חדשות בתעופה  


רוצים להישאר מעודכנים ולדעת מה חדש בתיירות,בתעופה ובמלונאות?  הצטרפו  בווטסאפ  או   במייל     .  
   
אנשי עסקים התעניינו ברכישת אל על

   צביקה דמרי     24.06.20  

אנשי עסקים פנו ללשכת שרת התחבורה לבדוק את האפשרות לרכישת חב' התעופה.


קרדיט

חדשות 12 דיווחו הערב כי לאחרונה, למשרדה של שרת התחבורה מירי רגב הגיעו פניות של  4 איש עסקים אשר מתעניינים ברכישה של חב' אל על.
בין הפונים  איש עסקים ישראלי לשעבר, אשר טען כי הינו מתעניין באל על מטעמים ציוניים.
עוד נמסר כי אותו איש עסקים ביצע  בחודשיים האחרונים שורה של בדיקות לרכישת החברה מהבעלים הקיימים, ולהגיע להסדר בעצמו מול הבנקים ומול המדינה.
שרת התחבורה מירי רגב אמרה בישיבות סגורות על ההצעות, "אם ההתעקשות של הבעלים והאוצר תימשך אל על
תקרוס. צריךלאפשר ליהודים טובים שרוצים לעזור לחברה להזרים כסף ומהר. אם הצדדים לא התעשטו מדינת ישראל תאבד את המוביל הלאומי בשל עקשנות עסקית".
מזה שבועות שהבעלים הנוכחיים נמצאים במגעים מול האוצר ומול הבנקים ויתכן כי כניסתם של בעלים חדשים יגבירו את הלחץ למציאת פתרון.
      חזרה למעלה 

      חזרה לחדשות בתיירות 
  
 
התרסקות מטוס בפקיסטן: שר התעופה של פקיסטן, בסביבות 40% מהטייסים בפקיסטן הם בעלי רישיונות טיסה "מזויפים",  

   צביקה דמרי     25.06.20  


בעקבות התרסקותו של מטוס הנוסעים הפקיסטני יוצא שר התעופה של פקיסטן בהאשמה חמורה, לפחות 262 מתוך 860 הטייסים הפעילים במדינה לא עשו בחינות ראויות. 


צילום ממקום ההתרסקות טוויטר Yusra Askari

"בערך 40 אחוז מהטייסים בפקיסטן הם בעלי רישיון טיסה מזויף", כך אמר שר התעופה גולאם סרוואר.  סרוואר חשף את החדשות המדהימות על טייסי ה"מזויפים, תוך שהוא מציג את דו"ח החקירה הזמני באסיפה הלאומית של פקיסטן, על התרסקות המטוס לאחרונה בקראצ'י.
"בפקיסטן 860 טייסים פעילים, הכוללים גם טייסי של חב' PIA, Serene Air ו- Air Blue.
מהחקירה שנפתחה בפברואר 2019 עולה כי 262 טייסים לא עשו את הבחינה בעצמם וביקשו ממישהו אחר לשבת לבחינה במקומם"  אמר השר. לדבריו, הם גילו במהלך החקירות כי טייסים עם הרישיונות המזויפים' כלל לא היו בעלי ניסיון טיסה ראוי.

לדבריו, נפתח בירור בנושא, והודעות הועברו ל -54 טייסים.
"חלק מהטייסים ערערו גם על ההודעות הללו בבית המשפט. ולפחות תשעה טייסים הודו בכך שהם מחזיקים ברישיונות מזויפים" טען.
בדו"ח הזמני הטיל שר  התעופה את האחריות על הטייסים ומגדל הפיקוח את האחריות לגרימת התרסקות המטוס בסמוך לשדה התעופה קראצ'י ב -22 במאי. שני אנשים שרדו את ההתרסקות בעוד 97 נוסעים איבדו את חייהם.איגוד הטייסים הישראלי צייץ בטוויטר "‏לפני מס׳ שבועות התרסק מטוס של ‎PakistanAirlines בקראצ׳י.
דו״ח ראשוני מגלה את ששערנו. התאונה נגרמה בגלל תפעול מתמשך ברמה נמוכה ביותר של הטייסים הפקיסטנים.
זו לא הייתה טעות מקרית, בודדת שגרמה לתאונה, במשך דקות ארוכות היו המון אינדיקציות על גישה מחוץ למעטפת, דבר לא נעשה"

         חזרה למעלה  

         חזרה לחדשות בתיירות    
   
ארגוני צרכנים באירופה: חב' תעופה עושות תרגילים כדי לשפר את מצב המזומנים שלהן 

   צביקה דמרי     24.06.20
  

רשת של ארגוני צרכנים באירופה ובאמריקה הלטינית, טענו כי חברות התעופה מוכרות כרטיסים זולים לטיסות שיבוטלו בתאריכים מאוחרים יותר.  זאת בניסיון נואש לשפר את הנזילות לאחר חודשים של סגר ברחבי אירופה והעולם. 


צילום צביקה דמרי

אתר התעופה Euronews פירסם כי בארגון הצרכנים  Test Achats, רשת של ארגוני צרכנים באירופה ובאמריקה הלטינית, טענו כי חברות התעופה מוכרות כרטיסים זולים, לטיסות שיבוטלו מאוחר יותר. בניסיון נואש לשפר את מצב הנזילות.
ז'אן-פיליפ דוקרט , ראש מערך יחסי ציבור בארגון, אמר ל- Euronews כי בארגוני הצרכנים קיבלו עשרות תלונות על התהליך. "יש שני דברים שצריך לשים לב המחירים היו נמוכים מאוד ואז הטיסות בוטלו. וכשהם מוצאים מחדש למכירה המחיר עלה ב - 50% או  % 100  זו אסטרטגיה להשגת תזרים מזומנים", אמר.
באתר התעופה Euronews יצרו קשר עם כמה מחברות התעופה שעליהן היו תלונות, בהן TUI, ריאנאייר ובריסל איירליינס.
בחב'  TUI אישרו שאכן חלק מהטיסות בוטלו, ואחרות הוסטו ליעדים סמוכים, כדי למנוע מממטוסים לטוס כמעט ריקים , אך הכחישו כי מדובר באסטרטגיה מסחרית. "אנחנו הולכים להחזיר את הכסף, כך שהנזילות לא תישאר אצלנו הרבה זמן, בנוסף מי שכבר שילמו יקבלו כרטיס נוסף לאותו יעד".
בבריסל איירליינס מסרו כי חוסר ביקוש אילץ את ביטולן של טיסות מסוימות, אך התעקשו שניתן יהיה לתאם מחדש טיסות למועד אחר באותו מחיר.
מחב' Ryanair עדיין לא הגיבו.      חזרה למעלה 

      חזרה לחדשות בתיירות 

    
וירג'ין אטלנטיק מחדשת את טיסות הנוסעים לתל אביב 

   צביקה דמרי     23.06.20  

החל מה-10 באוגוסט תחזור חברת התעופה הבריטית להפעיל את קו תל אביב-לונדון לצד 16 קווים נוספים בניהם: לאס וגאס, סן פרנסיסקו, מומבאי ומיאמי

 
קרדיט יח"צ

לאחר שהודיעה כי במהלך ה- 20 וה- 21 ליולי בכוונתה לחדש את טיסות הנוסעים מנמל התעופה הית'רו ל- 5 יעדים נבחרים, פרסמה חברת התעופה וירג'ין אטלנטיק את רשימת הטיסות שלה לחודש אוגוסט, שכבר כוללת 17 יעדים נוספים, בניהם מיאמי, לאס וגאס, מומבאי וישראל.
הטיסה הראשונה מלונדון הית'רו תנחת בת"א ב-9 באוגוסט והטיסה הראשונה מת"א להית'רו תצא ב-10 לאוגוסט. לוח הטיסות החדש שפרסמה החברה יאפשר לנוסעים מת"א טיסות המשך נוחות לארה"ב. טיסות הנוסעים בקו תל אביב לונדון מתוכננות לפעול במטוס מדגם בואינג 787-9 האייקוני של וירג'ין אטלנטיק, המתהדר במחלקות אפר קלאס, פרימיום ואקונומי. לאחרונה אף הודיעה החברה כי החל מחודש מרץ 2021 בכוונתה להוסיף טיסה יומית שנייה לקו הנוכחי, מהלך שיאפשר לנוסעי מחלקת העסקים ולמטיילים טיסות המשך רציפות נוחות במיוחד למגוון יעדים בצפון אמריקה, שיתופעלו ע"י וירג'ין אטלנטיק ושותפתה דלתא.

בכדי להבטיח את בריאותם ובטיחותם של הנוסעים ועובדי החברה, בכוונת חברת וירג'ין אטלנטיק ליישם מספר צעדים הכוללים צ'ק אין מהבית, אימוץ שיטות ניקוי משופרות ויסודיות בתהליכי הצ'ק אין והעלייה למטוס. כמו כן, כל המטוסים יעברו ריסוס אלקטרוסטטי של חומרי חיטוי ברמה הגבוהה ביותר באזור הקבינה, השירותים והמטען. תהיה הקפדה יתרה על מרחק בין הנוסעים במיוחד במהלך הצ'ק-אין והעלייה למטוס.
במטוס עצמו יידרשו הנוסעים לעטות מסיכה, הארוחות החמות יוגשו להם בקופסאות סגורות ומגוון המשקאות האלכוהוליים יצומצם באופן זמני. מעבר לכך, תספק החברה חבילת היגיינה אישית, שתכיל מסכת פנים, מגבוני שטח וג'ל חיטוי.

 

יואה ג'רווינן , סמנכ"ל המסחר הראשי של וירג'ין אטלנטיק ציין: "כעת שמדינות ברחבי העולם מתחילות להקל בהגבלות התעופה,
אנו מצפים לקבל את פני לקוחותינו בחזרה ולהטיס אותם בבטחה ליעדים האהובים עליהם. ב-20 ליולי יחלו לפעול הקווים לניו יורק,
לוס אנג'לס והונג קונג ולאחר מכן החל מה-1 לאוגוסט והלאה יחלו לפעול טיסות הנוסעים ל-17 יעדים נוספים הכוללים את תל-אביב, מיאמי, מומבאי ולאס וגאס".

"יחד עם זאת", מציין  ג'רווינן , "אנו יודעים שככל שמשבר הקורנה ישכך, תחום התעופה יהווה מקור משמעותי להתאוששות הכלכלית של בריטניה. לפיכך, אנו דוחקים בממשלת בריטניה לשקול מחדש את הנחיית 14 ימי הבידוד לנכנסים למדינה ובמקום זה לנקוט באמצעים הדרגתיים יותר, למשל סימון מדינות ירוקות, מה שלבטח יאפשר להמריץ מחדש את פעילות התעופה בקרב התיירים ונוסעי העסקים".

      חזרה למעלה 

      חזרה לחדשות בתיירות 

   

   
תאילנד: לא ממהרים לאתחל את התעופה .

   צביקה דמרי     22.06.20  

 מנהל בכיר ברשות התעופה האזרחית של תאילנד אמר בסוף השבוע, כי סביר להניח שהטיסות הבינלאומיות יחודשו בתאילנד רק בסוף ספטמבר. 


צילום צביקה דמרי

 מנכ"ל רשות התעופה האזרחית של תאילנד  CAAT, צ'ולה סוקמנופ,  מסר כי אף אחת מחברות התעופה שפגש לא הביעה עניין לחדש את הטיסות הבינלאומיות בחודש הבא, כאשר הצו לסגור את המרחב האווירי של תאילנד אמור לפוג.

הוא ייחס את הרתיעה לחוסר הוודאות בנוגע למדיניות הממשלה בנושא הטיסות הבינלאומיות.
"אני מאמין שהטיסות הבינלאומיות יחודשו בספטמבר הקרוב,"  אמר צ'ולה. "כל חברות התעופה לא יכלו להעריך את הביקוש לטיסות. הם צריכים לחכות ולראות את המצב בסוף החודש. הממשלה צריכה לקבל החלטה סופית לפני שהמרחב האווירי של תאילנד יפתח, אבל אין זה אומר פתיחה כוללת למטיילים, מכיוון שרק אנשי עסקים יהיו רשאים לטוס" הוא הוסיף.

ניתן להעריך כי הטיסות הפנימית יתאוששו תחילה, שכן התאוששות טיסות בינלאומיות תהיה תלויה במהירות שבה ניתן יהיה להשיג חיסון או תרופות אנטי-ויראליות.  המרחב האווירי של תאילנד נסגר לטיסות בינלאומיות מאז אפריל בשל מגיפת הנגיף, ובתאילנד דווח על 3,146 מקרי מוות מהנגיף.

בסמינר שנערך השבוע בתאילנד תחת השם  "פורום התיירות בתאילנד 2020 - בדיקת טמפרטורה" דווח כי 22 מתוך 38 שדות תעופה בתאילנד היו פתוחים (58%) אך עם היקפי טיסה של 50% בלבד וקיבולת של 25-30% מהמושבים.

   חזרה למעלה

   חזרה לחדשות בתיירות
 

   
Wizz Air  ממשיכה להתרחב, מקימה בסיס ראשון ברוסיה

   צביקה דמרי     17.06.20  

החברה ממשיכה להתרחב ופותחת בסיס בסנט פטרסבורג.  Wizz Air, חברת התעופה הירוקה והצומחת ביותר במזרח ומרכז אירופה מקימה לראשונה בסיס ברוסיה. הבסיס החדש בסנט פטרסבורג יפעל מנמל התעופה הבינלאומי Pulkovo


קרדיט יח"צ 

 הבסיס החדש בסנט פטרסבורג יפעל מנמל התעופה הבינלאומי Pulkovo, ויכלול 5 קווים חדשים ל-5 מדינות: זלצבורג (אוסטריה), אוסלו (נורבגיה), קופנהגן (דנמרק), שטוקהולם (שוודיה) ומלטה. בסיס זה יכלול מטוס 1 מסוג איירבאס A320 ויפעל החל מ- 18 ספטמבר 2020.
הקמת בסיס זה תנגיש לנוסעי החברה את סנט פטרסבורג הידועה כמרכז כלכלי, תרבותי ותחבורתי ברוסיה ותיצור הזדמנויות עבודה חדשות.
ניתן להזמין כרטיסי טיסה מהיום דרך אתר החברה בעלות של החל מ-24.99 אירו.

מנכ"ל Wizz Air ג'וזף ואראדי: "אנו שמחים להקים את הבסיס הראשון של החברה ברוסיה ובכך להמחיש את המחויבות של Wizz Air להציע יעדים רבים במחירים אטרקטיביים." "אנו מצפים לקבל את פני הנוסעים תוך שמירה על אמצעי הבריאות וההיגיינה החדשים של החברה" הוסיף ואראדי.


   חזרה למעלה

   חזרה לחדשות בתיירות
 

   
אוסטרייאן מחדשת את פעילות הטיסות מישראל 

   צביקה דמרי     17.06.20  

אוסטרייאן מחדשת את פעילות הטיסות מישראל מחר יום (ה') תצא הטיסה הראשונה של אוסטרייאן איירליינס לאחר כשלושה חודשיים של הפסקה. 


קרדיט יח"צ

הטיסה הראשונה תמריא מנמל התעופה בן גוריון אל נמל התעופה הבין לאומי בוינה. כחלק מחידוש הפעילות של קבוצת לופטהנזה בישראל, יופעלו בשלב זה 3 טיסות שבועיות של החברה האוסטרית.

ענקית התעופה הודיעה לאחרונה על לוח הזמנים החדש שיכלול 130 יעדים נוספים ברחבי העולם, עד סוף חודש יוני.
טיסות אוסטריאן איירליינס בקו וינה – תל אביב – וינה  במהלך חציו השני של חודש יוני ינחתו וימריאו בחזרה בימים ראשון, חמישי ושבת.
וינה – תל אביב תמריא בשעה 10:25 ותנחת בתל אביב בשעה 14:25
תל אביב – וינה תמריא בשעה 16:10 ותנחת בוינה בשעה 18:55.

עופר קיש מנכ"ל קבוצת לופטהנזה בישראל: "אנחנו נרגשים לחדש את הפעילות שלנו בקו לאוסטריה אחרי מספר חודשים של היעדר טיסות. חידוש הטיסות של אוסטריאן איירליינס מגיע כשבועיים לאחר שגם לופטהנזה חזרה לטוס מתל אביב לגרמניה ואנו מצפים לתחילת הפעילות של יתר החברות בקבוצה, בנוסף לפתיחת השמים בישראל ובעולם"
השבת הטיסות, גם אם באופן חלקי, מהווה צעד נוסף לכיוון החזרה לשגרה של המסחר ומגזר התיירות - שחיוניים וחשובים לכלכלת ישראל אנחנו כמובן נפעיל את הטיסות תוך הקפדה על הנהלים שיקבעו ושמירה על בריאותם ובטיחותם של הנוסעים ואנשי הצוות".

   חזרה למעלה

   חזרה לחדשות בתיירות
 אתיופיאן איירליינס תבצע טיסת חילוץ מיוחדת מהודו לישראל 

   צביקה דמרי     17.06.20  

הטיסה תבוצע בתחילת יולי, אתיופיאן גם מגדילה את תדירות הטיסות הסדירות מתל אביב.
בילן ארפיין – מנהלת אזורית ישראל: "הפעילות בארץ של אתיופיאן איירליינס גם בתקופה זאת מוכיחה את המחויבות והנאמנות שלנו לנוסעים הישראלים ולשוק המקומי".

 
קרדיט יח"צ

אתיופיאן איירליינס חברת התעופה המובילה והגדולה ביותר באפריקה תבצע טיסת חילוץ מיוחדת להשבת מטיילים ישראלים ארצה מומבאי שבהודו לתל אביב (דרך אדיס אבבה).
הטיסה שתתקיים ב-2/7 מצטרפת לטיסות חילוץ נוספות ומיוחדות שהפעילה החברה כמו טיסה מישראל לדרום אפריקה להחזרת אזרחים זרים אשר שהו בארץ וישראלים העובדים ומתגוררים במדינה. לאחרונה הפעילה החברה גם טיסה מיוחדת להבאת כ-120 עולים חדשים מאתיופיה לישראל אשר קיבלו את פניהם שרת הקליטה פנינה תמנו שטה ויו"ר הסוכנות היהודית יצחק הרצוג.
אתיופיאן איירליינס המציינת בימים אלה 74 שנים של פעילות הינה גם בין החברות היחידות אשר המשיכו להפעיל כל הזמן טיסות סדירות מת"א לאדיס אבבה ומשם טיסות המשך ליעדים שונים ברחבי העולם. בימים אלה הגדילה אתיופיאן את תדירות הטיסות מטיסה שבועית לשלוש טיסות שבועיות מת"א בימים ראשון, שלישי ושישי וזאת לאור הביקוש העולה.

אתיופיאן איירליינס אשר השיקה בתחילת השנה מטוס דרימליינר חדש על שם העיר "תל אביב" הינה בעלת צי מטוסים צעיר ומודרני עם גיל ממוצע של 5 שנים, לחברה כיום כ-125 מטוסים כולל כ-25 מטוסי דרימליינר 787 וכ-14 מטוסי אירבוס 350A. מטוסי החברה מציעים את חווית הטיסה הטובה והמתקדמת ביותר עם רמת שירות בסטנדרט גבוה שאתיופיאן איירליינס מזוהה ומצטיינת בו. חברת התעופה היתה בין הראשונות שיזמו תהליך חיטוי וניקוי קפדני לפני ואחרי כל טיסה תוך הקפדה על כללי היגיינה מסודרים.

בילן ארפיין – מנהלת אזורית ישראל – אתיופיאן איירליינס: "אנחנו מרגישים מחויבים לנוסעים שלנו גם בזמנים האלה ולאור זאת אנחנו ממשיכים להפעיל טיסות סדירות מתל אביב ואף להגדיל את התדירות, מפעילים טיסות חילוץ מיוחדות ואף הפעלנו טיסות קרגו כדי להביא ציוד רפואי מסין לישראל בשיא התפרצות המגפה. לאתיופיאן איירליינס קשר חם וארוך שנים עם ישראל והפעילות שלנו בארץ גם בתקופה זאת מוכיחה את הנאמנות שלנו לנוסעים הישראלים ולשוק המקומי".


