חדשות תיירות בארץ  
נחשפה התוכנית האומנותית של פסטיבל הכליזמרים הבינלאומי

אמיר דדון יארח את שולי רנד, עמיר בניון יארח את רביב כנר, שירי מימון, שמעון בוסקילה, בן סנוף, חנן בר סלע, הרכב הבלקנייה ולמעלה מ 150 זמרים ונגנים! 17-19.8.21, כל המופעים ללא עלות, בהקפדה על התו הירוק!

       צביקה דמרי

היום (שלישי) נחשפה התוכנית האומנותית של פסטיבל הכליזמרים ה 34 שיתקיים בצפת ב 17-19.8 עם רשימה ארוכה של אמנים מובילים, נגני כליזמרים משובחים ומופעי שילובים יוצאי דופן המבטיחים חגיגה של מוסיקת נשמה יהודית בבירת הגליל.  לצד עשרות נגני כליזמרים וזמרי מוסיקת נשמה יהודית, בצפת החליטו השנה לשלב גם מופעים מיוחדים של זמרים מובילים בין הייתר מדובר במופע מיוחד של אמיר דדון שיארח את שולי רנד, במופע אחר עמיר בניון יארח את רביב כנר וכן מופעים של שירי מימון ושמעון בוסקילה עם מיטב הלהיטים בתוספת ביצוע כליזמר מסורתי.

 

חובבי מוסיקת הנשמה והאווירה הקסומה של פסטיבל הכליזמרים בצפת ישמחו לשמוע כי לאחר שנה של פסטיבל טלוויזיוני בשל הקורונה באמצע חודש אוגוסט הם יוכלו לשוב לעיר העתיקה ואזורים רבים נוספים בצפת ולהנות מפסטיבל כליזמרים ססגוני במיוחד.  פסטיבל הכליזמרים בצפת הינו הפסטיבל הגדול בעולם מוסיקה נשמה יהודית, יתקיים השנה בתאריכים 17-19.8,  ט'-י"א באלול. בפסטיבל בניהול אומנותי של חנן בר סלע- אמן הקלרינט המוביל,  יופיעו למעלה מ 150 נגנים וזמרים  מידי ערב בפריסה נרחבת עם 5 במות  ועשרות נגנים בין הסמטאות הקסומות.

 

לצד בר סלע, הרכב הבלקניה, בן סנוף, גלעד הראל, אמיל איבינדר ושורה ארוכה של נגני וזמרי כליזמרים יופיעו ביומו הראשון של הפסטיבל (17.8) שירי מימון ושמעון בוסקילה, ביום השני לפסטיבל (18.8) יהיו אלו אמיר דדון שיארח את שולי רנד למופע ייחודי ואילו ביום השלישי של הפסטיבל, 19.8 יארח עמיר בניון את רביב כנר. כל המופעים יכללו  ביצועי כליזמרים מיוחדים.

   
התיירות הצפונית לא עוצרת.לא נגיף הקורונה ולא המצב הביטחוני ימנעו מהקהל הישראלי לנצל את הקיץ ואת ימי החופש הגדול לנופש ובילוי באתרי התיירות הצפוניים התפרצות נגיף הקורונה והסגר שהוטל מחודש מרס עד סוף מאי, פגעו קשות באתרי התיירות בארץ כולה ובצפון בפרט. 


השוק המוסדי אינו פעיל, תיירים מחו"ל כבר לא מגיעים לארץ והקהל היחיד שכן צמא לבילוי וחופשה בצפון הוא הקהל הישראלי הפרטי, משפחות, זוגות וקבוצות של חברים שרוצים דווקא השנה לתמוך בתיירות הישראלית ולגלות את הארץ מחדש. כעת מתווספת למורכבות שהציב נגיף הקורונה מתיחות ביטחונית ואיומים של נסראללה מצפון לערער את השקט על קו הגבול הצפוני. יחד עם זאת, התקשורת, הצבא, ראשי הרשויות ואתרי התיירות בראשם מבקשים לשדר שגרת חיים והמשך פעילות סדירה בימי הקיץ. מסר ההרגעה חשוב במיוחד בפן הכלכלי, התיירות מהווה עוגן חשוב לכל האזור שמתעורר בתקופת הקיץ ומעסיק בתי עסק רבים ועובדים רבים. באתר החרמון מתקיימים בסופי השבוע  סיורים מודרכים לצד פעילות חווייתית במתקני האתר, מגלשות האקסטרים והסקיי ריידר.
"על אף המתיחות שהורגשה בסוף השבוע, האתר פעל כרגיל ללא שום מגבלות", ציינה מיקי ענבר דוברת אתר החרמון. דווקא השבוע כאשר עומס החום יורגש ברחבי הארץ החרמון הוא אולי המקום השפוי ביותר לבלות בו במהלך היום.


בקייקי כפר בלום, מצננים מי הירדן את המטיילים הרבים שמגיעים מידי יום  ליהנות משייט משפחתי תוך הקפדה על הנחיות משרד הבריאות. "שייט צונן במי הירדן הקרירים (17 מעלות) מהווה פתרון אידיאלי לבילוי בחום יולי אוגוסט. 
אצלנו השגרה לא הופרה בשום שלב, גם מתחם האוהלים הממוזגים בתפוסה מלאה". ציין גיא ירמק מנכ"ל קייקי כפר בלום.

במלונות הצפוניים נרשמת תפוסה מלאה בסופי השבוע ולקראת אוגוסט גם באמצע השבוע.
במלון הבוטיק אדמונד בראש פינה לא מורגשת שום תכונה. "האורחים ממשיכים ליהנות מכל רגע, הזמנות נכנסות ואנחנו מתחילים לחייך. התקופה האחרונה הייתה בהחלט מאתגרת וחוסר הוודאות שלט בה, אני כולי תקוה שנעבור את הקיץ והמתיחות הביטחונית לא תשבש לנו את התכניות", ציין עומר פורת מנכ"ל מלון אדמונד. כך גם במלון נוף גנוסר על שפת הכנרת, המלון הקיבוצי הראשון בארץ שמארח משפחות רבות שהצפינו לחופשה המשלבת הכרות עם חיי הקיבוץ וסיור במטעי הבננות.
"התפוסות אצלנו במלון יפות מאוד, לא קורונה ולא נסראללה ישנו את המצב, אני סומך על צה"ל וכוחות הביטחון שיעשו את העבודה שלהם תוך שמירה על שגרת החיים בצפון", ציין רוני מנור מנכ"ל מלון נוף גנוסר. גם בנקודת הגבול המערבית באתר התיירות ראש הנקרה, מדווחים על שגרה. "ציבור המטיילים מגיע לאתר הנקרות, יורד בנסיעה ברכבל התלול בעולם ונהנה מיופיו של הטבע.
הקפדה על הנחיות התו הסגול מורגשת בכל חלקי האתר והמצב הביטחוני לא מורגש בקרב המבקרים". ציינה ליאת הלוי כהן, מנהלת השיווק באתר ראש הנקרה.

 חזרה למעלה

 חזרה לחדשות בתיירות
 


   
המצודה בצפת חוזרת ובגדול!

     צביקה דמרי     03.07.20  

עד לפני שני עשורים המצודה בצפת הייתה אחד האתרים המרכזיים בחיי העיר, תושבי צפת והמבקרים בבירת הגליל.

  צילום: עיריית צפת

המצודה בצפת חוזרת ובגדול! עד לפני שני עשורים המצודה בצפת הייתה אחד האתרים המרכזיים בחיי העיר, תושבי צפת והמבקרים בבירת הגליל. בשנים האחרונות קרנה של המצודה ירד לאור הזנחה, עשבייה, קוצים, מרצפות שבורות, חוסר במענה מבחינת פעילות, מים ותחזוקה שוטפת.

מהלך השבועות האחרונים החלה עיריית צפת במבצע נרחב להחזרת המצודה לימייה הגדולים- עובדים רבים פעלו לחידוש,  תיקון, ניקיון, גינון וטיפוח אחד הגנים המרשימים בישראל וכעת המצודה בצפת מזמינה את כל תושבי העיר והמבקרים בה להנות מחוויה קסומה באחד האתרים ההיסטוריים המובילים.

מצודת צפת הינה מצודה עתיקה, הממוקמת על גבעה במרכז העיר צפת. במקום שרידים של יישוב מהתקופה הכנענית, במקום התקיימה מצודה בתקופה האחרונה של בית המקדש השני, אך רוב השרידים שנותרו במקום הם מהתקופה הצלבנית, הממלוכית והעות'מאנית. המצודה נפגעה קשות ברעידת האדמה החזקה שפקדה את צפת ב-1837. בעשרות השנים האחרונות התבצעו במקום חפירות ארכאולוגיות נרחבות, שחשפו שרידים וממצאים עתיקים מכל תקופות קיומה של המצודה. כיום נחשבת המצודה לאתר תיירות ונוף, שכן עקב מיקומה הגבוה ניתן לצפות ממנה על סביבותיה של צפת- הרי מירון, הכנרת , הגליל התחתון , ועד הרי נפתלי והחרמון . סביב המצודה הוקם בשנת 1950 גן המצודה  שתוכנן על ידי אדריכל הגנים שלמה אורן ויינברג ובו הוקמה מצבת זיכרון לחללי צפת במלחמת העצמאות.


על פי התכנית של ראש עיריית צפת שוקי אוחנה, במקביל ל'העמדת המקום על הרגליים' ולאפשרות למטיילים במקום להנות מיופיו וייחידותו, בעיריית צפת בונים תכנית נרחבת להופת אטרקציות והרחבת הפעילות במצודה. לדבריו של אוחנה: "כילד אני זוכר שהייתי מגיע עם הורי והיינו מבלים פה שעות רבות, מצודת צפת הינה אתר ברמה בינלאומית והגיע הזמן לשקם את המקום ולהפוך אותו לפנינה אמיתית".


 חזרה למעלה

 חזרה לחדשות בתיירות

 

   
מים, נוף וקוקטייל ביד – בריכות הנוף המומלצות ביותר לנפוש בהן

     צביקה דמרי     26.07.20  

בזמן שההגבלות כיום על אתרי שחייה קצת הוקלו, Booking.com משתפת את הבחירה שלה עבור כמה מבריכות השחייה הייחודיות והמעוררות ההשראה בישראל - עם נוף שיעצור את נשימתכם.

הבריכה במלון אוריאנט:קרדיט בוקינג

מחקר* שנערך לאחרונה על ידי Booking.com מגלה כי עבור יותר ממחצית (61%) מהמטיילים הגלובליים הרצון לנוח, להירגע ולפרוק מתחים מהווה את המוטיבציה לצאת לטיול של אחרי סגר, כאשר צלילה אל תוך עומק המים הכחולים היא ההגדרה המדויקת ביותר לשלווה עבור רבים מהם. בזמן שההגבלות כיום על אתרי שחייה קצת הוקלו, Booking.com משתפת את הבחירה שלה עבור כמה מבריכות השחייה הייחודיות והמעוררות ההשראה בישראל - עם נוף שיעצור את נשימתכם.


הנה הבריכות שאפשר להירגע בהן בחודשי הקיץ החמים 


מלון אוריינט ירושלים
מציע בריכה על הגג המספקת נוף מרהיב על העיר הרוחנית ירושלים, שבהחלט יכולה להמחיש את האמירה "ירושלים וערים סביב לה". אורחי המלון יכולים ליהנות ממתחם בריאות הכולל, אמבט עיסוי, חמאם ומתקני כושר. המיקום המרכזי שלו הופך אותו לנקודת המוצא המושלמת לחקור מגוון עצום של אטרקציות מקומיות, כולל מתחם התחנה הראשונה, גן הפעמון המשתרע וכן שפע של מסעדות וחנויות בוטיק סמוכות.


מלון הריץ-קרלטון בהרצליה
ממוקם במרינת העיר, ממש מעל לקניון ארנה ובו ניתן למצוא בריכת שחייה משגעת על הגג, שמשקיפה על הנמל והים הכחול. בזמן השהייה בבריכה אפשר לבחור מבין שלל האפשרויות שמציע בר-הטרקלין שממוקם לצידה, כמו קוקטיילים ייחודיים, או פשוט להתיישב במושבי הטרקלין בעת שקיעה בהם תוכלו לספוג את הנופים הסוחפים. המלון מציע גם חדרים אלגנטיים, מרכז בריאות וספא וכן מגוון מסעדות.


בריכה נוספת שמספקת נוף מיוחד עם תצפית ישירה לים, נמצאת ב מלון ווסט לגון ריזורט נתניה , בה תוכלו להתרפק על כסאות מפוארים ונוחים שהופכים את הסיטואציה לזמן מושלם לקחת פסק זמן ולהירגע. לבריכה המיוחדת הזו יש כמה זוויות ראייה המספקות תחושה ממשית כאילו אתם מרחפים בתוך המים, ישירות מעל פני הים. תוכלו ליהנות גם מהמרפסת המוצלת בחדרים, מרפסת שמש שקיימת במקום, כמו גם מהמזנון באתר, או לקחת לגימה מאיזה קוקטייל טעים.


קרדיט בוקינג

נוף פנורמי עוצר נשימה הוא בדיוק הסיבה לשהות במלון פאבליקה ישרוטל אוטוגרף קולקשן. לאחר טבילה בבריכת האינפיניטי האקסקלוסיבית על הגג בקומה השביעית, יכולים האורחים לשכב תחת שמשיות, לספוג את אור השמש לצד מוזיקה רגועה ומרגיעה או אפילו ליהנות מהמסעדה, מרכז הכושר, והבר באתר.


גם בפתח תקווה תוכלו למצוא את מלון פרימה לינק עם בריכה על הגג שמספקת נוף אורבני על אם המושבות. המלון, שמשתרע על קומות 14 עד 19 בבניין, ממוקם סמוך לאיזור העסקים, הבילויים והקניות של העיר ומתאים לחופשה אישית אך גם למטרות עסקיות.


 חזרה למעלה

 חזרה לחדשות בתיירות

    
מועדון לנדרובר ויגואר מתאימים עצמם למציאות ומציעים חופשה ישראלית

     צביקה דמרי     21.07.20  

מועדון לנדרובר ויגואר מתאימים עצמם למציאות ומציעים חופשה ישראלית: טיולים משפחתיים, מסלולי שטח, טיולי לילה והדרכות נהיגה ברחבי ישראל.

