אירועים פעילויות ואטרקציות
בתל אביב- יפו

אירועי ילדים בבית ליבלינג

אירועי ילדים בבית ליבלינג קיץ 2022 (יולי + אוגוסט)


     צביקה דמרי

סטודיו לילדים
סטודיו לילדים (מיועד לילדים מעל גיל 5)אנחנו מזמינים ילדות וילדים לשעתיים של יצירה בסטודיו של בית ליבלינג, מרחב פתוח לעשייה המציע את היצירה ככלי שבאמצעותו אפשר לחקור, ללמוד ולחוות את העולם. במהלך הפעילות בסטודיו אנו מיישמים את הפדגוגיה הנהוגה אצלנו, בבית הספר של העיר, המתרכזת בפיתוח תהליכי חשיבה על ידי עשייה ועניין עצמי: בזמן העשייה תהליכי חשיבה מתגבשים, יכולת ההבנה מעמיקה ואנו פתוחים לחשוב, ללמוד בעצמנו ולממש את הרעיונות שלנו תוך סקרנות למתרחש בסביבתנו. בסטודיו אנו מפתחים ומתרגלים מיומנויות ליצירה עצמאית באמצעות חומרים וכלים ייחודיים, ללא נוכחות הורים, ובליווי אנשי מקצוע מעולם האדריכלות, העיצוב והאמנות.

ימי רביעי, 16:00 | ימי שבת, 10:00 | 30 ש"ח / 15 ש"ח לבעלי דיגיתל בהרשמה מראש באתר


באוהאוס בקולאז'ים
באוהאוס בקולאז'ים: סדנאות אדריכלות ואמנות לילדים
הצטרפו אלינו לסדנאות לילדים במסגרת התערוכה "אופטימיזם" במהלכן נבנה עיר דמיונית מודרניסטית. בסדנאות נלמד על התפתחות סגנון הבנייה הבינלאומי במדינות שונות בעולם דרך עבודה עם סרגלים ושבלונות שנוצרו במיוחד ע"י האמן שי זילברמן מתוך המבנים בעיר קובנה שבליטא. בעזרתם ניצור יחד קולאז' עירוני אחד גדול ונגלה כיצד הבניינים מתפרקים לצבעים וצורות חופשיות.

*כל סדנה מוגבלת ל12 משתתפים בלבד; הפעילות ללא נוכחות הורים

יום שישי, 26.8.22 | מחיר: 65 ש"ח לילד; הנחה של 20 ש"ח לתושבי תל אביב-יפו 

10:00 סדנה לגילאים 6-8 | להרשמה באתר 

12:00 סדנה לגילאים 9-12 | להרשמה באתרתופסת תמונות
תופסת תמונות פעילות עצמאית לילדים ברחבי בית ליבלינג; נמכר בדלפק הקבלה במחיר 17 ש"ח.

תופסת תמונות הוא משחק דרכו נגלה את בית ליבלינג באופן עצמאי בעזרת התבוננות ותשומת לב לפרטים הקטנים והייחודיים מהם הוא בנוי, שכבר לא ניתן לראות בבניינים כיום. נלמד לקרוא את התכנית האדריכלית של הבניין ונשתמש בה כמפה שתאפשר לנו להתמצא בחלליו השונים. בעזרתה נצא למסע חיפוש אחר האלמנטים השונים שצולמו ברחבי הבנין שתוביל אותנו לבקר בכולו ולחוות אותו דרך הגוף והחושים.
ימים א' עד ה' 8:00–19:00 | יום ו' 8:00–14:00 | יום ש' 9:00–14:00אני בבית –  סיור קולי לילדים
אני בבית –  סיור קולי לילדים (מיועד לילדים מעל גיל 8)

פעילות עצמאית לילדים ברחבי בית ליבלינג; ללא עלות; נדרשת הורדת האפליקציה לפלאפון האישי 

"מה זה הבניין הזה? אנשים גרים פה? או שרק עובדים פה?" הצטרפו לסיור עצמאי לילדים המעורר את הדמיון ומזמין לגלות את בית ליבלינג.
ימים א' עד ה' 8:00–19:00 | יום ו' 8:00–14:00 | יום ש' 9:00–14:00

תערוכות יחיד בנושא 'אדם וסביבה' יפתחו בגלריית האמנים ברמת אביב

בתערוכות  יציגו  3 אמנים: אלכס ארז – פיסול בברזל ובאבן וציורי שמן על בד, רבקה לביא-שנלר: אקריליק ושמן על בד ואורית קובלנץ : רישומי פחם, אקוורל, וציורי שמן על בד.


     צביקה דמרי

ב 1 לאוגוסט ייפתחו לקהל הרחב בגלריית האמנים בעופר רמת אביב תערוכות יחיד בנושא 'אדם וסביבה'. התערוכות יוצגו  עד ה 21.8 וייכללו תצוגות של 3 אמנים: 

אלכס ארז  - אומן רב תחומי, פסל וצייר  אשר  הציג בתערוכות רבות בארץ ובעולם.
מציג בתערוכה זו מבחר מיצירתו הפיסולית המתחקה אחר בעלי חיים ודמויות אנושיות ולעיתים גם במעין היברידיות בין עולם החי והאדם. גוף עבודותיו מתאפיין באקספרסיביות רבה. לדבריו – הפגום והמתח בין הניגודים מייצרים את העניין ביצירה. בתערוכה מוצגים גם מבחר מציוריו העוסקים בעיקר בדמויות אנושיות, שגם הן נראות מפוסלות במקצת, דמויות של יחידים או קבוצות במצבי יומיום המביעים הלכי רוח משתנים. 

