חדשות תיירות מהעולם

מידע שימוש

בזמן שבישראל סוללים מסלולי אופניים, בהונגריה סוללים מסלולים לרוכבי סוסים, הונגריה מתגאה בתיירות הסוסים המפוארת שלה, שהחל לפני עשרות שנים, ומציעה אטרקציה תיירותית שמספרת על ההיסטוריה.


   צביקה דמרי


הונגריה נחשבת לאומת הסוסים, בכל הערים והכפרים תמצאו חוות רכיבה בהן מגוון רחב של אפשרויות לינה ושיעורי רכיבה זמינים למבקרים. החל משיעורים למתחילים ועד למקצוענים. מדובר על אטרקציה תיירותית יוצאת דופן וייחודית לתרבות ההונגרית. ברחבי הונגריה תמצאו מסלולי טיולים ותוכניות רכיבה שמתאים למי שמעוניין לחקור את הונגריה בדרך מקורית.

האזור המומלץ ביותר לרכיבה הוא הפארק הלאומי הורטובאג', אזור מוגן וגדול ביותר בהונגריה, ערבת הדשא הטבעית הגדולה ביותר באירופה והוא מוכר במיוחד בזכות הספארי סוסים שלו. תיירות הסוסים בהונגריה החלה משנות ה-30 של המאה הקודמת, כשאזור ווילדרנס בוגאצ'י (Bugaci wilderness) הפך למוסד לשירותי תיירות לרכיבה על סוסים. סיור הרכיבה הראשון התקיים בשנת 1962 בחצי האי טיהאני, שבאזור אגם בלטון, לאחר הצלחתו התקיימו סיורים נוספים באותה שנה 

אם בישראל משקיעים בפיתוח של מסלולי אופניים- בהונגריה משקיעים במסלולים לרכיבת סוסים שיעורי רכיבה על סוסים למתחילים שעושים את הצעדים הראשונים שלהם נעשים בהשגחת מדריך צמוד ובעזרת חבל שקשור לסוס ומוחזק בצדו השני ע"י המדריך.
כאשר תצברו ניסיון תוכלו לצאת לרכיבה בשבילים, יערות, ולנסוע למרחקים ארוכים בנופים מרהיבים. למעשה יש הרבה מסלולי רכיבה על סוסים בטבע.
בנוסף תוכלו לפגוש לפגוש גזעי סוסים הונגריים מצוינים, כדאי לבקר בחוות סוסים כמו Máta, אחוזת הרכיבה הלאומית והחווה החינוכית במז'הג'יס (Mezőhegyes), אחוזת הרכיבה הלאומית בבבולנה או חוות ליפיקה ב-Szilvásvárad, המדברות כולן על המטרה של שימור גנים וקידום רכיבה על סוסים.


משלת הונגריה השקיעה כ 1.5 מיליארד פורינט בתיירות סוסים, לתשתיות רציפות לרכיבה בצפון ומרכז המדינה. הפרויקט השלים בהצלחה הקמת רשת שבילים לרכיבה ויצירת 1813 קילומטרים של מסלולים נגישים.
כיום יש 16 מסלולים חדשים וכ-15 נוספים נמצאים בהקמה. ניתן לקבל מידע על המסלולים מבתי ספר מקומיים לרכיבה על סוסים ומאפליקציה סלולרית בשם Endomondo.
רוב אולמות הרכיבה, בתי הספר לרכיבה ומקומות הלינה מארגנים רכיבה על שבילים עם מדריכים מנוסים, שיכולה להימשך בין שעתיים לשלוש עד לכמה ימים, שמתאים לרוכבי סוסים מתחילים ומקצועיים. אחד השבילים הפופולריים ביותר מוביל דרך הנופים הרומנטיים של גרקסה (Gerecse).
אפשר לרכוב למקומות שאי אפשר להגיע אליהם בכל אמצעי תחבורה אחר, ולראות ערוצי נחלים ישנים, נקיקים ואפילו קני בזים.