   חזרה למעלה

   חזרה לחדשות בתיירות
 


   
השבת אחים ואחיות:
מחזירים את אזרחי ישראל הביתה ממרכז ודרום אמריקה

   צביקה דמרי     17.06.20  

טיסה מיוחדת של חברת אל על תחזיר הביתה 200 ישראלים שנתקעו בסגר, כבר שלושה חודשים, במדינת עולם שלישית פנסיונרים, משפחות וצעירים יעשו את דרכם מפנמה, קולומביה וקוסטה ריקה וינחתו בישראל ביום שישי בבוקר


קרדיט 123rf

עמותת 'יהום הסער' בסיוע 'חוג העמקים' ובהובלתו של הפעיל הציוני יואל מרשק מחזירה לישראל 200 ישראליים, פנסיונרים, משפחות וצעירים, שנתקעו בדרום ומרכז אמריקה עקב החמרה רצינית בסגר בשל מגפת הקורונה.
הישראליים, התקועים כבר למעלה משלושה חודשים בפנמה, קולומביה וקוסטה-ריקה, יוחזרו במבצע חסר תקדים שנעשה בשיתוף פעולה ייחודי עם השגרירויות, משרד החוץ וחברת אל על, שמוציאה לראשונה בהיסטוריה טיסה לפנמה שתופעל במטוס דרימליינר של החברה כטיסת שכר בעבור העמותה. מבצע ההחזרה היה מורכב במיוחד בשל הסגר המחמיר והעוצר המוחלט בפנמה לכל הטיסות הנכנסות והיוצאות, ללא יוצא מן הכלל.
ביניהם ניתן למצוא חיילים משוחררים טריים, פנסיונרים במצב בריאותי מסכן חיים, ומשפחות. הנוסעים מקולומביה וקוסטה ריקה יגיעו במאמצים חריגים גם הם לטיסה מפנמה שלוש שעות בלבד טרם ההמראה.
הטיסה מתוכננת מפנמה ביום חמישי, 18.6 ב-07:00 שעון פנמה (15:00 שעון ישראל), ועתיד להגיע לישראל ביום שישי לפנות בוקר ב-04:20. כלל המוטסים ייכנסו לבידוד בעת חזרתם ארצה.
יואל מרשק, פעיל ציוני ״המעורר״ העומד בראש המבצע: " אנו פועלים להחזיר את אחינו ואחיותינו הביתה והעלויות גבוהות. פדיון אסירים וסיוע בעת צרה הן מצוות גדולות ואנו נודה בעד כל סיוע בכל צורה על מנת שנוכל להשלים את המבצע הזה בצורה הטובה ביותר.
אנו פעלנו כפי שהיינו מקווים שיפעל כל אח ואחות במצב הנוכחי. ראינו צורך לפעול למען אחינו ואחיותנו ולאחר כל המאמצים, אין לנו ספק שעשינו את הדבר הנכון. מחכים להחזיר את כולם הביתה בשלום".   חזרה למעלה

   חזרה לחדשות בתיירות
 


 
 
חב' התעופה האמריקניות יכניסו לרשימה השחורה נוסעים שיסרבו לעטות מסיכות במהלך הטיסה

   צביקה דמרי     17.06.20  

נוסעי חברות התעופה האמריקניות שהיו סבורים כי אכיפת מסיכת פנים הן יותר בבחינת נביחות מאשר נשיכה, עלולים להיות מופתעים. חברות התעופה הגדולות בארה"ב הודיעו כי בכוונתן לאכוף בצורה מחמירה יותר עטיית מסכות במטוסים, לרבות החמרה עם נוסעים סרבנים.

 
צילום צביקה דמרי

בדיווח ב CNN עולה כי חב' התעופה האמריקניות יתחילו להקפיד על עטיית מסיכה במטוסים.
ההכרזה באה במקום תקנה פדרלית המחייבת את כל הנוסעים לעטות מסכות - סוג האכיפה שקובע את הדרישות לחגורות בטיחות ולא לעשן.
דלתא ויונייטד איירליינס יצאו בהצהרות המזהירות את הנוסעים מההשלכות של אי עטיית כיסוי פנים במהלך הטיסה.
דלתא הודעה כי היא מדגישה את חשיבותן של מסכות פנים במאמציה לעצור את התפשטות נגיף הקורונה.
מחב' דלתא נמסר כי הנוסעים חייבים לעטות מסכה כדי לעלות לטיסה ועליהם ולעטות אותה בזמן הטיסה.
במקרה של אי מילוי ההנחיות בדלתא אמרו כי "מי שבוחר לא לעמוד בדרישות הבטיחות זו או אחרת מסכן עצמו מלטוס
בטיסות עתידיות עם דלתא".
בדלתא ציינו כי חגירת חגורת בטיחות במהלך ההמראה היא חובה,והיא נוקטת באותה מידה של רצינות בדרישות עטיית המסכה. מחברת התעופה נמסר כי היא תשלח התראות דיגיטליות לנוסעיה לפני הטיסות ותספק תזכורות.


במקביל יונייטד איירליינס יצאה בהודעה משלה. בהודעה נמסר כי נוסע שיסרב לעטות מסכת פנים החל מה- 18 ביוני, יכול למצוא את עצמך ברשימהשחורה של נוסעי החב'.
דיילות החב' יודיעו על דרישות חובת עטיית המסכה, ואם אין לנוסע מסיכה, הדיילים של יונייטד יציעו אחת.

   חזרה למעלה

   חזרה לחדשות בתיירות

   

   
סנונית ראשונה קתאי תפעיל טיסת נוסעים מהונג קונג לתל אביב

   צביקה דמרי     16.06.20  


לאור ביקוש מצד נוסעים ישראלים בארץ וברחבי העולם, קטאי פסיפיק תפעיל בשבוע הבא טיסות נוסעים מהונג קונג לתל אביב ומתל אביב להונג קונג. זאת בנוסף ל 2 טיסות מטען שבועיות שמפעילה קתאי בתקופה זו  בין הונג קונג ותל אביב .


קרדיט  יח"צ

לאור דרישת הקהל הישראלי תפעיל גם טיסת נוסעים אחת בכל כיוון. הטיסה מהונג קונג לתל אביב תצא ב 25/6, והטיסה מתל אביב להונג קונג תצא ב 26/6.  הטיסות יתבצעו במטוס אירבס 350-1000 החדיש אותו הפעילה החברה באופן קבוע בטיסותיה לארץ.

בקטאי פסיפיק מאמינים בחשיבותו ועוצמתו של הקו הסדיר בין הונג קונג לתל אביב, מצפים לחדשו באופן קבוע בהקדם האפשרי ומקווים שהטיסות בשבוע הבא יהיו הסנונית שתביא איתן טיסות נוספות בהמשך. שדה התעופה בהונג קונג הוא השער המרכזי לאסיה והפסיפיק (באמצעות טיסות המשך) והוא מהבטוחים בעולם בכל הקשור לוירוס הקורונה לאחר שבוצעו בו התאמות רבות הכוללות בדיקות חום, עמדות חיטוי וטכנולוגיות חדשניות שהוכנסו לשימוש המבטיחות את בטיחותם של הנוסעים. כמו כן, בשדה התעופה מתבצעות בדיקות קורונה לכל הנוחתים הנכנסים לשטחה של הונג קונג.


   חזרה למעלה

   חזרה לחדשות בתיירות
  

   
דלתא אייר ליינס משיקה את חטיבת הניקיון הגלובלית

   צביקה דמרי     15.06.20  

דלתא אייר ליינס משיקה את חטיבת הניקיון הגלובלית הייחודית שלה במטרה להניע את המחויבות ארוכת הטווח לניקיון

 
קרדיט יחצ

דלתא אייר ליינס מקימה את חטיבת הניקיון הגלובלית הראשונה בתעשיית התעופה. זוהי מחלקה חדשה בארגון חוויית הלקוח, המוקדשת לחדשנות ופיתוח הסטנדרטים של הניקיון הגבוהים ממילא.
בשלושת החודשים שחלפו מאז שהמגיפה העולמית השפיעה באופן דרמטי על העולם, צוותים ברחבי דלתא הקימו, במהירות וביעילות, סטנדרט חדש של ניקיון לדלתא ולכל תעשיית התעופה. מהלך אחרון זה הוא דרך ייחודית עבור המוביל העולמי להמשיך ולהביא להתמקדות במאמצי הניקיון – כחלק ממעטפות ההגנה שדלתא מציעה לנוסעים.

המהפך בתחום הניקיון אותו חווים הלקוחות כיום, הוא הבסיס עליו נבנית חווית הנסיעה העתידית של דלתא להנאת לקוחותינו. את הפעילות מוביל מייק מדירוס (Mike Medeiros), סגן נשיא האחראי על ניקיון גלובלי (Global Cleanliness).
"עד כה מייק היה המוביל האיתן בהתמקדות שלנו במהפך ובניקיון, ובאופן יעיל עבד עם כל הצוותים כדי לתאם את המאמצים העצומים שלנו בהיקפם הנדרש", אומר ביל לנטש (Bill Lentsch), המנהל הראשי האחראי על חווית הלקוח בדלתא.
"צוות זה יביא את אותו המיקוד וההקפדה על ניקיון, שאנו ידועים בהם כשאנו פועלים לממש את ציפיות הלקוחות שלנו בכל הקשור לעניינים של ביצוע מבחינת זמן, שלימות וטיפול במטענים - כך שלקוחות יוכלו להרגיש בטוחים בבחירתם לטוס איתנו".

חטיבת 'הניקיון העולמי' תמשיך לפתח ולממש את הסטנדרטים של הניקיון ואת שיטות וניהול האיכות של דלתא, בכדי להבטיח חוויה בטוחה ומחוטאת באופן קבוע בכל המתקנים והמטוסים שלנו - הן לעובדים והן ללקוחות. "אין דבר חשוב יותר מבריאותם ובטיחותם של עמיתנו ולקוחותינו", מוסיף מדירוס. "אני מצפה להביא לחידוש התהליכים שלנו ולהעלאת הסטנדרטים שלנו כך שכל לקוח בכל טיסה ירגיש בטוח בבחירתו לטוס עם דלתא".
כאן.


   חזרה למעלה

   חזרה לחדשות בתיירות
    
עובדי רש"ת יקבלו חופשה בתשלום עד לספטמבר 2020 

גלובס   14.06.20  

משרדי האוצר והתחבורה הציגו היום מתווה סיוע לרשות שדות התעופה • בנוסף נקבע שהמשרדים יפעלו לתיקון חוק רשות שדות התעופה כך שהרשות תוכל ליטול הלוואות למימון הפעילות השוטפת


קרדיט

משרדי האוצר והתחבורה מציגים מתווה הצלה לרשות שדות התעופה. אין טיסות, אין אופק תעופתי וחברות התעופה הן לא היחידות שמשלמות את המחיר, אלא אלא גם רשות שדות התעופה ובעיקר עובדיה. ברשות מועסקים 4,500 עובדים, יותר מחצי מהם הוצאו לחל"ת. לפני כשבוע פרצו עובדי נתב"ג במחאה פתאומית שאיימה לשבש את לוח הטיסות (הדל) במחאה על כי נציגי האוצר לא נפגשו עמם.

לכתבה


   חזרה למעלה

   חזרה לחדשות בתיירות
 
   
שרון בן יצחק במכתב לעובדי אל על:הדברים יצאו מפרופורציות וגרמו למבוכה רבה לכולנו ואנו מצרים על כך 

   צביקה דמרי     14.06.20  

שרון בן יצחק מי שהיה יו"ר ועד עובדי אל על פנה בקריאה מפויסת בפייסבוק לעובדי אל על "מאז שנת 82 היתה מועצת עובדים אחת שייצגה את כלל המגזרים בחברה. השבוע הדבר השתנה. נכפה עליינו לעבור ולייצג בארבעה וועדים נפרדים ולכל מגזר יו"ר משלו. תחזוקה, מנהלי, דיילים, טייסים.

 
צילום צביקה דמרי

וכך כתב שרון בן יצחק לעובדים.
"עובדי אל על יקרים. מאז שנת 82 היתה מועצת עובדים אחת שייצגה את כלל המגזרים בחברה.
השבוע הדבר השתנה. נכפה עליינו לעבור ולייצג בארבעה וועדים נפרדים ולכל מגזר יו"ר משלו.
תחזוקה, מנהלי, דיילים, טייסים.
אחרי תקופה של שנה וחודשיים אני מסיים את תפקידי כיו״ר ועד העובדים המאוחד באל על ונבחרתי ליו״ר וועד תחזוקה כשלצידי עוד 3 יושבי ראש מגזריים.
אחזור קצת בזמן... לפני פרוץ משבר הקורונה, התחושה היתה טובה. החברה התחדשה בצי מטוסי 787 ופתחה יעדים חדשים. היינו בעיצומו של מו״מ עם ההנהלה על הסכם עבודה שהתנהל בצורה סבירה, ואז ללא שום אזהרה החל משבר הקורונה שפגע ועדיין פוגע קשות בחברתנו, בעובדינו ובעולם בכלל. ומצאנו את עצמנו נאבקים על הצלת החברה והעובדים.
כשהבנו את גודל המשבר וההשלכות שלו, הבנו מיד שנצטרך להתייעל על מנת לשרוד, ברור היה שכולנו נדרשים להיכנס תחת האלונקה מהבעלים ועד העובדים הכי צעירים בחברה.
מאחר וכולנו תחת עוגת שכר אחת ואותה נדרשנו לקצץ, כל מגזר נדרש להתייעל בהתאם לחלקו בעוגת השכר.

אחינו הטייסים ציפו אולי לחלוקה אחרת וכאן התחילה המחלוקת ורצונם ליחידת מיקוח נפרדת.
הטייסים היו היחידים לבקש להתפצל מהוועד הכללי, כל יתר המגזרים הבינו שכוחנו באחדותנו.
ההסתדרות הסכימה עם הטייסים ודרשה אף היא לפצל את הוועד, דרישתה עלתה לדיון בישיבת מועצה ונדחתה ברוב מוחלט של 40 נציגים למעט הטייסים.למרות זאת החלו ישיבות מו״מ בין הטייסים להנהלה ללא ידיעת הנציגות.
שעל פי דין שווה לכלל המגזרים, הנציגות שותפה לכל מו״מ שמתנהל בחברה.
לכן באותה פגישה מדוברת שבעקבותיה הושענו על ידי ההסתדרות, הגענו על מנת לשמור על שקיפות ולהבהיר שיש כללים ברורים ועליהם הנציגות מחויבת לשמור, מאחר ועל כל הסכם, הנציגות היא הסמכות לאשר ולחתום.
נאמרו דברים קשים, אולם בניגוד למה שפורסם לא היתה אלימות.
התמונה שפורסמה אינה משקפת את מה שהיה בחדר, ונוצלה במטרה להטיל דופי בנציגות.
למרות זאת, הדברים היו חריגים ויצאו מפרופורציות וגרמו למבוכה רבה לכולנו ואנו מצרים על כך.
זו לא דרכנו!.
ניסינו לשנות את ההחלטה בכל דרך חוקית שעמדה לרשותנו, כולל פגישות עם יו״ר ההסתדרות, עתירה לרשות השיפוט בהסתדרות ולבית הדין לעבודה ולצערנו לא צלחה דרכנו.
אני מוכרח לומר, מועצת העובדים פעלה באחריות, עמדה בכל הלחצים המופעלים כלפיה מכל הכיוונים, לא איבדה את ראשה ואפילו לא לפעם אחת.
הובלתי מועצה מגובשת שתמיד ראתה את האחר ועזרה לכל עובד ועובדת ללא כל תנאי. בחרתי בפעם הראשונה להעלות פוסט ברשתות החברתיות מתוך רצון לספר את הסיפור בזווית אישית קצת יותר ומתוך רצון להודות על הזכות שניתנה לי לפעול למען כלל העובדים".

שרון בן יצחק מסיים את דבריו בדברי תודה.

"תודה רבה מקרב הלב לכל עובדת ועובד שתמכו וחיזקו את חבריי ואותי בתקופה הקשה שאנחנו עוברים.
מו כן אני מבקש להודות לעובדים ולראשי הועדים של חברות רבות (אין לכם מושג כמה) במשק הישראלי שהביעו הזדהות סולידאריות ותמיכה וזאת בתקופה שגם הם מתקשים מאוד בחברות שלהם.
תודה נוספת וגדולה מאוד לחבריי למועצת העובדים.
עשינו כל שיכולנו לעשות, התווכחנו, נאבקנו, לא ישנו בלילות, יצאנו להפגין, פוצלנו, ולצערנו הנציגות כבר לא אחת! אולם אנחנו נחושים ודבקים במשימתנו שנשארה כשהיתה - לדאוג ככל יכולתנו לעובדי אל על ולחברת אל על.
הבית שלנו זה אל על.
תמיד היה ותמיד יהיה. השבוע אנו חוזרים לעבודה לאחר תום ההשעיה שנכפתה עלינו על ידי ההנהלה. הפעם במתכונת שונה של ארבעה וועדים נפרדים וכולי תקווה שניצור שיתוף פעולה בין כולם לטובת הצלתה של החברה ועובדיה. כולנו אחים בבית אחד!!! שבוע טוב משפחת אלעל! ושוב תודה רבה לכולם .
שרון בן יצחק.


   חזרה למעלה

   חזרה לחדשות בתיירות


 

אוסטריה פותחת את שעריה: אוסטריאן איירליינס מברכת על הסרת מגבלות הכניסה

   צביקה דמרי     11.06.20  

משרד החוץ האוסטרי הכריז על צעדים לקראת חופש הכניסה למדינה אוסטריאן איירליינס תחל לחדש את פעילותה באמצע יוני, בכפוף למגבלות מדירקטוריון החברה נמסר: "החלטה זו מבשרת את השיבה לחופש הנסיעה באיחוד האירופי"


צילום יח"צ

ברביעי בערב הכריז שר החוץ האוסטרי, אלכסנדר שאלנברג, שהחל מה-16 ביוני מגבלות הכניסה של אוסטריה ל-31 מדינות באירופה יבוטלו ותותר כניסתם של נוסעים  שאינם תושבי המדינה.

החל מהשבוע הבא, חברת התעופה אוסטריאן איירליינס תשוב להפעיל כ-36 קווים בתוך אירופה, ביניהם אמסטרדם, ברלין, בריסל, פריז וציריך. בעקבות מגבלות הכניסה למדינות, הטיסות הראשונות לקייב, לונדון, מילאנו ושטוקהולם שהיו מתוכננות לאמצע יוני נדחו לתחילת יולי. בהמשך יתווספו קווים נוספים ארוכי טווח דוגמת בנגקוק, שיקגו, ניו יורק ו-וושינגטון DC.

"אנו מקדמים בברכה את החלטת הממשלה הפדרלית", אמר מנהלה המסחרי של החברה וחבר הדירקטוריון
אנדריאס אוטו. "הצעד מבשר את החזרה לחופש תנועה בתוך האיחוד האירופי. כמו כן, קיים גידול בביקושים מצד משרדי הנסיעות לחופשות ביעדי חוף".
ניתן למצוא מידע עדכני על זמני הנסיעה בתקופה זו, דרישות למסכות פנים ואף, לוח טיסות, תקנות כניסה ומדיניות שינוי וביטול כרטיסים, באתר האינטרנט של אוסטריאן איירליינס. המידע באתר מתעדכן על בסיס שוטף.   חזרה למעלה

   חזרה לחדשות בתיירותרן אלקבץ, יו"ר ועד טייסי אל על, התפטר בעקבות כישלון המגעים עם ההנהלה 
 
דה מרקר    11.06.20  

אלקבץ התפטר לאחר מגעים ממושכים עם הנהלת החברה שבהם הובהר לטייסים שאין בכוונת בעלי החברה להיענות לבקשתם לקבל פיצוי על ויתורי שכר ובעקבות טענות הטייסים על הפרה של הסכמי העבודה .


