מידלבורג


מידלבורח, כפי שהיא נקראת בפי המקומיים עיר יפה ונעימה. העיר עצמה נהרסה במלחמת העולם השנייה ושוקמה. תמצאו בה המון אתרים אשר מזכירים את התקופה הקשה. 
אך עדיין ניתן לראות את עברה האדיר של העיר ששימשה כנקודת יציאה לחברת הספנות ההולנדית.
מידלבורג הולנד מידע ואטרקציותנתחיל את ביקורנו בעיר במרכז ההיסטורי שהוא למעשה מעין כביש טבעתי המקיף את האזור.
בכיכר הראשית של העיר כיכר השוק כיכר Markt כאן שולט ללא עוררין המבנה המרשים בעיר היפה הזו בניין העירייה הישן Oode Stadhuis בבניין נערכת תערוכת אומנות עכשווית, את בניית הבניין החלו באמצע המאה ה15 בשנת 1452. את הרעיון לבניית הבניין לקחו מעיריית בריסל שבניין העירייה שלה די מזכיר את הבניין שמולכם.בקומתו הראשונה של הבניין 10 חלונות גותיים מקסימים על אף שהוא נושא בתואר בניין העירייה, פעילות העירייה הועברה מכאן למשכנה החדש. 
בסמוך לבניין העירייה נמצאת הכנסייה.בניין בארכיטקטוrה גותית מרשימה. ניתן לערוך סיור מודרך בבניין, הסיורים מתבצעים פעמיים ביום בשעה 1130 ובשעה 1530 ( ביום שישי סגור).
ניתן לרכוש כרטיסים ברחוב Maarkt 51.

אם אתם עם ילדים, נצא את תחנת הרכבת ונפנה ימינה ונמשיך מרחק קצר מהתחנה נגיע לפארק Utropia פארק ציפורים ותוכים מאוד נחמד ופלנטריום. 


נמשיך לכיכר Abdij בעבר שימש המקום כחצר המנזר,לא קשה להבחין במגדל הגבוב שבסמוך מגדל יאן המתנשא לגובה של כ 90 מטרים אפשר לטפס מעלה במעלה של קצת יותר מ 200 מדרגות. 

מידע לתייר דתי המטייל בהתייר הדתי בהוואי התייר הדתי בקולורדו  התייר הדתי בוושינגטון     

מוזיאון לתולדות חבל זילנד
 
נמצא בכיכר Abdij ובו מוצגים ארכאולוגיים ואפילו מומיה מצרית ובגדים מסין מוזיאון מאוד מומלץ. 

לפני שיוצאים ממידלבורגלכיוון הים נעבור ברחוב Koudekerkseweg 131 בפארק מצד שמאל, ישנם בונקרים גרמנים ממלחמת העולם השנייה. 
נמשיך ונעבור את הצומת שפונה ימינה ומיד מצד ימין חורשה של עצים ובתוכו שביל הולכי רגל, מרחק הליכה קצר וטירה מרשימה ניבטת מבין העצים. 
טירה זו שנקראת Ter Hooge ממלחמת העולם השנייה שימשה כביתו של המפקד החטיבה הגרמני ולמסיבות שערכו הקצינים הגרמניים.


-------------
המלצה לביקור בבלגיה צאו לכיוון דרום על כביש N661 לכיוון העיירה Vlissingen סעו לרציף לפי השילוט Breskens ומעבורת תעביר אתכם לBreskens 
לאחר שנרד נוכל להמשיך לברוז׳ קנוקה או אנטוורפן בבלגיה ולשוב על הכביש המהיר חזרה להולנד A1 או A12 
הרציף בעיירה Vlissingen


Save on your hotel - hotelscombined.co.il


מידע לתייר ולמטייל הדתי המטייל בהתייר הדתי בויומינג   התייר הדתי בויסקונסין   אתרים יהודים במידלבורג הולנד

-- בתחנת הרכבת שלט הנצחה לזכרם של אותם יהודים שמכאן הובלו למחנות ההשמדה ביום ה 24 מרץ 1942 בידי המשטר הנאצי.נפנה כעת לרחוב Walensingel התעלה המקיפה את שטח האדמה ובו עצים רבים, תעלה זו מקיפה למעשה את בית הקברות היהודי, בו נקברו היהודים שנרצחו בשואה. 
בחזית הכניסה לבית הקברות שלט מאיר עיניים בעברית המספר כי הוקם בשנת 1900 לספירה ושנת 5660 לספירה היהודית. מאחורי המבנה במרחק קצר אנדרטה לזכרם של 72 היהודים שנרצחו בשואה במחנה הריכוז. הכיתוב מימין באנדרטה מופיעה בשפה העברית, עם שמותם של 33 יהודים ואילו מצד שמאל נכתב לזכרם של הילדים היהודים שנרצחו בין השנים 1940-1945 בידי האויב רק משום שהיו יהודים תנצב״הכפר נופש דה אמהוף, De Eemhof   כפר נופש קמפרוונן הולנד, De Kempervennen  כפר נופש, Het Meerdal  
כפר נופש, De Huttenheugte    אטרקציות באזור לימבורג הולנד  מסלול טיול לתל יקנעם   בתי מלון כשרים בהולנד  
ייעוץ ובניית מסלולי טיול בהולנד   טיפים והמלצות להתארגנות לטיול  אתרים ואטרקציות בהאג הולנד 

Save on your hotel - hotelscombined.co.il


   
Save on your hotel - hotelscombined.co.il

   | | צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

  
טואול - בניית אתרים