קצת רקע
מורשת רכיבת הסוסים ההונגרית קיימת בשורשיה בהיסטוריה הארוכה של הונגריה. השבטים המגירים (Magyar), שהגיעו לקרפתיה (Carpathian Basin ) בסוף המאה ה-9, היו רוכבי סוסים מיומנים ובמהירות התמקמו על הסוס כחלק בלתי נפרד מחייהם היומיומיים. עד למאה ה-10, לוחמי המגירים התיישבו כאחד מצבאות הרכובים החשובים ביותר באירופה, שכבשו חלק נרחב מהיבשת בשל מיומנותם ברכיבת סוסים ובטקטיקות צבאיות מתקדמות. העולם נבהל מהקשתים הרכובים ההונגרים, ו"הכוח ההונגרי" של ההוסרים (hussars) הינו סמל נצחי עד היום.
במהלך מאות השנים הפכה הרכיבה על סוסים לחלק בלתי נפרד מהתרבות ההונגרית, כאשר גידול סוסים וספורט רכיבה על סוסים מילאו תפקיד מרכזי בחברה. במאות ה-18 וה-19, הונגריה כבר הייתה ידועה בייצור כמה מהסוסים המשובחים באירופה, וביריד העולמי של פריז בשנת 1900 זכו גזעי הסוסים ההונגריים - כולל הליפיצ'ן, הנוניוס והשאגיה-ערבי להכרה הגדולה ביותר. הרוכבים ההונגרים נחשבים לטובים בעולם ברוב ענפי הרכיבה המקצועיים. מה שנקרא "Csikós Post" או "Puszta-fiver" התפרסם גם הוא בעולם. 
מרבית עובדי התיירות בפיליפינים חוסנו כנגד קורונה

 כ-90 אחוז מקרב 282,780 עובדי תעשיית התיירות בפיליפינים כבר חוסנו כנגד נגיף הקורונה. הנתון הופך את הפיליפינים למדינה בטוחה. היעד הוא להשלים בטווח הזמן הקרוב ביותר את מתן החיסון לכלל עובדי תעשיית התיירות בפיליפינים. 

   צביקה דמרי


צילום 123rf

כ-90 אחוז מקרב 282,780 עובדי תעשיית התיירות בפיליפינים כבר חוסנו כנגד נגיף הקורונה. הנתון הופך את הפיליפינים למדינה בטוחה.
היעד הוא להשלים בטווח הזמן הקרוב ביותר את מתן החיסון לכלל עובדי תעשיית התיירות בפיליפינים.

בתוך כך הכריזה שרת התיירות של הפיליפינים, ברנדטה רומלו פוייאט, כי הפיליפינים תארח בין ה-14 ל-16 למרץ 2022 את וועידת התיירות העולמית הגדולה WTTC, בהשתתפות יותר מ- 800 נציגים מרחבי העולם.
בוועידה יהיה ייצוג מכובד למנכ"לים, נשיאים ונציגים בכירים של 100 החברות הגדולות בעולם בתחום התיירות. כמו כן, תינתן במה למאות אתרי תיירות מרחבי העולם.

ובשורה מעודדת נוספת: הפיליפינים הוכתרה לאחרונה על ידי ארגון התיירות העולמי ((WTA, כיעד הצלילה הטוב בעולם לשנת 2021. זו השנה השלישית ברציפות שבה זוכה הפיליפינים בתואר היוקרתי.
בדרך לזכייה גברה הפיליפינים על אתרי צלילה ידועים בעולם כגון: האיים המלדיביים, שונית המחסום הגדולה באוסטרליה, האיים האזוריים, בורה בורה בפולינזיה הצרפתית, איי קיימן, מדינת האיים פיג'י, איי גלפגוס ומקסיקו.
ארגון התיירות העולמי הוא סוכנות של האומות המאוחדות העוסק בנושאי תיירות.
מטה הארגון שוכן במדריד, בספרד.
ארגון התיירות העולמי אחראי לעריכת דירוג התיירות העולמי. שרת התיירות של הפיליפינים, ברנדטה רומלו פוייאט, הביעה שמחה על הבחירה והדגישה את מחויבות מדינתה להגן על העולם התת ימי למען הדורות הבאים.

תאילנד הסירה את המגבלות על כניסת תיירים מ-46 מדינות, כולל מישראל

        צביקה דמרי

לשכת התיירות של תאילנד בישראל שמחה להודיע, כי על פי הודעת משרד החוץ של תאילנד הערב (יום ה') יוסרו המגבלות על כניסת תיירים מחוסנים מ-46 מדינות בעולם, כולל מישראל, וזאת מה-1 בנובמבר 2021.
על פי ההודעה יוכלו אזרחים מחוסנים מישראל להיכנס לתאילנד ללא צורך בבידוד, למעט שהייה במלון עד להגעת תוצאות בדיקת הקורונה (PCR) שיעשו בעת הנחיתה במדינה.

כדי להיכנס לתאילנד יהיה על התיירים להציג תעודת התחסנות, תוצאות בדיקת PCR שנערכה בישראל במהלך 72 השעות שלפני ההמראה, ביטוח נסיעות רפואי אשר מכסה אשפוז הקשור לקורונה, וכן הזמנה ללילה אחד במלון מורשה SHA+, וזאת לצורך המתנה במלון זה לתוצאות בדיקת הקרונה כאמור. עלות בדיקת הקורונה בנחיתה תהיה כלולה במחיר המלון שיוזמן.