צילום צביקה דמרי

רן אלקבץ, יו"ר ועד טייסי אל על, הגיש את התפטרותו בעקבות כישלון המגעים עם הנהלת החברה. אלקבץ התפטר אחרי 3 שנים בתפקיד ואחרי 6 שנים כחבר ועד הטייסים מטעם הקצינים הראשונים.
לכתבה


   חזרה למעלה

   חזרה לחדשות בתיירות
מנכ"ל יאט"א בישראל אין יד מכוונת לענף התעופה  
 
   צביקה דמרי     10.06.20  

בדיון שעסק בעתיד התעופה הישראלית בועדת הכלכלה בכנסת דרשו מנכ"לי החברות הישראליות סיוע ומענקים מהמדינה – לצד ודאות באשר לחידוש הפעילות .


צילום צביקה דמרי

ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ יעקב מרגי, התכנסה היום לדיון מיוחד בעתידן של חברות התעופה הישראליות, על רקע הפסקת הטיסות בעקבות משבר הקורונה.
היו"ר מרגי פתח את הישיבה ואמר כי ענף התעופה חווה צניחה של יותר מ-99% בפעילות באפריל השנה לעומת אפריל אשתקד, אך בעוד שכל הענפים האחרים במשק חוזרים אט אט לפעילות ענף התעופה נשאר מאחור. "עסקים רבים יכולים לפעול בזום, אבל תעופה בזום עדיין לא הצלחנו לעשות", אמר.

מנכ"ל אל על, גונן אוסישקין , אמר כי 90% מכוח האדם של החברה בחל"ת עד סוף יולי לפחות, בשעה שבה לא ברור מה תהייה תמיכת המדינה. לדבריו, החברה במשא ומתן מול המדינה כבר 4 חודשים והמדינה לא הצהירה על תמיכה מעבר להלוואות בנקאיות בערבות מדינה. הוא הוסיף כי כל שאר חברות התעופה בעולם נסמכות על תמיכה מדינית, שבלעדיה לא ניתן יהיה לצאת מהמשבר.

מנכ"ל ארקיע, ירון אמזלג , הוסיף כי החברה נמצאת בהדממה והפעלתה בזמן הזה עולה מיליוני דולרים בחודש. גם הוא ציין כי אם המדינה לא תיתן מענקים החברות יהיו בבעיה. מנכ"ל ישראייר, אורי סירקיס, הציג תוכנית עבודה שהכין לחברה שכוללת מעל 400 עמודים, ואמר כי אושרה לחברה הלוואה בערבות מדינה של 75%, אך החברה מעדיפה לא למשוך את הסכום, כי הלוואות צריך להחזיר.

מנכ"ל ישראייר אורי סירקיס הציג תוכנית עבודה שהכין לחברה שכוללת מעל 400 עמודים, ואמר כי אושרה לחברה הלוואה בערבות מדינה של 75%, אך החברה מעדיפה לא למשוך את הסכום, כי הלוואות צריך להחזיר.
אורי סירקיס הוסיף ואמר כי חברות זרות מקבלות תמריצים והנחות באגרות, דבר שבישראל מעניקים רק לחברות זרות. הוא קרא להעניק מענקים ותמריצים גם לחברות התעופה הישראליות.

מנכ"ל ארגון התעופה העולמי IATA, קובי זוסמן  אמר כי מה שמייחד את ישראל הוא שאין יד מכוונת לענף התעופה, וזה היה עוד לפני הקורונה.
"זה בלי ספק המשבר החמור ביותר בעולם. הונג קונג, למשל, קנתה 400 אלף כרטיסים כדי להזרים כסף לענף.
מדינות שמבינות את חשיבות התעופה נותנות תמריצים באמצעות אגרות, פנינו לכל הגורמים הרלוונטיים והושבנו ריקם או לא הושבנו בכלל", אמר זוסמן.

נציג אגף החשב הכללי באוצר, עמית וסאל , אמר כי המענקים שקיבלו חברות התעופה בעולם דומים לתשלום החל"ת בישראל. הוא הוסיף כי מתווה ההלוואה בערבות מדינה לא התאים לאל על, ולכן התקיימו דיונים למצוא לה פתרון אחר. היו"ר מרגי הקשה ושאל האם באוצר מכירים בחשיבות של קיום חברות תעופה ישראליות, ווסאל השיב בחיוב.
היו"ר מרגי ביקש התייחסות לאפשרות הלאמת אל על, ווסאל השיב כי מה שהוצע לחברה זה לא הלאמה אלא רשת ביטחון בגיוס הון בבורסה.

היו"ר מרגי סיכם את הדיון ואמר כי הוועדה מייחסת חשיבות רבה לשמירה על התעופה הישראלית, בשל המאפיינים המיוחדים של המדינה. "על אף שההשפעה על הענף ידועה מתחילת המשבר, עד כה לא נקבע מתווה לסיוע לחברות התעופה. הוועדה קובעת בצורה חד משמעית שהמתווה לסיוע בחל"ת להשבת העובדים זה אינטרס של המשק והממשלה בתחילה, ועל המדינה לבחון דרכי סיוע נוספים כגון גיוס הון, הלוואות בתנאים מועדפים בצמוד להעמדת הון בעלים, התייעלות וחיסכון והכל בכפוף לפיקוח ובקרה", אמר.

עוד הוא הוסיף כי "הוועדה רואה צורך, בעת אסון או משבר כמו המשבר הנוכחי, שהמדינה תיכנס לעובי הקורה בנדיבות גם במענקים – לא שמענו שום מתווה שמדבר על מענקים. המדינה צריכה לקבוע תג מחיר לערך האסטרטגי הזה. הוועדה תמשיך לעקוב אחר התפתחויות בענף במשבר ואחריו, וקוראת להעניק תמריצים לחברות הישראליות כפי שניתנים לחברות הזרות. הוועדה דוחה בכל תוקף שיח של הלאמת אל על או כל חברה אחרת, אין זה מתפקידה של המדינה לשלוט בחברת תעופה, ותומכת במינוי נאמן במקביל להנפקה. הוועדה תקיים דיון נפרד על סוגיית פיצוי הנוסעים ותקיים דיונים גם בעניין רשות שדות התעופה והתחרות בענף ובעניין הקמת שדה תעופה נוסף"..

.


מנכ"ל יאט"א בישראל אין יד מכוונת לענף התעופה  
 
   צביקה דמרי     10.06.20  

בדיון שעסק בעתיד התעופה הישראלית בועדת הכלכלה בכנסת דרשו מנכ"לי החברות הישראליות סיוע ומענקים מהמדינה – לצד ודאות באשר לחידוש הפעילות .


צילום צביקה דמרי

ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ יעקב מרגי, התכנסה היום לדיון מיוחד בעתידן של חברות התעופה הישראליות, על רקע הפסקת הטיסות בעקבות משבר הקורונה.
היו"ר מרגי פתח את הישיבה ואמר כי ענף התעופה חווה צניחה של יותר מ-99% בפעילות באפריל השנה לעומת אפריל אשתקד, אך בעוד שכל הענפים האחרים במשק חוזרים אט אט לפעילות ענף התעופה נשאר מאחור. "עסקים רבים יכולים לפעול בזום, אבל תעופה בזום עדיין לא הצלחנו לעשות", אמר.

מנכ"ל אל על, גונן אוסישקין , אמר כי 90% מכוח האדם של החברה בחל"ת עד סוף יולי לפחות, בשעה שבה לא ברור מה תהייה תמיכת המדינה. לדבריו, החברה במשא ומתן מול המדינה כבר 4 חודשים והמדינה לא הצהירה על תמיכה מעבר להלוואות בנקאיות בערבות מדינה. הוא הוסיף כי כל שאר חברות התעופה בעולם נסמכות על תמיכה מדינית, שבלעדיה לא ניתן יהיה לצאת מהמשבר.

מנכ"ל ארקיע, ירון אמזלג , הוסיף כי החברה נמצאת בהדממה והפעלתה בזמן הזה עולה מיליוני דולרים בחודש. גם הוא ציין כי אם המדינה לא תיתן מענקים החברות יהיו בבעיה. מנכ"ל ישראייר, אורי סירקיס, הציג תוכנית עבודה שהכין לחברה שכוללת מעל 400 עמודים, ואמר כי אושרה לחברה הלוואה בערבות מדינה של 75%, אך החברה מעדיפה לא למשוך את הסכום, כי הלוואות צריך להחזיר.

מנכ"ל ישראייר אורי סירקיס הציג תוכנית עבודה שהכין לחברה שכוללת מעל 400 עמודים, ואמר כי אושרה לחברה הלוואה בערבות מדינה של 75%, אך החברה מעדיפה לא למשוך את הסכום, כי הלוואות צריך להחזיר.
אורי סירקיס הוסיף ואמר כי חברות זרות מקבלות תמריצים והנחות באגרות, דבר שבישראל מעניקים רק לחברות זרות. הוא קרא להעניק מענקים ותמריצים גם לחברות התעופה הישראליות.

מנכ"ל ארגון התעופה העולמי IATA, קובי זוסמן  אמר כי מה שמייחד את ישראל הוא שאין יד מכוונת לענף התעופה, וזה היה עוד לפני הקורונה.
"זה בלי ספק המשבר החמור ביותר בעולם. הונג קונג, למשל, קנתה 400 אלף כרטיסים כדי להזרים כסף לענף.
מדינות שמבינות את חשיבות התעופה נותנות תמריצים באמצעות אגרות, פנינו לכל הגורמים הרלוונטיים והושבנו ריקם או לא הושבנו בכלל", אמר זוסמן.

נציג אגף החשב הכללי באוצר, עמית וסאל , אמר כי המענקים שקיבלו חברות התעופה בעולם דומים לתשלום החל"ת בישראל. הוא הוסיף כי מתווה ההלוואה בערבות מדינה לא התאים לאל על, ולכן התקיימו דיונים למצוא לה פתרון אחר. היו"ר מרגי הקשה ושאל האם באוצר מכירים בחשיבות של קיום חברות תעופה ישראליות, ווסאל השיב בחיוב.
היו"ר מרגי ביקש התייחסות לאפשרות הלאמת אל על, ווסאל השיב כי מה שהוצע לחברה זה לא הלאמה אלא רשת ביטחון בגיוס הון בבורסה.

היו"ר מרגי סיכם את הדיון ואמר כי הוועדה מייחסת חשיבות רבה לשמירה על התעופה הישראלית, בשל המאפיינים המיוחדים של המדינה. "על אף שההשפעה על הענף ידועה מתחילת המשבר, עד כה לא נקבע מתווה לסיוע לחברות התעופה. הוועדה קובעת בצורה חד משמעית שהמתווה לסיוע בחל"ת להשבת העובדים זה אינטרס של המשק והממשלה בתחילה, ועל המדינה לבחון דרכי סיוע נוספים כגון גיוס הון, הלוואות בתנאים מועדפים בצמוד להעמדת הון בעלים, התייעלות וחיסכון והכל בכפוף לפיקוח ובקרה", אמר.

עוד הוא הוסיף כי "הוועדה רואה צורך, בעת אסון או משבר כמו המשבר הנוכחי, שהמדינה תיכנס לעובי הקורה בנדיבות גם במענקים – לא שמענו שום מתווה שמדבר על מענקים. המדינה צריכה לקבוע תג מחיר לערך האסטרטגי הזה. הוועדה תמשיך לעקוב אחר התפתחויות בענף במשבר ואחריו, וקוראת להעניק תמריצים לחברות הישראליות כפי שניתנים לחברות הזרות. הוועדה דוחה בכל תוקף שיח של הלאמת אל על או כל חברה אחרת, אין זה מתפקידה של המדינה לשלוט בחברת תעופה, ותומכת במינוי נאמן במקביל להנפקה. הוועדה תקיים דיון נפרד על סוגיית פיצוי הנוסעים ותקיים דיונים גם בעניין רשות שדות התעופה והתחרות בענף ובעניין הקמת שדה תעופה נוסף"..

.


החבדניק שהפך לשוהה בלתי חוקי ונחלץ בטיסת מטען של ישראיר 
 
   צביקה דמרי     10.06.20  

סיפור מדהים על ערבות הדדית ולב יהודי חם, הצילו בחור חבדניק ברגע האחרון מהכלא בקזחסטן. חב' ישראיר הוציאה לא מעט מבצעי חילוץ בשל משבר הקורונה,נראה כי שום דבר לא הכין אותם למבצע חילוץ מיוחד במינו וספק אם יבוצע אי פעם ע"י חב' תעופה.


קרדיט חול מהודר
סיפור חילוץ מיוחד במינו.
משבר הקורונה הביא לא מעט חב' תעופה, להוציא טיסות חילוץ מיעדים שלא נמצאים בדרך כלל על מפת טיסותיהן.

סיפור החילוץ של בחור חבדני"ק שנסע לקזחסטן לשליחות, וכאשר היה אמור לחזור נקלע לבעיה.
בשל משבר הקורונה התברר לו שדרכונו פג תוקף, ואין אפשרות לחדש את הדרכון.
כתוצאה מכך המשמעות הייתה שהבחור בסכנה להיכנס לכלא בשל היותו שוהה בלתי חוקי.
אחד המקורבים לתלמיד, סוכן תיירות מניו יורק בשם שמוליק קרביצקי כותב הודעה בקבוצת וואטסאפ שנקראת 'חול מהודר' בה חברים בכירי ענף התיירות בישראל.
וזה נוסח ההודעה
*בחור חב"די שהגיע לסייע לפעילות בקזחסטן בתחילת החורף נתקע במדינה בשל סיום תוקף בדרכונו*
משמעות לא פשוטה בחור צעיר תקוע בקזחסטן ללא אפשרות לחזור לארץ מאחר ואין טיסות והדרכון שלו כבר פג תוקף,למעשה הבחור הפך להיות שוהה בלתי חוקי.

מספרים לנו דודי רובינשטיין ושמחי ויינברג מנהלי הקבוצה "קבוצת חו"ל מהודר, היא קבוצה שמאגדת בתוכה את בכירי ענף התיירות והתעופה ובה נעשים כדרך קבע מעשי סיוע וחסד, הרבה בקשות עזרה שונות ומיוחדות, אבל הפעם זה היה נראה כבר משהו שגדול בכמה מידות על האפשרות לסייע".
אחד מחברי הקבוצה הוא אורי סירקיס מנכ"ל חברת התעופה ישראייר שקורא את הבקשה, מבין את המצוקה ואת ההשלכות ומקבל החלטה אישית לעסוק ב פדיון שבויים. אורי סירקיס מעדכן את הסוכן שמוליק קרביצקי שבמסגרת הפעילות המיוחדת של ישראייר בקורונה יש לו מטוס בדרך לסין.


אורי סירקיס מנכ"ל ישראיר צילום יח"צ

בדרך חזור עם המטען המטוס יבצע חניית ביניים באלמא אטא בקזחסטן, יאסוף את הבחור ויחזיר אותו לארץ!!

אורי סירקיס מבקש שהבחור יהיה מתואם עם הרשויות בקזחסטן, ויהיה מוכן להתייצבות בשדה בשעה הנקובה, כאשר ישראייר תדאג לכל הבירוקרטיה והאישורים החריגים הדרושים להעלות אותו על טיסת המטען.
אך למרבה הצער מתברר שנערמים עוד קשיים, והאישורים המיוחלים מרשויות התעופה לא מתקבלים במהירות הנדרשת. 
המטוס עשה דרכו חזרה מסין לישראל עם המטען, והאישורים לא הגיעו. המבצע המורכב מושהה בצער.

בשלב מסויים נפתח שוב חלון הזדמנויות, וביום שני יוצאת שוב טיסת מטען לסין, ואת הפעם  הזו איש לא מעלה בדעתו לפספס. דואגים לבחור לתעודת מעבר והוא  שחש בנסים המלווים אותו, הולך להתפלל תפילה נרגשת בציון של ר' לוי יצחק שניאורסון, אביו של הרבי מליובאויטש הקבור במדינה, ומשם ממשיך לשדה התעופה באלמא אטא בתקווה שהכל יעבור בשלום.
צוות בחמ"ל ישראיר בראשות משה טלמור סמנכ"ל מבצעי הקרקע עוקב אישית לאורך הלילה על מבצע החילוץ הייחודי. בסופו של דבר ממריא מטוס המטען עם הבחור צביקי כהן הודות לצוות הנפלא של ישראייר.


לאחר 3 חודשי הפסקה איגי'אן איירליינס,חוזרת לטוס ולחבר את תל אביב ואתונה
 
   צביקה דמרי     10.06.20  

חברת התעופה היוונית אג'יאן איירליינס הודיעה על חידוש טיסותיה  לאחר 3 חודשי הפסקה עקב פרוץ הקרונה, לטוס בין תל אביב ואתונה.


123rf
לאחר 3 חודשי הפסקה בטיסותיה עקב פרוץ הקרונה, איגי'אן איירליינס, חברת תעופה הגדולה ביוון, חוזרת לטוס ולחבר את תל אביב ואתונה.
החל ה 14 ביוני תחזור החברה עם 3 טיסות שבועיות בין תל אביב לאתונה, לקראת ביקורו של ראש ממשלת יוון בישראל ב 16 ביוני.
החל מ 22 ביוני תפעיל חברת איג'יאן טיסה יומית בין תל אביב לאתונה.
החל מ 15 ביוני יוון הודיעה שישראלים אינם חייבים בבידוד וגם לא בבדיקת קורונה בכניסתם ליוון.
לאיגי'אן שני יעדים נוספים שהיא מפעילה בטיסות ישירות מתל אביב והם סלוניקי וקפריסין, הטיסות אליהם יתחילו בתחילת יולי.


ממשלת הונג קונג חבילת הצלה של 5 מיליארד דולר לקתאי  

 
   צביקה דמרי     10.06.20  

ממשלת הונג קונג הסכימה להוביל מהלך סיוע לקתאי בסך של חמישה מיליון מיליארד דולר. 
כדי לסייע לחברת התעופה לשרוד את המשבר שנגרם על ידי מגיפת נגיף הקורנה.קרדיט יח"צ
חב' התעופה קתאי פסיפיק איירווייס הודיעה אתמול (שלישי) על תוכנית סיוע בהיקף של 5.03 מיליארד דולר.
תוכנית בהובלת ממשלת הונג קונג, נועדה לסייע לה להתגבר על מגיפת הנגיף הקורנה.
אך לא רק 
מבחינת קתאי, ההתערבות הממשלתית באה גם בעקבות אי השקט הפוליטי בהונג קונג שהתרחש בשנה שעברה. ווירוס הקורונה עלה לחב' בהפסדים של כ 387 מיליון דולר בחודש.  
ממש כמו סינגפור איירליינס, שקיבלה חבילת הצלה של 10.1 מיליארד דולר גם לקאתי אין שוק מקומי להסתמך עליו במצב של צניחה בטיסות.
אנליסט התעופה, ברנדן סובי , אמר כי "הונג קונג צריכה להגן על מעמדה, לאור כל ההשקעה בהרחבת נמל התעופה הבינלאומי של הונג קונג והתחרות מול סינגפור".

מחלה פתאומית: טייסי אל על חזרו לשבש את הטיסות
 
דה מרקרי     09.06.20  

טייס שעתיד היה להטיס טיסת שכר ליוסטון הודיע ברגע האחרון על מחלה ■ הטיסה יצאה באיחור של שעה וחצי ■ הטייסים מפעילים לחץ על הנהלת החברה להחזיר לעבודה עשרות טייסים מצי ה-737, לאחר שהוצאו לחל"ת
לכתבה


צילום צביקה דמרי


מנכל אל על באגרת לעובדים: אנחנו נמצאים בצומת קריטית
 
   צביקה דמרי     08.06.20  

מנכל אל על גונן אוסישקין באגרת לעובדי החברנ, אנחנו נמצאים בצומת קריטית, ללא הלוואה לא נוכל לחזור לפעילות .  