קרדיט יח"צ

חברת המזרח, יבואנית רכבי היוקרה יגואר ולנד רובר לישראל, מציעה בשל המציאות   המשתנה גוון טיולים, מסלולי  שטח,  טיולי לילה והדרכות נהיגה ברחבי ישראל. במסגרת זו   המועדון  מציע  טיול במעיינות נובעים בהרי ירושלים, טיול לילה בנחל סדום, מסלול רטוב מהגלבוע אל עין נזם, טיול במדבר יהודה וואדי קלט, אימון חילוצים, הדרכת נהיגה בשטח טרשי ועוד'.
את לוח הפעילויות המלא ניתן למצוא ב אתר לנד רובר .
גם מועדון יגואר מציע מגוון טיולים ברחבי הארץ כולל מסלולי נהיגה מרגשים כדי לאפשר ללקוחות לחוות את מלוא עוצמת הנהיגה באיזורים מיוחדים ובכבישים מלהיבים לנהיגה. חזרה למעלה

 חזרה לחדשות בתיירות
 
   
סגירת חופי הכינרת והירדן בסופי השבוע ללא פיקוח והצלה - הינה סכנת חיים

     צביקה דמרי     20.07.20  

במכתב ששלח עידן גרינבאום, יו"ר איגוד ערים כינרת לראש המל"ל ולשר הפנים, כותב גרינבאום, כי בהמשך לתקנות החדשות התוצאה של סגירת חופי הים בסופי השבוע עלולה לעלות בחיי אדם. 

 
קרדיט טלי בר

מאחר וגם כאשר החופים סגורים לא ניתן למנוע את הכניסה הרגלית אליהם. כאשר בחוף אין מציל, עזרה ראשונה ושירותי סדרנות, הסכנה לציבור גדולה, כמו שהיה בסגר בימי חג הפסח ויום העצמאות. גרינבאום מבקש מראש המל"ל ושר הפנים לשקול שוב את ההחלטות הרות הגורל הללו, בטרם יוטל סגר בסופי השבוע.
בין הדברים שכותב גרינבאום במכתב :בשבועות האחרונים גודשים בסופי השבוע את חופי הכינרת המלאה על גדותיה עשרות אלפי מבקרים. אנו באיגוד ערים כינרת שמחים לארח את כולם בהתאם לכללי התו הסגול ולאפשר לציבור ליהנות תוך שמירה על כל הכללים.
גרינבאום מציין, כי בניגוד לחופי הים התיכון, מדובר בעיקר על משפחות המגיעות לבילוי של מספר ימים בקמפינג באחד מ-15 חופי האיגוד, כולם חופים שקטים המותאמים למשפחות. מרבית המשפחות מגיעות ביום ה' אחר הצהריים או ביום ו' בבוקר ונשארות בחופים עד יום ראשון. משמעות ההחלטה על סגירת החופים ביום ו' בשעה 17:00 תהיה צורך בפינוי של אלפי נופשים אם לא למעלה מכך ונעילת שערי החופים. פעילות זו לבדה צפויה להימשך שעות רבות ותצריך השקעת כוחות משטרה בסדרי גודל משמעותיים.

עוד מציין גרינבאום, כי בנוסף לחופים המוכרזים השקטים שמפעיל איגוד ערים כינרת, יש סביב לאגם עוד קילומטרים רבים של חופים לא מוסדרים ולא מוכרזים, המושכים גם הם אלפי מבקרים וגם אותם יהיה צורך לפנות וכאן כאמור המשימה מורכבת עוד יותר, כולל חופי נהר הירדן (בחלקו הצפוני הנשפך לכנרת ובחלקו הדרומי היוצא מהכנרת) מתגודדים אלפי מבקרים בסופי השבוע, רבים מהם בני נוער המבלים את חופשת הקיץ. כל חופי הירדן אינם מוכרזים ואינם מוסדרים.


עוד כותב גרינבאום במכתבו, כי על המל"ל לתת הדעת על חופי כפרי הנופש והמלונות הפזורים סביב לאגם. לכל אחד מהמלונות ומכפרי נופש אלה חוף רחצה מוכרז ובכל אחד מהם שוהים בסוף השבוע מאות ישראלים ששילמו במיטב כספם כדי לצאת לחופשה. גם כך מצויים עסקי התיירות במשבר גדול וסגירת החופים הללו בסוף השבוע עלולה להמית על התיירנים  מכה אחת יותר מדי, ממנה כבר יתקשו להתרומם. חזרה למעלה

 חזרה לחדשות בתיירות
    
מכרז להקמת שני מתחמי תיירות מדברית בירוחם

     צביקה דמרי     16.07.20  

רשות מקרקעי ישראל ומשרד התיירות פרסמו מכרז להקמת שני מתחמי תיירות מדברית ל-48  חדרים באגן נחל השועלים בדרום בתחום ההרחבה של העיר ירוחם

 
קרדיט צביקה דמרי 

רשות מקרקעי ישראל ומשרד התיירות  פונים ליזמים בתחום התיירות להגיש הצעה להקמת שני מתחמי תיירות ייחודיים בירוחם. מדובר על שני מתחמים שייעודם מלונאות וחקלאות, שיוקמו על פי תכנית לתיירות מדברית בקצה הדרומי של העיירה, על גבול המדבר, לאורך ערוץ נחל שועלים. גודל המתחמים ביחד הוא כ-146 דונם.

המתחם הראשון משתרע על שטח של 58 דונם והמתחם השני גדול יותר וחולש על שטח של כ-87 דונם. במתחמים יהיו מותר להקים בין 11 ל-24 יחידות אירוח (צימרים), שני מבני מגורים לבעלי המקום ולצוות, בגודל של עד 400 מ"ר. שאר השטח מיועד לחקלאות צומח תיירותית כגון גפנים, גתות, צמחי מאכל ותבלין, דרכי נוף, שבילי אופניים ושבילים להולכי רגל.
כל זאת, על פי כללי התכנית הקיימת ותנאי המכרז. מחיר המינימום הנדרש במתחם הראשון הוא 433,500 ₪ עבור שטח של 58 דונם המיועד לבניית 24 יחידות אירוח, כאשר יעוד השטח הוא, כאמור, למלונאות ולשטחים חקלאיים. מחיר המינימום במתחם השני הוא 612,000 ₪, כאמור עבור שטח של 87 דונם, שבו ניתן להקים עד 24 יחידות אירוח. יעוד השטח גם הוא למלונאות ולשטחים חקלאיים.

עם הזוכים ייחתם חוזה פיתוח ל-6 שנים, כאשר בעקבותיו ייחתם חוזה חכירה ל-49 שנים עם אופציה להארכה לעוד 49 שנים. על פי התכנית, על השטח משני צדי אגן הנחל, המיועד לפארק המרכזי, יפותחו שש אונות של מתחמי תיירות קטנים בדפוסי בינוי שונים. הם יכללו מספר סוגים של מוקדים תיירותיים, שטחים לתיירות חקלאית ושטחים לטיפול נופי. כדי לשלב את המתחמים בנוף המדברי, הבינוי והפיתוח המוצעים יהיו בקנה מידה מתאים לסביבה, ייעשה שימוש בחומרים טבעיים ובצמחייה מקומית. כמו כן, דרכי הגישה למתחמים ולתשתיות תהיינה חופפות באופן מרבי לדרכי העפר והשבילים הקיימים בשטח. הדרכים שמחוץ למתחמי התיירות המדברית ישולבו בעתיד במערך השטחים למגורים שיפתחו מדרום לנחל השועלים. מנהל

רשות מקרקעי ישראל עדיאל שמרון : רמ"י רואה בקרקע משאב לאומי לפיתוח כלכלי חברתי, לצד היותה תשתית מרכזית למתן מענה לצרכי הדיור של ישראל. רמ"י ומשרד התיירות מקיימות שיתוף פעולה פורה ויעיל במטרה לקדם את התיירות בכלל והתיירות המדברית בפרט. הקמת מתחמי התיירות תתן תנופה לירוחם בפרט ולנגב בכלל".

מנכ"ל משרד התיירות, אמיר הלוי: "התיירות המדברית בישראל תפסה תאוצה בשנים האחרונות והביקוש למקומות לינה וחוויות גובר. מתחמי התיירות המדברית בירוחם יספקו מענה לצורך בחוויה מדברית בשילוב של לינה במגוון רמות ואטרקציות נלוות. גם בתקופת משבר הקורונה משרד התיירות ממשיך לקדם פרויקטים עתידיים לטובת האצת תיירות הפנים והתיירות הנכנסת כאשר  תתאפשר". ראש מועצת ירוחם, טל אוחנה: "החוות המדבריות הן רובד נוסף ואסטרטגי במפת התיירות של ירוחם. לצד שלושה בתי מלון, המקודמים בלב נכסי הטבע שלנו - האגם, מבואות המכתש ובסמוך לנחלים הדרומיים, אנו מציעים כעת ליזמים הזדמנות לחלום ולהגשים תיירות חדשני, בלב המדבר".


המכרז מיועד למי שיקבל את המלצת משרד התיירות בלבד..


 חזרה למעלה

 חזרה לחדשות בתיירות
 


   
לילות צפת- חוויה קסומה בעיר העתיקה.

     צביקה דמרי     03.07.20  

לילות צפת-בעיר העתיקה בין סמטאות קסומות, באווירה ייחודית, עם מאכלים מפנקים וכוס
בירה/ יין ביד, מי צריך יותר מזה?. 


קרדיט עיריית צפת

בכל יום חמישי החל מהשעה 19:15 להכיר את לילות צפת ובשישי החל מהשעה 10:00 לחוות קבלת שבת צפתית עם סיורים מודרכים, נגני רחוב, דוכני מזון, דוכני יין איכותיים, בירות וגבינות צפתיות, הרצאות ופעילות לכל המשפחה, והכל בהקפדה על כללי התו הסגול ושמירה על הנחיות משרד הבריאות!.

בכל יום חמישי החל מהשעה 19:15 ייצא סיור של רוח צפת ללא תשלום מהתערוכה הכללית ברחבי העיר העתיקה. כמו כן במקביל יפעילו ב'אסנט' סיורי טעימות לילי בשעה 20:30. בשדרת הגלריות תמצאו גלריות לאומנות פתוחות, דוכני מזון, לחוח תימני, פעילות במרכז הקבלה לרבות הרצאות, סדנאות וסרטונים, תוכלו לסייר במנהרות צפת מהמאה ה-16, להנות מיינות של יקב צפת ויקב אבוהב, להתרשם מתהליך ניפוח זכוכית בחום של 500 מעלות, גבינות צפתיות ועוד, והכל בשדרת הגלריות הציורית בלב העיר העתיקה בצפת כשברקע נגני ככליזמרים ינעימו את האווירה!

בנוסף, בכל יום שישי החל מהשעה 10:00 תוכלו להנות מקבלת שבת צפתית לרבות מוסיקה, יקבים, מחלבות, סיורים מודרכים ושלל פעילויות בציר הגלריות שיציגו את התוצרים האומנותיים המרשימים.

ראש עיריית צפת שוקי אוחנה ציין: "גם ביימי הקורונה חשוב לנו לשמור על הגחלת ולהמשיך את הפעילות בהתאם למה שניתן לקיים במגבלות הקורונה. צפת עיר של תיירות ומזמינה את עם ישראל להגיע לנפוש ולהנות בבירת הגליל, אני מזמין את תושבי צפת, האורחים שצפויים להגיע לצפת ואת כל תושבי מדינת ישראל להצטרף לחוויית סופ"ש בצפת עם לילות צפת וקבלת שבת צפתית- חוויה יוצאת דופן בלב העתיקה".


 חזרה למעלה

 חזרה לחדשות בתיירות
 

   
"אלין ק. ייזום פרויקטים" זכתה במכרז של משרד התיירות להקמת מתחם מלונאות ונופש בבאר שבע .

     צביקה דמרי     09.07.20  

השטח נמצא בסמיכות לאוניברסיטה, לתחנת הרכבת, ולקריית התקשוב, מהווה פוטנציאל רב לאירוח כנסים, ליציאה לתיירות מדברית, ולחובבי אתרי מורשת.


1235rf 

מנכ"ל משרד התיירות, אמיר הלוי : "באר שבע היא השער לנגב שהולך והופך להיות הדבר התיירותי הבא. אנחנו מקווים שמתחם נופש ומלונאות יהווה בסיס לתיירים ונופשים בעתיד לפני יציאה לחוות את הנגב כולו ושלל החוויות שהוא מציע".
מנהל  רשות מקרקעי ישראל, עדיאל שומרון: "מנהל רשות מקרקעי ישראל, עדיאל שומרון: "רשות מקרקעי ישראל רואה בקרקע משאב לאומי מרכזי לפיתוח כלכלי וחברתי. שוק הנדל"ן מהווה אחוז משמעותי מהתל"ג של ישראל ובימים אלו כל התפתחות חיובית בשוק הנדל"ן מהווה תרומה למאמץ הלאומי להעלאת התל"ג וחיזוק המשק".

במכרז להקמת מתחם מלונאות ונופש בבאר שבע, על מגרש בגודל של כ-16 דונם, זכתה החברה מבאר שבע: "אלין ק. ייזום פרויקטים". במכרז שפורסם על ידי רשות מקרקעי ישראל, אושרה הקמה של 300 יחידות אכסון מלונאי בקריית המדע בבאר שבע. הזוכים ישלמו לרמ"י סכום של 7,181,818 ₪. במכרז  היו זכאים  להשתתף גופים שקיבלו המלצה של משרד התיירות.

