צריכים לשכור רכב? לפחות תגיעו מוכנים

בעידן המודרני שלנו הרכב כבר מזמן אינו מותרות, אלא כלי תחבורה חיוני לכל דבר ועניין. אמת, אנו בישראל נהנים גם מתחבורה ציבורית נוחה, אבל בינינו אין כמו הרכב. בזכות הרכב אנו פטורים מלעמוד בתחנת האוטובוס בגשם ולחכות לאוטובוס המתעכב, ויכולים לתכנן בהתאם את לוח הזמנים שלנו, בידיעה שהרכב ייקח אותנו לכל מקום בקלות.

צביקה דמרי.   
עדכון   28.02.20

אבל מה קורה כאשר אנו מוצאים את עצמנו ללא רכב מצד אחד, ומצד שני זקוקים לו בדחיפות? אולי הרכב שלנו במוסך או שנאלצנו למכור אותו כדי לחסוך בכסף. כך או כך, ישנו שירות אחד שיכול לפתור את בעיית הניידות והוא השכרת רכבים.

כל מה שאתם צריכים לדעת לפני שאתם שוכרים רכב
השכרת רכב בישראל מעניקה לכם את חופש התנועה כשאתם זקוקים לו. אם למשל אתם עובדים קרוב לבית ולא משתלם לכם להחזיק רכב, אך כשמגיע הסופ"ש אתם מעוניינים לנסוע למקום רחוק, תוכלו להשכיר רכב איכותי בקלות. על כל פנים, לפני שאתם עושים זאת, ישנם כמה דברים שכדאי להביא בחשבון.

1 מהו מצבו של הרכב שאתם שוכרים?

הדבר הראשון שחשוב לעשות כשאתם מקבלים את הרכב לידכם הוא לבדוק אותו היטב. שימו לב שברגע שאתם מקבלים את המפתחות, אתם אלה שאחראיים על שלמותו של הרכב. ואם תימצא פגיעה או שריטה, יאשימו אתכם. לפיכך, חשוב לבחון את המראה החיצוני של הרכב ולהפנות את תשומת לבו של הצוות שמשכיר לכם אותו במקרה שיש בו פגם כלשהו.

2. אילו סוגי רכב ניתן לשכור בחברה?

על פי רוב, תוכלו לבחור במגוון רחב של סוגי רכבים המחולקים לפי רמות (A, B, C ועוד), וכן על פי סוגים: רכבי מיני, משפחתיים ג'יפים וכדומה. השכרת הרכבים משמעותית למדיי מבחינת מחירים, ולכן לפני שאתם באים לחברה להשכרת רכבים, חשוב להחליט לאיזה סוג רכב אתם זקוקים.

3. מהם תנאי ההשכרה של החברה?


קיימים תנאי השכרה כלליים שכדאי להכיר מקרוב:

  • יום השכרה מחושב כיום מלא של 24 שעות.
  • מועד החזרת הרכב מצוין בחוזה ההשכרה. כל עיכוב בהחזרה עלול לגרור תשלום נוסף.
  • כדאי להחזיק את הרכב כשמיכל הדלק שלו מלא. אחרת יחייבו אתכם בתדלוק.
  • אסור לעבור את גבולות הארץ ברכב השכור (זה כולל גם את הרשות הפלסטינית).
  • השוכר צריך להציג בדרך כלל כרטיס אשראי ותעודה מזהה.

קיימים תנאים נוספים והם יכולים להשתנות בהתאם לסוג הרכב, מספר השוכרים וכדומה.

4. אל תשכחו לשמור את פרטי החברה המשכירה לכם את הרכב

אמנם כאשר אנו יוצאים לטיול תמים בסופ"ש איננו מצפים שמשהו יקרה, אך מומלץ לקחת את פרטי החברה להשכרת רכבים. לעולם לא ניתן לדעת מתי תצטרכו להתייעץ או לעדכן לגבי מצבו של הרכב. כמו כן, אין דבר מתסכל יותר מלהיתקע עם רכב שיש לו תקלה, ללא יכולת לקרוא לעזרה.

5. המחירים צריכים להיות הגיוניים

מחיר השכרת רכב תלוי בגורמים רבים. לפני שאתם מגיעים לחברת ההשכרה, כדאי לבצע סקר מחירים בשוק במטרה לבדוק את המחירים הממוצעים. מצד אחד, חברה שתציע לכם שירותי השכרת רכב במחיר זול מאוד עלולה להיתפס כחברה בלתי מקצועית, ומצד שני אין סיבה לשלם מחיר מופקע על ההשכרה.

6. שימו לב לאותיות הקטנות


עוד רגע מסיימים ואתם נמצאים כבר לקראת החתימה על החוזה. אבל לפני שאתם עושים זאת, חשוב לשים לב לאותיות הקטנות. לדוגמה, האם המחיר כולל גם שימוש ב-GPS, או שתצטרכו לשלם עליו תוספת? ומה לגבי ביטוח לנהגים צעירים או בוסטרים לילדים? רק לאחר שאתם מוודאים שאתם מבינים את כל הסעיפים, תוכלו לחתום על החוזה ולצאת לדרך לטיול מהנה עם כל המשפחה. 


     | |   לכל נושא באתר צרו קשר 
   
מייל tmasoret@gmail.com
ווטסאפ: 0546303031
טואול - בניית אתרים