אוסטריאן איירליינס תקבל סיוע פיננסי מממשלת אוסטריה 
 
   צביקה דמרי     09.06.20  

אוסטריאן איירליינס תקבל סיוע פיננסי מממשלת אוסטריה ומלופטהנזה. סיוע של 150 מיליון אירו מהממשלה בכדי לכסות הפסדים בעקבות המשבר.  צילום יח"צ

אוסטריאן איירליינס תקבל סיוע פיננסי מממשלת אוסטריה ומלופטהנזה. סיוע של 150 מיליון אירו מהממשלה בכדי לכסות הפסדים בעקבות המשבר.
הזרמת הון של 150 מיליון אירו על ידי לופטהנזה.
הלוואות של 300 מיליון אירו לפירעון עד 2026.
חבילת הסיוע נועדה להבטיח, שנמל וינה ימשיך להיות נמל הבית ב-10 השנים הקרובות
, כולל חיבורי הטיסות שלה למרכז ומזרח אירופה (CEE) וליעדים ארוכי טווחוגם יגן על  7,000 המשרות של נושאת הדגל בתעופה האוסטרית.

אל על בהודעה לבורסה מאריכים את החל"ת
 
   צביקה דמרי     07.06.20  

חב' אל על בהודעה לבורסה צילום צביקה דמרי

בהודעת החב' לבורסה נמסר על על פעילות החברה והפעולות הננקטות על ידה על מנת להתמודד עם השלכות אלו, ובכלל זה הוצאת עובדים לחופשה ללא תשלום.
חב' אל על מעדכנת כי החליטה על הארכת מועד החל"ת עד ליום 31 ביולי 2020.
נכון למועד דיווח זה, מצויים בחל" ת כ-5,800 עובדים


ישראייר תפעיל במהלך חודש יוני מספר רב של טיסות חילוץ מיעדים שונים באירופה
 
   צביקה דמרי     07.06.20  

שראייר תפעיל במהלך חודש יוני מספר רב של טיסות חילוץ מיעדים שונים באירופה קפריסין קייב מוסקבה טיביליסי פרנקפורט אודסה וקישינייב .  קרדיט יח"צ

חברת ישראייר תפעיל החודש מספר רב של טיסות חילוץ ליעדים שונים מאירופה. ישראלים רבים השוהים בחו"ל מבקשים לחזור הביתה.
הטיסות המתכוננות לקפריסין ב- 9.6 וב- 16.6
לקייב ב- 10.6
למוסקבה מתוכננות 4 טיסות ב- 9.6, 12.6, 16.6, וב- 19.6
לטיביליסי ב- 15.6
לפרנקפורט 3 טיסות ב- 11.6, 15.6 וב- 18.6
לאודסה 3 טיסות ב- 12.6 ב- 15.6 וב- 22.6
ולקישינייב ב- 28.6 .
מתחילת המשבר החזירה ישראייר מעל ל- 7000 ישראלים בטיסות מיוחדות ושמרה על הנתיב האווירי בין אילת למרכז כמו כן ישראייר מפעילה טיסות מטען מסין לונדון ומוסקבה.


מתחדשת: דגם A320neo הראשון מצטרף לצי מטוסי וויז איר
 
   צביקה דמרי     04.06.20  

מנכ"ל Wizz Air ג'וזף ואראדי: "המטוס החדש הינו ביטוי להצלחת המודל העסקי של החברה" .  קרדיט יח"צ

Wizz Air מקבלת בימים אלה את המטוס הראשון מדגם A320neo מתוך הזמנה של 267 מטוסים חדשים, אשר יגדיל את צי מטוסיה ל-122. מדובר במטוס טכנולוגי וחדיש המציע הפחתה של כ- 50% בעוצמת הקול, הפחתה של 20% בצריכת הדלק ושל כ 50% בפליטת תחמוצת החנקן.

ה- A320neo, עם מנוע פראט וויטני הידידותי לסביבה והשקט במיוחד מחזק את מעמדה של Wizz Air כאחת מחברות התעופה הירוקות ביותר בעולם.

מנכ"ל Wizz Air ג'וזף ואראדי : "אנו נרגשים לקבל את המטוס החדיש לצי החברה המתפתח. מטוס זה מסמל את הצלחת המודל העסקי של החברה בו אנו מציעים יתרונות משמעותיים במחירים אטרקטיביים". "נמשיך לתת שירות עם כל אמצעי הבריאות וההיגיינה החדשים והקפדניים" הוסיף ואראדי.


אייר קנדה חגגה  הבוקר בנתב"ג 25 שנים לקו תל אביב-טורנטו .
 
   צביקה דמרי     03.06.20  

אייר קנדה חגגה  הבוקר בנתב"ג לקו תל אביב-טורנטו עם טיסת החזור הראשונה של אייר קנדה  שהמריאה מתל-אביב לטורנטו בתפוסה כמעט מקסימלית.  קרדיט יח"צ

על המטוס הנכנס לישראל היו 176 נוסעים ומספר דומה של נוסעים יצא בחזרה לקנדה. רות בן צור, מנכ"ל אייר קנדה ישראל בירכה את הנוסעים וציינה כי היא מקווה שזהו צעד ראשון בדרך לשמים פתוחים יותר. אייר קנדה מציינת בימים אלה 25 שנות פעילות בקו תל אביב-טורונטו.
קו זה מעולם לא הפסיק לפעול גם בתקופות הקשות ביותר למדינת ישראל, עד שבאה הקורונה ואילצה את חברות התעופה להשבית את טיסותיהן. אייר קנדה חוזרת בשלב זה לפעילות במתכונת חדשה בתקופת יוני-יולי עם שלוש טיסות ישירות לטורונטו במטוסי דרימליינר חדישים ושרות מלא בטיסה תחת פרוטוקול הבטיחות הקפדני של החברה..


דלתא אייר ליינס מחדשת היום את טיסותיה מניו יורק  לתל אביב.
 
   צביקה דמרי     03.06.20  

טיסת דלתא אייר ליינס, הראשונה מאז הפסקת הטיסות בשל מגפת הקורונה, צפויה להמריא הלילה (יום רביעי) מניו יורק (JFK) ולנחות מחר אחר הצהריים (יום חמישי) בנמל התעופה בן גוריון. קרדיט דלתא אירליינס

הטיסה הראשונה מתל אביב לניו יורק (JFK) תמריא במוצאי שבת, 6 ביוני. דלתא אייר ליינס, אשר מחדשת את השירות בקו ניו יורק-תל אביב-ניו יורק, תפעיל בשלב ראשון 4 טיסות בשבוע, במטוס מדגם איירבוס 330A.
ההמראות מתל אביב יהיו בשעה 23:55  בימים: מוצאי שבת, ראשון, שני וחמישי.
בשל מגפת הקורונה, דלתא נוקטת באמצעים כדי לשמור על בטיחות הנוסעים ביניהם:
חיטוי המטוס לפני כל המראה.
שימוש בפנים המטוס במערכת מחזור האוויר החדישה והעדכנית ביותר, עם פילטרים שמעקרים יותר מ- 99.99% של חלקיקים קטנים באוויר, ביניהם ווירוסים וחיידקים.
חסימת מושבים במטוס על מנת להבטיח את המרחק הנדרש לישיבה בין הנוסעים.
מסירה ישירה של ערכות נוחות לנוסעים, בהם בין היתר מגבוני חיטוי ודרישה מהצוות ומהנוסעים לעטות מסכה או כיסוי פנים מתאים במהלך הטיסה.


חוזרים? הבוקר המריאה טיסת לופטהנזה מנתב״ג לפרנקפורט
 
   צביקה דמרי     03.06.20  

לראשונה לאחר חודשים של הפסקת פעילות. החל מהיום תפעיל החברה 6 טיסות שבועיות מתל אביב לפרנקפורט ולמינכן. 


קרדיט דניאל פרל

החל מהיום תפעיל החברה 6 טיסות שבועיות מתל אביב לפרנקפורט ולמינכן. עופר קיש , מנכ״ל קבוצת לופטהנזה בישראל ואריק אופק, מנהל תחנת נתב״ג הגיעו לקבל את המטוס וצוות הטיסה.
זוהי הטיסה הראשונה של קבוצת לופטהנזה לישראל לקראת חזרה הדרגתית לפעילות.
בהמשך החודש יחזרו גם השותפות אוסטריאן איירליינס ובריסל איירליינס להפעיל טיסות לארץ.
הטיסות יתקיימו על פי התקנות החדשות של הקבוצה ורשויות התעופה והבריאות
.

מנכ"ל ריאנאייר מייקל אולרי נמלא מטוסים גם אם זה אומר להפסיד כסף  

 
   צביקה דמרי     31.05.20  

ריאנאייר אמורה לחתוך את מחירי הטיסות ביותר ממחצית ולפעול בהפסד בשנה הבאה במאבק גדול עם המתחרים.


צילום  צביקה דמרי
ריאנאייר אמורה לחתוך את מחירי הטיסות ביותר ממחצית ולפעול בהפסד בשנה הבאה כך חשף
מנכ"ל החב' מייקל אולרי  בראיון  ל- The Mail "אנו נוציא ללקוחות בליץ מכירות בזול כדי לפתותאת  הנוסעים". בריאנאייר מקווים שתכנית ההתאוששות הנועזת תשכנע את הלקוחות לנהור למוקדי החג האירופיים בקיץ הקרוב.
המנכ"ל הידוע בסגנון הניהול שלו הוסיף ואמר: ברגע שנתחיל לטוס ביולי, נמכור בכל מחיר שנוכל למלא כמה שיותר מהמושבים האלה. ונגרום לאנשים לטוס איתנו".

ריאנאייר ממשיכה לחדש 40 אחוז מהטיסות שלה - כאלף ליום - החל מה -1 ביולי.
אולרי אמר כי המטוסים של ריינאיר צריכים להיות מלאים ב -60 אחוזים כדי לעבור את נק' האיזון.
ביולי האחרון הטיסה ריאנאייר כ 14 מיליון נוסעים במחיר הממוצע של 60 אירו לכיוון.
או'לרי אמר: "יתמזל מזלנו אם נטיס חמישה מיליון נוסעים ביולי הקרוב והמחיר הממוצע יהיה 25 עד 30 אירו".

"חברות תעופה רבות אומרות כי יטוסו פחות טיסות וישמרו על התעריפים הגבוהים בתפוסה של 40 או 50 אחוז בלבד.
אבל אנו מעדיפים למכור בזול, ואם נצטרך להפסיד כסף במשך 12 החודשים הקרובים, אז ננסה להפסיד את הסכום הקטן ביותר על ידי ניסיון למכור מושבים זולים ככל שאפשר".

Wizz Air מתרחבת עם בסיסים חדשים באיטליה, קפריסין, אוקראינה ואלבניה 

 
   צביקה דמרי     30.05.20  

חב' הלואו קוסט ההונגרית  Wizz Air פותחת קו חדש מילאנו ת"א שיתחיל לפעול ב 17 ביולי ויציע 7 טיסות שבועיות. הנ"ל בנוסף לבסיסים חדשים במילאנו באיטליה, לרנקה בקפריסין לבוב באוקראינה וטירנה באלבניה


צילום  צביקה דמרי
חברת התעופה וויז איר, הפועלת גם בישראל התמקדה בעיקר במרכז אירופה ובמזרח אירופה, אך כעת היא מתרחבת למערב אירופה, באיטליה, ספרד ובריטניה.
מגיפת הקורונה עצרה את הטיסות, והותירה חברות תעופה רבות שנאבקות במצב הקשה.
לחב' התעופה וויז איר לעומת זאת  יש יציבות כלכלית איתנה והייתה בין חברות התעופה הראשונות שהתחילו את הטיסות.
ג'וזף ואראדי, מנכ"ל Wizz Air אמר כי: "אנו נרגשים להכריז על הקמת 3 בסיסים חדשים המבטאים את צמיחת החברה מאז טיסת הבכורה. החברה הינה בעלת הנזילות החזקה ביותר באירופה ומובילה עם צי מטוסים צעיר ויעיל, עם טביעת הרגל הפחמנית הנמוכה ביותר." "נמשיך להוביל ולתת שירות ללקוחות עם אמצעי בריאות והיגיינה חדשים וקפדניים במיוחד ובמחירים אטרקטיביים" הוסיף ואראדי.

בנוסף לקו  לת"א תפעיל וויז איר גם קווים ל
אתונה סלוניקי, קורפו, רודוס וזקינטוס איינדהובן בהולנד, פוארטוונטורה, גראן קנריה, ליסבון, לונדון – לוטון, , מרקש, פורטו, פרישטינה בקוסובו, רייקיאוויק באיסלנד,  טאלין , טנריף, ולנסיה.


מפת היעדים החדשים מתוך הטוויטר של וויז איר

אמריקן איירליינס מתכננת לקצץ 30% מכ"א

   צביקה דמרי     30.05.20  

חברת אמריקן איירליינס מתכננת לקצץ 30% מצוות הניהול והתמיכה שלה, צמצום של כ -5,000 משרות, בשל נגיף הקורונה. כך מסרה החברה לעובדים ביום רביעי. 


123rf
חברת התעופה גם החלה להציע לעובדים לצאץת לחל"ת או לפרישה מוקדמת.
על פי מכתב החברה שדווח ב CNBC בו נכתב "למרות שהנזילות שלנו, עם הסיוע הכספי המשמעותי מהממשלה והמזומנים שגייסנו בשוק ההון מספקים בסיס ליציבות, אנחנו צריכים להפחית את מבנה העלויות שלנו, כולל ההוצאה המשמעותית ביותר שלנו - העלות על פיצויים והטבות, " כך אמרה אליז אברוויין, סמנכ"ל החב' במכתב לעובדים.
חברות תעופה אמריקאיות ואחרות מקצצות בעלויות בגלל ההשפעה ההרסנית של המגיפה על הביקוש לטיסות.
השפעה שדחפה אותם להפסדים הראשונים שלהם מזה שנים.
הביקוש עדיין נמוכים ביותר מ- 80% לעומת לפני שנה.
בכירי חברות התעופה אמרו כי הם מתכננים להתכווץ בשל הביקושים הנמוכים.
מה שהביא גם אותם לקרקע מאות מטוסי סילון, ולהפציר בעובדים לצאת לחופשה ללא תשלום או בתשלום חלקי, ובמקרים מסוימים לפרוש מוקדם.

בריסל איירליינס ואוסטרייאן איירליינס מחדשות את הטיסות לישראל ב- 15.6

 
   צביקה דמרי     28.05.20  

החברה הבלגית תפעיל 3 טיסות שבועיות מבריסל לתל אביב, אוסטריאן איירליינס תפעיל
אף היא 3 טיסות שבועיות מוינה לתל אביב. 
החל מאמצע יוני, יפעילו בריסל איירליינס ואוסטריאן איירליינס טיסות לנמל התעופה בן גוריון. כחלק מחידושי הקווים לישראל, יופעלו בשלב זה 3 טיסות שבועיות של כל אחת מהחברות.
הטיסות בקו לישראל הן חלק מחזרתה של קבוצת לופטהנזה לפעילות.
ענקית התעופה הודיעה לאחרונה על לוח הזמנים החדש שיכלול 130 יעדים נוספים, עד סוף חודש יוני.
עופר קיש, מנכ"ל קבוצת לופטהנזה ישראל: "חידוש הפעילות של קבוצת לופטהנזה בחודש ביוני, גם אם באופן חלקי, מהווה צעד נוסף לכיון החזרה לשגרה של המסחר ומגזר התיירות - שחיוניים וחשובים לכלכלת ישראל. חזרה זו תורמת גם לחיזוק הקשר התעופתי בין ישראל לשאר היעדים של החברה ולעולם. ניתן כבר לראות אנשים רבים שרוצים וצריכים לטוס שוב, בין אם לחופשה  או למטרות עסקים"
.
טיסות בריסל איירליינס בקו בריסל - תל אביב - בריסל 
במהלך חציו השני של חודש יוני: הטיסות ינחתו וימריאו בחזרה בימים ראשון, שני וחמישי
בריסל - תל אביב תמריא בשעה 09:35 ותנחת בתל אביב בשעה 13:05
תל אביב - בריסל תמריא בשעה 16:05 ותנחת בבריסל בשעה 19:55

טיסות אוסטריאן איירליינס בקו וינה – תל אביב – וינה  – במהלך חציו השני של חודש יוני
הטיסות ינחתו וימריאו בחזרה בימים ראשון, חמישי ושבת
וינה – תל אביב תמריא בשעה 10:25 ותנחת בתל אביב בשעה 14:25
תל אביב – וינה תמריא בשעה 16:10 ותנחת בוינה בשעה 18:55

איזי ג'ט מתכננת לקצץ עד 30% מצוות העובדים .  

 
   צביקה דמרי     28.05.20  

איזי ג'ט מתכננת לקצץ עד 4,500 אנשים בכוח העבודה המונה 15,000 עובדים.
החב' צופה כי פחות מטוסים יחזרו לשמיים לאחר משבר הנגיף. 
איזי ג'ט צופה כי הביקוש לנוסעים יחזור לאט ויגיע רק ל -30% מהקיבולת, ברבעון האחרון של השנה.
באיזי ג'ט לא צופים שהביקוש יגיע לרמות 2019 לפחות עוד כשלוש שנים.
חברת התעופה מתכננת לצמצם את צי המטוסים שלה ל -302 מטוסים, 51 פחות ממה שתכננה לפני פרוץ המגיפה. כמו כן, בכוונתה להפחית עלויות על ידי עדכון חוזים עם שדות תעופה ובחינה מחדש של ההוצאות על תחזוקה.
וכן ניהול משא ומתן מחדש על הוצאות השיווק.
עוד הודיעו באיזי ג'ט כי יחדשו את הטיסות למספר קטן של יעדים החל מה- 15 ביוני, עם אמצעי בטיחות מוגברים במטוסים, לרבות חובת מסכות פנים.
יוהאן לונדגרן , מנכ"ל easyJet אמר כי החברה מתמקדת ועושה את מה שנכון לחברה להצלחתה בטווח הארוך ".
הוא הוסיף: "אנו מבינים שמדובר בתקופות קשות מאוד ואנחנו צריכים לקחת החלטות קשות מאוד שישפיעו על האנשים שלנו אנו רוצים להגן על כמה שיותר משרות שאנו יכולים לטווח הארוך."
התאחדות טייסי חברת התעופה הבריטית (BALPA) מתחה ביקורת על easyJet על כך שלא דנה בתוכניותיה עם האיגוד.


אל על מוכרת את החזקותיה בחברת ממן.  

 
   צביקה דמרי     27.05.20  

החברה מודיעה כי במסגרת הפעולות שהיא מבצעת על מנת להתמודד עם ההשלכות המהותיות של משבר ה"קורונה" עליהן דיווחה החברה בעבר, חתמה החברה על הסכם למכירה וכן מכרה את כלל מניותיה בחברת ממן  


צילום צביקה דמרי

המניות מהוות כ- 25% ממניות ממן (כולל מניות שנבעו ממימוש כתבי אופציה שהיו לחברה לרכישת 10% ממניות ממן ואשר מומשו בסמוך לפני מועד המכירה).
התמורה הכוללת לחברה בגין מכירת המניות הנ"ל הינה בסך של כ- 15.4 מיליון דולר. בעקבות המכירה צפויה החברה להכיר ברבעון השני לשנת 2020 בהפסד הון (לפני מס) של כ- 1.3 מיליון דולר, לאחר ניכוי השפעת שערוך האופציה ליום המכירה.
החברה העניקה לממן את הזכות להאריך בשנתיים נוספות (עד ליום 31.12.2024), את הסכם המסגרת הקיים בין החברה לממן, לפיו, בין היתר, מספקת ממן לחברה שירותי מסוף לרבות שירותי ניטול, שינוע ואחסון מטענים.
ממן רשאית להודיע לחברה על הארכת הסכם המסגרת כאמור עד ליום 12.7.2020 (מועד אשר עשוי בנסיבות מסויימות להידחות עד ליום 5.8.2020), וככל שיוארך הסכם המסגרת תהיה אל על מחויבת לרכישת שירותים על פיו בהיקף מינימלי שנקבע.