משרד התיירות רואה בבאר שבע עיר חזקה ומרכזית, שממנה יוצאת התיירות המדברית, והמלון שיוקם יתאים לכך, כמו גם למשפחות ולשוחרי אתרי מורשת הנמצאים בעיר. בהתאם לכך, בשנים האחרונות שיפר משרד התיירות את התשתיות באזור התיירותי של באר שבע, ובמיוחד את סמטאות העיר העתיקה – אזור שכיום מושך תיירים ומציע חווית חיי לילה עם מסעדות, פאבים וכדומה. כמו כן, פיתח משרד התיירות אטרקציה נוספת באזור: באר אברהם - אתר תיירותי השוכן על גדת נחל באר שבע, בשער העיר העתיקה של העיר ועוסק בדמותו של אברהם אבינו, המזוהה עם שלושת הדתות ובו באר מים עתיקה. לפני מספר חודשים  ערכו  משרד התיירות ועיריית באר שבע, בשיתוף החברה הכלכלית - מנהלת העיר העתיקה והתיירות, כנס ראשון שחיבר בין יזמים פוטנציאליים לבין בעלי נכסים, תיירנים  ובעלי מקומות לינה ואירוח מרחבי העיר. הכנס נועד להמשיך לפתח את תחום המלונאות שצובר תאוצה בעיר.

בנוסף, קריית המדע שנמצאת בבניה, מאכלסת בהדרגה רבות מחברות ההיי-טק בארץ, ובכלל זה חברות סטארט-אפ. מיקום המגרש המיועד לאכסון מלונאי, הנמצא בסמיכות לאוניברסיטה, לתחנת הרכבת, ולקריית התקשוב, מהווה פוטנציאל רב לאירוח כנסים בתחומים אלו. חזרה למעלה

 חזרה לחדשות בתיירות
    
מיצג חלוצים, עתיקות והרבה הרבה מים: קיץ 2020 בסחנה

     צביקה דמרי     07.07.20  

קיץ 2020 בגן הלאומי 'גן השלושה' (סחנה) שבעמק המעיינות: לאורך הגן זורם נחל האסי – עם טמפרטורת מים קבועה של 28 מעלות, בריכות טבעיות, מתקני משחקים והרבה דשא וצל. 


קרדיט צביקה דמרי 

הגן נבחר בעבר לאחד מעשרים האתרים היפים ביותר בעולם (על פי מגזין TIME), במרכזו נובע מעיין מתחתית בריכה טבעית, משובצת מפלי מים יפהפיים וגשרוני אבן ובשנה שעברה, במסגרת שנת ה-60 לגן השלושה, נחנך לקהל 'שביל הבוסתן והמים' - אזור בילוי חדש בחלק המזרחי של הגן עם טיילת מונגשת לאורך הנחל באורך של כ-300 מטר העוברת דרך בוסתן פורח של עצי ארץ ישראל וטחנת קמח עתיקה. במהלך פריצת השביל נחשפו בצלע הגבעה שני פתחיה של מחילה חפורה אשר מקורה מוערך בתקופה הרומית ביזנטית.

עוד בשטח הגן - מוזיאון 'עקבות בעמק' הכולל שני אגפים - אגף המורשת של המוזיאון באתר השחזור חומה ומגדל ואגף הארכיאולוגיה - המוזיאון לארכיאולוגיה ים-תיכונית הכולל פריטים נדירים מארצות הים התיכון. המוזיאון פתוח לקהל הרחב בימים א'-ה' בין השעות 10:00-14:00 ללא תשלום נוסף מלבד דמי הכניסה לגן השלושה. למבקרים העצמאיים באגף המורשת יתאפשר להיכנס לצריפי המגורים, למטבח וחדר האוכל, להביא מים בדליים מהנחל ולהתנסות בכביסה בגיגית, להתלבש בבגדי החלוצים ולהצטלם כמו פעם, לטפס על המגדל ולפענח צופן מורס. המבקרים העצמאיים במוזאון לארכיאולוגיה יסיירו באולמות התצוגה העשירה בממצאים מעמק בית שאן ואגן ים התיכון.

החל מהשבוע, בימי הקיץ בימים א',ג',ה' בשעה 12:00 תתקיים פעילות חווייתית למשפחות הכוללת את המיצג האורקולי החדש 'מסע העלייה אל הקרקע' המדמה עלייה לקרקע והקמת יישוב חומה ומגדל, כאשר המבקרים לוקחים חלק בחוויית העלייה אל הקרקע של היישוב, מרגע ההתכנסות, הנסיעה במשאיות, בניית נקודות הישוב החדשות ועד היום. הפעילות במיצג כוללת גם סיור מודרך באתר חומה ומגדל ופעילות מימי החלוצים.

משך הפעילות שעה. הכניסה למיצג בעלות נוספת של 10 ₪ בלבד לאדם וברישום מראש
בטלפון 04-6581017 שעות פעילות הגן – 8:00-17:00 [ימי ו' עד 16:00].
מחיר הכניסה - ילד - 24 ₪, מבוגר (החל מגיל 14) – 39 ₪.
בשל הנחיות משרד הבריאות, יש להירשם מראש ב אתר רשות הטבע והגנים
מספר המקומות מוגבל!.


 חזרה למעלה

 חזרה לחדשות בתיירות
     
נחנך מוקד מידע תיירותי לנופשים ומטיילים בגליל ובגולן 

     צביקה דמרי     06.07.20  

ביזמת עמותת "ארץ הגליל" ובי"ס שדה "קשת יהונתן" עמותת "ארץ הגליל" ובי"ס שדה "קשת יהונתן" חנכו מוקד מידע תיירותי חדש, המאפשר לנופשים והמטיילים בגליל ובגולן, תכנון טוב ומדויק יותר של מסלולי הטיול בהתאם לעונות השנה.


מפל הטחנה צילום חירות תמרי 

המוקד מעניק מידע מקצועי, מענה אנושי באמצעות הטלפון, על ידי מדריכי בי"ס שדה קשת יהונתן, זאת על מנת להפוך את הטיול בצפון, לחוויה מתאימה לסגנון הטיול שמבקש כל מטייל וכל משפחה.

דורית אלמליח, מנכ"לית עמותת התיירות "ארץ הגליל" אומרת, כי במשך חודשי הקורונה האחרונים, קיימה עמותת ''ארץ הגליל" מפגשים מקוונים עם תיירני האזור, במטרה לסייע בהתמודדות עם המשבר. בשיחות אלו וכן כבקשה של הנופשים והמטיילים, עלה הצורך בהקמת מוקד מידע מעודכן ומקצועי, המאפשר מידע על מקומות לינה, אתרי תיירות, נחלים זורמים מסעדות ועוד, בהתאם למצב.

ספי רץ, הממונה על פיתוח עסקי-אסטרטגי בעמותת התיירות "ארץ הגליל" אומר, כי הקמת מוקד המידע נובע מצורך אמיתי מהשטח והתיירים המגיעים לצפון המעוניינים בנופש מותאם לצרכים ולרצונות שלהם, אך היכרותם עם השטח מועטה, כך שלא נפרסת בפניהם תמונת התיירות המלאה והאפשרויות הקיימות שיש לגליל ולגולן להציע. "הנופשים והמטיילים המגיעים לגליל, לעיתים אובדי עצות מבחינת היכולת לדעת מהן האטרקציות ואילו פעילויות קיימות, מה מתאים לגילאים השונים, אילו מסלולי טיול ישנם, מה דרגות הקושי, אילו מסעדות פעילות, מה ניתן לראות במרכזי המבקרים וכד'. הנופשים ניצבים בפני קושי לתכנן את ימי הנופש מבחינת מה שנכון להם, מה מתאים למזג האוויר, אילו מקומות שינו פניהם בעקבות הקורונה, האם מותאם לתקציב שתוכנן וכד'.  מרכז המידע מאפשר לתת תחושה שהם מגיעים לנופש מוצלח ומהנה בגליל, שהם כה מייחלים לו, בעיקר בתקופה זו" אומר רץ.

אביתר ליכטמן , פיתוח תוכן והדרכה בבי"ס "קשת יהונתן", אומר : "היוזמה חשובה למטיילים ולתיירנים כאחד. המוקד ישמח לתת מענה לכל המטיילים המתלבטים לגבי הנופש בגליל ובגולן ולכל סוגי הטיולים: טיולי משפחות, שכשוך במעיינות, מסלולים למיטיבי לכת ועוד. בנוסף, ניתן להתעדכן באתר התיירות "ארץ הגליל" במידע על האפשרויות הרבות לנופש מותאם בגליל ובגולן וגם הזמנות לסיורים מודרכים יזומים. המידע וההדרכה מאפשרים 'לתפור' את המסלולים לפי צרכי ורצונות המטיילים, לאור מטרתו העיקרית של  מוקד המידע, להנגיש לעם ישראל את הצפון המקסים".

מוקד מידע לנופשים ומטיילים בגולן ובגליל -  073-7577572.


 חזרה למעלה

 חזרה לחדשות בתיירות  
   
אירועי לילות לבנים בערבה התיכונה 
       צביקה דמרי     05.07.20   

תיירות ערבה תיכונה מזמינה לארבעה סופי שבוע בממלכת השקט, הרוגע, נופי בראשית מדבריים ואלפי כוכבים הפרושים מלמעלה.  בין הפעילויות: תצפיות כוכבים, פעילות מדברית, יוגה ופעילות לילדים.  תצפית מודרכת, טלסקופים ופעילות לילית במדבר ארבעה סופי שבוע מה- 24.7 עד 14.8 

 
קרדיט גיל פאר

מדענים ואסטרונומיים אומרים, כי הערבה התיכונה הינו אחד האזורים היפים בעולם לצפייה בשחקים. בערבה קיים חושך כמעט מלא והיעדר תאורה מלאכותית, שבדך כלל אופפת את חבלי הארץ העירוניים המתאפיינים ב"זיהום האור" ופוגעים בחדות הצפייה. סופי השבוע זרועי הכוכבים בערבה התיכונה מתקיימים הרחק מאורות הכרך. הלילה זרוע באין סוף כוכבים והשמים מתגלים במלוא הדרם. במקום בו פוגש המדבר את השמים, תוכלו לצפות במופע מרהיב של מטר מטאורים, שהינם שרידי אבק שהותיר אחריו כוכב שביט במסלולו סביב השמש וכאשר כדור הארץ עובר בשובל השאריות של השביט, פוגעים המטאורים באטמוספירה במהירות של 59 ק"מ לשנייה ויוצרים מופע שמימי.

סופ"ש מס' 1: 24/07/2020 - בית ספר שדה חצבה

מה רואים?  כוכב הצפון, קבוצות הכוכבים, מיתולוגיה ומדע, כוכבי לכת, שמשות רחוקות, צבירים וגלקסיות, ערפיליות ועוד.

פעילות - צפייה בטלסקופים, מתחם צפייה במטאוריטים, מדורה והכנת תה ופיתות סביב המדורה, פעילות יצירה לילדים, סיור לילי בעקבות העקרבים.

מחיר:  70 שקלים למבוגר, 50 שקלים לילד (גילאי 2-14).

 

סופ"ש מס' 2: 31/07/2020 - ראס השיטה בחצבה

מה רואים?  כוכב הצפון, קבוצות הכוכבים, מיתולוגיה ומדע, כוכבי לכת, שמשות רחוקות, צבירים וגלקסיות, ערפיליות ועוד.

פעילויות - צפייה בטלסקופים, מתחם צפייה במטאוריטים, מדורה והכנת תה ופיתות סביב המדורה, פעילות יצירה לילדים, סיור לילי בעקבות העקרבים.

מחיר:  70 שקלים למבוגר, 50 שקלים לילד (גילאי 2-14).

 

סופ"ש מס' 3: 07/08/2020 - מתחם "נוף צוקים" בצוקים - מאוהב בט"ו באב
סופ"ש של אהבה במדבר. מיועד לזוגות מעל גיל 18.

ירח מלא וכוכבים נופלים, קולינריה, תרבות, סדנאות ואמנות מקומית. כל זה ועוד בסופשבוע של אהבה מדברית בצוקים.

בשעה 19:00- מוסיקה, יין וכוכבים

בשעה 21:00- מאוהבים בכוכבים - 'מרכז מדבר לשלום'- נוף צוקים. סיפורים על 'אוהבים בכוכבים' תצפית תחת כיפת השמיים, בהדרכתו  אלון גולדשטיין . המחיר כולל כוס יין של יקב 'מואה'.

מחיר:  70 שקלים  לאדם.

 

סופ"ש מס' 4: 14/08/2020 - בחוות האנטילופות - אירוע ערב כוכבים

מה רואים?  כוכב הצפון, קבוצות הכוכבים, מיתולוגיה ומדע, כוכבי לכת, שמשות רחוקות, צבירים וגלקסיות, ערפיליות, צפייה בטלסקופים, מתחם צפייה במטאוריטים ועוד.

פעילות - מדורה והכנת תה ופיתות סביב המדורה, פעילות יצירה לילדים, סיור לילי חיפוש עקרבים.

מחיר:  70 שקלים למבוגר, 50 שקלים לילד (גילאי 2-14).

 

טיפ-  בכל רגע בערב אפשר ומומלץ פשוט לשכב על הגב וליהנות ממטר המטאורים (ניתן להביא מחצלת).

הנחיות כלליות-   לטובת הצלחת התצפיות, יש חשיבות לשמירה על החושך ואין להדליק אורות ככל הניתן, ניתן לנוע עם פנסים, עדיף עם אור אדום. חובה להגיע לתצפיות עם נעליים גבוהות, סגורות, מסיכה לפנים ואלכוג'ל אישי.


 חזרה למעלה

 חזרה לחדשות בתיירות
 
   
מתחברים לאדמה ותומכים בתיירות כחול לבן

       צביקה דמרי     05.07.20   

ארגון השומר החדש בשיתוף עם קרן מיראז' לפיתוח הנגב, מזמינות את הציבור הרחב לסדרה של חוויות חקלאיות לכל המשפחה במהלך יולי אוגוסט המאפשרות חיבור לאדמה, תמיכה בחקלאי הנגב וקידום התיירות החקלאית והמדברית בנגב.