רבקה לביא-שנלר –מציגה בתערוכה ציורים בשמן ובאקריליק על בד. הציורים בתערוכה הם המסע שלה בתוך זיכרון והנצחה. הלוח הראשון הנקרא: "ותראה היבשה" מספר את סיפור הפרידה המיתי. ההפרדה הראשונה התרחשה ביום השני לבריאה, עת מים עליונים הופרדו ממים תחתונים, פרידה או היפרדות שהיה בם קרע ושסע וכאב, אך גם איפשר התחלות חדשות, חומרים לא מוכרים, צמיחה והתפתחות. הדיפטיך בתערוכה זו , שנוצר רק לאחרונה, מתאר נעדר שנוכח בכל יום ויום מחיי האמנית. בציוריה היא נותנת ביטוי לתחושות שמתעוררות בה נוכח הסתירות בטבע, מחד, ומול ההרמוניה שבם, מאידך. הצבעוניות החזקה , משיחות המכחול העזות, עד כדי הטחה של צבע על הקנבס מנסות בה, משטחי- הצבע הגדולים מכסים על חוסר המנוחה של היד המבקשת לחדור אל תוך החומר ולפרק אותו למרכיביו הראשוניים. 

אורית קובלנץ – שזו לה תערוכת היחיד הראשונה, מציגה רישומי פחם, אקוורל, וציורים בשמן על בד.
אורית היא אמנית רב תחומית העוסקת בציור בטבע ובסטודיו. בתערוכה החדשה מציגה טבע דומם, דיוקנאות של בני משפחתה הקרובה, בסביבת הבית או בטבע, ואת רישומיה מיופיו של הטבע והסביבה מעלה על הנייר ועל הבד בטכניקות שונות:ציורים בצבעי מים מהירים, או בצבעי שמן על בד, בשכבות רבות ובתהליך איטי המתחיל מהרישום בטבע עצמו ונמשך בסטודיו שבועות רבים. ציוריה מאופיינים ברגישות רבה, ביופי ובאהבה למושא הציור. 
התערוכה פתוחה לקהל  הרחב החל מה 1.8.2022 עד ה 21.8.2022 
כולל מפגש עם האמנים ושיח גלריה שיערך בתערוכה ביום ג' ה 9.8.22 בשעה 19:30

אוצרת התערוכה: איילת אמוראי-בירן

״פיקניק סלון״ בסטודיו באהבה

עבור מי שלא הספיק להגיע לשבוע העיצוב בבית הנסן בירושלים (אבל גם למי שכן) הנה הזדמנות נוספת וחד פעמית לצפות בפרוייקט הרישום הפרפורמטיבי המרשים ״פיקניק סלון״. זה הוא חלל המדמה חדר ארוחת ערב צבוע כולו בלבן, החלל נוצר ועוצב בקפידה במיוחד עבור עבודה זו על ידי הקבוצה. נקודת האפס, בה הכל מתחיל בלבן ולאט לאט מתמלא בסיפורים, הצהרות, שאלות, ציורים אשר מושפעים מהכאן והעכשיו וההוויה היום יומית.


     צביקה דמרי

גם הפעם בסטודיו ״באהבה״ הקהל מוזמן לקחת חלק אקטיבי בפרויקט.

התוכן של עבודה זו שיחק עם הנושא הכללי של שבוע העיצוב: 'עכשיו' וצמח באופן ספונטני לחלוטין, תוך קבלת אינטואיציה והשראה מהיות האדם בתרבות המאה ה-21, בחיי היומיום, שיחות עם מבקרים וגם תרומות של אמנים-מעצבים אחרים שהציגו באירוע. מכיוון שמדובר בפרויקט מבוסס זמן, כל התהליך תועד ויוצג לצד העבודה. לאחר התהליך שקרה במהלך שבוע ימים, החליטו ב-Piknik Team להשאיר את היצירה בישראל ולהציג אותה בסטודיו באהבה ביפו העתיקה, שכן היא נטועה בארץ והיא צריכה להישאר כאן.

פיקניק הוקמה בשנת 2016 על ידי הויול קאן אוזטונק ואטיל אוגונדוז ובשנתיים האחרונות התרחבו כשאליהם הצטרפו מלודי גולבה ובורץ' גוהן (Oğul Can Öztunç,  Atıl Aggündüz, Melodi Gülbaba, Burçe Gökhun). פרויקט הרישום הפרפורמטיבי של הקבוצה מתקיים באירועים ותערוכות שונות ברחבי העולם, בשאיפה לעורר דיון מרחבי הממיס את הגבול בין עיצוב לאמנות. בתהליך, חברי פיקניק מחפשים את גבולות הביצוע הגופני והמנטלי תוך שימוש באקט הפרפורמטיבי של רישום ככלי לבירור הקשר בין המרחב לסיפור חזותי.

השתתפותם בשבוע העיצוב בבית הנסן יצרה עניין רב, הקבוצה יצרה זווית מרעננת לפעולת הפרפורמנס שמשכה את תשומת הלב של סהר עזימי שהזמין את היצירה להתארח בסטודיו/גלריה באהבה בככר קדומים אשר ביפו העתיקה.
באהבה הוא מרחב שיתופי ליצירה ותהליכיה, מאז היווסדו התארחו בו אמנים מתחומים רבים, בין פרפורמנס לציור מסורתי, אשר כולם מאופיינים בבין תחומיות של היוצרים ושל יצירתם.

 הפרויקט נוצר עבור ובתמיכת שבוע העיצוב ירושלים 2022
בתמיכת החברה לפיתוח יפו העתיקה

 

פיקניק סלון | 21.7-4.8

סטודיו באהבה - כיכר קדומים, יפו העיר העתיקה

שעות פתיחה:

ימים ב׳,ג׳,ד׳,ו,ש׳- 10:30-14:30

יום ה׳- 16:00-21:00logo בניית אתרים