מתחילים לחזור? אל על תפעיל טיסות לארה"ב ואירופה 

 
   צביקה דמרי     26.05.20  

חברת התעופה אל על מתחילה לגשש את דרכה חזרה, ופותחת מס' קווים בארה"ב ובאירופה במהלך חודש יוני. אל על פרסמה על הפעלת טיסות נוסעים נוספות במועדים שונים במהלך חודש יוני:
בין הקווים שיפעלו תל אביב- ניו יורק (JFK )
תל אביב תל אביב- לוס אנג'לס
תל אביב תל אביב – פריז (CDG) לונדון (LHR)– תל אביב
הטיסות יבוצעו במטוסי הדרימליינר של החברה, בהן יוצעו 3 מחלקות שירות: תיירים, פרימיום ועסקים.
מידע ופרטים ניתן לקבל אצל סוכני הנסיעות,


חב' התעופה  Latam  הגישה בקשה לפשיטת רגל

 
   צביקה דמרי     26.05.20  

חברת התעופה  Latam Airlines  הגדולה באמריקה הלטינית, ביקשה את הגנת בית משפט לפשיטת רגל בניו יורק, לאחר שמגיפת הקורונה השביתה כמעט כליל את פעילותה. העתירה שנקראת צ'אפטר  11 תאפשר לחב' לאטאם להמשיך לפעול ולהתארגן מחדש בעת שהחב' מבצעת תוכנית לשלם לנושים.
לאטאם  ממשיכה לפעול על פי לוח זמנים מופחת, ומחויבת להלוואה שקיבלה  של 900 מיליון דולר.
חברות תעופה רבות ברחבי העולם - ואלה באמריקה הלטינית בפרט - נפגעו קשה מהתפרצות וירוס הקורונה שגרמה לאנשים להימנע מטיסה. חברת Avianca , חברת התעופה הגדולה בקולומביה, הגישה בקשה לפשיטת רגל צ'אפטר 11 מוקדם יותר במאי.
לאטאם כבר פיטרה בשבועות האחרונים יותר מ -1,850 משרות בצ'ילה, קולומביה, אקוודור ופרו מכוח העבודה שלה, המונה כ -40,000 איש, לאחר שקיצצה 95% מפעילות הנוסעים שלה. החב' ככל הנראה תדחה חכירה של מטוסים, וללאטאם יש יותר מ- 20 מטוסים בהזמנה מאיירבוס ושישה מבואינג.
"נסיבות חריגות הביאו לקריסה של הביקוש העולמי ולא רק הביאו את התעופה לקיפאון, אלא שהיא גם שינתה את כל ענף התעופה לתקופה הנראית לעין", אמר בהצהרה המנכ"ל רוברטו אלבו .
הצרות של לאטאם התגברו יותר בסוף השבוע האחרון בהוראתו של נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, להגביל אזרחים שאינם ארה"ב המגיעים מברזיל כדי להאט את התפשטות נגיף הקורונוה. ברזיל מהווה כשליש מהכנסותיה של לאטאם.

וויזאייר חוזרת לפעילות בקווים נוספים

 
   צביקה דמרי     25.05.20  

מחדשת טיסות תל אביב סופיה ובודפשט בנוסף לוינה ולונדון בהמשך להכרזת Wizz Air כי תחזור לפעול מישראל בקו תל אביב-וינה, ולונדון (לוטון) החברה מודיעה גם על החזרת הקווים תל אביב- סופיה ותל אביב- בודפשט לפעילות החל מאתמול.


צילום יח"צ

החברה הודיעה כי היא מנטרת באופן רציף את הביקוש לקווים ובהתאם לכך, מתאימה את לוח הטיסות. כמו כן, על הנוסעים לוודא טרם עלייתם למטוס כי הם עומדים בתנאי הכניסה למדינה אליה הם טסים. כרגע, החברה מפעילה כ-10% מקיבולת טיסותיה ומצפה כי בהתאם לעלייה בביקוש לנסיעות פנאי ועסקים יעלו ל כ- 60%- 70% עד סוף השנה.
חברת התעופה החלה ב- 1 במאי בהפעלת תקני ההיגיינה החדשים בכל מערך טיסותיה, כבר משלב הבורדינג לטובת הנוסעים והצוות. בכדי להפחית אינטראקציה לא חיונית בשדה התעופה, וויזאייר מבקשת מהנוסעים כחלק מאמצעים אלו ובנוסף לשמירת מרחק בכל שלבי הטיסה, לבצע צ'ק-אין ורכישות כגון תשלום עבור תיקים נוספים באופן מקוון.

למרות יעילותם הגבוה [ 99.7% ] של מסנני ה- HEPA בכל מטוסי Wizz Air, אנשי הצוות והנוסעים יידרשו לחבוש מסכות לכל אורך הטיסה. צעדי זהירות נוספים כוללים בין היתר: חלוקת מגבוני חיטוי לכל נוסע, הסרת המגזינים מהמטוס ואי קבלת תשלום במזומן על המטוס. בטיסות בהן גורם העומס מאפשר, הצוות ישגיח על מרחק בין מושבים לנוסעים. כמו כן, המטוסים יעברו חיטוי יומי, בהתאם להנחיות הרשמיות. 

איזו חב' תעופה אמריקאית נמצאת בסיכון הגבוה ביותר?  
   צביקה דמרי     24.05.20  

מחקר בארה"ב: אמריקן אירליינס היא חב' התעופה הפגיעה ביותר. במחקר חדש נמסר כי משבר הנגיף העולמי סיכן את כושר הפירעון של חברות תעופה גדולות, וחב' אמריקן איירליינס (AAL) היא הפגיעה ביותר. 


צילום צביקה דמרי

על פי הערכה של חברת הערכת הסיכונים RapidRatings, חברת התעופה האמריקאית הגדולה ביותר נמצאת בסכנת פשיטת רגל, גם לאחר שקיבלה חבל הצלה מהאוצר האמריקאי
.
החב' שערכה את המחקר לאחרונה, השתמשה בבדיקות מקיפות על חברות התעופה הגדולות האחרות בארה"ב, כולל דלתא (DAL) יונייטד (UAL) וסאות ווסט (LUV), תוך שימוש בעשרות משתנים כולל חובות, ניתוח תזרים מזומנים והפסד של לפחות 15% מההכנסות.
בבדיקה דורגו החב' ע"פ ציונים. ציון מתחת ל- 40 מציב את החברה בסיכון להיכשל.
על פי נתוני RapidRatings, לפני המגפה , הציון של אמריקן איירליינס כבר היה בעייתי, דירוג החב' במחקר היה הציון הנמוך  59 לאמריקן ליינס, יונייטד עם ציון 86, דלתא עם ציון של 87 וסאות'ווסט היא היציבה ביותר עם ניקוד של 91.
אבל הציונים המעניינים הם אלה שבאים בבדיקה אחרי וכאן הציונים נמוכים הרבה יותר.
אמריקן אירליינס יורדת ל 29 נקודות, גם יונייטד יורדת דרסטית ומקבלת 48 נקודות, אחריה חברת סואת'ווסט, שעומדת על 71 נקודות והיציבה ביותר היא חברת דלתא, שעומדת על 71 נקודות.
בשלושת החודשים האחרונים, החב' סבלו מהפסדים עצומים, כאשר היקפי הנוסעים וההכנסות צנחו ביותר מ- 90%. 

אחרי עשור אל על נוחתת בטורקיה

 
   צביקה דמרי     24.05.20  

לאחר יותר מעשור שבו לא נחת מטוס ישראלי בטורקיה, מטוס מטען של אל על נחת בטורקיה והעמיס ציוד הומניטרי למלחמה בקורונה.  


צילום דוברות אל על

מטוס הדרימליינר של אל על שהוסב לפעילות מטענים ביצע את טיסת המטען הראשונה של החברה שנחתה באיסטנבול היום (א') ה-24/5/20 בשעה 7:00 בבוקר והעמיסה 24 טון של ציוד הומניטרי למלחמה בקורונה.
המטען ימשיך מטורקיה לתל אביב ומשם לניו יורק במטוס המטען של אל על שפועל באופן קבוע על הקו תל אביב-ליאז׳ ותל אביב-ניו יורק.
בשלב זה אושר לאל על להפעיל השבוע 2 טיסות מטען לצרכים הומניטריים והחברה הגישה לרשויות בטורקיה בקשה לאישור הפעלת טיסות לצורכי מטען באופן קבוע.
אל על מפעילה בימים אלה את כל צי המטוסים רחבי הגוף של החברה לצורכי הטסת מטענים ומטיסה ציוד הומניטרי מ-10 יעדים בסין לרחבי העולם.אוסטריאן איירליינס מכינה את עצמה לקראת החזרה

 
   צביקה דמרי     22.05.20  

מגיפת הקורונה אילצה את חב' התעופה אוסטריאן אירליינס ליצור תוכנית הפעלה מחדש. אתמול הושג הסכם עם נציגי הטייסים המסחר והטכני על קיצוץ בשכר.  התוכנית כוללת הפחתת שכר והקפאת העלאות השכר של העוהדים ושל המנהלים.
משנת 2024  יש תבוצע בדיקה להחזרים לעובדים, אם החברה תהיה מסוגלת לעמוד בכך.
מנהל התפעול של החברה, ג'נס ריטר , אמר: "הסכם זה מאפשר לנו להחזיק כמה שיותר עובדים בתקופת המשבר. עשינו צעד מכריע לקראת הפעלה מחדש של הפעלת הטיסות.
העובדים תרמו תרומה אדירה לניהול המשבר של חברת אוסטריאן איירליינס "
בתוכנית גם צמצום הצי מ -80 ל -60 מטוסים ולשלב בהדרגה כלי טיס קטנים יותר.
אוסטריאן איירליינס החליטה גם להאריך את השעיית הטיסות הסדירות למשך שבוע נוסף, מה -7 ל -14 ביוני. 


איר קנדה מצמצמת בכוח אדם

 
   צביקה דמרי     22.05.20  

אייר קנדה אישרה כי היא כבר לא תשתמש בסבסוד השכר הממשלתי לשעת חירום.
במקום זאת, היא מתכוונת לתת לעובדים אפשרות לצאת לחופשה ללא תשלום, להפחית את שעות העבודה או להתפטר מתפקידם.


אייר קנדה מדווחת כי היא מפטרת אלפי עובדים באופן שימנע מהם גישה לתמיכה ממשלתית.
חברת התעופה מבקשת מהעובדים לצאת לחופשה ללא תשלום, לקצץ בשעותיהם או להתפטר מרצונם.
אלה פעולות שיהפכו אותם ללא זכאים לסבסוד שקבעה הממשלה.
האיגודים מאשימים את חברת התעופה בכך שהיא משאירה את עובדיה "בחוץ בקור".
 

חברת התעופה הודיעה בשבוע שעבר כי היא תצמצם את כוח העבודה שלה בכ- 60%, כאשר 20,000 משרות נמצאות בסיכון. כעת, צורתן של פיטורים אלה מתחילה להתבהר, 
מדווחים בתקשורת עולה כי העובדים מתבקשים לצאת לחופשה, ללא שכר, במשך שישה עד 24 חודשים.
אם הם לא מוכנים לעשות זאת, הם יכולים לצמצם את שעות העבודה שלהם למינימום או להתפטר מרצונם מתפקידם.
מכיוון שפעולות אלה מסווגות כ"התנדבותיות ", העובדים לא יוכלו לגשת ולקבל את הסבסוד הממשלתי לעובדים המפוטרים סכום של עד 2,000 דולר (1,430 דולר) לחודש. 

התרסקות מטוס נוסעים בפקיסטן

 
   צביקה דמרי     22.05.20  

מטוס איירבוס A320 של חב' התעופה פקיסטן אינטרנשיונל התרסק ליד העיר קראצ′י - לתוך בתים.
טיסת פקיסטן איירליינס אינטרנשיונל שטסה מלהור, עם 91 נוסעים ושמונה אנשי צוות על סיפונה, התרסקה סמוך לשדה התעופה של קראצ'י. 

המטוס מדגם איירבוס A320 .אין עדיין דיווחים על מספר הנפגעים, אך ידוע על 5 ניצולים שפונו לביה"ח.
טיסת ה- PIA PK-8303 התרסקה על מה שנראה כמו אזור מגורים מאוכלס בצפיפות - אזור גן ג'ינה בסמוך לשדה התעופה הבינלאומי ג'ינה. 
ההתרסקות מגיעה ימים ספורים לאחר שהחלה פקיסטן לאפשר טיסות מסחריות בשל מגיפת ווירוס הקורונה.
באזור ההתרסקות הבתים בוערים.
כלי תקשורת בפקיסטן דיווחו כי כוחות של צבא פקיסטן נמצאים באתר ההתרסקות כדי לסייע במאמצי סיוע והצלה.
מסוק של צבא פקיסטן נמצא באוויר ומסייע בפעולות הערכת הנזקים והצלה.צילום ממקום ההתרסקות טוויטר Yusra Askari

נמלי התעופה באיטליה ייפתחו מחדש ב -3 ביוני

 
   צביקה דמרי     22.05.20  

שדות התעופה באיטליה אמורים להיפתח מחדש ב- 3 ביוני, כך הודיע שר התחבורה והתשתיות, פאולה דה מישלי. 

כל שדות התעופה האיטלקיים יפתחו מחדש החל מה -3 ביוני לאחר שרבים נסגרו כדי למנוע את התפשטות התפרצות נגיף הקורונה, כך מסר שר התחבורה של איטליה.  ממשלת איטליה הודיעה כי תפתח את גבולותיה לתיירים באיחוד האירופי באותו מועד ותבטל את הסגר החובה למבקרים זרים בחצי האי.

איטליה, המדינה האירופית הראשונה שנפגעה ממגפת הקורונה, תהיה גם המדינה הראשונה שפותחת מחדש את גבולותיה.
מחב' התעופה אליטליה הודיעו השבוע כי יגדילו את כמות הטיסות הפנימיות והבינלאומיות ב -36% בחודש יוני 
והחל מה -2 ביוני היא תחדש בהדרגה את השירות בין רומא לניו יורק ובין מילאנו לדרום איטליה, כמו גם טיסות לספרד.


לופטהנזה נמצאת ב'שיחות מתקדמות' על תוכנית הסיוע.

 
   צביקה דמרי     21.05.20  

נציג חב' התעופה לופטהנזה, נושאת הדגל של התעופה הגרמנית, אמר היום שקרובים לסיכום עסקת סיוע מהמדינה להצלת החברה,  סיוע שיעמוד על  9 מיליארד יורו (9.9 מיליארד דולר).


צילום צביקה דמרי

נציג נושאת הדגל של התעופה הגרמנית אומר שקרובים לסיכום עסקת הצלה לחברה מהמדינה.
סיוע שיעמוד על  9 מיליארד יורו (9.9 מיליארד דולר), בכך למעשה ממשלת גרמניה תשתלט על 20% מקבוצת חברות התעופה כמו גם הממשלה תקבל שני מושבים בוועד הפיקוח, אך תוכל לממש את מלוא זכויות ההצבעה שלה בנסיבות חריגות, כמו למשל להגן על החברה מפני השתלטות. 
בהצהרה צוין כי כשלושה מיליארד אירו מהזרמת המזומנים יגיעו מהבנק הממלכתי KfW, כאשר יתרת קרן הייצוב הכלכלית של הממשלה, שהוקמה כדי לספק סיוע לעסקים שנפגעו מהפנדמיה.
חברת התעופה לופטהנזה השנייה בגודלה באירופה.ובהנהלת לופטהנזה הוציאו הודעה לעובדים בה נמסר כי הם צופים ש -300 מתוך 760 המטוסים יישארו ללא שימוש,ובקיץ 2023  כשתהיה תקווה ליציאה מהמשבר, כנראה שנשאר עם כמאה מטוסים" כך נכתב בהודעת ההנהלה לכ- 138,000 עובדים.


תאילנד איירווייס תיבנה מחדש בפיקוח של בית משפט לפשיטות רגל


  צביקה דמרי     19.05.20 

ממשלת תאילנד החליטה לא לאשר כספים נוספים לחברת התעופה הלאומית. החב' נמצאת בהפסדים כבדים שהתעצמו בעקבות משבר הקורונה .


בחב' התעופה אמירייטס החליטו להפסיק את בדיקות הדם המהירות לגילוי קורונה 


  צביקה דמרי     19.05.20 


לאחר שהייתה חברת התעופה הראשונה שביצעה בדיקות קורונה מהירות על נוסעיה, החליטה אתמול אמירייט להפסיק את כל הבדיקות לאחר שהתברר שאמינותן אינה בטוחה .  


לופטהנזה נמצאת ב'שיחות מתקדמות 'על תוכנית הסיוע.


  צביקה דמרי     21.05.20 

נציג נושאת הדגל של התעופה הגרמנית אומר שקרובים לסיכום עסקת הצלה לחברה מהמדינה.
סיוע שיעמוד על  9 מיליארד יורו (9.9 מיליארד דולר)נציג נושאת הדגל של התעופה הגרמנית אומר שקרובים לסיכום עסקת הצלה לחברה מהמדינה.
סיוע שיעמוד על  9 מיליארד יורו (9.9 מיליארד דולר), בכך למעשה ממשלת גרמניה תשתלט על 20% מקבוצת חברות התעופה כמו גם הממשלה תקבל שני מושבים בוועד הפיקוח, אך תוכל לממש את מלוא זכויות ההצבעה שלה בנסיבות חריגות, כמו למשל להגן על החברה מפני השתלטות.
בהצהרה צוין כי כשלושה מיליארד אירו מהזרמת המזומנים יגיעו מהבנק הממלכתי KfW, כאשר יתרת קרן הייצוב הכלכלית של הממשלה, שהוקמה כדי לספק סיוע לעסקים שנפגעו מהפנדמיה.
חברת התעופה לופטהנזה השנייה בגודלה באירופה.ובהנהלת לופטהנזה הוציאו הודעה לעובדים בה נמסר כי הם צופים ש -300 מתוך 760 המטוסים יישארו ללא שימוש,ובקיץ 2023  כשתהיה תקווה ליציאה מהמשבר, כנראה שנשאר עם כמאה מטוסים" כך נכתב בהודעת ההנהלה לכ- 138,000 עובדים.


   חזרה למעלה
ריינאיר מתכננת טיסות מאיטליה לתל אביב


  צביקה דמרי     21.05.20 
בתחילת השבוע הודיעה ריאנאייר על הטיסות המתוכננת מאיטליה לתל אביב החל מה-1 ביולי. 
החל מהראשון ביולי יצאו 2 טיסות שבועיות מבולוניה.
קו מילנו ברגמו תל אביב 3 טיסות שבועיות החל מה 3 באוגוסט.
2 טיסות שבועיות מרומא החל מה 2 באוג.


   חזרה למעלה
האם אירבאס A 380 מתקרב בצעדי ענק לארכיוני התעופה?  


  צביקה דמרי     20.05.20 

המטוס הגדול בעולם, איירבוס  A380, מתקרב בצעד קרוב יותר לארכיוני התעופה, לאחר
שאיר פראנס הודיעה כי היא קרקע לצמיתות את הצי המקורקע שלה ומקורות אמרו כי גם חב' אמירייטס שוקלת לצמצם את המסירות הנותרות.


צילום צביקה דמרי
הסופרג'ומבו קרוב לסיום הייצור שלו לאחר שהביקוש עבר למטוסים קטנים יותר.
חברות תעופה כולל אייר פראנס קרקעו את המטוס באופן זמני בשל משבר הנגיף.
איירבוס הודיעה בשנה שעברה על כוונתה להפסיק לייצר את המטוס בשנת 2021 בשל ירידה במכירות.
כשלמעשה נותרו לה לבנות תשעה מטוסים, שמונה לאמירויות ואחת ל- ANA היפנית.
איחוד האמירויות הודיעו כבר כי מעוניינים לא לקבל את כל שמונה A380 בגלל מגיפת הקורונה, והם נמצאים בשיחות עם איירבוס, כך אמרו גורמים בתעשייה.
גם אמירייט וגם איירבוס אמרו כי הם נמצאים בדיאלוג.