 
קרדיט יח"צ

סדנת טעימות יין בחוות רוטה  
תאריכים ושעות: ימי חמישי במהלך כל  יולי ואוגוסט בין השעות 18:00-20:00, משך הסיור כשעה 
מיקום:  דרך היין ברמת נגב
תיאור: על שרידי חווה חקלאית קדומה מימי הנבטים, ניצב יקב הבוטיק של חוות רוטה. המצטרפים לחוויה בחווה יפגשו את החקלאי, האמן והיינן ארז רוטה, שיספר את סיפור הקמת היקב וייתן הצצה על תהליך ייצור היין בחווה מגידול הענבים בכרם ועד לביקבוק. הביקור כולל טעימות יין משובח מתוצרת החווה. 
עלות: 30 ש"ח למשתתף, מינימום 10 משתתפים בביקור.

חווית קטיף במשק משפחתי – תות ברנע  
תאריכים ושעות: 9 ביולי בין השעות 18:00-20:00, 10 ביולי בין השעות 8:00-10:00 
מיקום: קדש ברנע תיאור: תותים, תותים, תותים! המצטרפים לחוויה במשק של משפחת ברנע ייהנו ממפגש עם החקלאים וחשיפה לאורח חייהם ההתיישבותי-חקלאי במדבר. החקלאים יספרו על שיטת העבודה הייחודית שלהם בחווה ("low tech") ויקחו את המשתתפים לסיור טעימות כולל קטיף עצמי בחממות. כל משפחה תצא מהביקור מצוידת בסלסילה צבעונית של תותים וירקות עונתיים טריים מן השדה. 
עלות: 20 ש"ח למשתתף


חוויה חקלאית אורגנית בנחל בוקר  
תאריכים ושעות: בימי חמישי, 
במהלך כל חודשי יולי- אוגוסט, יתקיימו 2 סיורים ביום:  בשעה 8:00-10:00 ובשעה 18:00-20:00 מיקום: נחל בוקר 
תיאור: חוות נחל בוקר ממוקמת בצמוד לשדה בוקר. הביקור בחווה יכלול חוויה אותנטית של חיי החקלאים במדבר - שיחה על התיישבות וחקלאות אורגנית והפרחת השממה,  ועבודת קטיף בשדה. כל משפחה תצא מהביקור מצוידת בסלסלת ירקות אורגניים טריים מקטיף עצמי. משך הסיור כשעה וחצי. משך הסיור כשעה וחצי. 
עלות:  30 ש"ח למשתתף.


חוות שירת המדבר- מרחב בריחה בטבע  
תאריכים ושעות: ימי חמישי ושבת במהלך כל יולי ואוגוסט: 
שעות: חמישי:  18:00-19:30, שבת ב- 8:00-10:00 מיקום: באר מילכה
תיאור: מרחב בריחה טבעי, בחווה משפחתית אקלוגית שהוקמה בשנת 2007, על ידי משפחת כהן,  מתוך אהבה גדולה למדבר ולקסמיו, ומתוך שמירה על מרקם הקרקע והחיים בו .משחק ההרפתקאות בנוי על הרעיון של חדר בריחה ומתקיים  ברחבי החווה,  בין בוסתני פרי וערוגות צמחי מרפא. הפעילות כוללת מגוון משימות, חידות הגיון, הפעלות מרתקות, לימוד על צמחי מרפא הגדלים בחווה, הכנת שיקויים וכניסה למערה סודית. המרחב בריחה מתאים למשפחות ולקבוצות בכל הגילאים. מילדים קטנים ועד מבוגרים. יש במשחק הרבה אלמנטים שמאפשרים לכולם ליהנות. כל קבוצה מקבלת חוברת הנחיה ואביזרים והפעילות מתקיימת ברחבי החווה בתחנות מוצלות. משך הפעילות כשעה וחצי.
עלות: 35 ש"ח לאדם – מחיר מוזל לחודשים יולי ואוגוסט.עטלפים, עקרבים וירקות - סיורי לילה קרירים בקיץ תאריכים ושעות: ימי חמישי במהלך כל  יולי ואוגוסט, בשעה 20:00. משך הסיור כשעה וחצי. מיקום: המרכז לחקלאות מדברית רמת הנגב, 20 דקות מבאר שבע תיאור: ערב יורד על המדבר, צבעים מתחלפים לצבעי הערב וכוכבים נדלקים בשמיים... גם חיות הלילה מתעוררות לפעילות וזה הזמן של מי שמצטרף לסיורי הלילה לגלות מה בדיוק קורה בחממות וסביבתן בשעות אלה, אילו בעלי חיים מסתובבים באיזור ומה בכלל עובר על הירקות בשנתם? בסיור נגלה את הקשר בין עטלפים, עקרבים וחקלאים ונחווה את הצד הלילי של עולם החקלאות המדברית. 
עלות: 40 ₪ למבוגר ו-20 ₪ לילד/גמלאי (מגיל 5 עד 12, והחל מגיל 60)
ניתן לשלב גם ארוחת פויקה ירקות בתום הסיור, בהזמנה מראש ובתשלום נוסף.


פסטיבל הבציר ה- 4 למשפחות תאריכים ושעות: 23-27 באוגוסט, משעה 15:00 בצהריים ועד 11:00 בבוקר מיקום: חוות ננה, ליד מצפה רמון תיאור: חוויה חקלאית לכל המשפחה, הכוללת התנדבות, בישול בשטח, עמדות יצירה לילדים, דוכני מזון מסובסדים של תושבי מצפה רמון, ערב שירים מסביב למדורה, קמפינג במתחם מרווח ומגוון סיורים ואטרקציות. הבציר יתקיים בשעת השקיעה או לקראת זריחה. עלות: 15 ש"ח ללילה למשתתפים מעל גיל 5


טועמים חדשנות- סיורי סוף שבוע למשפחות במרכז לחקלאות מדברית רמת הנגב תאריכים ושעות: ימי שישי ושבת במהלך כל יולי ואוגוסט בשעה 10:30. משך הסיור כשעתיים מיקום: המרכז לחקלאות מדברית רמת הנגב, 20 דקות מבאר שבע תיאור: הסיור היחיד לכל המשפחה בנושא אנרגיה מתחדשת וחדשנות במדבר. נכיר את אתגרי החקלאות במדבר ואת הפתרונות החדשניים כמו הפרויקט הסולארי הגדול ביותר בארץ והמגדל הסולארי הגדול בעולם, וגם נטעם ירקות ופירות. מחיר מיוחד במסגרת קמפיין "לילות קיץ קרירים". ניתן לשלב שובר לארוחת צהריים בתום הסיור, בתיאום מראש ובתשלום נוסף. עלות: 40 ₪ למבוגר ו- 20 ₪ לילד/גמלאי (מגיל 5 עד 12, והחל מגיל 60) ב₪. ניתן לשלב שובר לארוחת צהריים בתום הסיור, בתיאום מראש ובתשלום נוסף. חזרה למעלה

 חזרה לחדשות בתיירות
    
סיורי עששיות בין הנקרות : לילות יולי באתר התיירות ראש הנקרה

     צביקה דמרי     05.07.20  

בעקבות ההצלחה הרבה בשנים הקודמות, גם הקיץ ממשיכים באתר התיירות ראש הנקרה את מסורת סיורי העששיות הליליים, והקיץ בגלל המצב עם מתכונת מיוחדת של סיורי עששיות גם בתאריכים קבועים וגם בתאריכים גמישים. 

 
קרדיט גיא שגיב

מעוניינים להצטרף עם המשפחה לסיור קיים?
הצטרפו לתאריכים הפתוחים – בכל שבוע יתקיימו 2-3 סיורים בערבים שונים, החל מהשעה 20:00.

תאריכי הסיורים הקבועים בחודש יולי
– 6.7 [ב'], 9.7 [ה'], 11.7 [ש'], 14.7 [ג'], 20.7 [ב'], 23.7 [ה'].

מעוניינים ליזום סיור פרטי לקבוצת משפחות או חברים בתאריכים נוספים?
הקיץ אנחנו גמישים! פנו לראש הנקרה לתיאום סיור קבוצתי פרטי משלכם – ללא כל שינוי במחיר.

על הפעילות : לאחר רדת החשכה וסגירת האתר, נפתח מחדש אתר התיירות ראש הנקרה לסיורי עששיות ליליים בשעות שהטבע מתעורר לחיים מסתוריים. סיור העששיות כולל: נסיעה לילית ברכבל המואר אל הנקרות הימיות וסיור מודרך בתוך הנקרות החשוכות לאור עששיות. נלמד כיצד נוצרו הנקרות ולמה דווקא כאן, נעלה על הגשר המפורסם שעליו עברה הרכבת המנדטורית שאף הובילה לארץ מעפילים ונשמע את הסיפור המרתק על הלילה שבו המחתרות פוצצו את גשר הרכבת. כל הפעילות על פי הנחיות משרד הבריאות ובהתאם להנחיות התו הסגול. יש להצטייד במסכות.
סיורי העששיות הליליים הינם בהרשמה מראש באתר 
 או בטלפון 073-2710100. משך הפעילות: שעה ורבע.
עלות למבוגר 54 ₪, עלות לילד (3-18)  48 ₪.
קיום הסיורים מותנה במינימום משתתפים. חזרה למעלה

 חזרה לחדשות בתיירות  
   
צפת העתיקה מתעוררת לחיים

   צביקה דמרי     02.07.20  

סופ"ש צפתי עם דוכני מזון, יינות, סיורים, אומנות ואווירה קסומה!
מיזם חדש ומיוחד של עיריית צפת בשיתוף העסקים בעיר העתיקה בדגש על רחוב הגלריות יצא לדרך ביום חמישי. החל מהשבוע, (2.7) בכל יום חמישי ושישי תתקיים פעילות ברחבי העיר העתיקה.

 
קרדיט טלי בן אברהם 

על פי התכנית בכל יום חמישי החל מהשעה 19:15 יופעלו סיורים מודרכים, ומיד לאחר מכן נגני רחוב ינעימו את האווירה לצד דוכני מזון, דוכני יין איכותיים, בירות וגבינות צפתיות, הרצאות ופעילות לכל המשפחה, והכל על פי כללי התו הסגול ושמירה על הנחיות משרד הבריאות!.
בכל יום חמישי החל מהשעה 19:15 ייצא סיור של רוח צפת ללא תשלום מהתערוכה הכללית ברחבי העיר העתיקה. כמו כן במקביל יפעילו ב'אסנט ' סיורי טעימות לילי בשעה 20:30. בשדרת הגלריות תמצאו גלריות לאומנות פתוחות, דוכני מזון, לחוך תימני, פעילות במרכז הקבלה לרבות הרצאות, סדנאות וסרטונים, תוכלו לסייר במנהרות צפת מהמאה ה-16, להנות מיינות של יקב צפת ויקב אבוהב, גבינות צפתיות ועוד, והכל בשדרת הגלריות הציורית בלב העיר העתיקה בצפת כשברקע נגני ככליזמרים ינעימו את האווירה!.
בנוסף, בכל יום שישי החל מהשעה 10:00 תוכלו להנות מקבלת שבת צפתית לרבות מוסיקה, יקבים, מחלבות, סיורים מודרכים ושלל פעילויות בציר הגלריות שיציגו את התוצרים האומנותיים המרשימים.

ראש עיריית צפת שוקי אוחנה ציין: "גם ביימי הקורונה חשוב לנו לשמור על הגחלת ולהמשיך את הפעילות בהתאם למה שניתן לקיים במגבלות הקורונה. צפת עיר של תיירות ומזמינה את עם ישראל להגיע לנפוש ולהנות בבירת הגליל, אני מזמין את תושבי צפת, האורחים שצפויים להגיע לצפת ואת כל תושבי מדינת ישראל להצטרף לחוויית סופ"ש בצפת עם לילות צפת וקבלת שבת צפתית- חוויה יוצאת דופן בלב העתיקה".
   חזרה למעלה

   חזרה לחדשות בתיירות
    
משרד התיירות חנך מצפור חדש על שפת המכתש במצפה רמון  

   צביקה דמרי     24.06.20  

שר התיירות, אסף זמיר: "כבוד עבורי להיות כאן ולחנוך את הפרויקט על שם האחים איטקיס, שמשלב סיפור אישי מרגש, ציונות אמיתית ואהבת הארץ. המכתש הוא אחד ממשאבי התיירות היפים שיש לנו ואעשה כל שביכולתי שכל אדם שמגיע למצפור יכיר את הסיפור של ברק ועמיחי".

 
קרדיט צילום משרד התיירות
 
אתמול (ג') חנכו שר התיירות, אסף זמיר, מנכ"ל משרד התיירות, אמיר הלוי וראש מועצת מצפה רמון, רוני מרום, את פרויקט "מצפור ברק ועמיחי", בכביש 40 על שפת מכתש רמון. המצפור הוקם ע"י משרד התיירות באמצעות החברה הממשלתית לתיירות, ובשיתוף משפחת איטקיס, לזכרם של האחים סג"מ ברק ורס"ן עמיחי איטקיס, שנפלו בעת מילוי תפקידם. המצפור שעלות הקמתו היא 5 מיליון ₪, בוצע בשיתוף מועצה מקומית מצפה רמון. במקום הוצבו ספסלי ישיבה המאפשרים למטיילים לעצור להתרעננות מול נוף מרהיב למכתש. המצוק מהווה אטרקציה תיירותית מהמובילות בארץ.

סג"ם ברק איטקיס נהרג בתאונת נשק ביום י"ב בשבט תשנ"ח (8.2.1998) והוא בן עשרים. הטייס, רב-סרן עמיחי איטקיס, נהרג בפעילות מבצעית ביום ד' בכסלו תשע"א (10.11.2010). בן עשרים ושמונה היה בנפלו. מטוסו פגע בקרקע מכתש רמון במהלך אימון לילה, ועמיחי והנווט עמנואל לוי נספו.
התכנון והביצוע של המצפור בוצעו תוך תשומת לב להשתלבות הפרויקט בתמונה הפנורמית של המכתש ושמירה על ערכי הטבע והסביבה. החומרים והגוונים של מרכיבי הפרויקט נבחרו בהשראת הנוף המדברי שמסביב. המצפור משתלב עם מוקדי עניין ותיירות על שפת המכתש, ובין היתר, פארק הפסלים שהוקם ע"י משרד התיירות בשנת 2019, מלון בראשית הסמוך ומרכז המבקרים שעבר שיקום ופיתוח, שכלל כביש גישה ומרפסת תלויה (נמצאת כעת בעיצומה של עבודת שיקום וצפויה להיפתח למבקרים במהלך הקיץ).