התקנות החדשות טרם פירטו באילו איזורים במדינה יורשה לתיירים לטייל, אך על פי פרסום רשימה מוקדמת יותר (ולא סופית) בעיתונות התאילנדית, ייפתחו מרבית האזורים הפופולריים בקרב ישראלים, וביניהם: בנגקוק, קו סאמוי, קו פנגן, פוקט, פטאיה, קראבי (כולל האי קו-פי-פי) החופים הוא הין וצ'ה-אם,האיים קו צ'אנג וקו-סאמט, והערים הצפוניות צ'נג מאי ונונג קאי.

דב קלמן, נציג לשכת התיירות של תאילנד בישראל אמר בעקבות ההודעה כי 'פתיחת תאילנד לתיירות תביא, ללא ספק, לזינוק במספר התיירים הישראלים לתאילנד, במיוחד לקראת עונת התיירות המתחילה בקרוב, שבה מזג האוויר בתאילנד הוא אידיאלי לבילוי באזורי החופים ובשאר אזורי המדינה'.
'מאז שנפתחה תאילנד לתיירות ביולי השנה נכנסו אליה 6251 ישראלים – מה שמציב את ישראל הקטנה במקום השני בכניסות התיירים למדינה, כשלפניה רק ארצות הברית', הוסיף קלמן.
'הדבר מעיד על אהבתם הגדולה של הישראלים לתאילנד, ואין ספק שישראלים נוספים רבים יבחרו לבלות במהלך החורף הקרוב חופשה 'קיצית' ב
תאילנד."

לתאילנד ניתן להגיע כיום, בקלות ובמחירים נוחים מאי פעם, באמצעות טיסות ישירות של אל על לבנגקוק ופוקט, וכן באמצעות חברות התעופה "איתיחאד" ו"אמירייטס" – דרך אבו דאבי ודובאי.הפיליפינים הוכתרה בימים אלה על ידי ארגון התיירות העולמי (WTA) כיעד הצלילה המוביל בעולם

הפיליפינים הוכתרה בימים אלה על ידי ארגון התיירות העולמי (WTA) כיעד הצלילה המוביל בעולם. ההכרזה על הזכייה נערכה בערב גאלה של ארגון התיירות העולמי שנערך במוסקט שבעומאן. 

        צביקה דמרי

בדרך לזכייה גברה הפיליפינים על רשימה מכובדת של יעדי צלילה ידועים בעולם כגון: המלדיבים, בורה בורה, פיג'י, גלפגוס, מקסיקו, שונית המחסום הגדולה באוסטרליה ועוד. הפיליפינים ממוקמת בדרום מזרח אסיה, בארכיפלג השני בגודלו בעולם, בקצה המערבי של האוקיאנוס השקט והיא ידועה כמעצמת צלילה עולמית.
יש בה שוניות אלמוגים יפהפיות ודגה עשירה והיא מתאימה לכל סוגי הצוללים, מצוללים שרק מתחילים את שיעורי הצלילה ועד צוללנים מקצועיים ולחובבי השנירקול.
האי בוהול ((Bohol, שידוע בזכות "גבעות השוקולד" שלו וקופי הטרסייר - נחשב לאחד מאתרי הצלילה הידועים בפיליפינים. ממנילה לבוהול יש טיסות יומיות. אפשר לצאת מבוהול למספר יעדי צלילה ושנירקול מעולים, שאליהם מגיעים ממעוז התיירות של בוהול – אלונה ביץ' (Alona beach), שנמצא באי פנגלאו (Panglao). אחד מהיעדים הקסומים שמגיעים אליהם בשיט מאלונה ביץ' הוא האי בליקסאג (Balicasag Island). זהו אתר שנירקול וצלילה מרהיב ביופיו עם מגוון עצום של דגים, צבי ים ושוניות אלמוגים. עוד יעד צלילה קסום סמוך לבוהול הוא האי Pamilacan, שבו ניתן לצפות בדולפינים ובדגה עשירה. האיים קורון ((Coron ובוסואנגה הם גן עדן עבור חובבי הצלילה. בקורון ניתן לחזות באוניות הטבועות והמרשימות ממלחמת העולם השנייה.
מספר גבוה של כלי שייט יפנים טובעו כאן במהלך מלחמת העולם השנייה וחלקם הגדול מהווה אתרי צלילה מרהיבים ומיוחדים. אבל זה לא כל מה שיש לאי הזה להציע: יש כאן גם שוניות אלמוגים מרהיבות, לגונות שבהן סיכוי גבוה לפגוש את הדוגונג, תחש הים הנדיר, אגמי מים מתוקים ועוד. שונית טובטהה ((Tubbataha, המוגנת כפארק לאומי על ידי אונסק"ו, נחשבת לאחד מאתרי הצלילה הטובים בעולם ואחת השוניות היפות ביותר בעולם עם שוניות אלמוגים מרשימות וצבעוניות ולהקות ענק של דגים. השונית נמצאת 150 ק"מ דרום מזרחית לפוארטו פרינססה (Puerto Princessa), עיר הבירה של האי פלאוון Palawan.