  חזרה למעלה


אל על מאריכים את הפסקת הטיסות  


  צביקה דמרי     20.05.20 

ושוב זה קורה ולא בפעם הראשונה מאז תחילת הפסקת הטיסות בשל משבר הקורונה. אל על מודיעה לבורסה על הארכת הפסקת הטיסות עד לתאריך ה-20 ביוני 2020.


צילום צביקה דמרי

חב ' התעופה הודיעה לבורסה כי כי היא מאריכה את הפסקת הטיסות עד ל-20 ביוני.
בהודעה נאמר, כי נוכח ההנחיות שפורסמו ב, 19 במאי 2020, בדבר הארכת  ההגבלות ביחס לחובת הבידוד החלה על נוסעים נכנסים לישראל ולאיסור כניסת זרים לישראל ולאור הביקוש הנמוך לטיסות נוסעים, החליטה להאריך את משך ההפסקה הזמנית של טיסותיה כאמור, עד ליום 20 ביוני 2020.
למעשה אל על מאריכה את ההפסקה בטיסות בפעם החמישית מאז פרוץ משבר הקורונה.
באל על מציינים בהודעה את העובדה כי, בכוונת החברה להמשיך ולקיים טיסות מטען אל/מ ישראל, לרבות שימוש במטוסי נוסעים למטרה זו וכן טיסות נוסעים במתכונת מצומצמת לפי הצורך.

  חזרה למעלה


הטיסות לקנדה חוזרות ב-3 ביוני. 


  צביקה דמרי     18.05.20 

צילום יח"צ

הטיסות לקנדה חוזרות ב-3 ביוני. בטיסות אלו תפעיל החב' את תוכנית ה-CleanCare+ תוך הקפדה על סטנדרטים גבוהים של הגיינה ושמירה על הבטיחות האישית של כל הנוסעים, עם הגנה מקסימלית בכל שלבי הטיסה תוך שימוש באמצעים חדשניים.
תוכנית ה- CleanCare+ כוללת בין היתר:
-צוותי האוויר והקרקע יצויידו באמצעי מיגון מיוחדים
-חלוקת ערכות אישיות לכל הנוסעים, בהן מוצרי הגיינה וחיטוי
-הגשה בטיחותית של מזון ללא מגע של הצוות
-במחלקת התיירים יהיו מרווחים גדולים יותר לפי שעה עד ה-30 ביוני 2020יונייטד איירליינס משיקה את United CleanPlus סטנדרט חדש של ניקיון ובטיחות בשותפות עם Clorox  ו-Cleveland Clinic    


  צביקה דמרי     18.05.20 

CleanPlus מפגישה את מותג החיטוי האמין ביותר ואת מומחי הבריאות המובילים בעולם בכדי לייצר פרוטוקולים שישמרו על בטיחות הנוסעים בשדה התעופה ועל המטוס

צילום יח"צ

שיקגו, 20 במאי 2020 - יונייטד איירליינס מציגה את יונייטד קלין פלוס:
מחויבותה של החברה להציב את הבריאות והבטיחות בחזית חוויית הלקוח, במטרה לספק תקן ניקיון מוביל בתעשייה. United CleanPlus ביחד עם מותג חיטוי המשטחים - קלורוקס - והמומחים הרפואיים המובילים במדינה של קליבלנד קליניק - ייצרו פרוטוקולים של ניקיון, בטיחות וריחוק חברתי עבור יונייטד.
אלה כוללים קיוסקים ללא מגע במיקומים נבחרים לצורך ביצוע צ'ק-אין של כבודה, מחיצות הפרדה שקופות, כיסויי פנים חובה לצוות וללקוחות, ומתן אפשרות ללקוחות לבחור בטיסה אחרת כאשר הטיסות מלאות. מוצרי Clorox ישמשו את יונייטד בנמלי הבית שלה ומומחי קליבלנד קליניק ייעצו בנושאי טכנולוגיות חדשות, פיתוח-הכשרה ותקני אבטחת איכות. . "הבטיחות תמיד הייתה בראש סדר העדיפויות שלנו, וכרגע בעיצומו של משבר חסר תקדים זה, אנו שמים את הלקוח בעדיפות עליונה", אמר מנכ"ל יונייטד, סקוט קירבי. אנו מכירים בכך ש- COVID-19 הביא את תקני הניקיון וההיגיינה לדאגה העיקרית של הלקוחות בעת קבלת החלטות לגבי טיסות.
אנחנו הופכים כל אבן במרדף כדי להגן באופן מיטבי על הלקוחות והעובדים שלנו." ככל שמדענים לומדים כיצד להילחם ב- COVID-19 מומחים של קליבלנד קליניק יסייעו ליונייטד להשתמש בתגליות אלו כדי ליישם במהירות דרכים חדשות לשמירה על בטיחותם של הלקוחות.

          חזרה לכותרות הראשיות  
תאילנד איירווייס תיבנה מחדש בפיקוח של בית משפט לפשיטות רגל  צביקה דמרי     19.05.20 


ממשלת תאילנד החליטה לא לאשר כספים נוספים לחברת התעופה הלאומית.
החב' נמצאת בהפסדים כבדים שהתעצמו בעקבות משבר הקורונה .בממשלת תאילנד החליטו היום (שלישי) כי חב' התעופה נושאת הדגל הלאומית תאילנד איירווייס תעבור ארגון מחדש בפיקוח של בית המשפט לפשיטת רגל.
ראש ממשלת תאילנד, פרות 'צ'אן-אוכה , אמר לאחר ישיבת הממשלה ביום שלישי "זו ההחלטה שלי ושל הממשלה."
התהליך להצבת חברת התעופה תחת פיקוחו של בית המשפט לפשיטת רגל הסתיים ביום שני על ידי ועדת המפעל הממשלתית, ועדה המפקחת על מדיניות המפעלים בבעלות המדינה.
משרד האוצר של תאילנד הוא הבעלים של 51% מחב' התעופה הלאומית.
בישיבה חזרה הוועדה מהחלטתה הקודמת להעניק הלוואה לזמן קצר בערבות משרד האוצר.
הצי של חברת התעופה היה מקורקע של התפשטות הנגיף, וחיסל את ההזדמנויות לייצר הכנסות.
החב' הודיעה כי לא תחזור לפעילות טיסה בינלאומית עד 30 ביוני. ההודעה הגיעה לאחר שרשות התעופה האזרחית של תאילנד האריכה את איסור הנחיתה שלה לטיסות בינלאומיות עד לאותו מועד.

          חזרה לכותרות הראשיות  בחב' התעופה אמירייטס החליטו להפסיק את בדיקות הדם המהירות לגילוי קורונה לפני טיסות, לאחר שהתברר כי אמינותן לא בטוחה 


  צביקה דמרי     18.05.20 


לאחר שהייתה חברת התעופה הראשונה שביצעה בדיקות קורונה מהירות על נוסעיה, החליטה אתמול אמירייט להפסיק את כל הבדיקות.

המהלך מגיע לאחר שרשות הבריאות של דובאי (DHA) ראתה כי הבדיקות הללו אינן מדויקות ברובן. בחב' התעופה השתמשו לראשונה בבדיקות הדם לפני הטיסה על נוסעים שטסו לתוניסיה ב- 15 באפריל.

על פי מחקר ספרדי התברר כי בדיקות הדם מדויקות רק ב -30%, לעומת 80% שדווחו בעבר.
לפיכך, רשות הבריאות של דובאי החליטה לשים קץ לבדיקות המהירות הללו.
ה- DHA אוסר על כל ספקי הבריאות להשתמש בערכות בדיקה אלה.
נכון לעכשיו,השיטה היחידה המשמשת לבדיקת וירוס קורונה היא  בדיקת PCR המוכחת, המכונה בדרך כלל ספוגית האף, יכולה לקבוע אם לאדם יש את הנגיף.

      חזרה לכותרות הראשיות בריטיש אירוויז חוזרת לטוס לתל אביב


  צביקה דמרי     18.05.20 
חברת בריטיש איירווייס, חוזרת לטוס לתל אביב.
הטיסה שנפתחה במערכות של סוכני הנסיעות מלמדת כי הקו מהית'רו – לנתב"ג יתחדש ב-1 ביוני.
הטיסות יטוסו לתל אביב בימים ראשון שני חמישי ושישי.
טיסה מהיתרו BA165 המראה בשעה 09.30 ותנחת בתל אביב בשעה 16.20
טיסה מנתב"ג BA164 המראה בשעה 18.10 ותנחת בלונדון בשעה 21.25.
הטיסות יבוצעו במטוס 777 ויופעלו 4 מח' תיירים פרימיום עסקים ומח' ראשונה.
הטיסות מעודכנות במערכת ההזמנות של סוכני הנסיעות.

      חזרה לכותרות הראשיות 


איר קנדה חוזרת לטוס ביוני לתל אביב

  צביקה דמרי     18.05.20 


אייר קנדה, חוגגת השנה 25 שנים לפעילותה בקו טורונטו-תל אביב.
במהלך תקופת הקורונה עברה החב' לטיסות מטען בלבד במטוסי איירבס שהוסבו למטוסי מטען.
שתיים/שלוש טיסות בשבוע עד לתחילת יוני או אז מחזירים את טיסות הנוסעים בקו תל אביב-טורנטו.
בשלב הראשוני יהיו כשלוש טיסות בקו זה ובעתיד מקווים לחזור לפעילות הרגילה של טיסה יומית.


קרדיט יח"צ


קרואטיה איירליינס תרחיבה את הטיסות הבינלאומיות החל מה- 25 במאי

  צביקה דמרי     17.05.20 

קרואטיה איירליינס חידשה את טיסות הפנים שלה ב -11 במאי, עם שני יעדים מזאגרב לדוברובניק ולספליט.
אך בשל חוסר ביקוש, חברת התעופה נאלצה להפחית את השירות ובמקום זאת לפעול באמצעות טיסת תחנות בין זאגרב - ספליט -דוברובניק - זאגרב.
עם זאת, הדבר לא הפריע לחברת התעופה להחזיר את הרשת הבינלאומית שלה.
באתר  www.exyuaviation.com  דווח כי החל מ -25 במאי, קרואטיה איירליינס תתחיל לטוס בין זאגרב לאמסטרדם, ולפרנקפורט. המסלול זאגרב-פרנקפורט היה המסלול הבינלאומי היחיד שהמשיך לעבוד במהלך מגיפת הקורונה


ממשלת תאילנד לא שוללים פשיטת רגל לחב' תאי איירווייס

  צביקה דמרי     17.05.20 אחת האפשרויות העולות שחב' התעופה של תאילנד תאי איירווייס תגיע לפשיטת רגל כאופציה שתאפשר את שיקומה.
העיתון בנגקוק פוסט פרסם את דבריו של שר האוצר של תאילנד, אוטמה סבנאיאנה , כי הממשלה פתוחה לאופציה של פשיטת רגל של החב' בה לממשלה יש מניות בסך של 51%.


34 מטיילים ישראלים יחזרו מניו זילנד בטיסה מיוחדת 

Ynet    17.05.20 


צילום צביקה דמרי

34 מטיילים ישראלים יחזרו מניו זילנד בטיסה מיוחדת ביום שלישי תצא מניו זילנד קבוצה של 34 מטיילים ישראלים להונג קונג, ומשם יחזרו לארץ בטיסה מיוחדת של חברת אל על.
מדובר במטיילים שנאלצו להישאר בניו זילנד בשל סגירת הגבולות וביטולי הטיסות שנבעו ממשבר הקורונה העולמי. בסיוע חברת אל על, שגרירות ישראל בניו זילנד והקונסוליה הכללית של ישראל בהונג קונג, נמצאה הדרך להשיבם לארץ.
לכתבה


airBaltic מחדשת טיסות 

  צביקה דמרי     17.05.20 

airBaltic מחדשת את הטיסות הישירות מריגה, טאלין ווילנה.
באתר החב' התפרסם כי ב- 18 במאי תחדש החב' טיסות ישירות יומיות מריגה לטאלין, וילנה אוסלו ופרנקפורט.
בהמשך ב 25 במאי לווילנה. אייר קנדה תפטר 20,000 עובדים

  צביקה דמרי     17.05.20 

איר קנדה תפטר בחודש הבא יותר ממחצית 38,000 עובדיה.
החב' מנסה להתגבר על המכה הקשה שספגה בשל מגיפת הקורונה.
הפיטורים, שיתקיימו ב -7 ביוני, ישפיעו על מינימום 19,000 עובדים ויכולים להגיע גם למספר של 22,800 איש.
בחברת התעופה הגדולה בקנדה,יחד עם החב' המתחרות, ראו כי הביקוש לטיסות יורד דרסטית.
מה שגרם לאייר קנדה לקרקע כ -225 מטוסים שהוריד את היקף הפעילות הכ -95%כך נראה בית קברות למטוסים 

  צביקה דמרי     17.05.20 

מאות מטוסים חונים במדבר אריזונה בזמן שווירוס הקורונה משבית את ענף הטיסות.
במצבם של המטוסים סביר להניח שרבים לא יעלו שוב לשמיים.
לצפייה בצילומים


עשרת שדות התעופה המובילים בעולם בשנת  2019 - 2020


  צביקה דמרי     15.05.20 123rf

פרסי שדה התעופה העולמי החלו בשנת 1999. הסקר נערך תוך הערכת בדיקת מדד שירות לקוחות ומתקנים בלמעלה מ 550 שדות תעופה, הסקר נערך מספטמבר 2019 עד פברואר 2020.


עשרת שדות התעופה המובילים בעולם בשנת 2019 - 2020 שקיבלו את מירב ההצבעות של הנוסעים בשדות תעופה ברחבי העולם 

במקום הראשון סינגפור צ'אנגי
שדה תעופה צ'אנגי בסינגפור מחבר יותר מ -200 יעדים ברחבי העולם,  80 חברות תעופה בינלאומיות.
שדה התעופה צ'אנגי נבחר לנמל התעופה הטוב ביותר בעולם 8 שנים ברציפות.

במקום השני נמל התעופה הנדה בטוקיו

במקום השלישי נמל התעופה האמד בדוחה, בירת קאטר. 

במקום הרביעי סיאול אינצ'און.

במקום החמישי מינכן

במקום השישי הונג קונג
נמל התעופה הבינלאומי של הונג קונג משרת למעלה ממאה חברות תעופה המפעילות טיסות לכ -180 מוקדים ברחבי העולם. זהו זוכה לשעבר, מרובה, בתואר שדה התעופה של השנה בטקס פרסי שדה התעופה העולמי.

במקום השביעי נאריטה יפן

במקום השמיני שדה Centrair Nagoya נגויה יפן.

במקום התשיעי סכיפהול
נמל התעופה אמסטרדם סכיפהול הוא שדה התעופה הבינלאומי העיקרי של הולנד.
שדה תעופה סכיפהול הוא שדה התעופה השלישי העמוס ביותר באירופה מבחינת נפח הנוסעים והעמוס ביותר באירופה מבחינת תנועת המטוסים. שדה תעופה סכיפהול נבחר בשנת 2020 לשדה התעופה הטוב ביותר במערב אירופה.

במקום העשירי נמל התעופה הבינלאומי קאנסאי
שדה התעופה נפתח בשנת 1994, והפך מאז לשדה חשובה ביפן. 

עוד תוצאות מעניינות
פריס שארל דה גול במקום ה 20
בנקוק במקום 48
ניו יורק JFK  במקום 74
ובמקום ה 100 שדה התעופה ברוסטוב.
מה שאומר שנתב"ג לא נמצא בין 100 השדות הטובים בעולם ע"פ הדירוג.


קבוצת לופטהנזה מחדשת את הטיסות לישראל  


  צביקה דמרי     14.05.20 


צילום צביקה דמרי

תפעיל 6 טיסות שבועיות מפרנקפורט ומינכן לתל אביב. הטיסות ניתנות להזמנה החל מהיום. ברחבי העולם מתכננת קבוצת לופטהנזה להפעיל 1,800 טיסות שבועיות ל-106 יעדים אירופיים ו-20 יעדים ארוכי טווח. הקבוצה פירסמה את לוחות הזמנים עבור חציו הראשון של חודש יוני (1 עד 14 ביוני 2020) החל מתחילת יוני, תפעיל לופטהנזה טיסות מפרנקפורט ומינכן לנמל התעופה בן גוריון.
כחלק מחידוש הקו לישראל, יופעלו בשלב זה 6 טיסות שבועיות. הטיסות בקו לישראל הן חלק מחזרתה של ענקית התעופה לפעילות, כאשר לוח הזמנים החדש יכלול 150 יעדים נוספים, עד סוף חודש יוני.

עופר קיש, מנכל קבוצת לופטהנזה ישראל: "אנו נרגשים לחדש את הפעילות שלנו בקווי הטיסות לישראל. ישראל היא בין היעדים הראשונים שקבוצת לופטהנזה חוזרת להפעיל, וזו הבעת אמון בחשיבותו של השוק הישראלי לקבוצה. אנו נפעיל את הטיסות תוך הקפדה על הנהלים שיקבעו ושמירה על בריאותם ובטיחותם של הנוסעים ואנשי הצוות".

צילום צביקה דמרי

טיסות לופטהנזה בקו ישראל – במהלך חציו הראשון של חודש יוני:
מתל אביב לפרנקפורט, ימים רביעי, שישי וראשון. המראה ב-08:00 בבוקר ונחיתה ב-11:30
מפרנקפורט לתל אביב, ימים שלישי, חמישי ושבת, המראה בשעה 14:00 ונחיתה בשעה 19:05
מתל אביב למינכן ימים שני, חמישי ושבת, המראה בשעה 06:45 ונחיתה ב-09:45
מינכן לתל אביב, ימים רביעי, שישי וראשון ,המראה בשעה 12:15 ונחיתה בשעה 16:55

את כל הטיסות ניתן להזמין החל מהיום (ה') דרך ערוצי ההפצה הישירים ובאמצעות סוכני הנסיעות.חב' התעופה דלתא, מצאה את עצמה עם עודף מדי מטוסים וטייסים.  צביקה דמרי     14.05.20 

חב' התעופה דלתא, מצאה את עצמה עם עודף מדי מטוסים וטייסים.
החב' הודיעה על הוצאה משירות של צי בואינג מטוסי רחבי הגוף ה 777 ,המדובר ב 18 מטוסים.
ולהקטין את מס' הטייסים כדי להתאים למצב עקב משבר הקורונה.
בנוסף הודיעה החב' כי ככל הנראה מכמות של 14,500 הטייסים  צופים שיהיו  ביקוש לכ 7,000 טייסים.
אם לוקחים בחשבון את יציאתם של טייסים שיגיעו לגיל פרישה בשנה הבאה, עדיין יהיו בדלתא בין 2,500 ל -3,500 יותר טייסים מהנדרש בכדי להטיס את המטוסים בלוח הזמנים החדש אחרי הקורונה.


התפוצץ המו"מ בין המדינה לבנק לאומידה מרקר  14.05.20

התפוצץ המו"מ בין המדינה לבנק לאומי על הלוואה של 400 מיליון דולר לאל על בעקבות כישלון המו"מ, ינסו משרד האוצר וחברת אל על לשכנע את בנק דיסקונט לחדש את המו"מ
■ אל על שפירסמה את הדו"חות הכספיים ל-2019 הבוקר, ספגה הערת עסק חי
לכתבה


ישראייר קיבלה אישור להלוואה ואשראי של 115 מיליון שקל . צביקה דמרי  14.05.20

במסר שיצא לעובדי ישראייר, עדכן מנכ"ל ישראייר, אורי סירקיס,, כי התקבלו אישורים עקרוניים משני בנקים לקבלת הלוואה ומסגרות אשראי של כ 115 מליון שח. מתוכם  90 מליון שח, בערבות מדינה 75%, בעקבות אישור האוצר. משמעות אישור זה הנה הבעת אמון של המערכת הבנקאית בחברת ישראייר ובתוכנית האסטרטגית שלה והינו אבן דרך מהותית בהליך קבלת ההלוואה אשר צפויה להתקבל מחצית חודש יוני.
עוד נמסר כי החברה נערכת להחזרת הפעילות ליעדי מונטנגרו, פאפוס, ברלין, איי יוון, גיאורגיה, סלובניה, בלגרד וזנזיבר מתחילת משבר הקורונה ביצעה ישראייר עשרות טיסות חילוץ במסגרתן החזירה קרוב ל 7000 ישראלים ממדינות שונות, עשרות טיסות מטען לסין ואירופה ושימרה לאורך התקופה את הנתיב האווירי בין אילת למרכז ואף הקימה מיזם משותף לחיטוי מטוסים יחד עם אלקטרה.


