אטרקציות אירועים ופעילויות
בטבריה וסובב כנרת
  
פסטיבל הבירה ה-3 בנמל עין גב על הכינרת

תיירות עין גב, מארחת את פסטיבל הבירה ה-3, בנמל עין גב על הכינרת, יום חמישי 27.10.22, 17:00-23:00.
הכניסה חופשית.


צביקה דמרי

בפסטיבל הבירה ה-3 ישתתפו מבחר מבשלות בירה ישראליות – פס, בזלת, עמליה, מוסקו, נצרת, נורדן, גיבור, פנסה ועוד. הפסטיבל מציע מתחם פודטראק גדול ומגוון -נקניקיות, אוכל מקסיקני, פיצות, המבורגר, צ'יפס אמסטרדם, פלאפל, גלידה, מתוקים ועוד. כמו כן  בנמל- מפגש הדייגים, עם שלל מנות דגים, סלטים ועוד. ובית הפרי .
מופע של להקת 'פול טראנק'- כולל שיר השנה- 'סטלבט בקיבוץ'. לאורך כל הערב ינגן  D.Jשל חברת 'פפריקה' המובילה בצפון, ובמסיבה אל תוך הלילה לאחר המופע. בנמל- פינות ישיבה מול הכינרת.
חיים סתתיהו מנכ"ל תיירות עין גב אומר: "אנו שמחים לקיים זו השנה השלישית את 'פסטיבל הבירה' הסוחף אליו אלפי תושבי סובב כינרת, רמת הגולן, הגליל העליון, טבריה, אורחים ונופשים באזור.
ריכזנו עבור הקהל את מיטב מבשלות הבירה, מגוון רחב של פודטראקים וכמובן מופע חי ומוסיקה לאורך כל הפסטיבל.
כידוע מה שמנצח זה הלוקיישין - מול הכינרת היפיפה בנמל עין גב.
אני מזמין את כולם להגיע, לחוויה של וו'ייב וטעמים. הכניסה חופשית".משרד התיירות מעביר 10 מיליון שקלים לתכנון פרויקט הטיילת בטבריה

שר התיירות יואל רזבוזוב: "הגיעו לסיומן השנים הרבות בהן הוזנחה טבריה" לפני כחודש העבירה הממשלה הצעת מחליטים, בה נקבע להקצות כ-90 מיליון שקלים לשיקום נזקי הסופה ולפיתוח הטיילת ופרויקטים תיירותיים בטבריה. השבוע אישרו במשרד התיירות העברת 10 מיליון שקלים ראשונים לטובת תכנון.

צביקה דמרי

הפרויקט לשיקום ולפיתוח הטיילת בטבריה, אשר יכלול את טיילת אלון ורחוב הירקון, יהיה רובו ככולו במימון משרד התיירות – בהיקף תקציבי של 64 מיליון שקלים, בשלב הראשון.
שר התיירות, יואל רזבוזוב: "אנחנו מחזירים את טבריה לשורה הראשונה של ערי התיירות בישראל. עונת התיירות בעיצומה, ואנחנו פועלים מהר ככל האפשר כדי להחזיר לתושבי העיר ולבעלי העסקים בטבריה את פרנסתם. והיום, סוף סוף הגיעו לסיומן השנים הרבות בהן הוזנחה טבריה. מדינת ישראל כולה רוצה בהצלחת העיר ובהשבת היכולת של טבריה לארח המוני תיירים, אשר יכניסו כסף רב לעיר ולמדינה".
כזכור, בלילה שבין 14-15 במאי 2022 התרחשה סערה באזור הכנרת אשר גרמה להצפות ולנזקים רבים למבנים ולתשתיות ציבוריות בחלקים נרחבים בטיילת ״יגאל אלון״ ובחופים הדרומיים של רצועת החוף המערבית של הכנרת. בעקבות זאת, יזם משרד התיירות החלטת ממשלה, במטרה לסייע לשקם את העיר וכן לשפץ, להזניק ולפתח את הטיילת, שכאמור, ניזוקה קשות כתוצאה מהסופה.חוף מופרד נוסף בכינרת לתקופת 'בין הזמנים'

תקופת 'בין הזמנים' יוצא הציבור החרדי לחופשת תלמידי הישיבות. מזה כשנתיים במימון משרד הפנים האחראי על החופים בישראל, מסדיר איגוד ערים כינרת את מקטע 13 בחוף גולן, לתקופת 'בין הזמנים' כחוף רחצה בהפרדה, על מנת לתת מענה הולם לרחצה בטוחה בחופים זמינים ונגישים עבור הציבור הדתי חרדי וכתוספת לחוף כינר המופרד לאורך כל השנה.