למצפור רצפת בטון בשטח של כ- 50 מ"ר, ופרגולת קורטן, שצורתה בהשראת כנף המטוס של עמיחי, טייס חיל האוויר, והמפרש הימי של ברק, קצין חיל הים. עקב היות המצפור על הכביש, נעשה תכנון תנועה בשיתוף עם חברת נתיבי ישראל ומשטרת ישראל, האטת תנועה בכביש הסמוך וכניסה בטוחה למצפור, תוך שיפור בטיחות התנועה בכביש הארצי, שילוט מכוון, הקמת חניות והנגשת המקום לאנשים בעלי מוגבלויות.

   חזרה למעלה

   חזרה לחדשות בתיירות
    
עמותת התיירות 'ארץ הגליל' וקשת יהונתן מזמינים לסיורים מודרכים בגליל 
   צביקה דמרי     23.06.20  

עמותת התיירות 'ארץ הגליל' וקשת יהונתן מזמינים לסיורים מודרכים בגליל ימי חמישי, 2 ו- 16 ביולי, בין השעות 17:30-19:30


קרדיט צביקה דמרי 

עמותת התיירות "ארץ הגליל" וקשת יהונתן ממליצים להגיע לגליל, לנשום אוויר צלול, ליהנות מיופיו ולצאת לסיורים מודרכים בגליל לכל המשפחה.
2.7 - "בין שביל הזהב לשביל החלב"- סיור למשפחות בפארק הזהב ומשק קורלנדר- את הסיור נתחיל בפארק הזהב, נצעד לאורך נחל הזהב הזורם בפארק, חבוי מהעין, בלב קרית שמונה. נשמע את סיפורי המקום ונשקיף על ג'ונגל סודי בלב העיר.
משם נמשיך למשק קורלנדר במושב בית הלל ונצעד ב"דרך החלב", נחווה מקרוב את התפתחותה של רפת החלב המודרנית, תוך כדי מעבר בין תחנות החיים של הפרה- מעגלים בני יומם, דרך מבכירות צעירות ועד פרות ותיקות, נלמד כיצד מפיקים שמן זית ואיך משפחה אחת קטנה הפכה למשק חקלאי פורח.
עלות הסיור - 40 שקלים למשתתף.

16.7- "השביל הזה מתחיל כאן"- סיור קסום למשפחות במושבה ראש פינה- נצעד בין סיפורי הבתים העתיקים של המושבה, נשמע על הנהר הגדול שזרם פה פעם, על בונה הסירות של המושבה שהגיע במיוחד וגילה שאין איפה להשיט אותן, ונבקר בנחל הזורם כיום. נספר את הסיפורים המרגשים, המשעשעים ואת סיפורם של האנשים שבנו את המקום.
עלות הסיור - 35 שקלים למשתתף.
הרשמה ופרטים לטיולים - 054-6960503
אתר

הסיורים מתקיימים על פי תקן "התו הסגול". יש להצטייד במסכה.


   חזרה למעלה

   חזרה לחדשות בתיירות
 
   
גליל על בטוח תרגישו חופשי ליהנות בגליל-קמפיין חדש ביוזמת הרשות לפיתוח הגליל

   צביקה דמרי     16.06.20  

קמפיין חדש ביוזמת הרשות לפיתוח הגליל והמשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל, קורא לקהל הישראלי להגיע לטייל ולנפוש בביטחה ברחבי הגליל, הגולן והעמקים ולתמוך בעסקי התיירות הפועלים בכפוף ל'תו הסגול' ולוקחים חלק פעיל בחווית הביקור העשירה והייחודית בגליל

 
צילום צביקה דמרי

לאחר כמעט חודשיים של הסגר בעקבות הקורונה, שהביאה לשיתוק ענף התיירות והטיילות, ויותר מכך מנעה מהציבור הרחב ליהנות מחווית הטיול בחיק הטבע ולנשום את אוויר הפסגות הגלילי, רבים ממסלולי הטיול, מקומות הלינה והאטרקציות מתחילים להיפתח, בכפוף להנחיות ה"תו הסגול" של משרד הבריאות.
הרשות לפיתוח הגליל, הפועלת ללא הרף לעידוד וקידום התיירות הגלילית ולתמיכה בעסקים באזור הגליל, הגולן והעמקים, יוצאת בקמפיין "גליל על בטוח – תרגישו חופשי" שמטרתו לעודד מבקרים, החל מזוגות, משפחות וקבוצות קטנות, להגיע ולהתארח בגליל בביטחה וליהנות משלל חוויות, סיורים, אטרקציות, טיולים יומיים באזור ומחופשה המשלבת לינה בצימרים, בקמפינג ובבתי המלון הקסומים שבגליל.
הקמפיין בשיתוף פעולה עם משרד התיירות ועוד כ- 70 רשויות מקומיות מהגליל, הגולן והעמקים, תומך באלפי עסקי תיירות, תרבות ונופש הפועלים בכפוף ל'תו הסגול', ומציעים מגוון פעילויות חוויתיות, אטרקציות, סיורים, סדנאות ייחודיות, ספורט אתגרי, תיירות חקלאית, גלריות, קולינריה ואירוח ביתי, לינה ועוד, שהם חלק בלתי נפרד מפסיפס חוויית האירוח הגלילית, מכלל הדתות והאזורים בכפר ובעיר.

מגילה יעקבי גורביץ', מנהלת תחום תיירות ותרבות ברשות לפיתוח הגליל נמסר
"לאחר תקופה קשה עבור כלל המדינה, אנו נרגשים לקבל בזרועות פתוחות את המבקרים הרבים שצפויים להגיע בחודשים הקרובים ולהרגיש חופשי לטייל ולנפוש ברחבי הגליל. התקופה הקשה חיזקה את חדוות הטיול בארץ בכלל והעמיקה את החיבור והרצון לחוויה הגלילית בפרט, עם מגוון החוויות, הטבע והמורשת שרק הגליל יכול להעניק עבור כל ישראלי. אני מזמינה את כולם להגיע ולהרגיש חופשי ליהנות, לישון, ולטייל בגליל, בגולן ובעמקים".


קרדיט רשות לפיתוח הגליל

קמפיין "גליל על בטוח" עם מידע על אלפי עסקי תיירות, תרבות ונופש הפועלים עפ"י ה"תו הסגול" מעודכן
באתר התיירות והתרבות של הרשות לפיתוח הגליל  
   חזרה למעלה

   חזרה לחדשות בתיירות

 

   
הצלחה מסחררת לסיורים בפסגת החרמון 
   צביקה דמרי     16.06.20  

באתר החרמון מברכים על פתיחת האתר לאחר תקופה של שלושה חודשים בהם האתר היה סגור. אתר החרמון נפתח בחג השבועות במתכונת קיץ וההפתעה הגדולה היא שהציבור חובב הטיולים והטבע מצביע ברגליים.

 
קרדיט עדי פרץ

הקיץ הגיע, אבל בפסגת הר החרמון בגובה 2040, מזג האוויר נראה אמנם כמו קיץ אבל מרגיש כמו סתיו, הטמפ' צונחת בעשר מעלות לעומת העמק, רוחות קרירות מנשבות ואין מושלם מזה בימי הקיץ הלוהטים. הר החרמון, מהווה חלק משמורת טבע, הפריחות הייחודיות להר מפציעות ומפתיעות כל פעם מחדש.
פסגת החרמון, הנקודה הצפונית והאסטרטגית בישראל, ההר הגבוה במדינה שעל אדמתו נרשמו בדם סיפורי קרבות וזכה בתואר "העיניים של המדינה" הפך מזמן לאתר בילוי כולל שמשנה את פניו בין העונות. במהלך סופי השבוע (שישי ושבת) יתקיימו סיורים מודרכים (ללא תשלום ובהרשמה מראש) שישלבו, טבע, מורשת וגיאופוליטיקה.
הסיור מתחיל במפלס העליון, בגובה 2040 מ', לאחר נסיעה ברכבל הקרוניות החדש (עלייה לקרונית במשפחה גרעינית), תצפית מרהיבה והסבר על הגולן, הגליל העליון, עמק החולה והרי הלבנון.
בנוסף יפעל באתר מתקן מזחלות האקסטרים שיעלה את הדופק ומתקן הסקיי ריידר, שמזכיר רכבת הרים תלויה, רק בקצב רגוע ומראה מדהים מגובה 12 מ'.

"בעידן של פוסט קורונה, שמחנו לגלות כי הציבור הישראלי, שמגיע במשפחות, חברים ובודדים רוצה ומעדיף לטייל באוויר הפתוח. הסיורים המודרכים שלנו באתר בשיתוף החברה להגנת הטבע, נוחלים הצלחה מדהימה. רבים נרשמים כל סופ"ש לסיורים ונהנים מעוצמות ההר והטבע. רכבל הקורניות החדש שמונה 42 קרוניות מאפשר ליצור ריחוק פיסי ושמירה על הנחיות משרד הבריאות. אתר החרמון מתפרס על פני מאות דונם כך שאין מצב של קרבה בין המבקרים ואנו מקפידים על הנחיות התו הסגול שכוללות: ריחוק חברתי, מסיכות והיגיינה", ציין רפאל נווה מנכ"ל אתר החרמון.

** הסיורים בהרשמה מראש, משך הסיור כשעה וחצי, יש להגיע חצי שעה לפני שעת הסיור ולהצטייד בנעלי הליכה, לבוש חם ומים. היציאה לסיורים מהקפיטריה בתחנה העליונה (הסיורים מתקיימים בהתאם לתנאי מזג האוויר)
מתי?   מידי שישי – שבת. בשעות:  11:00 , 13:00.
כמה? הכניסה לאתר ללא תשלום,  המתקנים בתשלום.
האתר פתוח בין השעות 8:00 – 16:00 (כניסת רכב עד השעה 15:00) לפרטים: 
אתר החרמון : 1599-550-560 
אתר

   חזרה למעלה

   חזרה לחדשות בתיירות 

   
חוזרים לטייל
חברת פגסוס יוצאת לראשונה עם מגוון טיולים מאורגנים בישראל

   צביקה דמרי     15.06.20  

אחת האטרקציות המרכזיות טיול לגליל ורמת הגולן בעקבות אלי כהן.
האם אנו באמת יודעים על כאמל אמין ת'אבת? על אלי כהן האדם האמיץ שהמילים האחרונות שלו
היו' אני לא מרגל, אני שליחו של העם שלי, של עם ישראל"קרדיט יח"צ
טיול לגליל ולאזור המערבי אנו נתחקה דרך סיפורים מרתקים לאורך כביש 98 במזרח הרמה לצידו קם "שביל אלי כהן" המנציח את פועלו של המרגל הישראלי הידוע. מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול : מסלול עין אפק, קיבוץ אפיק, אליעד, מפלי עיט היישוב חיספין, מוצב תל סקאי, מפקדת המודיעין הסורי קיבוץ מרום גולן . המסלול : יציאה לכיוון רמת הגולן מחמת גדר אל מסלול עין פיק הכולל היסטוריה, נופים ומעיין צלול. נמשיך אל קיבוץ אפיק שם נמצאת תחנה מספר 4 בשביל אלי כהן הצופה אל הנוף המדהים של סוסיתא העתיקה ונחל עין גב ששימש כמועדון הקצינים הסורים בו התארח אלי כהן לא פעם.
משם נמשיך אל תחנתו ה-5 בשביל הנמצא בכניסה ליישוב אליעד הקרוי על שמו של אלי כהן.
לאחר מכן נצא להליכה קלה אל אחד המפלים המרשימים בישראל, מפל עיט הנמצא ממש ליד מושב האומנים אניעם. התחנה השישית בשביל אלי כהן נמצאת בכניסה ליישוב חיספין בנקודה בה נמצא בעבר כביש הרמה הסורי שחיבר בין העיר קונייטרה לאל חמה.באם הזמן יאפשר, ניכנס לביקור מורשת קרב במוצב תל סאקי ונשמע את סיפורו של הקרב הנואש, האובדן והתקווה שהתחוללו בו במלחמת יום הכיפורים.

נמשיך אל בנין מפקדת המודיעין הסורי שהוא מבנה אדיר ומרתק, עדות מוחשית, חיה ומאיימת של תקופת השלטון הסורי ברמת הגולן.
בחצר המבנה הנמצא כ 150 מטרים מגדר המערכת והעיר קונייטרה נמצאת התחנה השביעית, פסל של מנעול המדמה את אלי כהן שהציץ לסודותיה של סוריה.

הנקודה האחרונה במסלול אלי כהן היא גם המרגשת ביותר.
ניסע לכיוון קיבוץ מרום גולן אל פסל המשפחה הממתינה לשובו של אלי כהן הי"ד כשפניה של נאדיה ובידיה הילדים, פונות אל דמשק בציפייה לשובו של אלי הביתה,  לקבר ישראל.

חברת פגסוס חברה לטיול מאורגנים, הוקמה לפני 24 שנה והצליחה להטביע את חותמה בעולם הטיולים המאורגנים ברחבי הגלובוס ובארץ. פגסוס רואה בטיול הגשמת חלום, והפכה עם השנים לשם נרדף לטיולים מאורגנים.

מחיר הטיול : 230 ₪ ליום אחד כולל אוטובוס, מדריך , כניסה לאתרים ועוד הכל לפי הנחיות משרד הבריאות..  

   
סיורי ירח מלא וזריחה בפארק המעיינות ביולי אוגוסט

   צביקה דמרי     15.06.20  

 עמק המעיינות בורך בעשרות מעיינות טבעיים בטמפרטורה קבועה של 25 מעלות, הנובעים לאורך כל השנה. שעות החשיכה ולפנות בוקר, הן שעות קסם בפארק בהן הטבע מתעורר מחדש, מזג האוויר נעים ואפשר ליהנות מנפלאותיו לאורו של הירח.

 
צילום אורן גבאי

לכבוד עונת הקיץ, צוות פארק המעיינות מזמין את המבקרים ליהנות מחוויה ייחודית המתאימה לזוגות, משפחות וילדים:
סיורי ליל ירח מלא וסיורי זריחה רכובים בהנהיגה עצמית אל מול הרי הגלבוע והגלעד.

