האיים הקיקלדיים יוון
מסלולי טיול ומידע

טיול לאיים הקיקלדיים יוון

האיים הקיקלאדיים קבוצת איים בים האגאי שבשרשרת האיים הזו יש מן האיים המקסימים והיפים בעולם. סנטוריני מיקונוס סריפוס פארוס ועוד.
שרשרת האיים הקיקלאדיים מונה לא פחות מ2200 איים ומתוכם רק 33 מיושבים. עם חופים חוליים מדהימים, כפרים הצבועים בלבן בסגנון מסורתי, טברנות עם מוסיקה יוונית עממית ואנשים לבביים מסבירי פנים ולמול זה תוואי נוף צחיח.
ובמקומות מרוחקים ניצבות להן כנסיות מבודדות כל זאת ועוד הרבה, הופכים את הביקור באחד או יותר מן האיים הקיקלאדיים, להנאה צרופה שתחרט לשנים רבות.
פירושו של השם Cycladas מעגל.


מה לראות
מסופר במיתולוגיה היוונית על אל הים פוסידון כי זעם על הנימפות של Cyclades והפך אותם לאיים. לאיים הקיקלאדיים מגיעים מיליוני מבקרים מידי שנה. התיירים לא בכדי מגיעים בהמוניהם הם נהנים מים צלול ומגן עדן של חופשה. האי הצפוני האיים הקיקלאדיים האי אנדרוס     אשר לו מסורת ימית עתיקת יומין.

אי קסום ופחות מוכר באיים ה Cyclades, הוא האי טינוס, אשר למעשה נחשב למרכז דתי בגלל הכנסייה של Panayia Meyalóhari (מריה הבתולה הקדושה).
נוצרים רבים מגיעים לכאן כדי לנדור ולמלא את הנדרים וגם בכדי לחפש נחמה לנפש.

אי מפורסם ומוכר מאוד ונחשב לאחד מן היעדים החביבים על חוג הסילון, האי מיקונוס,אי יפהפה אי אשר ידוע בגבעותיו החשופות,בחופי הים החוליים המדהימים,הכנסיות הלבנות ובכלל לראות את הארכיטקטורה של האי המקסים ומהיפים שבאיים הקיקלדיים.

האי קאה היא עם תבנית נוף מדהימה נוף של הרים תלולים כמו נופלים לים, שדות קטנים, מטעי של זיתים וכרמים, עמקים ירוקים ולמולם מפרצונים ציוריים .
באי קאה יש את יער האלונים הגדול ביותר באיים הקיקלאדיים,לחובבי ציפורים מובטחת הנאה אמיתית.

האי סנטוריני, סנטוריני למעשה זוהי קבוצה קטנה של איים בצורת סהר כשהאי הגדול בקבוצת האיים נקרא תירה אך מקובל לכנות אותו בשם הקבוצה סנטוריני.
בשרשרת איי סנטוריני ישנם עוד איים נוספים האי נאה קמאני שפירושו האי והאיים Thirassiá, Asproníssi, פליאה וNea Kameni שממוקמים בחלק הדרומי של האיים הקיקלאדיים.
אחד האיים בסנטוריני ומאלה שהם לא מהמוצפים בתיירים האי המכונה "תרמיה" על שום המעיינות התרמיים שבו זהו האי Kythnos.האי סיפנוס

בהחלט יהפוך את החוויה של החופשה באי לחוויה בלתי נשכחת, אי בעל מסורת עשירה בגסטרונומיה.
בשל מכרות הזהב שהיו כאן, היה האי סיפנוס אחד האיים העשירים ביותר בימי קדם. האי Ios בפיהם של התושבים המקומיים מכונה האי "Nios" פירוש השם בפי היווניים לפרח סגול.

האי Folegandros (או Polykandros)
אם ברצונכם בחופשה מרגיעה כשאתם נהנים מן הנוף האופייני לאיים הקיקלאדיים טיפוסי האי Folegandros ללא ספק זהו המקום.
עוד אי שהוא אי אידיאלי לחופשה רסריפוס באי כפרים אותנתיים הצבועים בלבן אי ובו תמצאו נמלים ומרינות, חופים מדהימים גבעות ובהם נטועים אורנים ונופים מקסימים ביופיים.
על אף שגלים של תיירים מציפים במשך השנה את האיים הקיקלאדיים על האי הזה לא השפיעה ותכונותיו המסורתיות עדיין נשמרות.

