מהו איתור לוויני בטיולים וטרקים?


מתכננים לצאת למסע לאורך שביל ישראל? יוצאים לטיול ממושך במדבר? אחד מבני המשפחה מתכנן (כשייפתחו השמיים) לעשות טרקים בדרום אמריקה, בניו זילנד או נפאל? אם כן, כדאי להכיר את האפשרות של איתור לווייני המקנה הרבה יותר ביטחון ואפשרות לתקשורת גם באזורים ללא קליטה סלולרית.

מה זה בעצם מכשיר איתור לוויני?

מכשיר איתור לוויני הוא מכשיר קומפקטי ופשוט שניתן לשאת בתיק הטיולים. מדובר בסוג של טלפון נייד, רק שנראה קצת אחרת, מציע פונקציות שונות, ובניגוד לניידים הרגילים הוא מתקשר עם לוויינים. נכון, גם הנייד הרגיל שלכם מתקשר עם לוויינים לצורך שירותי מיקום, אבל בכך פחות או יותר זה מסתכם ולכן כשאתם מגיעים לאזורים שבהם הקליטה נמוכה מאוד או פשוט לא קיימת, אין אפשרות להוציא שיחה. לעומת זאת, מכשיר איתור לוויני נמצא בקשר מתמיד עם לוויינים המקיף את כדור הארץ ולמעשה מכסים את כל שטחו. המשמעות היא שהוא אינו תלוי בכיסוי של הרשת הסלולרית על מנת לתקשר עם העולם. יחד עם זאת, גם לו יש את המגבלה שלו הנובעת מהצורך להיראות על ידי הלוויין. כלומר, הוא צריך שמיים פתוחים בשביל 100 אחוז קליטה.

מה נותן המכשיר?

לא כל אחד צריך לקנות מכשיר כזה. קודם כל, כי אפשר פשוט להשכיר אותו לתקופה של טיול העובר במקומות שלא מכוסים בסלולר. בישראל יש שטחים כאלו בעיקר באזור הדרום המדברי, ואילו בעולם הם רבים ונרחבים. שנית, כי הוא באמת מיועד למטיילים בארץ ובחו"ל אשר רוצים לשמור על ביטחונם, לדעת שבמקרה של בעיה, היתקעות, פציעה חלילה וכדומה – ניתן יהיה לאתר אותם ולהגיע אליהם בכל מקום. יתר על כן, הם ובני משפחתם רוצים לשמור על קשר כדי לדעת וליידע שהכל בסדר.

לפיכך, מכשיר איתור לוויני מספק כמה פעולות בסיסיות. ראשית, יש לו לחצן מצוקה שמחובר ישירות למוקד חילוץ בישראל שפועל מסביב לשעון ומתואם עם יחידות חילוץ מקומיות. שנית, יש לו לחצן "הכל בסדר" הכולל הודעת מובנית שנשלחת לאנשי קשר מוגדרים מראש ביחד עם ציון המיקום המדויק. בנוסף, ניתן לשלוח ולקבל הודעות טקסט בלי תלות באינטרנט או ברשת סלולרית. וכמו כן, יש לו פונקציות מתקדמות הכוללות אמצעי ניווט שטח ומפות טופוגרפיות.

לעבור את הטיול בבטחה

כאשר יוצאים לטיול בשטח פשוט רוצים ליהנות, בלי דאגות מיותרות, ובדיוק את הנינוחות והביטחון האלו נותן מכשיר איתור לוויני. איתו המטיילים יודעים שבכל עת ובכל מקום תוכל להגיע עזרה, ואילו בני משפחתם יודעים היכן הם נמצאים, שהכל בסדר, ושיהיה סיוע במידת הצורך.

 

 

 

 


logo בניית אתרים