סיור ליל ירח מלא
בלילות ירח מלא בכל תחילת חודש, בחודשים יוני-יולי-אוגוסט יתקיימו סיורים מודרכים בשעות 20:00 וב-22:00 על גבי רכבי גולף בנהיגה עצמית.
בסיורים נכיר נקודות תצפית שונות בפארק, נהנה מטבילה במעיינות הנעימים לאור ירח, נשמע סיפורי מקום מעניינים ונקשיב לקולות הטבע. הסיור כולל הליכה רגלית קסומה ב"שביל הרטוב" המתאים גם לקטנטנים (הליכה רגלית של כ-300 מטר בתוך מים עד גובה הקרסוליים).

הסיורים יתקיימו בתאריכים:
חמישי 2.7.2020 חמישי,
סיור רומנטי לכבוד טו באב 6.8.2020
לפרטים והזמנת כרטיסים: 
סיור זריחה
רגע לפני עלות השחר, נפגש בכניסה לפארק המעיינות, נקבל רכבי גולף בנהיגה עצמית ונצא לסיור מרתק בפארק המעיינות. בסיור נעבור על פני שלוש המעיינות הטבעיים הנובעים כל השנה עם מים צלולים ובטמפרטורה קבועה.
הסיור כולל הליכה רגלית קסומה ב"שביל הרטוב" המתאים גם לקטנטנים (הליכה רגלית של כ-300 מטר בתוך מים נעימים עד גובה הקרסוליים). עם זריחה נעלה לתצפית זריחת השמש מתל השלושה, בתצפית נתפנק עם תה צמחים.
הסיורים יתקיימו בתאריכים:
שישי 3.7.2020 (יש להתעדכן בשעה המדויקת באתר)
שישי 7.8.2020
לפרטים והזמנת כרטיסים:  

   
"חוףשה בעיר"- קמפיין לעידוד הלינה בבתי המלון בתל אביב

   צביקה דמרי     16.06.20  

"חוףשה בעיר"- עיריית תל אביב-יפו והתאחדות המלונות בתל אביב רבתי משיקים קמפיין לעידוד הלינה בבתי המלון בעיר עם מבצעי קיץ והטבות מיוחדות לקהל הישראלי הקמפיין יושק במקביל לקמפיין ארצי של משרד התיירות לעידוד תיירות פנים

 
צילום צביקה דמרי

עיריית תל אביב-יפו והתאחדות המלונות תל אביב רבתי משיקות קמפיין מבצעי קיץ והטבות מיוחדות כחלק מקמפיין עירוני "חוףשה בעיר", לעידוד תיירות הפנים בתל אביב-יפו.
מי שילון במלונות העיר במהלך הקמפיין יהנה משלל סיורים חינמיים, כניסה 1+1 לאטרקציות תיירותיות, ושימוש במתקני חוף ואופני "תל אופן" ללא תשלום.
המהפכה השיווקית הגלובלית שביצע משרד התיירות בשלוש השנים האחרונות הביאה זינוק חסר תקדים בתיירות לישראל ולתל אביב-יפו בפרט.
שנת 2019 נחתמה עם 4.55 מיליון תיירים - שיא של כל הזמנים בתיירות. בבתי המלון בתל אביב יפו נרשמו 3.85 מיליון לינות, מתוכן כ-2.95 מיליון לינות של תיירים בינלאומיים ועוד כ-900,000 לינות של תיירים ישראלים.
אחוז תפוסה ממוצע במלונות עמד על 76%, הגבוה ביותר מאז שנת 2010. עם פרוץ משבר הקורונה, התיירות הנכנסת לישראל נעצרה לחלוטין ובתי המלון בעיר ספגו מכה קשה מאוד.
כעת, עם ההחלטה על ההקלות ופתיחת בתי המלון, התגייסו העירייה והתאחדות המלונות להציע הטבות מיוחדת לנופשים בעיר.
קמפיין הפרסומי עלה לאוויר בסוף השבוע הקרוב, ויהיה בתוקף מה-18 ביוני ועד 1 באוגוסט וזאת במקביל לקמפיין לעידוד תיירות הפנים של משרד התיירות. במסגרת הקמפיין העירוני יציעו עשרות מלונות בעיר מבצעים ומחירים מיוחדים לנופשים הישראלים, בנוסף התיירים הלנים בבתי המלון ייהנו גם מכרטיס הטבות.

שר התיירות, אסף זמיר : "משרד התיירות והתאחדות בתי המלון ימשיכו לשתף פעולה עם עירית תא יפו לקידום התיירות גם בתקופת הקורונה וגם לאחריה. הקיץ זו הזדמנות נהדרת עבור ישראלים רבים שעדיין לא חוו וביקרו בתא לגלות את כל מה שיש לעיר להציע ולהתאהב בה".


ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי : "תעשיית התיירות המשגשגת של תל אביב-יפו פרנסה עד פרוץ משבר הקורונה אלפי עסקים ועשרות אלפי אנשים. אנו נחושים להחזיר את התעשייה הזו לפעילות, תוך הקפדה יתרה על קיום כללי התו הסגול בחוף הים, במסעדות, בבתי קפה, במוזאונים, ובאטרקציות השונות."

ג'ימי זוהר, יו"ר התאחדות מלונות תל אביב רבתי: "עקב משבר הקורונה וסגירת השמיים תעשיית התיירות מתמודדת עם אתגר מאד לא פשוט. בחודשים הקרובים תיירות הפנים תהיה במוקד הפעילות שלנו באזור תל אביב- יפו. התייר הישראלי מכיר את המגוון העשיר של המלונות והפעילויות ואנו מצפים שהשילוב של מחיר אטרקטיבי במלון ומגוון ההטבות יביאו ישראלים רבים להתאוורר במלונות.  מאות אלפי ישראלים בוחרים לנפוש בעיר מדי שנה וללון במלונות. הגידול המרשים במספר התיירים ובמספר לינות ישראלים במלונות באזור תל אביב-יפו מעיד על טיב המוצר וחווית התייר. התאחדות המלונות תל אביב רבתי פועלת בימים אלה ביתר שאת  להגברת הביקוש.".

רשימת בתי המלון, הסיורים וההטבות יפורטו ב אתר הקמפיין  

  חוזרים לשגרה מול הים במלון קרלטון תל אביב

 
   צביקה דמרי     09.06.20  

בימים אלו מלון קרלטון תל אביב בהובלת המנכ"ל יוסי נביא, נמצא בעיצומן של ההכנות ומתאים את עצמו לחזרה מחודשת לשגרה, תוך הקפדה על הנהלים. 


קרדיט יח"צ
 
המלון יפעל עפ"י הנחיות משרד הבריאות, כל צוות עובדי המלון עברו תדרוך מקיף והתאמה למצב החדש.
ראשית כל עניין ההגיינה הניקיון והריחוק חברתי: ניקיון וחיטוי מסיבי של החדרים באמצעים מיוחדים הכוללים קיטור וחומרים אנטי בקטריילים. עמידה בתנאים המחמירים ביותר של משרד הבריאות ותנאי ההגיינה הנהוגים בארה״ב. ערכות חיטוי בחדרים.

ארוחה בכל מקום שהאורח יחפוץ בכל עת: בריכת שחיייה, גג המלון, טרקלין עסקים בקומה ה14, מרפסת הלובי המשקיפה לטיילת, מסעדות השף.

בשנה יש 2 סוגי מחירים תקופת שיא ותקופה סטנדרטית. המלון לא יוריד מחירים אך ימכור חדרים במחירי עונה רגילה לאורך כל השנה גם בחודשים של תקופת השיא (תקופת הקיץ), בנוסף כל אורח ישודרג לחדר אקזקיוטיב עם נוף ילם על בסיס זמינות וקבלת פנים מידי ערב עם השקיעה בבריכת המלון מול נופי הים התיכון.

המחיר לחדר זוגי החל מ 1450 שקל ללילה על בסיס ארוחת בוקר. שימוש באמצעים ואפליקציות טכנולוגיות על מנת להימנע ממגע כגון: צ׳ק אין דיגיטלי, ומענה באמצעות צ׳אט לכל שירותי המלון, לפני ההגעה בעת השהייה ולאחר עזיבת האורח.

המלון רכש רכב חשמלי תפעולי פתוח בעל יכולת לנייד את האורחים לכל אורך טיילת ת״א מנמל יפו ועד נמל ת״א ללא תשלום. טיפולי ספא יינתנו בחדרי הלקוחות ולא בספא המלון. בנוסף, מגוון פעילויות חברתיות, קולינריות ותרבותיות על מנת לתת מענה מיטבי לקהל הלקוחות המקומי שיגיע לסופ"ש במלון.קרדיט יח"צ

מלון קרלטון תל אביב היוקרתי ממוקם בלב רצועת החוף המפורסמת של תל אביב, ונושק למרכזי העסקים בשדרות רוטשילד, מרכז עזריאלי, רמת החייל, הבורסה ברמת גן ועוד. בשל מיקומו האטרקטיבי הוא משלב אווירת נופש יחד עם קרבה למרכזי העסקים החשובים בישראל.
מיצובו של קרלטון תל אביב כמלון העסקים המוביל בישראל התחזק בצורה ניכרת בשנים האחרונות. המלון, השוכן בלב קו החוף של תל אביב, מציע חוויית אירוח יוקרתית ואינטימית וחדרים וסוויטות עם נוף מרהיב לים.
המלון מספק מענה לכלל הצרכים של אורחים מהקהילה העסקית, הנהנים מחדרי ישיבות, איזורי ישיבה אינטימיים, אולמות כנסים וטרקלין עסקי משודרגים, לצד בריכה וג'קוזי על הגג, מועדון ספא וחדר כושר, ומסעדות היוקרה 'לומינה' ו-'בלו סקיי' של השף מאיר אדוני.
בחודשים האחרונים הסתיים חידוש ורענון של קומת הלובי שהפך למקום מפגש חביב על אורחי המלון עם אוירה נינוחה אך מוקפדת סביב הבר החדש. המלון נחשב למבוקש במיוחד בקרב אורחות ואורחים מהקהיליה העסקית מרחבי העולם ומישראל ומדי שנה מתקיימים בו כנסים ואירועים עסקיים של חברות היי-טק, בנקים, משרדים ממשלתיים ועוד. לא  בכדי זכה מלון קרלטון בפרסים בינלאומיים רבים מצוינות על השירות הטוב ביותר.
הנהלת המלון שמה למטרה עליונה את נושא השירות לאורח וזו לא רק סיסמה. כל צוות המלון עובר הדרכות תקופתיות בהן לומד הצוות כיצד לזהות ולהבין את משאלותיו של כל אורח על מנת לוודא כי יקבלו מענה לבקשותיהם, בחיוך ובשמחה.

בין האורחים הבולטים שביקרו במלון ניתן למנות את נשיא צרפת לשעבר ניקולא סרקוזי ורעייתו קרלה ברוני, הכנר והמנצח יצחק פרלמן, שדרן הטלוויזיה לארי קינג , כדורגלן העבר האיטלקי אלסנדרו דל פיירו ועוד רבים וטובים מרחבי העולם ומישראל.
 

חופשה מושלמת במלון כפר המכביה.  


  צביקה דמרי     08.06.20 

מלון כפר מכביה מציע חופשות קיץ משפחתיות מושלמות כמו פארקי נופש הגדולים בעולם.
מלון כפר מכביה מציע לקיץ חופשה משפחתית : סוויטה לזוג + 2 ילדים חינם 5 בריכות שחיה, 11 מגרשי טניס, מגלשות מים, מועדון כושר, מגרשי כדורסל, ו80 דונם של מדשאות ירוקות, ומתקני שעשועים


צילום  יח"צ

מלון כפר מכביה יצא בימים אלו בתוכנית לחופשת קיץ משפחתיות מושלמת כמו בפארקי הנופש הגדולים בעולם עם שלל פעילויות ואטרקציות במקום אחד שיאפשרו לכל המשפחה נופש אמיתי מלא חווית מבלי צורך להזיז את רכב. במלון כפר מכביה 5 בריכות שחיה, מגלשות מים, 11 מגרשי טניס, מועדון כושר, מגרשי כדורסל, וכ- 80 דונם של מדשאות ירוקות, ומתקני שעשועים ובסופי שבוע הפנינג קיץ עם הופעות לילדים מתנפחים, סוסים ועוד.

אטרקציות נוספות במרחק הליכה במחירים מיוחדים לאורחי המלון:
הספארי ברמת-גן, מתחם כפר המכביה אקסטרים By Switch Active, הפארק הלאומי, פארק אריאל שרון, מתחמי קניות, מסעדות ובתי קפה.

בהתאם להוראות משרד הבריאות, כפר המכביה נערך לשמירה על בריאות האורחים, תוך הקפדה על חיטוי ופיקוח. מבצע מיוחד לחודשי הקיץ יולי-אוגוסט בלבד:
חופשת קיץ משפחתית מושלמת במחיר מיוחד ובנוסף – הילדים חינם!
2 לילות בסוויטה לזוג + 2 ילדים חינם (גילאי 0-12) כולל ארוחות בוקר, ב- 1,499 ₪ בלבד! (במקום 1,999 ₪ )
מחיר ל 2 לילות כולל שישי לזוג + 2 ילדים חינם (גילאי 0-12), כולל ארוחות בוקר, ב- 1,799 ₪ (במקום 2,100 ₪)

ללא דמי ביטול (עד 24 שעות לפני הגעה)
• כניסה חופשית לכל המשפחה למועדון הספורט של כפר המכביה
• כרטיסי הנחה לספארי כרטיס הנחה למתחם כפר המכביה אקסטרים By Switch Active
• חנייה חינם.


2 לילות בחדר רגיל לזוג , כולל ארוחות בוקר, ב- 999 ₪ בלבד! (במקום 1,199 ש”ח ללילה)
מחיר ל2 לילות כולל שישי לזוג – 1,199 ₪ (במקום 1,399 ₪ ) תוספת לילד בחדר: 69 ש”ח, כולל ארוחת בוקר.
.
      חזרה לכותרות הראשיות 

חופשה מושלמת במלון כפר המכביה.  