צביקה דמרי

גם השנה אישרה מועצת איגוד ערים כינרת את ההסדרות אשר תיכנס לתוקפן החל מיום שני, 8.8.22 ועד שבת 27.8.22 (כולל). אופן ההפרדה ומתקני ההפרדה במקטע 13 בחוף גולן יכללו: הקמת מחיצת הפרדה קשיחה צפה במים, הצבת שירותים ניידים וברזיות בתוך המתחמים הנפרדים, מחיצות הפרדה גם בצמוד למבני השירותים והמלתחות, שילוט, הכוונה, תגבור מצילים, מאבטחים וסדרנים ועוד. באיגוד מציינים כי מתקנים אלו יוסרו בתום תקופת 'בין הזמנים'.
עידן גרינבאום, יו"ר איגוד ערים כינרת אומר כי באיגוד ערים כינרת ערוכים לקבלת הקהל הרב הצפוי בתקופה זו וכי כחלק מההערכות יתוגברו כוחות השיטור והפיקוח בחופי הכינרת, בשיתוף פעולה מלא עם משטרת ישראל והשיטור הימי. האיגוד מאריך את שעות פעילות המצילים בכל החופים שבאחריותו בחודשים יולי ואוגוסט עד השעה 19:00 על מנת לאפשר רחצה בטוחה במקטעים המוכרזים.
כמו כן, יפעל מוקד מצלמות האבטחה הפרוסות בחופים ומשדרות לאורך כל היממה בכדי לדאוג לביטחון הנופשים.
החוף הנפרד יהיה פתוח גם לכלל הציבור אשר יקבל על עצמו את כללי ההפרדה.
רחצה מעורבת לגברים ולנשים תתאפשר בסופי שבוע גם בתקופת בין הזמנים, בימי שבת בשעות הרחצה. רחצה שאינה נפרדת תתקיים בחוף הרחצה דוגית הסמוך לחוף גולן, אשר להם חניון משותף.

לצורך הקמת התשתיות ייסגר חוף הרחצה וחניון החוף של גולן מקטע 13 למשך שבוע, בין התאריכים 31.7.22 ועד 7.8.2022.
כל חופי איגוד ערים כינרת הינם חופים שקטים, בהם אסורים רעש והשמעת מוסיקה. האיגוד קורא לנופשים בחופים להישמע להוראות המצילים וצוות החופים, להיות סבלניים ואדיבים ולהתחשב בכלל הציבור המעוניין לנפוש, לרחוץ רק בחופים מוכרזים בהם קיימים שירותי הצלה, לא להיכנס למים עם אביזרי ציפה עקב סכנת היסחפות, להקפיד על שמירה אקטיבית על הילדים בחוף ובמים וכן להשליך את האשפה לפחים המיועדים לכך.


'קו סובב כינרת' 
שאטל הסעות חינם לטובת הנופשים בחופי הכינרת 

'קו סובב כינרת' - שאטל הסעות חינם לטובת הנופשים בחופי הכינרת- ימים א'-ה', מה- 8.8.2022 ועד 31.8.2022.
שאטל 'קו סובב כינרת' יפעל בחופים המזרחיים, מצומת צמח ועד צומת מעלה גמלא ובחזרה לטבריה.
בסופי השבוע יעבוד הקו החינמי במתכונת רגילה של הקפת כל הכינרת.


צביקה דמרי

באיגוד ערים כינרת אומרים, כי האגם הלאומי מהווה אפשרות מצוינת לחופשה נפלאה וזולה לכל אזרח בישראל ובכדי לסייע לנופשים ובעיקר לבני ובנות הנוער הנמצאים בחופשת הקיץ, יתוגברו קווי השאטל, כך שלא יאלצו לנסוע בטרמפים ויגיעו בבטחה לחופי הכינרת.

באיגוד ערים כינרת מזכירים כי כניסה רגלית לחופי איגוד ערים כינרת הינה ללא תשלום, החניה בחניוני הרכב בתשלום (למעט לנכים בעלי תעודה תקפה ממשרד התחבורה).

באיגוד ממליצים לבני הנוער להגיע בהסעות ציבוריות לאזור הכינרת ומשם להשתמש בשאטל 'קו סובב כינרת' החינמי לחופים. עוד מציינים באיגוד, כי 16 חופי האיגוד הינם חופים שקטים, בהם אסורה מוסיקה.

פרטים לגבי שעות הפעילות של 'קו סובב כינרת'- ניתן להוריד את טבלת שעות הפעילות של 'קו סובב כינרת' מאתר רשות הכינרת


logo בניית אתרים