צילום יח"צ


בנתב"ג הוצבו מצלמות תרמיות בכניסה לאולם הטיסות היוצאות 


 צביקה דמרי  14.05.20

כל הסימנים מראים כי השמיים אוטוטו נפתחים, ומשכך נערך התקיים היום (יום חמישי) בנתב"ג פיילוט שנקרא Corona Free. במסגרת הפיילוט שנערך על שתי טיסות שהמריאו היום.
בנתב"ג הוצבו מצלמות תרמיות בכניסה לאולם הטיסות היוצאות כחלק מהליך מבוקר שיאפשר להמריא מישראל תחת מגבלות הקורונה".
במסגרת פיילוט של יציאת ישראלים לחו"ל מנתבג, יעברו הנוסעים מס' תחנות.
כאמור ראשית מצלמה תרמית תמדוד חום לנכנסים,לאחר מכן עם כרטיס עלייה למטוס או אז ניתן להיכנס לטרמינל כשמלווים נותרים בחוץ.לאורך התהליך יהיה על הנוסע לשים על פרק היד צמיד שיאשר את המעבר בתהליך.


צילום דודי רובינשטיין

בתוך הטרמינל רובוטים שינקו את הרצפה,עמדות צ'ק אין למי שלא הדפיס בבית, ספסלי המנוחה יהיו בריחוק חברתי, על הרצפה יהיו סימנים של 2 מ' אחד מהשני, בתשאול הבטחוני ובעמדות הבידוק יהיו מגיני פלסטיק.
הצ'ק אין יהיה אך ורק למסירת המזוודה, כאשר גם בין דיילי הקרקע תהיה הפרדה.


צילום דודי  רובינשטייןמונה טורס ממשיכה להפעיל טיסות חירום מאוקראינה ולהחזיר ישראלים הביתהת.


 צביקה דמרי  13.05.20

מונה טורס ממשיכה להפעיל טיסות חירום מאוקראינה ולהחזיר ישראלים הביתה, כמו כן את אזרחי אוקראינה למולדתם! אלכס מרדר, מנהל המכירות הארצי של מונה טורס, מדווח על המשך טיסות החילוץ של מונה טורס באמצעות חברת התעופה SkyUp.
ביום שני בערב הגיעה לנתב"ג טיסה של חברת SkyUp, המיוצגת בארץ ע"י מונה טורס, ובה כ - 200 ישראלים חוזרים מאוקראינה. מאוחר יותר הטיסה חזרה לקייב עם 189 אזרחים אוקראינים שחזרו למולדתם. כמו כן, מונה טורס שלחה בטיסה ליהודי אוקראינה כמות גדולה של ציוד רפואי, אוכל כשר, תרופות, מסכות וציוד מגן נגד נגיף הקורונה. הציוד יחולק בין יהודי קייב, אודסה, ויניצה, אומן, זפורוז'יה, חרקוב ולבוב.
המבצע הלוגיסטי רחב ההיקף נוהל ע"י א לכס מרדר , יחד עם יוסי ביטון, מנהל התחנה בנתב"ג, וצבי מרקסון, מקדם המכירות.


צילום אלכס מרדר
עפ"י המתוכנן, מונה טורס תפעיל בתאריך 20.05 טיסת חילוץ נוספות מקייב שבאוקראינה, והחל מתחילת החודש הבא תפעיל גם טיסות לערים שונות ברחבי רוסיה עם חברת 'אורל איירליינס', שעדיין מחכים לאישורים סופיים של שתי המדינות.


משרד החוץ מפרסם מחקר השוואתי בין מדינות לפתיחת השמיים


 צביקה דמרי  13.05.20

המרכז למחקר מדיני של משרד החוץ פרסם סקירה השוואתית תחת הכותרת "פתיחת השמים: תכנון היציאה מהסגר". במחקר, חילקו את מדינות לפי רמת הסיכון בנסיעה אליהן לפי רמת התחלואה ומידת הצלחתן בהתמודדות עם מגפת הקורונה.
המרכז פירסם 4 גישות מובילות להקלה הדרגתית במגבלות התנוועה בין המדינות. 

יפן אזהרות מסע אפידמיולוגיות 
 
יפן גיבשה קריטריונים לפיהם היא קובעת את רמת הסיכון בכל מדינה. זו אמנם אזהרת מסע לנסיעת יפנים לחו"ל, אך היא משמשת גם לקביעת הנהלים שיופעלו כלפי אזרחי אותן מדינות בכניסה ליפן. הקריטריון המרכזי הנו מספר הנדבקים במדינה ביחס לאוכלוסייה, בנוסף להערכות בדבר חומרת ההתפרצות באופן כללי. אזהרת המסע נקבעת במשרד החוץ ומבוססת על מידע מהנציגויות, פרסומי המדינות עצמן ומידע מארגון הבריאות העולמי. אזהרת המסע האפידמיולוגית הגבוהה ביותר המופעלת כיום הינה ברמה 3 (בסקלה בין 1 ל-4) לאזרחי המדינה ברמה האסורה הכניסה ליפן. 87 מדינות נמצאות תחת אזהרת רמה 3 ביפן בהן ישראל, ארה"ב ומדינות אירופה.

רומניה
הרשויות ברומניה גיבשו רשימה של מדינות בהן אחוזי ההדבקה גדולים, מדינות "אדומות" (למשל איטליה, ספרד, בריטניה), לעומת השאר, שהן מדינות "צהובות". בהתאם, תנאים לנכנסים ממדינות "אדומות" מחמירים ביותר (למשל חובת בידוד במתקן ייעודי ולא בבית) בעתיד ההקלות במגבלות הנסיעה יחולו קודם על המדינות "הצהובות".צילום צביקה דמרי

בועות תנועה: מעבר חופשי בין קבוצות מדינות "בטוחות"
אחד הפתרונות המוצעים לאפשר חזרה לתנועת נוסעים ותיירים בין המדינות הוא יצירת אזורים בטוחים לתנועה בין מדינות ללא צורך בתקופת בידוד. פתרון זה יתבסס על הסכמים בילטרלים בין המדינות, שקיפות והעברת מידע מלאים בין המדינות בנוגע לבריאות וכן תיאום מלא במתן אישורי כניסה ומעבר.

אסטוניה, לטביה וליטא  
המדינות הבלטיות הללו יהיו הראשונות ליישם מודל זה וכבר תאמו ביניהן על הקמת "בועה" בין המדינות, לאחר סיום מגבלות הנסיעה בשנגן ב-16.5. הגם שמעבר שיתאפשר בין המדינות, הדגש הוא על פעילות עסקית ולימודים ולא על תיירות.


צ'כיה, אוסטריה, סלובקיה וגרמניה
צפויות ליישם מהלך כמו המדינות הבלטיות של בועת תנועה

אוסטרליה וניו זילנד
צפויות ליישם מהלך כמו המדינות הבלטיות של בועת תנועה

  ישראל, יוון וקפריסין
צפויות ליישם מהלך כמו המדינות הבלטיות של בועת תנועה.

עקב סכנת הדבקה מדינות עדיין מחמירות את הבידוק במעברי הגבול.יחד עם זאת אן הנחיות של גורמים מקצועיים לאופן בו יתנהלו טיסות מסחריות.אך ישנן פעילויות שננקטו ע"י מדינות וחב' תעופה.

בטרמיל
 שימוש במסכות וכפפות, התקנת עמדות חיטוי זמינות.
 בדיקת חום לנוחתים.
 צמצום וריחוק דלפקי צ'ק-אין.
 ריחוק מושבים באזורי המתנה.
 התקנת מצלמות טרמיות.  מניעת מגע במהלך בידוק כבודה ונוסעים.
 סגירת חנויות ומתחמי אוכל )
 הגשת אוכל בטייק אוויי
איסור הכניסה למלווים לטרמינל, המתנה באזור החניה בלבד.
 הפרדת טרמינלים בין טיסות פנימיות לטיסות בינ"ל )
 הקטנת אזורי חפיפה כמו חניונים.


במהלך הטיסה 
 חובת חבישת מסכות מהלך כל הטיסה. גם צוות המטוס ממוגן.
 בדיקת חום ו/או המצאות הנגיף )PCR )לפני הטיסה.
 ביטול מכירת מוצרים ואלכוהול במהלך הטיסה.  נוסעים לא יורשו לבחור את מקום מושבם.
 עלייה וירידה מהמטוס בקבוצות קטנות בסדר מסוים )למנוע חיכוך.
 צמצום או איסור על כבודת יד.
 אין מגישים מזון בטיסות קצרות והמזון בטיסות ארוכות ארוז מראש.


הערת עסק חי לאל על - הפסידה 143 מיליון דולר מעסקות על הדלק הסילוני


דה מרקר  14.05.20

הערת עסק חי לאל על - הפסידה 143 מיליון דולר מעסקות על הדלק הסילוני רואי החשבון של החברה קבעו כי יש ספקות משמעותיים בדבר המשך קיומה של החברה כעסק חי ■ חובה של החברה לרוכשי כרטיסים מסתכם ב-321 מיליון דולר.
לכתבהאל על מדווחת על התוצאות הכספיות לשנת 2019 ועל צעדי התייעלות בעקבות משבר הקורונה


 צביקה דמרי  13.05.20

אל על מדווחת על סיכום התוצאות הכספיות לשנת 2019 ועל צעדי התייעלות בעקבות משבר הקורונה בשנת 2019 היתה החברה בעיצומו של מהפך משמעותי בצי המטוסים שלה: סיימה את הוצאת הציים הישנים, קלטה  14 מטוסי דרימליינר וסיימה את שיפוץ פנים המטוס בצי המטוסים צרי הגוף.
· למרות התחרות העזה, הצליחה החברה להגדיל את ההכנסות שלה בכ- 2% לסך של 2.18 מיליארד דולר.
· מספר הנוסעים שהטיסה החברה גדל בכ- 4%.
· הוצאות ההפעלה ירדו בכ-1% לכ-1.83 מיליארד דולר.
· הוצאות הדלק ירדו בכ-44 מיליון דולר כתוצאה מירידת מחיר הדלק וירידה בכמות הדלק שנצרכה,  למרות הגידול בפעילות, בשל היעילות של  במטוסי ה"דרימליינר".
· יישום לראשונה של תקןIFRS 16  פגע ברווח לפני מס בכ- 18 מיליון דולר.
· ההפסד הנקי בשנת 2019 הסתכם בכ-60 מיליון דולר, לעומת כ-52 מיליון דולר בשנת 2018
· תזרים המזומנים שייצרה החברה מפעילות שוטפת בשנת 2019 הסתכם לכ – 294 מיליון דולר,  גידול של כ- 203 מיליון דולר לעומת התזרים בשנת 2018.
· יתרת המזומנים בקופתה של החברה ליום 31.12.19 הסתכמה ב 264 מיליון דולר.חב' התעופה ינחו את הדיילות לא לכפות על הנוסעים חבישת מסיכות


 צביקה דמרי  13.05.20

חברות תעופה אמריקאיות ינחו את הצוותים לא לחייב את הנוסעים לחבוש מסכות.
שלוש חברות התעופה האמריקניות הבכירות הנחו את הדיילות שלהן לא להכריח את הנוסעים לעמוד במדיניות החדשה שלהן המחייבת כיסוי פנים, פשוט עודדו אותם לעשות זאת, כך מדווח רויטרס.נתב"ג מציג כללים חדשים לטסים


 צביקה דמרי  13.05.20


מדינת ישראל הינה בין המדינות המובילות אשר יישמו אמצעי הגנה מרחיקי לכת בשמירה על בריאות הציבור מה שהביא  לרמת תחלואה נמוכה בישראל.
ענף התעופה בעולם כולו נדרש  כיום לתכנן וליישם  תכנית אשר תאפשר טיסה בטוחה ותמנע תפוצת תחלואה נוספת. נמל התעופה בן גוריון מצוי בעיצומם של הכנות לקראת חזרת הפעילות תוך כדי  נקיטת אמצעי זהירות מקדימים:
"אנו מייחסים חשיבות עליונה למניעת התחלואה שתאפשר לעובדים והנוסעים להישמר ברמת בטיחות בריאותית גבוה בהגיעם לנמל התעופה ובדרכם ובחזרתם מחו"ל,  ציין שמואל זכאי מנהל נתב"ג".

חלק מאסטרטגיית היציאה מהמשבר התעופתי כתוצאה מהתפרצות הקורונה הינו חידוש הטיסות הבינלאומיות לישראל וממנה. חידוש הטיסות ופתיחת השמיים מצויים בסדר היום הציבורי . תעופה מהווה רכיב מרכזי בהתנעת הכלכלה בישראל. אנו ניישם את כלל הקווים המנחים הן הבינלאומיים והן של הרשויות בישראל ביניהם שמירת ריחוק שמירת הגינה מתחייבת, ציוד מגן וחבישת מסכה בכל נקודות השירות.חברות תעופה  המבקשות לשוב ולטוס לישראל תאלצנה לאמץ את המלצות משרדי הבריאות ורשות התעופה האזרחית תוך נקיטת  יישום מגוון  רחב של אמצעים  וצעדים המיועדים למניעת הדבקות. נמל התעופה בן גוריון מבצע צעדי מניעה מוקדמים תהליך הנוסעים  היוצאים לחו"ל: הגעת נוסעים  לנמל התעופה לצורך יציאתם  לחו"ל תחויב בהגעה  של כארבע שעות לפני הטיסה. לטרמינל 3 , הטרמינל היחיד הפעיל לטיסות לחול ,  יכנסו הנוסעים הטסים  בלבד .
כניסת  מלווים לטרמינל לא תתאפשר בשל חובת הריחוק. בשערי הטרמינל  ייבדק כרטיס הטיסה של הנוסע  וכרטיס העלייה למטוס אשר יופק בצ'ק אין מוקדם מהבית כולל  דרכון. כמו כן תבוצע לנוסעים  בדיקת חום ותיבדק חבישת מסכה. נוסע עם חום לא יוכל להיכנס  לטרמינל  3 בנתב"ג  והודעה על כך תועבר לחברת התעופה בה אמור היה הנוסע לטוס.
נוסע שלא ידפיס כרטיס עלייה למטוס בבית יוכל לעשות זאת בקיוסקים הפזורים  בטרמינל בכדי שיוכל להשלים את הליך הצ'ק אין בקיוסק. העברת הנוסע לדלפקי חב' התעופה לצורך מסירת מזוודה תעשה  בשמירה על  המרחק של 2 מטר מנוסע לנוסע.
דלפקי הצ'ק אין ישמשו  לשליחת מזוודה בלבד. חיטוי יתבצע באופן תדיר . בטרמינל   פוזרו בכל נקודה תכשירי חיטויי ידיים.
נמל תעופה בן גוריון הינו עורק הכניסה הראשית לישראל.
"אנו מנסים  כרגע למצוא את הפלטפורמה לבידוק רפואי כחלק ממסע הנוסע בטיסה מישראל ובכניסה לישראל על ידי  הפקת ויזה רפואית או דרכון/כרטיס רפואי אישי, בזמנים מהירים. אנו מקווים ליצור מצב בו יוכל נוסע הרשאי לטוס  להציג ויזה הרפואית/דרכון רפואי לחברת התעופה. 
אנו מנסים לייצר מצב בו נוסע יגיע לשדה התעופה ויבצע בכניסה אלא אם יציג בדיקה תקפה שביצע בפרק הזמן הנדרש טרם הטיסה או אישור רשמי שהוא מחוסן למחלה (ובריא).
נוסע שיקבל תשובה חיובית לא יכנס לטרמינל ויופנה לרשויות הרפואה בישראל." אומר גורם בכיר ברשות שדות התעופה. תהליך הכניסה לישראל טרם סוכם אך נמצא על שולחנם של מקבלי ההחלטות. עד ה 30 לחודש מאי ממשיך איסור כניסת זרים לישראל וכניסת ישראלים לבידוד ביתי.
פתיחת חנויות הדיוטי פרי צפויה להיות מדורגת. בשבוע הבא תיפתח  מסעדת "מקדולנדס" המאפשרת הזמנה בקיוסקים ובאפליקציה וקבלת המזון בדל פק.  חנויות  דיוטיפרי נוספות תעבורנה לעבודה עם אפליקציות  בהזמנה מראש  ובהנחיית  התו הסגול הישים לחנויות.

לא עוצרים-ישראייר מוסיפה טיסות חילוץ מ
דבלין ו...


 צביקה דמרי  13.05.20123rf
ישראייר מוסיפה טיסות חילוץ מיעדים שונים במהלך חודש מאי, ולראשונה מפרוץ המשבר תחזיר ישראלים מברלין ודבלין. ישראלים רבים השוהים בחו"ל מבקשים לחזור הביתה.
חברת ישראייר שמפעילה טיסות מאירופה למטרה זו הודיעה היום על הוספת טיסות חילוץ נוספות שיתבצעו עד סוף חודש מאי  למספר רב של יעדים ולראשונה גם תתבצע טיסות חילוץ לדבלין וברלין.
מתחילת משבר הקורונה ישראייר כבר החזירה הביתה כ- 7,000 ישראלים
היום ה- 13.5 יתבצעו שלוש טיסות חילוץ לטיביליסי פריז וקייב.
שלוש טיסות חילוץ יצאו לבוקרשט מוסקבה פרנקפורט ורומא במהלך החודש.
לבוקרשט הטיסות יצאו ב 14.5 ב- 17.5 וב- 20.5 למוסקבה ב- 15.5 , 19.5 וב- 22.5 , לפרנקפורט ב- 17.5 ב- 20.5,וב- 24.5 , לרומא ב- 18.5, 21.5 וב- 25.5  ,לבודפשט תצא טיסה ב- 18.5
ללרנקה ב- 22.5  לברלין ב- 24.5 ולדבלין ב-26.5.

כמו כן ישראייר מפעילה טיסות מטען מסין לונדון ומוסקבה. בפעילות הפנים ארצית, מפעילה החברה  טיסות לאילת
על מנת לשמר את חיבור העיר למרכז ולאפשר לצוותים רפואיים , חיילים ותושבים להגיע לעיר בקלות.
המחיר המקסימלי לתושבי אילת בטיסות מיוחדות אלו לא יעלה על 99 שקל לכיוון.וירג'ין אטלנטיק מרחיבה את פעילותה בשוק הישראלי ומוסיפה טיסה יומית שנייה


 צביקה דמרי  12.05.20


צילום עופר לוי

חברת וירג׳ין אטלנטיק הכריזה היום על תוכנית הטיסות שלה בעידן שלאחר וירוס הקורונה המבליטה את מחויבותה לשוק הישראלי. על פי הודעת החברה החל מחודש מרץ 2021 בכוונתה להוסיף טיסה יומית לקו הנוכחי, מהלך שיאפשר לחברה להכפיל את כמות הנוסעים בקו לונדון ת"א ע"י הוספת למעלה מ-180,000 אלף מושבים בשנה. על אף שכרגע עדין לא מתבצעות טיסות נוסעים, הביקוש לטיסות מטען נותר חזק ויציב, מה שמאפשר לחברת וירג'ין אטלנטיק להפעיל כיום טיסות מטען דו שבועיות מתל אביב להית'רו ובכך לאפשר לרשתות האספקה ​​הבינלאומיות להמשיך ולשנע ציוד ​​חיוני מישראל לכל רחבי העולם.