  צביקה דמרי     08.06.20 

מלון כפר מכביה מציע חופשות קיץ משפחתיות מושלמות כמו פארקי נופש הגדולים בעולם.
מלון כפר מכביה מציע לקיץ חופשה משפחתית : סוויטה לזוג + 2 ילדים חינם 5 בריכות שחיה, 11 מגרשי טניס, מגלשות מים, מועדון כושר, מגרשי כדורסל, ו80 דונם של מדשאות ירוקות, ומתקני שעשועים


צילום  יח"צ

מלון כפר מכביה יצא בימים אלו בתוכנית לחופשת קיץ משפחתיות מושלמת כמו בפארקי הנופש הגדולים בעולם עם שלל פעילויות ואטרקציות במקום אחד שיאפשרו לכל המשפחה נופש אמיתי מלא חווית מבלי צורך להזיז את רכב. במלון כפר מכביה 5 בריכות שחיה, מגלשות מים, 11 מגרשי טניס, מועדון כושר, מגרשי כדורסל, וכ- 80 דונם של מדשאות ירוקות, ומתקני שעשועים ובסופי שבוע הפנינג קיץ עם הופעות לילדים מתנפחים, סוסים ועוד.

אטרקציות נוספות במרחק הליכה במחירים מיוחדים לאורחי המלון:
הספארי ברמת-גן, מתחם כפר המכביה אקסטרים By Switch Active, הפארק הלאומי, פארק אריאל שרון, מתחמי קניות, מסעדות ובתי קפה.

בהתאם להוראות משרד הבריאות, כפר המכביה נערך לשמירה על בריאות האורחים, תוך הקפדה על חיטוי ופיקוח. מבצע מיוחד לחודשי הקיץ יולי-אוגוסט בלבד:
חופשת קיץ משפחתית מושלמת במחיר מיוחד ובנוסף – הילדים חינם!
2 לילות בסוויטה לזוג + 2 ילדים חינם (גילאי 0-12) כולל ארוחות בוקר, ב- 1,499 ₪ בלבד! (במקום 1,999 ₪ )
מחיר ל 2 לילות כולל שישי לזוג + 2 ילדים חינם (גילאי 0-12), כולל ארוחות בוקר, ב- 1,799 ₪ (במקום 2,100 ₪)

ללא דמי ביטול (עד 24 שעות לפני הגעה)
• כניסה חופשית לכל המשפחה למועדון הספורט של כפר המכביה
• כרטיסי הנחה לספארי כרטיס הנחה למתחם כפר המכביה אקסטרים By Switch Active
• חנייה חינם.


2 לילות בחדר רגיל לזוג , כולל ארוחות בוקר, ב- 999 ₪ בלבד! (במקום 1,199 ש”ח ללילה)
מחיר ל2 לילות כולל שישי לזוג – 1,199 ₪ (במקום 1,399 ₪ ) תוספת לילד בחדר: 69 ש”ח, כולל ארוחת בוקר.
.
      חזרה לכותרות הראשיות 

קטיף עצמי של דובדבנים לכל המשפחה בעין זיוון
על פי "התו הסגול"
.  


  צביקה דמרי     01.06.20 

בבוסתן בראשית בעין זיוון בצפון רמת הגולן, אתר הקטיף העצמי הגדול ביותר בגולן, מזמינים לחגוג את עונת קטיף הדובדבן, המציע שלל פעילויות לכל המשפחה, פארק חבלים, פינת חי, עמדות מזון ושתיה, בנוסף, מתקיימת במקום תערוכת כלים חקלאים.. 


צילום  תיירות עין זיוון

חוויית הקטיף העצמי מותאמת לתקן "התו הסגול" ומחולקת לשלושה מתחמי קטיף מופרדים, תוך פיקוח ושמירה יתרה על מרווחים והיגיינה, מתחמי חנייה נפרדים, תוך פיזור הקוטפים בין אלפי הדונמים המניבים.
בסמוך לעצי הפרי, שפע של מקומות מוצלים לפיקניק, כסאות וערסלים מפוזרים בכל הבוסתן לרשות המבקרים, אלו נמצאים במרחבי הטבע הפתוח עם אוויר הרי הגולן הצלול.
בכדי להימנע מהתקהלויות והמתנה, הזמנה מוקדמת של כרטיסים מתבצעת באתר תיירות עין זיוון.
מחיר כניסה לבוסתן למבוגר/ילד - 32 שקלים במכירה מוקדמת באתר.
שעות פתיחה: ימים א'-ה' ושבת בין השעות 10:00-16:00
ימי שישי בשעות 9:00-16:00.

בכפר הנופש עין זיוון - בקתות הדובדבן- בקתות עץ מטופחות ללינה זוגית ומשפחתית.

חאן דרכים- בין מטעי הדובדבן והתפוח (לא רחוק מהבוסתן), שוכן חאן דרכים המציע לינת שטח למשפחות או קבוצות המעוניינות בטיול בצוותא.
בחאן שישה חדרי לינה גדולים בהם מזרנים, מיטות ומצעים. בחאן שולחנות ישיבה ואפשרות להכנת ארוחות באופן עצמאי, מדורות, פינות מנגל ומטבח.
עוד בתיירות עין זיוון- בריכת שחייה, מגרשי כדורסל וכדורגל, מתקני משחק לילדים, מאפייה, יקבים, חנות שוקולד ועוד.

לפרטים והזמנות- תיירות עין זיוון - 04-6993610/12.

      חזרה לכותרות הראשיות 

חוגגים את היציאה מהבידוד – יוצאים לסיורי ג'יפים בתנאי שטח קשים .  


  צביקה דמרי     31.05.20 

חב' "סוזוקי ישראל" אירגנה בסופ"ש לבעלי ג'יפים ג'ימני סיור שטח של כ- 6 שעות. 


צילום  תומר פדר

בחב' "סוזוקי ישראל" החליטה לציין את היציאה מבידוד הקורונה והמוגבלות על תנועה מאורגנת בשטח ואירגנה בסופ"ש סיור ג'יפים מדגם ג'ימני בנסיעה בתנאי שטח קשים ביער בן שמן.
בסיור הג'יפים שנמשך כ-6 שעות בהובלתו של עופר אוגש (אושיית טיולי שטח) השתתפו כ- 30 בעלי ג'יפ ג'ימיני. אורן אוחנה מנכ"ל חב' "סוזוקי ישראל" מציין : שסיורי השטח לבעלי ג'ימני יהפכו למסורת ויערכו בסופ"ש כחלק מהחזרה לשגרה אחרי משבר הקורונה.

      חזרה לכותרות הראשיות 

ההסתדרות, בזק בינלאומי והוועד סיכמו נופש החברה שתוכנן להתקיים בחו"ל יבוטל ובמקומו ינפשו העובדים בארץ.  


  צביקה דמרי     20.05.20 


על רקע משבר הקורונה, ההסתדרות, בזק בינלאומי והוועד סיכמו כי נופש החברה המרוכז שתוכנן להתקיים השנה בחו"ל יבוטל ובמקומו יחולקו לעובדים שוברים לאתרי נופש מקומיים. 


צילום  צביקה דמרי

בתום מו"מ שהתקיים בשבועות האחרונים בין ההסתדרות, ועד עובדי בזק בינלאומי והנהלת החברה, הגיעו הצדדים להסכם חדש שיאפשר לחברה להתמודד עם השלכות משבר הקורונה.
המו"מ להסכם הובל על ידי סמנכ"ל מש"א צביקה אברמוביץ מטעם החברה ויו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההייטק יקי חלוצי ויו"ר ועד העובדים לימור ליברמן-לביא מטעם נציגות העובדים.

הוסכם כי יבוטל נופש החברה המרוכז שתוכנן להתקיים השנה בחו"ל, ובמקומו יחולקו לעובדים שוברי נופש לאחת מרשתות המלונות, אותם הם יוכלו לנצל באופן עצמאי, בתוך תחומי ישראל בלבד.
סעיף זה הגיע בהתאם להנחיות של יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד לוועדי העובדים, לפיו יש לבצע את כל הנופשים, הכנסים, הסמינרים וההשתלמויות ב-2020-2021 רק בארץ, על מנת לחזק את ענף התיירות המקומית.

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד בירך על חתימת ההסכם ואמר: "יחסים טובים ושיתוף פעולה בין נציגות עובדים להנהלה, הולידו גם בבזק בינלאומי התנהלות אחראית. אני מצפה שגם מקומות עבודה נוספים יראו זאת וישאפו להגיע להסכמות דומות. זוהי אחריות משותפת שמוטלת על הכתפיים של כולנו להגן על העובדים ועל פרנסתם, במקביל לניסיונות לתרום לכלכלה המקומית ולשקם את ענף התיירות הישראלי".

      חזרה לכותרות הראשיות 

קייקי כפר בלום פותחים את הקיץ 


  צביקה דמרי     20.05.20 


לאחר סגר, בידוד וקורונה בקייקי כפר בלום שמחים להכריז על פתיחת עונת השייט, הקיץ וקבלת חג המים במקום האידיאלי, המהנה, הקריר, בלב הטבע, באוויר הפתוח במסלול השייט המשפחתי בקייקי כפר בלום. 


צילום  יוסי אלוני

 הנהלת האתר וצוות העובדים מתגעגעים לארח את בית ישראל לחוויית קיץ מושלמת בצפון, בסימן גיבוש משפחתי במסלול הירדן שמציג זרימות נפלאות וטבע שוקק חיים. 
החורף האחרון, הביא עמו גשמי ברכה וזרימת הנחלים בשיא עוצמתה, הקורונה שינתה את התכניות ודחתה את פתיחת עונת השייט מחג הפסח לחג השבועות.
בקייקי כפר בלום אתר השייט הוותיק והמוביל בארץ,  ערוכים ומוכנים לפתיחת עונת השייט בדגש על הקפדה יתרה על הנחיות משרד הבריאות.
לרגל חג השבועות – חג המים, כל משפחה תבחר להצפין לגליל וליהנות מחוויית שייט משפחתי ומהנה במי הירדן הצוננים, באוויר הפתוח בלב ערוץ החיים והטבע של מדינת ישראל.  משך המסלול כשעה ורבע בצמחיה טבעית מנקודת השילוח בבית הילל. לאחר חורף רווי משקעים הזרימה נפלאה המים קרירים בטמפ' של 17 מעלות צלזיוס. את שיא הכיף תחוו במפלון שם מומלץ לחייך – כי מצלמים אתכם. אורך המסלול כ-4 ק"מ.

"צוות האתר נרגש לרגל פתיחת העונה ויקפיד באדיקות על הנחיות משרד הבריאות שיכללו: עטית מסכות, ריחוק חברתי, ניקיון והיגיינה. ברחבי האתר יוצבו מתקני אלכוג'ל לשימוש המבקרים" ציין גיא ירמק מנכ"ל קייקי כפר בלום.

בכניסה לאתר תתבצע מדידת חום לכל המבקרים, לקופות יגיע נציג מכל משפחה, שאר בני המשפחה / הקבוצה ימתינו במדשאות האתר. יש להקפיד על ריחוק חברתי של 2 מ' בתור לקופות, להסעה ולירידה למים. חשוב להישמע להוראות הצוות במקום. הסירות, המשוטים, חגורות ההצלה יעברו חיטוי ע"פ הנחיות משרד הבריאות ואחרי כל שימוש בהם. במהלך השייט תידרש שמירה על מרחק בטיחות בין סירה לסירה.
מתי?  27.5 ובמהלך חג השבועות  10:00 –15:30.

כמה? שייט במסלול המשפחתי בלבד. עלות ליחיד: 101  ₪ (השייט מגיל 5 בליווי מבוגר מעל גיל 18)
(ניתן לרכוש כרטיס מראש בהנחה דרך אתר האינטרנט או מועדוני הצרכנות השונים)
לפרטים:  04-6902616


      חזרה לכותרות הראשיות 

עמותת התיירות 'ארץ הגליל' קוראת למשרדי הפנים והבריאות- לאשר פתיחה של אתרי השייט בגליל בהמשך לפתיחת החופים


  צביקה דמרי     20.05.20 

עמותת התיירות 'ארץ הגליל' קוראת למשרדי הפנים והבריאות- לאשר פתיחה מיידית של אתרי השייט בגליל בהמשך לאישור פתיחת החופים מחר


צילום אוויר - באדיבות אינדי פארק

בהמשך לישיבה דחופה שערך דירקטוריון עמותת 'ארץ הגליל', אומרת דורית אלמליח מנכ"לית  העמותה, כי אתרי השייט נמצאים במצוקה כלכלית עקב הסגר וכי הנהלת העמותה מבקשת ממשרדי הפנים והבריאות, לדון שוב באישור פתיחת אתרי השייט כבר השבוע, זאת בהמשך לאישור שניתן לפתיחת החופים מחר יום רביעי- 20.5, "אתרי השייט בגליל היו אמורים להיפתח ב- 1 באפריל, ועקב המצב לא נפתחו, מצב שגרם להפסדים כבדים, כולל השקעות שנעשו ברכישת כלי שייט חדשים, הכשרת עובדים, שיקום תשתיות ועוד.
מאחר ואנו נמצאים בימים של שרב כבד וטמפרטורות גבוהות, והשבוע גם חוגגים את איד אל פיטר במגזר המוסלמי, קיימת דרישה גבוהה לשייט בנחלים השוצפים ואתרי השייט מוכנים לפתיחה על פי תקן "התו הסגול". לאחר שמשרדי הפנים אישרו פתיחת שמורות הטבע, חניונים, ומחר 20.5, יפתחו גם חופי הרחצה בכל הארץ, בהם כבר אושר ממילא ספורט ימי - אנו מבקשים כי משרדי הפנים והבריאות ישקלו בדחיפות אישורי פתיחה מיידים לאתרי השייט הנמצאים במצוקה כלכלית אמיתית", אומרת אלמליח. 


