כל מה שצריך לדעת
לפני שטסים לבירת אזרבייג'ןכפי שבוודאי כבר הצלחתם להבין, באקו היא עיר הבירה של אזרבייג'ן ולמעשה, היא גם העיר הגדולה ביותר מתוך כלל ערי קווקז. העיר באקו, אשר ממוקמת על גבי החוף הים הכספי, מתחלקת לשלושה אזורים מרכזיים - העיר הסובייטית, העיר העתיקה והעיר החדשה. זאת בעוד כי מספר שנים אחורנית הכריז אונסק"ו על העיר העתיקה כעל אתר המתלווה אל מורשת בינלאומית. באקו, מוקפת החומה, היא עיר צבעונית המלאה בסמטאות צמודות, בהם תוכלו לפגוש במבים ותיקים, כאשר אחד מהבולטים שביניהם יהיה ארמון שירוואנשה. נוסף על האמור, במסגרת העיר העתיקה תוכלו לפגוש במגוון רחב של מסגדים קטנים, חאנים ובתי מרחץ. כמו כן, מרבית המוזיאונים בעיר, שהוקמו שנים רבות אחורית, מרוכזים בעיר החדשה. זאת בעוד כי האזור הסובייטי של באקו מבוסס בעיקר על גורדי שחקים, אשר שולטים בקו הרקיע של באקו. 

על כן, במידה ואתם כבר מרגישים מוכנים לבירת אזרבייג'ן ורוצים להזמין את כרטיסי הטיסה שלכם לקיץ הקרוב – לטיסות לבאקו לחצו כאן


אז למה כדאי לטוס לבאקו?

באקו היא עיר צבעונית ומגוונת במיוחד, המציעה תרבות עשירה לצד אוכל מקומי משובח ואטרקציות מרתקות. על כן, במידה ואתם עדיין לא סוגרים על מדוע כדאי גם לכם לטוס לבאקו, ריכזנו עבורכם כמה סיבות שעשויות לשנות את דעתכם:


• אטרקציות ייחודיות - באקו היא עיר עשירה באטרקציות ובה תוכלו לפגוש בשורה רחבה של אתרי פנאי ותיירות ייחודיים, ביניהם מגדל העלמה, ארמון שירוואנשה, הטיילת המפורסמת ועוד מגוון רחב של מוזיאונים מרתקים. 


• תרבות מרתקת - באקו טומנת בחובה תרבות מעניינת במיוחד, לצד מגוון רחב של אתרי היסטוריה ומוזיאונים בלעדיים, כמו המוזיאון הלאומי, מוזיאון התרבות ומוזיאון השטיחים המפורסם. 


• אוכל טעים - בבאקו תוכלו לפגוש במטבח משובח, יצירתי וטעים במיוחד. ברחבי העיר תמצאו שלל מסעדות טריות שמציעות מנות מקומיות, מנות בינלאומיות, מנות ים וכיוצא בכך. למעשה, תחושת הטעמים והריח של המטבח המקומי יגרמו לכם להתרגש ולרוץ לטעום את האוכל המקומי שישאר אתכם עם חוויה קולינרית שתלווה אתכם עד לסוף חייכם. 


• פנאי ובילוי - בעיר באקו, במיוחד כאשר מדובר על סוף השבוע, תוכלו למצוא במגוון רחב של מועדונים יוקרתיים ומפוארים במיוחד כמו פסיפיקו ואנרג'י. על כן, במידה ואתם מחפשים במקום פחות רועש, הרי שעומדת בפניכם האפשרות לצאת לדרינק עם חברה בבודה בר. זאת בעוד כי מרבית חיי הלילה בעיר באקו מתנקזים לכדי רחוב ניזאמי, או לחילופין בסביבת כיכר הדגל הלאומי של באקו. 


מעוניינים להעמיק את סקר השוק שלכם ולבדוק עוד מספר יעדים נוספים לפני שאתם מגיעים אל ההחלטה הסופית שלכם? אם כך,  למגוון דילים טיסות בחו"ל לחצו כאן .
logo בניית אתרים