כל טיסות הנוסעים של וירג'ין אטלנטיק בקו תל אביב לונדון יבוצעו ע"י צי המטוסים המתקדם של החברה הכולל מטוסים דו-מנועים רחבי גוף מסוג בואינג דגם  A330-300 ,787-9S  וS-350-1000A, המתהדרים כל אחד במחלקות אפר קלאס, פרימיום ואקונומי. הטיסות הדו יומיות יאפשרו לנוסעי מחלקת העסקים ולמטיילים, טיסות המשך רציפות נוחות במיוחד למגוון יעדים בצפון אמריקה, שיתופעלו ע"י וירג'ין אטלנטיק ושותפתה דלתא.
בין יעדי ההמשך ניו יורק, סיאטל, לאס וגאס, לוס אנג'לס, סן פרנסיסקו ואטלנטה.
הטיסה היומית של וירג'ין אטלנטיק תצא מת"א ב 07:20  ותנחת בהית'רו בשעה 11:00.
טיסת החזרה תמריא מהית'רו ב- 22:30 ותנחת בבן גוריון בשעה 05:35.
הטיסה השנייה, שתחל כאמור בחודש מרץ, תמריא מת"א בשעה 17.20 תנחת בהית'רו ב- 21:00.
טיסת החזור מהית'רו לת"א תצא ב- 08:45 ותנחת ב-15:50.
הטיסה השנייה תהייה זמינה לכרטוס החל מיום שבת ה- 16.5

ניק בטלס, מנהל מסחרי, ווירג'ין אטלנטיק ישראל: "מגיפת ה- Covid-19 העולמית השפיעה על כל ענף התעופה עם פחות ביקושים ויותר מגבלות על הטיסות.
יחד עם זאת, המחויבות שלנו לשוק הישראלי נמשכת. אנו מתכננים להפעיל מחדש את טיסתנו היומית תל אביב בן גוריון - הית'רו לונדון באמצעות מטוסי 787 האייקוניים שלנו. יתרה מזאת, הודות להצלחת הקו בישראל וביקושים מצד הלקוחות העסקיים שלנו נוסיף קו טיסה נוסף החל ממרץ  2021. 
ביחד עם טיסה נוספת זו נספק למעלה מ- 360,000 מקומות ישיבה בין שתי הערים, ונאפשר ללקוחות נוספים לחוות את חווית הטיסה הייחודית שלנו".

יואה ג'רווינן , סמנכ"ל המסחר הראשי, וירג'ין אטלנטיק: "כאשר משבר Covid-19 יתייצב, אנו מצפים לקבל את פני לקוחותינו בחזרה ולהטיס אותם בבטחה ליעדים האהובים עליהם.
ניצלנו את ההזדמנות לעצור, לרענן ולעצב מחדש את תוכנית הטיסות שלנו לשנת 2021 תוך כדי יעול צי המטוסים שלנו ושיפור הקונקטיביות בכל היעדים, על מנת להבטיח שהיא  תהלום את פני העתיד תוך מתן דגש על יעדים שמועדפים על קהל הלקוחות שלנו. אנו שמחים מאוד לבשר שקו תל-אביב הפופולארי שלנו שהושק בספטמבר 2019 ירחיב את פעילותו לשתי טיסות יומיות", מוסיף ג'רווינן.בריסל איירליינס מקצצים בעובדים ומקרקעים מטוסי ם


 צביקה דמרי  12.05.20בריסל איירליינס, חלק מקבוצת לופטהנזה, הודיעה היום כי תצטרך לצמצם את כוח העבודה כמו גם לצמצם
את הצי שלה כתוצאה מהמשבר הנוכחי.
כל פעילותה המתוכננת של חברת התעופה, נותרה מושבתת מאז סוף מרץ ומתכוונת שלא לחדש את הטיסות
עד ה -1 ביוני.  חברת התעופה החליטה לצמצם 25% מכוח העבודה שלה, ולהקטין את צי שלה ב -30%
מ 54 ל 38 מטוסים.
לחברה  מאז 22 במרץ הפסדים של כמיליון יורו ליום.


מייסד איזי ג'ט מבטיח 5 מיליון ליש"ט למידע שיחשוף שחיתות בהזמנת  100 מטוסי איירבוס

 צביקה דמרי  12.05.20


 
מייסד easyJet  סטליוס חאג′י-יואנו הבטיח לשלם 5 מיליון ליש"ט, לכל מי שיחשוף שחיתות שתוכל לעזור לו לעצור את עסקת המיליארד פאונד של החברה לקנות מעל 100 מטוסים חדשים.
סר סטליוס חג'י-יואנו אמר שהוא "מוכן" לשלם את הכסף מכיסו הפרטי, במאבק מול הנהלת החברה.
משפחת חג'י-ינונו משתמשת ב -34% ממניותיה בחברת התעופה, בכדי להפעיל לחץ על הבוסים הבכירים, כולל על המנכ"ל יוהאן לונדגרן.
סר סטילוס רוצה שמר לונדגרן יבטל עסקה בסך 4.5 מיליארד ליש"ט לרכישת 107 מטוסים מיצרנית המטוסים האירופית איירבוס. לטענתו, easyJet פשוט לא יכולה להרשות לעצמה לבצע את העסקה.
במכתב חריף, סר סטילוס טוען כי ההתחייבות לשלם עבור המטוסים יכניסו את easyJet לחדלות פירעון עד דצמבר השנה. לטענתו כמה דירקטורים, שהוא רואה בהם "נבלים", הזמינו מטוסים יתר על המידה" מאיירבוס, חברה שהוא האשים שהם "אדוני שוחד".


חב' התעופה TAP חוזרת לטוס לתל אביב צביקה דמרי  12.05.20

חב' התעופה TAP אייר פורטוגל מתכננים לחדש את הפעילות בהדרגה החל מ-1 ביוני.הטיסות לתל אביב יתחדשו
ב 3-6 כשהחב' תבצע 3 טיסות שבועיות והחל מחודש יולי תעלה החב' ל 4 טיסות שבועיות


מנכ"ל ישראיר הערכה כי היקף הפעילות יעמוד על 30-40% מבקיץ ממוצע צביקה דמרי  11.05.20

המשק הישראלי מתחיל אט אט לשוב לפעילות. אך בעולם התעופה המצב שונה, על פי כל התחזיות ענף התעופה יצטרך להתמודד עם הגבלות עוד תקופה ארוכה. אורי סירקיס , מנכ"ל חברת ישראייר שנמצאת כמו שאר חב' התעופה ברגעים לא קלים, מעריך בראיון לערוץ 12 כי בשבועות הקרובים יתחדשו חלק מהטיסות למספר מדינות.
"אנחנו מעריכים שבסוף חודש מאי או בתחילת יוני, יחל תהליך איטי, סוג של פיילוט בשדה התעופה בן גוריון שבמסגרתו יאפשרו לאנשים לצאת באופן מבוקר לחופשות לקפריסין או לרודוס.
הפיילוט הזה יערך אנחנו מעריכים עד אמצע יוני,ואם יצליח ההנחה שיתחילו לפתוח את השמיים. צריך לזכור, שתהליכים שהורגלנו אליהם בשנים האחרונות, במסגרת השמיים הפתוחים עומדים להשתנות.
מערכת הקשרים תהיה כפופה לאישורים של רשויות הבריאות. אנו מעריכים שביולי אוגוסט אחוז הפעילות יעמוד על כ 30% -% 40 וברבעון האחרון היקף הפעילות יעמוד על כ % 50. אנו נצמדים להערכת העבודה שלנו, שאגב לא השתנתה מתחילת המשבר מלפני כשלושה חודשים. שההתאוששות תהיה איטית יחסית."
אורי סירקיס התייחס בדבריו גם ליעד שככל הנראה יחליף השנה בקרב הישראלים את החופשות בחו"ל.
באילת אנחנו מעריכים שההתאוששות תהיה בקצבים יותר מהירים. אנחנו בשיתוף עם הקניונים וגם עם רשתות בתי מלון, בנינו מערכת משולבת ומציעים כרטיסים במחירים מאוד מאוד נוחים באזור 120₪. מחירי הכרטיסים יוחזרו לקונים בקניונים ואפילו יוכלו לקבל זיכוי במלונות. כך למעשה אנחנו מזינים אחד את השני ומאיצים את תנועת הנוסעים.".קבוצת אמסלם טורס תבצע חילוץ מארגנטינה ומברזיל צביקה דמרי  11.05.20

קבוצת אמסלם טורס תבצע חילוץ מארגנטינה ומברזיל של כ- 200 ישראלים וזרים מרחבי אירופה . בטיסה לתל אביב כ- 30 מהנוסעים עולים חדשים מארגנטינה ושגריר ארגנטינה בישראל המיועד להיכנס לתפקידו החדש
טיסת החילוץ אינה ישירה ותכלול עצירות ביניים בסאו פאולו ובפריז קבוצת אמסלם טורס, תבצע חילוץ מורכב מארגנטינה ומברזיל של כ- 200 ישראלים וזרים מרחבי אירופה.


יעקב אמסלם בעלי קבוצת אמסלם . קרדיט: דניאל אביגדור

טיסה זו נועדה לתת מענה למטיילים מדרום אמריקה, אשר נותרו ללא פתרונות חזרה לביתם, בשל סגירת השערים האוויריים ובהעדר טיסות. נוסעי הטיסה תושבים זרים מרחבי אירופה אשר יעשו את דרכם מדרום אמריקה לצרפת.קבוצת הישראלים, תכלול גם כ- 30 עולים חדשים העושים עלייה לארץ בשיתוף הסוכנות היהודית וקרן הידידות.
בנוסף אליהם יצטרף לטיסה גם שגריר ארגנטינה בישראל, המיועד להיכנס בימים אלו לתפקידו החדש.

יעקב אמסלם , מנכ"ל ובעלים של קבוצת אמסלם טורס, מסר " בעקבות מספר רב של פניות מגורמים שונים לסיוע בחילוץ ישראלים נוספים שנותרו בדרום אמריקה, החלטנו להוביל מבצע זה המצריך ניסיון וידע רב בניהול מצבים מורכבים והפגנת יצירתיות המובילה לתמרון בין 3 חברות תעופה שונות, שכל אחת מהן אחראית על מקטע להשלמת המשימה. מבצע זה מחייב עמידה מופתית בלוחות זמנים והנפקת מספר רב של אישורים אל מול רשויות ושגרירויות שונות, משרד החוץ הישראלי וגורמים ממלכתיים נוספים. בין נוסעי הטיסה לתל אביב, קבוצה של כ- 30 עולים חדשים הבוחרים לפתוח בדרך חדשה, כך שאנו נרגשים לסייע להם בהגשמת חלומם הגדול לעליה לארץ ישראל דווקא בימים אלו".חברת התעופה הקולומביאנית אביאנקה מגישה בקשה לפשיטת רגל בבית המשפט בארה"ב צביקה דמרי  11.05.20

חברת התעופה הלאומית בקולומביה, אביאנקה, הגישה הגנה לפשיטת רגל בבית משפט בארה"ב.
החב' הקולומביאנית, הינה החב' השניה בגודלה באמריקה הלטינית. נפגעה קשות מאז מרץ מנגיף הקורונה.
בבקשה ציינה החב' כי הכנסותיה ירדו ב  80% , והיא נאבקה בעלויות קבועות גבוהות.
המנכ"ל אנקו ון דר ורף אמר כי המהלך נדרש בכדי להבטיח שחברת התעופה הרשומה בניו יורק תופיע כ"חברת תעופה טובה ויעילה שתפעל עוד שנים רבות".חב' התעופה טארום מתכננת להתחיל לטוס לתל אביב כבר השבוע צביקה דמרי  11.05.20

חב' התעופה הרומנית טארום פרסמה את לוח הטיסות החדש שיחל השבוע.
בלוח הטיסות 90 טיסות שבועיות. בהם 6 טיסות שבועיות לתל אביב, ו 2 טיסות שבועיות ללונדון ואתונה.
עוד יעדים אשר טארום מתוכננת לטוס אליהם, אמסטרדם פרנקפורט מינכן ובריסל.האם החלה התאוששות בענף התעופה? הנתונים מראים שכן צביקה דמרי  10.05.20

ענף התעופה נמצא בחודש השני למשבר חסר התקדים. עם זאת, נראה כי הנתונים מצביעים על כך שענף התעופה אולי מתחיל להתאושש. כך מנתונים שנאספו על ידי  FlightRadar24.com ומראים את המגמה.
עם זאת, מכיוון שמספר מדינות אירופיות מתחילות להרפות את כללי הסגר,ייתכן שתעשיית התעופה מציגה את הצעדים הראשונים של ההחלמה.
האתר מביא נתונים על מס' הנוסעים נכון לשבעה במאי ומראה כי מספר הנוסעים  עמד על 190,863 זהו המס' הגבוה ביותר מאז תאריך 27 מרץ כשבמס' הנמוך
 ביותר עברו רק 87,534 נוסעים ב- 14 באפריל.
(הנתון לעומת המס' של -2,280,522 הנוסעים ב -1 במרץ השנה טרם הפסקת הטיסות).

כמובן שכמו שהנתונים מראים כי בחודשיים האחרונים מספר הטיסות המסחריות צלל. אתמול הייתה העלייה השישית במס' הנוסעים ברציפות זהו הנתון הגבוה ביותר מאז ה -1 באפריל.


123rf

ומה בהמשך?

כמובן שאי אפשר לומר אם המגמות הללו יימשכו. עם זאת, נראה כי הענף מתחיל להראות סימני ההתאוששות.
רק הזמן יגיד אם המגמות ישיכו הלאה ומעלה.


אייר פראנס מתכננת בדיקות חום לנוסעים צביקה דמרי  10.05.20

אייר פראנס מתכננת בדיקות חום לנוסעים ותמנע עלייתם למטוס של מי שיהיה עם 38C.
הנוסעים יידרשו להיות עם מסכות פנים בכל הטיסות החל מיום שני,
חבישת מסכות תהיה חובה בכל הטיסות בעקבות הנחיה בנושא חבישת מסכות בתחבורה ציבורית בצרפת.
בדיקות חום באמצעות מדי חום אינפרא אדום ללא מגע יתחילו להיות בשדות התעופה.
הצעדים הם בנוסף לאלו שביצעה אייר פראנס ושותפיה   בתגובה לקורונה.


לופטהנזה ,תחזור להמריא ביוני עם 160 מטוסים, 106 יעדים . צביקה דמרי  10.05.20


חברות התעופה של קבוצת לופטהנזה ימריאו שוב ביוני עם 160 מטוסים ול 106 יעדים.
בכיר בלופטהנזה אמר "אנו חשים רצון גדול וכמיהה בקרב האנשים לנסוע שוב. מלונות ומסעדות נפתחים אט אט, ובמקרים מסוימים מותר לבקר אצל חברים ובני משפחה. עם כל הזהירות הראויה,למותר לציין כי הבטיחות והבריאות של הנוסעים והעובדים שלנו נמצאים בעדיפות הגבוהה ביותר".
בין היעדים שאליהם תטוס קבוצת לופטהאנזה מחדש מחודש יוני, יעדים כמו מיורקה,וכרתים.


כרתים קרדיט צביקה דמרי

בחברה יבקשו מהלקוחות לקחת בחשבון את תקנות הכניסה וההסגר הנוכחיות של היעדים המתאימים בעת תכנון הטיול. שירותי המזון על המטוסים יישארו גם הם מוגבלים עד להודעה חדשה.
ראוי לציין כי החובה לעטות מסכות במטוס תקנה שהוכנסה על ידי חברות התעופה של קבוצת לופטהנזה ב -4 במאי התקבלה בצורה חיובית מאוד על ידי הנוסעים ומשכך הלקוחות ימשיכו להתבקש לחבוש מסיכה במהלך כל הטיסה.
ישראיר מבצעת טיסת חילוץ בין אוזבקיסטן לאזרביג'אן צביקה דמרי  08.05.20

ברגעים אלו בדרכה לישראל טיסת חילוץ לא שגרתית, במסגרתה שילבה ישראיר - נחיתה היסטורית באוזבקיסטן, חילוץ ישראלים מאוזבקיסטן ואזרבאיג'אן וסיוע בהטסת תושבים חוזרים מישראל למדינות אלו ומאוזבקיסטן לאזרבאיגאן.
את מבצע החילוץ ארגנו אדי שפירא - שגריר ישראל באוזבקיסטן, שגריר ישראל בבאקו ג'ורג' דיק ובתאום
עם אייל סיסו- רח׳ט האגף הקונסולרי וסימה דובדבני- מנהלת המחלקה לישראלים בחו׳ל במשרד החוץ ישראיר המריאה אמש לטשקנט בירת אוזבקיסטאן עם עשרות נוסעים שביקשו לחזור לטשקנט. הבוקר יצאה ישראיר מטשקנט לבאקו, בירת אזרבאיגאן עם ישראלים המבקשים לחזור לישראל ואזרחים מבאקו שביקשו לשוב לאזרבאיגאן. בבאקו, עלו על הטיסה ישראלים נוספים שביקשו לשוב ארצה.


קרדיט יח"צ
מישראיר נמסר, זוהי טיסת החילוץ המורכבת אותה ביצענו מאז ראשית המשבר, היא חייבה תיאומים בין מספר רב של מדינות בהיבט המבצעי, הביטחוני והבריאותי. אנו מבקשים להודות למשרד החוץ, לרשות התעופה האזרחית ולגורמי הבטחון והאבטחה על הזכות לתת שירות. תודה לצוותי הקרקע והאוויר על ארגון מורכב יצירתי ואחראי.


דלתא ו- LATAM חתמו על הסכם מיזם משותף טרנס אמריקני


 צביקה דמרי  08.05.20

דלתא אייר ליינס וקבוצת חברת LATAM איירליינס ושלוחותיה חתמו על הסכם מיזם משותף טרנס-אמריקני.לאחר שיתקבלו כל האישורים הרגולטוריים, ישלבו החברות פעולה בין צפון ודרום אמריקה, ויספקו ללקוחות קישר בין נתיבי החברות בצפון ודרום אמריקה.
מנכ"ל הדלתא אד בסטיאן אמר  "בסוף השנה שעברה התחלנו לבנות את הברית האסטרטגית המובילה באמריקה הלטינית יחד עם LATAM, ובעוד הנוף התעשייתי השתנה, המחויבות שלנו למיזם משותף זה חזקה כתמיד.
רוברטו אלבו  מנכ"ל קבוצת LATAM Airlines אמר אנו ממשיכים להתמקד בניווט במשבר הקורונה להגן על בטיחותם ורווחתם של הנוסעים והעובדים שלנו, אך עלינו להביט לעתיד על מנת להבטיח את חווית הלקוחות הטובה ביותר האפשרית ולתמוך בקיימות ארוכת הטווח שלנו "


ממשלת איטליה העבירה 3 מיליארד יורו סיוע ל'אליטליה החדשה' צביקה דמרי  08.05.20

אליטליה תקבל 3 מיליארד יורו סיוע וכ- 6000 עובדים יהיו בחלת. נראה כי עתידה של חברת התעופה אליטליה מתחיל להיות מובטח מכיוון שמדיווחים עולה כי ממשלת איטליה מתכוננת להזרים יותר מ -3 מיליארד דולר לחב' התעופה.
הדבר הגיע כאשר חברת התעופה הגיעה להסכם להוצאתם של יותר מ 6,000 עובדים לחלת עד סוף אוקטובר.
סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת היום כי הסיוע של לפחות 3 מיליארד יורו (3.24 מיליארד דולר) מממשלת איטליה, הינו חלק מהתכנית לחילוץ ולהחיות את חברת התעופה הנאבקת לשרוד.


קרדיט יח"צ  

שר התעשייה  סטפנו פאטאנולי  אישר זאת היום בסנאט האיטלקי. עוד אמר כי הממשלה תעריך מחדש את פעילות החברה כדי לנסוע לעבור לרווחיות. הוא הצהיר כי החברה "תתמקד בנתיבים ארוכי טווח, כמו גם בבריתות טרנס-אטלנטיות חדשות."

Save on your hotel - hotelscombined.co.il

   | | צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

  
טואול - בניית אתרים