האי קימולוס Kimolos
אי קטן ויפה הממוקם בצד מערב באיים הקיקלאדיים, האי קימולוס לאי מילוס הייחודיות שבו היא האדמה הוולקנית אשר מאופיין באדמה בעלת שפע של מינרלים, האי קימולוס זה מפורסם בחופיו המדהימים שחלקם חופים חוליים ובחלקם חופים ובהם חלוקי נחל. האי סיקינוסי אם חפצים אתם באי אליו אפשר לברוח מהמתח הימיומי באי הקטן,אשר ממוקם בין iOS והאי Folegandros.

האי סיקינוסי
נחשב לאי קיקלאדי עם כל המאפיינים כאן תפגשו בטרסות אשר ניצבות איתן בשיפולי ההר גדרות אבן נמוכות ומבנים של התבודדות דתית רבות ומכל מקום נשקף הנוף במים הצלולים של הים האגאי אשר נמצא רוגע למטה. האי דלוס מפורסם כמקום הולדתו של אפולו וארטמיס, האי אמור היה להיות המרכז הדתי של יוון בימי הקדם.

האי דלוס
כיום אינו מיושב היום והוכר כאתר מורשת עולמי של אונסק"ו,גלים של מבקרים נוהרים לאי בשל המונומנטים ופסיפסים המרשימים.

האי פארוס


יופיו הטבעי שממש אין לו מתחרים. חופים עם מים צלולים, שבילים מן התקופה הביזנטית אשר מחברים כפרים מסורתיים ואותנתיים ונופים שהם עוצרי נשימה הופכים את פארוס לאי חובה.
האי הממוקם בלב ליבם של האיים הקיקלאדיים, הפך להיות אחד יעדי החופשה האהובים ביותר ביוון.

נקסוס
האי הגדול והירוק ביותר באיים הקיקלאדיים.
הרים גבוהים ומרשימים ומתחתם עמקים פוריים, ערוצים הטובלים בצמחיה ירוקה,מכל מקום נופי ים מרהיבים וכפרים מסורתיים כמו עצר בהם הזמן והם וממוקמים גבוה על ההרים,בכפרים הללו תוכלו לפגוש את התושבים כשהם עדיין לובשים את הלבוש המסורתי שלהם וחיים מפרי אדמתם.
בנקסוס כנסיות רבות יפות ומעוטרות מהן אף עתיקות מאוד, בנקסוס גם מנזרים רבים וטירות ואף טירות ונציאניות וכל זה מעוצב בהרמוניה אדריכלית באי נקסוס.

האי איראקליה
אחד מן האיים הקטנים Iraklia למעשה זהו הוא אי ממש קטנטן שאוכלוסייתו מונה בסה״כ 115 האי ממוקם מן הצד המזרחי של האיים. באי צמחייה צפופה, ואף ישנם מעיינות מים טבעיים, גבעות,באי אפשר לפגוש בספינות טרופות לחובבים ולאוהבי הטבע והנוף ממתינים מפרצים ומערות טבע זה הוא מן המאפיינים של גן עדן קטן זה באיים. האי Schinoussa הוא ממוקם במרכזם של קבוצת האיים הקיקלאדיים מן הצד המזרחי, מבחינה גאוגרפית ממוקם האי מדרום לנקסוס וצפונית מזרחית לאי Iraklia.
לאי הקטן הזה מעטרים רק שלושה כפרים: מאסארייה מארסיני וההורה. Koufonisia למעשה זהו שם של שני איים,פאנו וקאטו והמפריד ביניהם הוא רק מצר צר.
האיים ממוקמים מדרום מזרח לנקסוס וממערב לאמורגוס. אוכלוסיית האיים מונה פחות מ 500 איש.

האי הצפוני בקיקלאדיים האי Donousa
ממוקם ממזרח נקסוס ומצפון לאי אמורגוס. באי מפרצונים וחופים חוליים מרהיבים.

אמורגוס
האי שבו צולם הסרט ביג בלו, אי עם נוף מיוחד מאוד הרים שגיאים צוקים אהובים על חובבי טיפוס, טרסות, מצוקים ומפרצונים ציוריים עם חופי ים צלולים.

האי מילוש
פעילות געשית שהתרחשה לפני שנים רבות העניקה לאי הזה עם שילוב מרתק של נופים מדהימים, וכתוצאה מכך מציע למבקר מגוון רחב של צורות מדהימות של הסלעים יחד עם הצבעים הנפלאים בחופים החוליים הלבנים והיפים.

האי סירוס
האי בו המסורת היוונית וההשפעה המערבית חיים יחד חיים הרמוניים.
עיר הבירה של האי נקראת Ermoúpoli (שפירושו "העיר של הרמס") היא עיר הבירה של האי והיתה עיר הסחר הראשונה בחשיבותה ולמעשה שימשה כמרכז תעשייתי של המדינה במאה ה -19.
logo בניית אתרים