצד הגופים השונים – גופים פיננסיים, בנקים וכן חברות שונות המציעות שירותים ומוצרים שונים לקהל הרחב.
בשורות הבאות נרחיב את היריעה ונסביר בצורה ברורה את נושא פשיטת הרגל. מה זה בדיוק פשיטת רגל ומי יכול להיכנס למצב הזה?
מתי מגיע הזמן להיכנס להליך פשיטת רגל ואיך יודעים שהזמן הזה הגיע? למה חשוב להסתייע בעורך דין מקצועי, שילווה את פושט הרגל לכל אורך התהליך?
 

פשיטת רגל – מה זה בעצם

פשיטת רגל היא מצב שבו אדם פרטי צבר חובות שהם כל כך משמעותיים, עד שהוא איננו יכול להחזיר אותם. בדרך כלל, מי שנמצא במצב של פשיטת רגל יכול, אם בכלל, להחזיר רק חלק מזערי מהחובות שלו. חשוב להדגיש, עם זאת, שהליך פשיטת רגל הוא הליך שנועד לאנשים פרטיים, ולא לחברות. לדוגמה – חברת שיווק באינטרנט שהיא חברה בע"מ ומסיבות שונות מגיעה למצב של חדלות פירעון, תיכנס להליך של פירוק בעקבות כך. רק אדם פרטי, או מי שהוא עוסק מורשה או פטור, נכנס להליך פשיטת רגל אם הוא צבר חובות שהוא איננו יכול לעמוד בהם. ההבדל הזה הוא חשוב, כיוון שבהליך פירוק יש הפרדה בין העסק לבין בעל העסק, שהפגיעה בו עשויה להיות מינימאלית בתהליך כזה. עו"ד פשיטת רגל הוא בעל המקצוע המלווה את פושט הרגל לכל אורך הדרך, מרגע שפושט הרגל מקבל החלטה להתחיל תהליכי פשיטת רגל ועד לסיום התהליך, שלאחריו מתנקה פושט הרגל מכל החובות שלו ומתחיל בחיים חדשים, נטולי חובות.

איך אפשר לדעת מתי להיכנס להליך פשיטת רגל

הליך פשיטת רגל איננו הליך פשוט. למעשה, אפשר לומר שזהו הפיתרון האחרון שכדאי לנקוט בו, בעיקר לאור השינויים בתחום, שהתחוללו בשנים האחרונות. הזמן הנכון להיכנס להליך פשיטת רגל, הוא הרגע שבו החובות שצבר פושט הרגל הם כאלה שבשום מקרה הוא לא יוכל לפרוע אותן, הן בגלל העדר הכנסות מספיקות והן משום שאין לו ההון או נכסים מספיקים לפרוע את החוב – או שתי הסיבות גם יחד. עורך דין מקצועי המתמחה בתחום, עשוי ליזום תהליך של התדיינות עם הנושים, במטרה להגיע איתם לפשרה שבמסגרתה הם ישמטו את החוב תמורת תשלום של חלק ממנו. רק אם התהליך הזה לא עלה יפה, ייתכן שהגיע הזמן להכריז על פשיטת רגל.

פשיטת רגל ביזמת הנושים

אחד המצבים שהוא בהחלט אפשרי, הוא מצב שבו הנושים, או בעלי החוב, כולם או חלקם, יפנו ביזמתם לבית המשפט בבקשה להכריז על אדם מסוים שהוא פושט רגל. במצב הזה, עלולה הזכות לבחור את המועד הנוח ביותר להיכנס להליך פשיטת רגל להישמט מידיו של החייב. בשנים האחרונות נעשו שינויים חקיקה, המאפשרים לחייבים בנסיבות מסוימות לחלט את הרכוש של פושט הרגל – כולל דירת מגורים שכולה או חלקה רשום על שמו. על מנת להימנע ממצב בעייתי מהסוג הזה, מומלץ מאד לנהוג בשום שכל ולנסות לפתור את הבעיה הרבה לפני שהיא מגיעה לכדי הכרזה על פשיטת רגל. אחרת, יש לקחת בחשבון שהרשם בהוצאה לפועל עלול לנקוט באמצעים שישאירו את פושט הרגל בסיכומו של דבר בלי רכוש ובלא דירת המגורים שלו. אם אתם נמצאים במצב כספי בעייתי ואם יש לכם עניין לבדוק כניסה להליך פשיטת רגל, אתם במקום הנכון. צרו קשר כבר כעת והמומחים שלנו יחזרו אליכם בהקדם. הם ילוו אתכם לאורך כל הדרך עד להשגת הפתרון הנכון ביותר מבחינתכם.

          | |   לכל נושא באתר צרו קשר 
   
מייל tmasoret@gmail.com
ווטסאפ: 0546303031
טואול - בניית אתרים