ליווי מקצועי ופתרונות ייחודיים לאחסנת רכבים  גם יבואני רכב הנמנים על השחקנים המרכזיים בשוק וגם אנשים פרטיים המייבאים רכבים ביבוא אישי, נדרשים לשירותי אחסנת רכבים. העברה של רכבים לישראל איננה מהלך פשוט ויש לבצע מספר הליכים טכניים לוגיסטיים ובירוקרטיים מול הרשויות השונות, בדגש על רשות המיסים. על כן נדרשים שירותי אחסנה לרכבים מגורם מקצועי ורציני שיודע להציע את הפתרונות הייחודיים ואת המעטפת השלמה תחת קורת גג אחת.

למצוא את הגורם הנכון

יש להבין כי אחסנת רכבים היא המומחיות העומדת בפני עצמה ולא כל חברה שמחזיקה מתחמים הסמוכים לנמלים ימיים יכולה להציע את השירות המתאים. על כן כאשר מחפשים חברה שתעניק את הליווי והפתרונות יש לשים לב למספר פרמטרים עיקריים. קודם כל יש לבחור חברה בעלת מומחיות אמיתית בתחום, כאשר ישנה חשיבות כמובן לוותק של החברה ולניסיון שלה בעבודה מול יבואני רכב, בין אם מדובר באנשים פרטיים ובין אם ביבואנים גדולים. כמו כן יש לוודא שברשות החברה המצויים שטחי אחסון ומתקנים מתאימים עבור רכבים, לרוב מדובר במתחמים שנמצאים ליד מסילות רכבת מרכזיות ונמלים וקיים בהם כל הציוד הנדרש עבור שינוע, ניטור וניהול תנועת הרכבים. 

על כל פנים, כל עוד מדובר באכסנה של רכב שטרם עבר את הליכי המכס אפשר לבצע אותה רק עם חברות המחזיקות את כל הרישיונות והאישורים הנדרשים ממנהל המכס, שהוא הגוף שאחראי על פיקוח והסדרה של התחום. חברות יכולות לקבל רישיון כזה רק אם הן עומדות בתקנות המפרטות למשל את האגרות שצריך לשלם, את הניהול התקין של שטחי האחסון והמחסנים, דוחות שנתיים שיש להגיש, סימונים ובטיחות, ערבויות, מערכות מחשוב שצריך להשתמש בהן, ביצוע של רישומים ועוד. רק אחרי שהרכב אוחסן בתנאים מכס ועבר את כל ההליכים הנדרשים מבחינה בירוקרטית מול מנהל המכס (החברה בה בחרתם מטפלת בנושא עבורכם), אפשר להעביר אותו לאחסון חופשי וגם כאן צריך שיהיו תנאים מתאימים. 

כפי שאמרנו, חשוב לבחור בחברה בעלת שנות ניסיון רבות בתחום שיכולה להציע פתרונות לוגיסטיים יעילים, חכמים ומתקדמים שתורמים לצמצום זמן השהייה של הרכב בתנאי אחסון. יש לשים לב לניסיונם של מנהלי החברה והמומחים שלה וליכולתם לספק מענה מקיף הכולל את כל צרכיה האספקה והלוגיסטיקה תחת קורת גג אחת. כמו כן יש לשים לב שהחברה מחזיקה במתחמים ומתקנים ייעודיים לסוגי הרכבים שאתם רוצים לייבא, כמו משאיות, אוטובוסים, רכבים פרטיים או ציוד מכני הנדסי. 

logo בניית אתרים