שונית מרהיבה נוספת היא "Apo Reef" במצר מינדורו עם מבחר ענק של חיים תת-ימיים.
יעד מדהים נוסף הוא אתר מלפאסקווה - Malapascua (מצפון לאי סבו). שם ניתן לצלול עם כרישים. נקודת ציון נוספת היא דונסול (Donsol) במחוז ביקול, שם ניתן לשחות עם כרישי לוויתן. בקרבת מנילה ניתן למצוא את אתר הצלילה אנילאו (Anilao) המציע שוניות מדהימות ומערכת תת ימית עשירה.

הפיליפינים היא עולם קסום עם למעלה מ-7000 איים, שמרביתם אינם מיושבים. מרבית האיים מכוסים בג'ונגל פראי. בפיליפינים ישנם 21 הרי געש פעילים וקו חוף מהארוכים בעולם עם מים צלולים בצבעי כחול-ירוק; מפלים מהסרטים; יערות גשם; שוניות אלמוגים יפהפיות; אקלים טרופי וגן עדן לחובבי הצלילה. שוניות אלמוגים יפהפיות ועולם תת ימי מרהיב עם דגים טרופיים. איים אקזוטיים עם חול לבן ודקלי קוקוס; חופים לגלישת גלים מהטובים בעולם ורצועות חוף מרהיבות באינסוף גוונים של טורקיז ותכלת. שטחים עצומים של שדות אורז, אוצרות טבע ותרבות עשירה, בהם שבטים נידחים המנהלים אורח חיים מסורתי מזה אלפי שנים. מגוון עשיר של תרבויות המתבטא ביותר מ-180 שפות. תושבים מכניסי אורחים ואוהבי מוסיקה וכל זה על רקע הרי געש מרהיבים. חווית טיול בלתי נשכחת למשפחות, לקבוצות, לירח דבש ולתרמילאיםם ב-1947.

שרת התיירות של הפיליפינים, ברנדטה רומולו פאייט, אמרה כי "הפיליפינים התברכה בריכוז הגבוה בעולם של שוניות אלמוגים ומגוון מדהים ורחב של דגה עשירה. חשובה לנו מאוד ההכרה הזו בפיליפינים כיעד הצלילה המוביל בעולם".


לעוד חדשות תיירות בעולםטקס חילופי המשמר בלונדון,חזר להתקיים

        צביקה דמרי

החיילים הבריטים בטוניקות הארגמן וכובעי עור דובים אשר צועדים מחוץ לארמון בקינגהאם. המהווים אטרקציה תיירותית חזר לפעול, לאחר פער של 18 חודשים כתוצאה ממגפה.

המצעדים אשר היו אחת האטרקציות העיקריות בלונדון לתיירים הופסקו למעשה במרץ 2020 כאשר אנגליה ננעלה על מנת לבלום את התפשטות נגיף הקורונה.הפיליפינים הוכתרה בימים אלה על ידי ארגון התיירות העולמי (WTA) כיעד הצלילה המוביל בעולם

הפיליפינים הוכתרה בימים אלה על ידי ארגון התיירות העולמי (WTA) כיעד הצלילה המוביל בעולם. ההכרזה על הזכייה נערכה בערב גאלה של ארגון התיירות העולמי שנערך במוסקט שבעומאן. 

