מארגנים טיול משפחתי? המאמר הבא בשבילכם

טיול משפחתי הוא כיף גדול לכולם. מצד שני, הוא עלול להיות גם "כאב ראש" גדול לארגן ואם לא מתארגנים היטב, הדבר עשוי להשליך לרעה על מהלך הטיול כולו. כיצד מארגנים טיול משפחתי? אלה כמה היבטים מרכזיים בכך:

עדכון   20.11.19    123rf


הציוד הנכון

תחילה יש לתכנן את הטיול היטב, ובהתאם רכשו ציוד לטיולים אשר יהיה מתאים לטיול המשפחתי שתכננתם. ישנם פריטי ציוד כלליים חיוניים דוגמת מזוודות, אך מעבר לכך חלק מהציוד צריך להיות מותאם במיוחד לילדים, דוגמת תיקי גב במידות קטנות. כמובן, חשוב לתכנן מראש רשימה של כל האביזרים שיידרשו עבור הילדים, דוגמת צעצועים או משחקים. 

 

נסיעה עם תינוק

ניתן כיום לנסוע עם תינוק לאינספור יעדים תיירותיים, אך זה הוא כמובן המטייל ה"מפונק" ביותר, שמחייב טיפול צמוד. לעתים, הקל ביותר יהיה ללון במיקום מרכזי ונוח כמו בית מלון ומשם לצאת עם התינוק לטיולים קצרים. עם זאת, ניתן גם לגלות גמישות רבה יותר, בלינה ובתחבורה ובמסלול הטיולים בכלל. יהיה צורך כמובן, לארגן בתשומת לב רבה את רשימת הפריטים לקחת לטיול מבחינה זו, כולל למשל ציוד החתלה, מנשא לתינוק או עגלה. מסלול הטיול יצטרך להיות מתאים - דרכים בהן ניתן להשתמש בעגלה לתינוק, מקומות בהם נוח ללכת עם התינוק במנשא וכן הלאה. כך גם מיקום הטיול - בקרבת מקומות בהם ניתן לרכוש ציוד לתינוק וכן שאלה יהיו מקומות בהם סיוע רפואי איכותי זמין ובקלות יחסית.

 

לחשב מסלול היטב

תכנון מסלול הטיול, הוא היבט קריטי להצלחתו. חשוב לערב את הילדים בתכנון ולא לבנות אותו רק על "הפתעות", שאולי יסתברו כלא מוצאות חן בעיניהם בכלל. לכן, כדאי להתעמק יחד איתם באטרקציות השונות שזמינות לאורך המסלול, כולל בחירת אלטרנטיבות שונות. מסלול טיול שמשתנה לכל אורכו, הוא סוג המסלול הנפוץ ביותר. עם זאת, כדאי לשקול שימוש גם בגישת מסלול ה"כוכב", בה לנים במיקום מרכזי אחד (או כמה בזמנים שונים) וממנו יוצאים בכל יום לטיול קצר אחר בסביבה. 

 

לינה

כאשר מדובר בתכנון טיול משפחתי עם ילדים, גם את נושא הלינה חיוני לתכנן בתשומת לב מיוחדת. טיול כזה לרוב פחות מתאים ללינה בשטח. מקום הלינה עצמו עשוי להציע פעילויות שונות לילדים וכדאי לבדוק זאת. אפשרות מיוחדת היא לינה בקרוואן ממונע - פתרון אשר משלב תחבורה ולינה ומהווה חוויה מיוחדת עבור הילדים.

 

תחבורה

בנושא התחבורה, ישנם מגוון שיקולים כאשר נוסעים עם ילדים. בטיסות למשל, יהיה צורך לשבת יחד עם הילדים הקטנים. בשכירת רכב, יידרש רכב משפחתי ואולי גם יידרש שימוש בכיסאות בטיחות. עוד נזכיר בהקשר זה, שביעדי תיירות מרכזיים יש לרוב תחבורה ציבורית מצוינת. בנוסף, הילדים יצטרכו ללכת הרבה בטיול וכדאי לזכור שכושר הליכתם חלש מזה של מבוגר.

 

לסיכום


כיום קל מתמיד לארגן ולהוציא לפועל טיול משפחתי. תכננו היטב, רכשו את הציוד המתאים, חשבו חיובי והכל יהיה בסדר. 

     | |   לכל נושא באתר צרו קשר 
   
מייל tmasoret@gmail.com
ווטסאפ: 0546303031
טואול - בניית אתרים