דורית אלמליח מנכ"לית עמותת התיירות ארץ הגליל- באדיבות עמותת תיירות 'ארץ הגליל'

ירון ולירז מרק, הבעלים של אתר השייט "אינדי פארק" ביסוד המעלה: "השנה בורכנו במשקעים רבים שהעלו את מפלס נהר הירדן שאף עלה על גדותיו במפגש התעלות. לאורך כל החורף ביצענו עבודות היערכות לקראת הפתיחה, השקענו מעל מיליון שקלים, בין היתר בעבודות שדרוג האתר בהתאם לקו המים החדש, רכשנו 300 סאפים חדשים ועוד, אך הכל נעצר בבת אחת. אנו כבר נמצאים בהתמודדות כלכלית לא פשוטה ונראה, כי ההפסדים החריגים יגרמו לנזק עצום לאתר. אנו קוראים לממשלת ישראל להתחשב בעסקי התיירות ובציבור עצמו ולאשר בדחיפות פתיחת אתרי השייט טרם יקרסו".


      חזרה לכותרות הראשיות 

אתר השייט והאטרקציות 'אינדי פארק' על גדות הירדן פותח את עונת השייט בהתאם להנחיות ה'תו הסגול'


  צביקה דמרי     20.05.20 

אתר השייט והאטרקציות "אינדי פארק", הממוקם במפגש תעלות הירדן, באוויר הפתוח, פותח את עונת השייט ומזמין ליהנות משייט מגוון במי הירדן, קיר טיפוס מים, מגלשת מים מתנפחת לילדים ופארק אתגרים, בכרטיס משולב ליום פעילות, הכולל שימוש חופשי בכל מתקני הפארק, סדנאות, טיולי אופניים ועד שעה שייט בכלי אחד לבחירה. את תקופת הקורונה ניצלו ב'אינדי פארק' לשיפוץ ושדרוג המתקנים, פינות הישיבה והמזנונים.


צילום אוויר - באדיבות אינדי פארק

ב"אינדי פארק" תכננו פעילות רבות לכל הגילאים במשפחה, בין הפעילויות: סאפ-גלשן, קייאקים, סירות פדלים, שייט קאנו אינדיאני, חץ וקשת לילדים ולמבוגרים, משחקי שולחן: ביליארד, פינג פונג, מבוכים, קיר טיפוס מפל מים, מתחם מיני גולף, פארק חבלים לילדים, אומגה, ג'ימבורי, סדנאות מחזור, טיול אופניים ועוד. כלי השייט מותאמים לפי גילאים, סירת פדלים מגיל שנה ומעלה, קאנו מגיל 3, קייאקים מגיל 5, סאפ מגיל 12, אופניים מגיל 10 ומעלה לילדים שיודעים לרכב (מותאם גובה), אופניים לגיל צעיר יותר שיודעים לרכוב ואופניים עם כיסאות תינוק. במתחם משטחי פעילות לפעוטות.
מחיר כרטיס הכל כלול- 119 שקלים לאדם (מגיל שנתיים)

להמשך החוויה, מציעים ב'אינדי פארק', שירותי השכרת ציוד ללינה על גדות נהר הירדן, מול הרי הגולן, החרמון והרי נפתלי. את האוהל תביאו אתכם ושאר הציוד תוכלו להשכיר במקום: מזרונים, שולחנות, כיסאות. באתר- מקלחות חמות, שירותים ממוזגים, מקררים ומקפיאים משותפים למתחם ונקודת חשמל להטענת טלפונים בלבד. יש להצטייד בציליה, גזיבו, או שמשיה. (בתשלום נוסף במקום).

בין נהלי ה'תו הסגול' לשייט: הקמת עמדות חיטוי וחלוקת מסכות בכניסה לאתר ובמרחביו, בדיקת חום בכניסה, הימצאות מסכה לכל לקוח, רכישת כרטיסים באתר-נציג אחד בלבד יעמוד בתור לרכישת כרטיסים, שאר המשפחה תמתין ברכב או באזור המתנה מוגדר באתר, יסומנו מרחקים של 2 מטר בתורים לקופות, מסך שקוף בין הקופאית ללקוח, לא יעמוד יותר מלקוח אחד ליד הקופה, הדרכות יבוצעו ללקוחות בהפרדה של 2 מטר בין המשפחות הגרעיניות, יסומן מרחק 2 מטר בתורים להמתנה לקבלת כלי שייט, הירידה למים תתבצע באופן מבוקר.
תתבצע המתנה של מחצית הדקה בין הורדת כלי שייט אחד למשנהו, כל 21 סירות ו/או 21 דקות (הקצר מבניהם) ירד מדריך שייט לסיור, למען הקפדה על ההתנהלות של הלקוחות בעת השייט ולמניעת התקהלות תוך כדי מסלול, קבוצות גרעיניות יחולקו לתת קבוצות בהיקף של 20 איש בכל תת קבוצה.

האתר פתוח בימים א'-ה', בין השעות 09:00-17:00, בימי שישי וערבי חג, בין השעות 09:00-18:00. בימי שישי בשעה 16:00- קבלת שבת מתחלפת על הבר.
יש להתעדכן באתר האינטרנט על מועד הפתיחה ולגבי שינויים.
"אינדי פארק" ממוקם על גדות הירדן בסמוך למושבה יסוד המעלה

      חזרה לכותרות הראשיות 


בצל הקורונה כך פותחת העיר אילת את עונת התיירות


  צביקה דמרי     18.05.20 123rf

בצל הקורונה אילת נערכת לפתוח את עונת התיירות.
העיר שאותה נוהגים לפקוד כ-2.5 מיליון אורחים בשנה, מתכוננת לקיץ שונה אחר שמטרתו לאושש את עסקי התיירות ולאפשר חופשה גם אם יתפתח גל נוסף של קורונה.
העירייה מתכננת מופעים שיוקרנו על מסכים ברחבי העיר, מתחם דרייב אין, חופים שיחולקו למקטעים וגם...אפליקציה לניהול החופשה.  
לכל הפרטים

      חזרה לכותרות הראשיות 


מועצת הדבש מזמינה לחגוג את חג השבועות עם דבוראי ישראל במכוורות ברחבי הארץ

  צביקה דמרי     17.05.20 


קרדיט ארקדי רסקין

"דבש וחלב תחת לשונך" מועצת הדבש מזמינה לחגוג את חג השבועות עם דבוראי ישראל במכוורות ברחבי הארץ ולציון יום הדבורה הבינלאומי בהתאם לתקן 'התו הסגול'- 20-30.5.2020.
לכתבה


גובש 'תו סגול' לפתיחת חניוני וחופי הכינרת צביקה דמרי  11.05.20

ה הפעילויות, יתקיימו בקבוצות קטנות ובאוויר הפתוח, תחת הנחיות משרד הבריאות ובמחיר סמלי. 

 
מועצת הדבש מזמינה לחגוג את חג השבועות עם דבוראי ישראל במכוורות ברחבי הארץ

"דבש וחלב תחת לשונך" מועצת הדבש מזמינה לחגוג את חג השבועות עם דבוראי ישראל במכוורות ברחבי הארץ ולציון יום הדבורה הבינלאומי בהתאם לתקן 'התו הסגול'- 20-30.5.2020

       צביקה דמרי     עדכון   19.02.20    


 
קרדיט ארקדי רסקין
  
דבוראי ישראל יחגגו במשך שבועיים את יום הדבורה הבינלאומי שיצוין ב- 20 במאי ואת חג השבועות- חג החקלאות. המכוורות ילבשו חג ויקיימו פעילויות מרתקות להכרת ענף הדבש והדבורה, בהתאם לתקן 'התו הסגול' ומזמינים למפגש עם הדבוראים, לטעום דבש, לחוות וללמוד על עולמן הקסום של הדבורים ועל חשיבותה של הדבורה בהאבקת פרחי ירקות ופירות ההופכים למזון מן הצומח.
מנכ"ל מועצת הדבש, זאב מידן: "עם אישור פתיחת אתרי התיירות על פי ה'תו הסגול' ולכבוד יום הדבורה הבינלאומי וחג השבועות המהווים הזדמנות מופלאה לבקר במכוורות ישראל, נערכו מרכזי המבקרים לקבלת קהל ויקיימו פעילות על פי כל כללי ההיגיינה והמרחק. במכוורות התיירותיות ניתן ללמוד בדרך חווייתית על עולמן הקסום של הדבורים. חשוב לזכור כי דבורת הדבש אינה רק יצרנית דבש מעולה, עיקר חשיבותה הינו בהאבקת צמחי החקלאות והבר, הדבורה הקטנה אחראית להאבקת 80% מהיקף הגידולים החקלאיים בעולם".
מנתוני מועצת הדבש: כיום פועלים בישראל כ- 510 דבוראים העובדים ומטפלים ב- 120 אלף כוורות הפזורות ברחבי הארץ, מתוכן 80,000 כוורות מוצבות באזורי גידול חקלאיים ומשמשות להאבקה


 
להלן מספר המלצות לביקור במכוורות תיירותיות בארץ:

 

מכוורת "הכל דבש" של הדבוראי עמית יוסף ביסוד המעלה-   הדבוראי עמית יוסף, היה בעברו חבלן משטרתי, כאשר לפני מספר שנים, החליט לעשות הסבה מקצועית ולעבור לעבודת האדמה והחקלאות, עמית מזמין בחג השבועות למפגש אישי איתו, עם פעילות מרתקת הכוללת טעימות דבש גלילי,   סרט על עולם הדבורה והדבש, סדנאות לילדים וסיור בין מחלקות מפעל הדבש.  מכוורת "הכל דבש ", ממוקמת באזור תעשייה יסוד המעלה , ימי פעילות:  כל ימות השבוע  ללא יום שבת וחג.   עלות : למשתתף מגיל 3- 24 ₪.  להזמנות בתיאום מראש :  050-2477991, 050-2275452
מכוורת "דבורת התבור" במושב שדמות דבורה-   במרכז מבקרים "דבורת התבור" במושב שדמות דבורה תתקיים פעילות מיוחדת לכבוד חג השבועות - ביקור במכון דבש, מצפה דבורים, ביקור באולם גידול המשי היחיד בישראל וצפייה באלפי הפקעות הלבנות, ביקור במטע עצי התות וקטיף. הילדים יצבעו פרפר תלת מימדי, יכינו שכמיית דבורה, נר דונג ויקבלו שלט "חלב ודבש" לחדר. במקום פינת חי עם חיות משק ועיזים ננסיות אותן ניתן להאכיל. לכבוד החג ניתן להוסיף סיור מודרך עם טרקטור ועגלת רפת.  עלות:  52 ₪ לילד, 42 ₪ למבוגר.  תאריכים : 21-23,28-30.05.2020 .

טלפון לתיאום:  04-6769598, 050-5637645כוורת הבוסתן בפקיעין-   לכבוד חג השבועות ויום הדבורה יארח הדבוראי ג'מאל חיר במכוורת שהקים בשנת 1977, משפחות וילדים שייהנו מאירוח כפרי דרוזי בחיק הטבע ופעילויות חינוכיות להכרת עולם הדבורה.  עלות:  15-30 ₪ לסדנא. כניסה לאתר- ללא עלות.  ימי פעילות:  כל ימות השבוע.  להזמנות : 052-2477897 

מכוורת אופיר באלון הגליל-   הדבוראי צביקה אופיר הקים את המכוורת בשנת 1985 ולצידו פתח את יקב יפתחאל, לכבוד חג השבועות מזמין צביקה למרכז המבקרים הממוקם בלב חורשה נעימה, לטעימת סוגי דבש מיוחדים לצד טעימת יין וגבינות ביקב יפתחאל הסמוך.  ניתן להזמין מראש סלסלת פיקניק מפנקת ובה- יין, דבש, ממרחים, זיתים, גבינות עיזים, פוקצ'ה עם תוספות ועוד, ולהסב לארוחת פיקניק חגיגית במיוחד בחורשת המשק ימי פעילות: 27-29.5. עלות סלסלת פיקניק- 140 ₪ לא כולל יין.
טלפון לתיאום מראש: 052-4641849


 

מכוורת "דבש מכמנים" -   מזמינים לטעום דבש גלילי, לשמוע ולהתנסות ב'טבע תרפיה' ריפוי במוצרי המכוורת, מפגש עם דבוראים וסיור במכון רדייה. ניתן לרכוש און ליין דבש ומוצרי כוורת באתר-   https://www.honeygalil.co.il /     להזמנות 04- 9881337,  ימי פעילות:  בתיאום מראש בלבד כל ימות השבוע. פעילות תתקיים בקבוצה של מעל- 20 איש. עלות 25 ₪ למשתתף.


 

מכוורת "משק לין" בכפר בילו א'-  מזמינים משפחות וילדים להתלבש בבגדי הדבוראי ובעזרת משחקים, פעילויות יצירה, צפייה בסרטון ובכוורת זכוכית לומדים על עבודת השדה, התקשורת בין דבורים, המלכה, הפועלות והזכרים, טעימות דבש ועוד.  ימי פעילות:  20,28.05.2020.  עלות:  10 ₪ למשתתף. 
להזמנות:  0542207965 

מכוורת פורת במושב עין יהב בערבה התיכונה-   מכניסה את קהל המבקרים אל עולמה המופלא של דבורת הדבש-  בחלל המוזיאון, לאורה של תאורה מיוחדת מוצגים מעולם המדבר והמכוורת צילומי תקריב מעולם הדבורה אלפי דבורי מתכת מעופפות בחלל המוזיאון, כוורות שקופות ובהן דבורים אמתיות עסוקות במלאכת יומן , סרט על חיי הדבורה, סיור במכון רדייה ועוד.

הפעילות בתיאום מראש בלבד. להזמנות: 058-5666032
 

מכוורת "בית הדבש" במושב קדש ברנע בדרום-   הוקם בשנת 2002 על ידי אדוארד ואירינה   פיליפוב, שעלו לארץ מאוקראינה בשנת 1993. העיסוק המשפחתי בדבוראות החל עוד באוקראינה והזוג החליט להמשיכו גם בישראל בפריפריה הדרומית. בבית הדבש ניתן לקיים מפגש עם דבוראי, ללמוד על חיי הדבורה ולרכוש סוגי דבש ומגוון מוצרי כוורת איכותיים בחנות המכוורת.

ניתן להגיע בתיאום מראש. להזמנות-  בית הדבש- 08-6558992logo בניית אתרים