        צביקה דמרי

בדרך לזכייה גברה הפיליפינים על רשימה מכובדת של יעדי צלילה ידועים בעולם כגון: המלדיבים, בורה בורה, פיג'י, גלפגוס, מקסיקו, שונית המחסום הגדולה באוסטרליה ועוד. הפיליפינים ממוקמת בדרום מזרח אסיה, בארכיפלג השני בגודלו בעולם, בקצה המערבי של האוקיאנוס השקט והיא ידועה כמעצמת צלילה עולמית.
יש בה שוניות אלמוגים יפהפיות ודגה עשירה והיא מתאימה לכל סוגי הצוללים, מצוללים שרק מתחילים את שיעורי הצלילה ועד צוללנים מקצועיים ולחובבי השנירקול.
האי בוהול ((Bohol, שידוע בזכות "גבעות השוקולד" שלו וקופי הטרסייר - נחשב לאחד מאתרי הצלילה הידועים בפיליפינים. ממנילה לבוהול יש טיסות יומיות. אפשר לצאת מבוהול למספר יעדי צלילה ושנירקול מעולים, שאליהם מגיעים ממעוז התיירות של בוהול – אלונה ביץ' (Alona beach), שנמצא באי פנגלאו (Panglao). אחד מהיעדים הקסומים שמגיעים אליהם בשיט מאלונה ביץ' הוא האי בליקסאג (Balicasag Island). זהו אתר שנירקול וצלילה מרהיב ביופיו עם מגוון עצום של דגים, צבי ים ושוניות אלמוגים. עוד יעד צלילה קסום סמוך לבוהול הוא האי Pamilacan, שבו ניתן לצפות בדולפינים ובדגה עשירה. האיים קורון ((Coron ובוסואנגה הם גן עדן עבור חובבי הצלילה. בקורון ניתן לחזות באוניות הטבועות והמרשימות ממלחמת העולם השנייה.
מספר גבוה של כלי שייט יפנים טובעו כאן במהלך מלחמת העולם השנייה וחלקם הגדול מהווה אתרי צלילה מרהיבים ומיוחדים. אבל זה לא כל מה שיש לאי הזה להציע: יש כאן גם שוניות אלמוגים מרהיבות, לגונות שבהן סיכוי גבוה לפגוש את הדוגונג, תחש הים הנדיר, אגמי מים מתוקים ועוד. שונית טובטהה ((Tubbataha, המוגנת כפארק לאומי על ידי אונסק"ו, נחשבת לאחד מאתרי הצלילה הטובים בעולם ואחת השוניות היפות ביותר בעולם עם שוניות אלמוגים מרשימות וצבעוניות ולהקות ענק של דגים. השונית נמצאת 150 ק"מ דרום מזרחית לפוארטו פרינססה (Puerto Princessa), עיר הבירה של האי פלאוון Palawan.

שונית מרהיבה נוספת היא "Apo Reef" במצר מינדורו עם מבחר ענק של חיים תת-ימיים.
יעד מדהים נוסף הוא אתר מלפאסקווה - Malapascua (מצפון לאי סבו). שם ניתן לצלול עם כרישים. נקודת ציון נוספת היא דונסול (Donsol) במחוז ביקול, שם ניתן לשחות עם כרישי לוויתן. בקרבת מנילה ניתן למצוא את אתר הצלילה אנילאו (Anilao) המציע שוניות מדהימות ומערכת תת ימית עשירה.

הפיליפינים היא עולם קסום עם למעלה מ-7000 איים, שמרביתם אינם מיושבים. מרבית האיים מכוסים בג'ונגל פראי. בפיליפינים ישנם 21 הרי געש פעילים וקו חוף מהארוכים בעולם עם מים צלולים בצבעי כחול-ירוק; מפלים מהסרטים; יערות גשם; שוניות אלמוגים יפהפיות; אקלים טרופי וגן עדן לחובבי הצלילה. שוניות אלמוגים יפהפיות ועולם תת ימי מרהיב עם דגים טרופיים. איים אקזוטיים עם חול לבן ודקלי קוקוס; חופים לגלישת גלים מהטובים בעולם ורצועות חוף מרהיבות באינסוף גוונים של טורקיז ותכלת. שטחים עצומים של שדות אורז, אוצרות טבע ותרבות עשירה, בהם שבטים נידחים המנהלים אורח חיים מסורתי מזה אלפי שנים. מגוון עשיר של תרבויות המתבטא ביותר מ-180 שפות. תושבים מכניסי אורחים ואוהבי מוסיקה וכל זה על רקע הרי געש מרהיבים. חווית טיול בלתי נשכחת למשפחות, לקבוצות, לירח דבש ולתרמילאיםם ב-1947.

שרת התיירות של הפיליפינים, ברנדטה רומולו פאייט, אמרה כי "הפיליפינים התברכה בריכוז הגבוה בעולם של שוניות אלמוגים ומגוון מדהים ורחב של דגה עשירה. חשובה לנו מאוד ההכרה הזו בפיליפינים כיעד הצלילה המוביל בעולם".


לעוד חדשות תיירות בעולםטואול - בניית אתרים